Termín: 17.08.2017 - 21.08.2017, 5 dní
Cena od: 7 990 Kč
Ehrwald - Zugspitze - Seebensee - Wetterstein - Sölden - Ötztal - Plansee - Fernpass - Längental - Sellrainer - Innsbruck - Mittenwald - Kochel am See
Trasy jsou koncipovány tak, aby vedly z větší části po rovině nebo z kopce a lze je podle fyzické kondice každého účastníka zkrátit či naopak prodloužit. Třikrát je dojezd do hotelu naplánován v sedle bicyklu. Každý si tak může zvolit libovolné tempo, aniž by tím omezoval ostatní účastníky. Vzhledem k charakteru cest (asfalt/šotolina) doporučujeme výhradně horská nebo treková kola.
1. den: Odjezd v ranních hodinách. Panoramatická jízda průsmykem FERNPASS (1 216 m) do rakouského NASSEREITHU. Vyložení kol. Cyklovýlet pod rozeklaným pohořím MIEMINGER KETTE, po lesních cestách a vedlejších komunikacích půvabné náhorní plošiny přezdívané "Sluneční plató" až na ubytování do městečka Telfs (celkem cca 25 km).
2. den: Přejezd busem do vyhlášeného lyžařského střediska SÖLDEN, srdce impozantního údolí ÖTZTAL obklopeného mohutnými ledovci a majestátnými horskými štíty vypínajícími se přes 3 500 m vysoko. Fakultativně výjezd lanovkou za krásným panoramatem následovaný vyhlídkovým sjezdem přes stylové horské salaše a almy zpět na dno údolí. Pokračování podél řeky a přes typická tyrolská městečka a vesničky zpět do hotelu. Možnost relaxace na koupališti (celkem cca 45-70 km).
3. den: Přesun autokarem k jezeru PLANSEE, opravdové přírodní perle s průzračně čistou vodou (možnost koupání). Cykloturistika atraktivní krajinou podél řek Naidernach a Loisach až do EHRWALDU, turistického střediska ležícího na úpatí ZUGSPITZE, nejvyšší hory SRN. Výjezd lanovkou Almbahn do nitra nádherného přírodního amfiteátru se šťavnatými loukami a neopakovatelnými výhledy. Možnost zajížďky k populárnímu jezeru SEEBENSEE. Sjezd malebným údolím vinoucím se ve stínu okouzlujícího pohoří WETTERSTEIN. Individuální příjezd na ubytování (celkem cca 55 km). Ubytování.
4. den: Cykloetapa začínající nedaleko přehrady LÄNGENTAL (1 959 m) vede nejprve 17 km stále z kopce po alpské silnici protínající horskou skupinu SELLRAINER. Pokračování po málo frekventovaných silničkách k lanovce Muttereralm Bahn. Od horní stanice vyjížďka po lesních cestách, přes almy s úžasnými pohledy na olympijský INNSBRUCK s kulisou pohoří Nordkette . Individuální prohlídka historické metropole Tyrolska s výstavnými kupeckými domy a slavnou "Zlatou stříškou" (celkem cca 55 km). Návrat na ubytování.
5. den: Cykloturistika ve stopách příjemných tratí pro klasické lyžování vedoucích z luxusního SEEFELDU do německého MITTENWALDU a dále k fotogenickému jezeru WALCHENSEE v podhůří Bavorských Alp. Ukončení etapy v oblíbeném letovisku KOCHEL AM SEE ležícím na břehu stejnojmenného jezera (možnost koupání). Celkem cca 40-60 km. Příjezd ve večerních hodinách.
Beroun, Plzeň, Praha, Rakovník