reklama

Florida

Termín: 14.01.2017 - 29.01.2017, 16 dní
Cena od: 77 600 Kč

cyklistický pěší turistika vodácké Letecky
Foto: CK Kudrna

Aktivní poznávání plné outdoorových aktivit

Florida nejsou jen pláže, tenis, golf a horské dráhy. Vyznáváme-li aktivní dovolenou, číhá tu na nás nejedno překvapení v podobě exotické fauny i flory v řadě skvostných přírodních rezervací i v unikátních národních a státních parcích. Prosluněný stát prozkoumáme na souši, na vodě i pod vodou – tedy na kole, v kanoi i na kajaku, při šnorchlování, na pěších túrách i při procházkách po kulturně historických památkách. Čeká nás bělostný písek na plážích Mexického zálivu i Atlantiku, mangrovové laguny i původní lesy s množstvím exotické fauny, které je právě v období sucha všude dostatek. Budeme potkávat zdánlivě nebezpečné aligátory, skutečně nebezpečné krokodýly, fotogenické želvy, roztomilé pásovce, jelence mangrovové i majestátné kapustňáky a neskutečný počet vodního a brodivého ptactva. Nevynecháme ale ani jiné atraktivní lokality, které k Floridě neodmyslitelně patří – Vesmírné středisko NASA, nejstarší Evropany trvale osídlené místo v USA St. Augustine s pevností San Marcos, či architektonicky vyhlášenou čtvrť Art Deco v Miami. Každý zájezdový den je nabitý nevšedními zážitky, veškeré aktivity a půjčovné za vybavení je již zahrnuto v ceně!

Program zájezdu

1. Po přivítání na letišti v Miami se přesuneme na jih k prvnímu noclehu na dohled hranice NP Everglades.

2.–4. Po prvním floridském probuzení do toho vlétneme hned od prvních minut – tři dny věnujeme poznávání fauny a flory jedinečného NP EVERGLADES , kde budeme v krajině mokřadů, mangrovových lagun a palmových hájů obdivovat především aligátory, krokodýly, želvy a vodní ptactvo. Zavítáme tu postupně do tří odlišných částí NP Everglades (Flamingo, Shark Valley a Everglades City) a také se podívám do sousední přírodní rezervace Big Cypress: místa budeme poznávat na kajaku, na kole i pěšky. Cestou na jihozápadní pobřeží Floridy navštívíme historická zimní sídla Edisona a Forda ve Ft. Myers.

5. Celý den věnujeme toulání po bariérovém ostrově SANIBEL, kde se rozehřejeme při etapě na kole, vyřádíme na kajaku mezi mangrovníky a zklidníme při romantické plavbě na výletní lodi za zapadajícím sluncem do Mexického zálivu.

6.–7. Zajedeme do floridského vnitrozemí, abychom poznali původní divoké lesy ve státních parcích Myakka River a Hillsborough River: projdeme se tu po stezce v korunách stromů i po pěšinách podél řek s bohatou faunou. Avšak ani v tyto dva dny nevynecháme mořské pobřeží: konkrétně sněhově bílé pláže v přímořském parku kolem pevnosti Fort De Soto, kde vyzkoušíme místní cyklistické i kajakářské stezky. A v této oblasti se budeme věnovat i historii: v Tampě prozkoumáme historické centrum Ybor City proslulé především výrobou doutníků a zastavíme se i ve farmářském kraji v osadě MASARYKTOWN, kde, jak říká název, prozkoumáme české stopy. Vrcholem této části zájezdu budou kapustňáci i jiní typičtí zástupci místní fauny v oblasti Homosassa. Třešničkou na dortu bude na závěr prvního týdne grilování u Mexického zálivu při západu slunce.

8.–9. Druhý týden zahájíme u podvodních víl ve Weeki Wachee a poznáme tak i trochu té americké muzikálové kultury. Na východním pobřeží Floridy pak v hlavním městě motosportu na závodním okruhu Nascar v Daytoně poznáme i jinou americkou kulturu – automobilovou – a především pak v Daytona Beach, kde zajedeme autem rovnou na pláž k vlnám Atlantiku.

10. Čeká nás jeden z vrcholů celého zájezdu – na kanoi se poplavíme po líně plynoucí říčce uprostřed bujného porostu pralesa národního polesí OCALA. Fandit a držet palce, abychom se „neudělali“, nám budou želvy i aligátoři (a také supi).

11. Nejsevernějším bodem zájezdu bude nejstarší Evropany trvale osídlené místo v USA St. Augustine, které nám ukáže starou koloniální čtvrť se skanzenem a španělskou pevnost San Marcos z dob dobývání Ameriky evropskými kolonizátory. Zájemci budou mít možnost navštívit i blízkou aligátoří farmu. Cestou na jih se zastavíme u majáku PONCE DE LEON a projedeme ptačí kolonie národního pobřeží Canaveral.

12. Historii dobývání a osidlování Ameriky vystřídá moderní historie dobývání kosmu při celodenní návštěvě Kennedyho vesmírného střediska NASA a Síně slávy astronautů na mysu Canaveral.

13. A do třetice nás čeká místní historie: prohlédneme si skanzen s pevností Fort Christmas z dob indiánských válek 19. století. Podstatnou část dne ale věnujeme návštěvě parku SEA WORLD, nejlepšího (a nejen podle nás) zábavního parku v Orlandu.

14. Čeká nás přesun do MIAMI, kde pěšky i na kole prozkoumáme nejzajímavější architektonické objekty čtvrti Art Deco i pláže v South Beach.

15. Posilníme se čerstvými vitamíny při návštěvě citrusové farmy a vrhneme se se šnorchlem do mořských vln, na kajaku prozkoumáme pobřeží jednoho z ostrovů KEYS, kde se dostaneme i na populární sedmimílový most, který je součástí zdejší nadmořské dálnice.

16. Po poslední snídani nás čeká již jen závěrečný bod zájezdu – transfer na letiště.

 

Cena zahrnuje

15x nocleh v motelu ve dvoulůžkovém pokoji se snídaní, 8x společnou večeři, veškerou společnou dopravu po Floridě klimatizovaným mikrobusem, průvodce, veškeré půjčovné (ve výši cca 20.000 Kč/os.) – 5x kajak, 1x kanoe, 3x kolo, 1x šnorchl, 8x vstupné do památek a muzeí, 1x celodenní vstupné do zábavního parku, 2x plavbu výletní lodí, 23x vstupné do národních a státních parků, pojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje

Letenku v ceně od 20.000 Kč včetně tax, registraci ESTA při letu s přestupem v USA, vstupné do památek a muzeí, fakultativní výlety či aktivity

Nástupní místa

Miami

Poznámka

Veškeré outdoorové aktivity jsou vhodné pro začátečníky i pro pokročilé, nováčkové dostávají školení, není třeba se bát. Aligátoři, kapustňáci a ani želvy na člověka neútočí. Zájezd vedeme v souladu s šetrným přístupem k přírodě, proto některé místní aktivity nepodporujeme (např. vrtulové lodě).

Cestovní kancelář:
Kudrna

cyklistický pěší turistika vodácké Letecky
Náročnost: Co to znamená?
střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
horské

Navštívené země:
USA USA

Podobné zájezdy

Patagonie a Ohňová země

 (Jindra Nebojsa, CK Kudrna)
16.02.2018, 17 dní
30 800 Kč
pěší turistika Letecky
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

197 cyklistů (10 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017