Termín: 17.08.2016 - 21.08.2016, 5 dní
Cena od: 3 460 Kč
Kraj s rozsáhlými lesními porosty, lidovou architekturou a největším moravským lázeňským městem, které bude centrem vaší rekreace.
1. den: Odjezd ráno. Složení kol v Holešově - raně barokní zámek s francouzským parkem a vodními kanály. Cyklistická etapa: Fryšták, Slušovice, Zádveřice, Luhačovice - lázně s tradicí léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu.
2. den: Uherský Brod - náměstí s radnicí, kašnou a kostelem, pomník J.A. Komenského, Uherské Hradiště - Mariánské náměstí s morovým sloupem, Kněžpole, Nedachlebice, Dobrkovice, Luhačovice. Možnost prodloužit etapu: Nivnice - rodný dům J.A. Komenského s jeho památníkem, Vlčnov- vesnice známá Jízdou králů, vinařské búdy s ochutnávkou vín.
3. den: Pozlovice - přehradní nádrž využívaná hlavně k rekreačním účelům, Vizovice - město s tradicí pálení slivovice a světově proslulou palírnou Rudolf Jelínek, barokní zámek s krásným zámeckým parkem.
4. den: Bojkovice - zámek Nový Světlov, Slavičín - soukromý barokní zámek.
5. den: Zlín
- významné průmyslové, obchodní a kulturní centrum východní Moravy,
zámek, výstavní expozice Princip Baťa (bývalé Obuvnické muzeum), krásnou
stezkou podél Dřevnice do Otrokovic a podél Baťova kanálu do Napajedel - světoznámý hřebčín, zámek s anglickým parkem. Naložení kol a dojezd ve večerních hodinách.
Trasy mírně zvlněným až kopcovitým terénem po vedlejších silnicích a cyklostezkách.
Orientační denní délka etap: 55, 67/80, 56, 42, 43km
4x ubytovna v Luhačovicíh (2-3lůžkové pokoje s příslušenstvím)
8x snídaně
4x ubytování, 4x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce a pojištění CK
Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl