reklama

Cykloslovakia

Termín: 23.06.2017 - 25.06.2017, 3 dny
Cena od: 3 800 Kč

cyklistický Autobusem Vlastní doprava
Foto: CK Kudrna

S kolem kolem tajchů za krásou Banské Štiavnice

Slovensko. Náš nejbližší soused, kam jezdí ročně desetitisíce Čechů objevovat přírodní a kulturní krásy této země. Jenže Slovensko nejsou jen Tatry, Fatra nebo vánoční trhy v Bratislavě. Zažijte Slovensko v jeho čisté kráse mimo hlavní turistické stezky! Do služby se hlásí místní průvodce Miro, který s vámi na bajku projede nádherně kopcovité a místy rovinaté partie Štiavnických vrchů, s ovečkami a hřebeny připomínající východní karpaty. Miro vám ukáže a v krajině během putování vysvětlí, jak tento region ovlivnila středověká těžba rud, jak vznikaly a proč fungovaly tajchy ve kterých se zaslouženě okoupete přímo v kopcích. Lokše s husími játry v místní hospůdce pak jen dotvoří atmosféru tím správným směrem k prožití večera v romantické Bánské Štiavnici. Nechte se nadchnout tímto regionem a poznejte Slovensko jinak!

Program zájezdu

1. Ranní odjezd naším mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.) nebo individuálně vlastním autem. Příjezd kolem poledne do BANSKÉ ŠTIAVNICE , kde se ubytujeme v místním penzionu přímo v centru. Odpoledne nás čeká úvodní zahřívací etapa. Trasu začneme u „tajchu“ (jezeře) Červená studňa, zastavíme se na OTTERGRUNDU, což je nejvýše položený tajch v Štiavnických vrchoch (801 m) s objemem 5819 m3 a hloubkou 8 m. Po 12 km si odpočineme u tajchu Moderštôlňa ve výšce 600 m n.m. Nejvyšším bodem našeho výjezdu je vrch KERLING (820 m) a najnižším dědinka Doplné Hámre (223  m).  ( ↑ 900 m ↔ 43 km; 60 % spevnené lesné cesty, 30 % šotolina, 10 % asfalt)

2. Po snídani se vypravíme na celodenní projížďku, opustíme Štiavnické vrchy, a vydáme se do Zvolenskej pahorkatiny, kde společně navštívíme historickou dominantu města Zvolen – PUSTÝ HRAD. I když jde pouzee o ruinu, v porovnání s jinými evropskými ale i světovými hrady se jedná pravděpodobně o největší postavený hrad v kopci (syrský Krak des Chevaliers má rozlohu cca 2,7 ha a Pustý Hrad 7,2 ha). Naši trasu si můžeme prodloužit z 50 až na 80 km, dle nálady, kondice a chuti bajkovat nebo se jen okoupeme v tajchoch Halča či Banská Belá. V případě nepříznivého počasí budeme možnost navštívit Slovenské banské muzeum, Banské muzeum v přírodě s prohlídkou a možností sfárání do podzemí, dřevěný pohyblivý Betlém, historickou Kalvárii nebo posedíme v místním pivovaře ERB. ( ↑ 700 m ↔ 50 až 80 km; 60 % spevnené lesné cesty, 40 % šotolina, 10 % asfalt)

3. Posledním cílem naší cyklovýpravy budou jezera v blízkém okolí Banskej Štiavnice jako např. Klinger, Malá a Veľká Richňava, VinčachtaEvička, Bakomi, Hodruša, Banky. Odpoledne se vrátíme zpět do města, tak abychom kolem 16 hodiny naskočili do vlastních aut či našeho mikrobusu a vyrazili na cestu domů. ( ↑ 400 m ↔ 42 km; 70 % spevnené lesné cesty, 20 % šotolina, 10 % asfalt)

Cena zahrnuje

2x ubytování v penzionu se snídaní, zkušeného místního průvodce, pojištění léč. výloh, zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

společnou dopravu mikrobusem (za příplatek 1.400 Kč/os.)

Nástupní místa

Banská Štiavnica, Brno

Cestovní kancelář:
Kudrna

cyklistický Autobusem Vlastní doprava
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
horské

Navštívené země:
Slovensko Slovensko

Podobné zájezdy
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

198 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017