Ostrov Korfu

Termín: 21.05.2012 - 02.06.2012, 13 dní
Cena od: 11 900 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Velotours

Letos opět zařazujeme Vámi oblíbený zájezd na ostrov Korfu, který si v předchozích letech získal přízeň mnoha milovníků nádherné přírody, průzračného moře a pohodové cykloturistiky. Ostrov Korfu je nazýván „zeleným ostrovem“ a toto pojmenování není zdaleka přehnané. Vzhledem ke své rozloze je kolo ideálním prostředkem k jeho poznávání. Jenom na kole můžete nasát úžasnou atmosféru vesniček ve vnitrozemí, kudy turista v automobilu jenom rychle projede spěchajíc nalézt co nejlepší místo na přelidněné pláži. Na tomto zájezdu projedeme Korfu doslova „křížem krážem“. Od Sidari se známým „kanálem lásky“ na severu až ke Kavosu žijícímu bouřlivým nočním životem na jihu. Budete mít možnost v jeden den se koupat na východní i západní části ostrova. Samozřejmě nevynecháme historické památky a přírodní skvosty ostrova, jako jsou Paleokastritsa, Angelokastro a Achilio a nebude chybět ani sportovně-hodnotný výjezd na nejvyšší horu ostrova Pantokrator (906 m n. m.).

Program zájezdu

1. - 3. den:
Odjezd z ČR, přejezd Rakouska a Itálie do přístavu v Benátkách (pouhých 700 km), plavba luxusním trajektem (kajuty, bazén, disco, bary a restaurace), příjezd na ostrov Korfu, ubytování v letovisku Barbati.

4. den:
Autobusem do Sidari, návštěva Kanálu lásky, mys Drastis a na kolech zpět do Barbati (možnost koupání).  

5. den:
Cyklotrasa do Paleokastritsi s prohlídkou kláštera, hrad Angelokastro a přes sedlo Troumpettas zpět do Barbati.

6. den:
Cyklotrasa do Paleokastritsi s prohlídkou kláštera, hrad Angelokastro a přes sedlo Troumpettas zpět do Barbati.

7. den:
Cyklotrasa do Paleokastritsi s prohlídkou kláštera, hrad Angelokastro a přes sedlo Troumpettas zpět do Barbati.

8. den:
Cyklotrasa k zámku Achilleon s prohlídkou hlavního města Kerkyry.

9. den:
Cyklotrasa z Barbati k plážím Glifada, Mirtiotissa, Ermones a Pelekas s císařskou vyhlídkou.

10. den:
Autobusem na jih ostrova do Kavosu. Odtud na kolech po západním pobřeží přes Lefkimmi, Perivoli, Petriti, Boukari ( úžasné taverny přímo u moře) a Mesongi k jezeru Lake Korission, koupání a návrat do Barbati.

11. den:
Možnost fakultativního výletu do Albánie, nebo návštěva Aqualandu.

12. - 13. den:
Vyklizení apartmánů, trajekt do Benátek, ve večerních hodinách příjezd do ČR.

Ubytování

9x nocleh v kompletně vybavených 2 - 4lůžkových apartmánech (2 oddělené ložnice, společný kuchyňský kout, balkon nebo terasa)

Cena zahrnuje

doprava osob zájezdovým autobusem (klimatizace, WC, 2x video, lednice, kávovar) s možností občerstvení, trajekt, přeprava kol, ubytování, mapy tras, technický průvodce, komplexní pojištění léčebných výloh 30,- Kč/osoba/den, pojištění CK proti úpadku

Nástupní místa

Praha, Tábor, České Budějovice, Brno

Cestovní kancelář:
Velotours

cyklistický Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové, horské

Navštívené země:
Řecko Řecko

Podobné zájezdy

Cyklotoulky po Kykladách

Kyklady (CK Adventura)
28.05.2012, 11 dní
23 700 Kč
cyklistický Letecky

Jižní Peloponés na kole

Typická kykladská architektura (NaKole.cz)
07.06.2012, 8 dní
20 880 Kč
cyklistický Autobusem

Zakynthos a Kefalonie na kole

 (CK Nomád)
20.08.2012, 12 dní
11 690 Kč
cyklistický Autobusem

Lefkada na kolech

 (CK Nomád)
01.09.2012, 15 dní
12 490 Kč
cyklistický Autobusem

Peloponés na kolech

 (CK Kudrna)
09.09.2012, 16 dní
14 930 Kč
cyklistický Autobusem
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (27 přihlášených)

Cyklovíkend s primou rumburského gymnázia

Třídní schůzka 1. A Tak jsme se zase po čtvrt roce sešli na třídních schůzkách. Člověk sedí a odhaduje co…
petrp | včera

Cyklotoulky s dětmi, vozíkem a nočníkem III aneb s dřívkáčem po Balkáně 2011 (3)

Část 3 - Černá hora, Bosna a Hercegovina, a cesta domů... Stát 4 - Černá Hora Mnoho lidí nepozná z Balkánu…
Peggy | 20.05.2012

Tak lehátko je tak nějak ve finální podobě

No pár drobností ještě určitě bude, ale už nic zásadního. Budu šetřit a už mám v hlavě další. Tak jsem po…
opm-tuning | 18.05.2012