reklama

Kanárské ostrovy – Lanzarote – turistika

Termín: 11.04.2017 - 18.04.2017, 8 dní
Cena od: 16 500 Kč

pěší turistika Letecky
Foto: Kuba Kmínek, CK Kudrna

Ostrov vína, pláží a ohňových hor

Vyplujete-li s s větrem v zádech od západního pobřeží Afriky, zanedlouho se před přídí vynoří silueta ostrova, jenž svůj vulkanický původ od prvního pohledu nezapře. Divoká krajina tvořená sopečnými kužely, lávovými poli, vinicemi, palmovými háji a políčky hraje všemi barevnými tóny. Kontrast je absolutní. Červené, černé a okrové odstíny sopečných hornin přechází v tyrkysovou hloubku oceánu jen skrze úzký proužek pláží z toho nejjemnějšího saharského písku. Ostrov je zemí zaslíbenou vyznavačům cyklistiky, pěších túr i těm, jenž v poklidu nepříliš náročných výletů dovedou vychutnat bohatou historii, skvělou kuchyni, lahodná vína a v neposlední řadě luxusní koupání v Atlantiku. Windsurfing, potápění, kiteboarding či jízda na vlnách jsou už jen třešničkou na dortu pro zasvěcené. A propos – na hordy plážovníků obvyklé ve Středomoří rovnou zapomeňte a vychutnejte si dokonalou romantiku opuštěných pláží. Ubytujeme se v příjemném apartmánu, odkud budeme vyrážet na jednotlivé výlety. Zájezd vypisujeme v jarním a podzimním termínu. Ten je však možné prodloužit o další týden či využít individuálních termínů po celý rok.

Program zájezdu

1. den: Přílet na Lanzarote, ubytování v přímořském městečku Costa Teguise a uvítací večerní posezení.

2. den: Vydáme se na trek k jižnímu pobřeží ostrova přes geologicky nejstarší krajinu - masiv Ajaches (↔ 10,6 km,  ↑ 334 m, ↓ 587 m). Krásné vyhlídky na oceán a četná kozí stáda nás budou doprovázet až k liduprázdné plážičce s černočerným pískem. Odpoledne návštěva činných solisek Salinas del Janubio a vulkánu EL GOLFO s jedinečným smaragdovým jezírkem.

3. den: Mystická krajina vulkánů NP TIMANFAYA je jedním z hlavních lákadel ostrova (↔ 5 km,  ↑ 284 m, ↓ 284 m). Vystoupáme na jeden z nejdokonalejších kráterů Kanárských ostrovů - Caldera Blanca, podíváme se na dno mladého kráteru El Cuervo a projedeme se fotogenickými vinicemi La Gería s ochutnávkou výborného vína i zasvěcenými výkladem o kuriozních metodách místního vinařství.

4. den: Vypravíme se do kaňonu Tenegüime, který byl vytvořen v dávné minulosti, kdy ještě ostrov omývaly přívalové deště a vegetace byla mnohem bujnější. Důkaz spatříme přímo v kaňonu. Navštívíme také středověké městečko TEGUISE a odpoledne si užijeme ničím nerušený relax na surfařské pláži Famara se zlatým pískem (↔ 7,6 km,  ↑ 256 m, ↓ 256 m).

5. den: Dojdeme si pro skalp nejvyššího vrcholu ostrova - Peñas del Chacha (671 m). Během cesty poznáme většinu endemických rostlin Lanzarote. Trek končí v Údolí tisíců palem - městečku HARÍA. Navštívíme také vulkanické jeskyně Cueva de los Verdes, které jsou součástí největšího vulkanického tunelu světa a vykoupeme se v přírodních bazénech s plážičkou z bílého písku (↔ 9,3 km,  ↑ 761 m, ↓ 403 m).

6. den: Asi nejhezčí výhled celých Kanárských ostrovů se naskýtá z útesů masivu Famara. Z vesničky Ye vystoupíme na vrchol sopky Monte Corona (609 m) s ukázkovým kráterem. Otevře se nám vyhlídka na ostrůvky mořské rezervace Archipielago Chinijo a poté sestoupíme křivolakou stezkou na opuštěnou pláž se zlatým pískem Playa del Risco (↔ 8,5 km,  ↑ 307 m, ↓ 307 m).

7. den: Lodí vyplujeme na ostrůvek ISLA GRACIOSA, který tvoří mořskou rezervaci. Projdeme se po krásném pobřeží i do rybářské vesničky s vynikající nabídkou specialit z mořských plodů (↔ 5,5 km,  ↑ 105 m, ↓ 105 m).

8. den: Koupání, závěrečná návštěva domu geniálního umělce a architekta Césara Manrique a odlet domů.

Cena zahrnuje

veškerou společnou dopravu po ostrově, 7x ubytování ve 2 či 3 lůžkovém apartmánu (jednolůžkový apartmá za příplatek 4.300 Kč), průvodce, loď na ostrov Isla Graciosa, veškeré vstupy, pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

letenku v ceně od 3.500 Kč včetně tax s nízkonákladovou leteckou společností z Německa, nebo od 8.900 Kč lety z Prahy a Vídně

Nástupní místa

Lanzarote

Cestovní kancelář:
Kudrna

pěší turistika Letecky
Náročnost: Co to znamená?
střední


Navštívené země:
Španělsko Španělsko

Podobné zájezdy

Kanárské ostrovy – Lanzarote – turistika

 (Kuba Kmínek, CK Kudrna)
24.10.2017, 8 dní
16 500 Kč
pěší turistika Letecky

Mallorca Adventure

Canyoning na Malorce (Miguel Angel García, CK Kudrna)
27.10.2017, 8 dní
16 600 Kč
pěší turistika Letecky

Kanárské ostrovy - Tenerife - turistika

 (CK Kudrna)
10.11.2017, 11 dní
14 400 Kč
pěší turistika Letecky
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

214 cyklistů (29 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017