Slezským Osoblažskem na kole

Termín: 14.08.2010 - 20.08.2010, 7 dní
Cena od: 3 590 Kč

cyklistický Autobusem
Foto: CK Nomád

Do Polska zasahující Osoblažsko - s mírným reliéfem, přírodními i historickými památkami - je oblastí turisticky dosud téměř nedotčenou. Cyklisté - „Terra incognita" vám nabízí otevřenou náruč. Neváhejte, přijeďte ji objevovat i obdivovat!

Program zájezdu

1.den: Osoblaha a okolí. Příjezd do Osoblahy - z Třemešné i romantickou úzkorozchodnou železnicí. Ubytování. Prohlídka: náměstí, hradby, židovský hřbitov, sport. areál s koupalištěm atd.

2.den: Polský okruh I. Osoblaha - Pomorzowiczki - Glubczyce - Město Albrechtice - Pelhřimovy - Sl. Rudoltice - Osoblaha (65 km). Prohlídka polské Glubczyce. Zámek a park v Linhartovech. Architektura Města Albrechtic a kolonizačních Pelhřimov. Ve Sl. Rudolticích zámek (pobyt Voltaira a dalších osobností). Bohušov s geologickým muzeem a kostelem s hrobkami rytířů. Rybníky - koupání.

3.den: Odpočinkový okruh. Osoblaha - Bohušov - Matějovice - Rusín - Hrozová - Koberno - Dol. Povelice - Karlov - Osoblaha. (28 km). Zřícenina hradu Fulštejn, Matějovická jeskyně. Objezd Rusínského kopce, Koberno a D. Povelice - Bohušovický rybník - koupání. Přejezd z Karlova do Osoblahy.

4.den: Okruh s ptačí perspektivou. Osoblaha - Hlinka - Dívčí Hrad - Liptaň - Pitárné - Dívčí Hrad - Sádek - Osoblaha (33 km). V Dívčím Hradu (Děvice) zámek na místě původního hradu. Přes Povelice k bludnému balvanu z jižního Švédska a rozhledně „Stráž“ s výhledy do Polska. Pitárným ke zkamenělinám na „Oblíku“ a rybníku „Pitárno“ - koupání. Sádkem ke starému lomu.

5.den: Polský okruh II. Osoblaha - Pomorzowice - Raclawice - Dytmarów - Prudnik - Trzebina - Krzyzkowice. Rylovka - Slezské Pavlovice - Osoblaha (52 km). Povodím řeky Prudnik do stejnojmenného polského města s řadou památek a to i v okolí. V Trzebině šest církevních staveb. Po přejezdu hranic kolem rybníka - koupání - do nejseverněji položené obce Osoblažska, Sl. Pavlovic se zámkem a přírodní památka „Džungle“.

6.den: Podél řeky Osoblahy. Osoblaha - Arnultovice - Janov - Petrovice - Damašek - Liptaň - H. a D. Povelice - Bohušov - Osoblaha (51 km). Údolím řeky po silničce č. 457 od východu na západ: v Jindřichově zámek, park, v Janově muzeum, v Petrovicích stavby lidové architektury. Zpět kolem Šibeniku a Mlýnského vrchu naučnou stezkou přes Liptaň až k řece Osoblaze u Bohušova. Koupání.

7.den: Osoblaha - Město Albrechtice - nádr. ČD Krnov (39 km). Trasa pro ty účastníky, kteří by chtěli setrvat v sedlech svých ořů i v posledních hodinách zájezdu - při zpáteční cestě do svých domovů.

Cena zahrnuje

ubytování (včetně povlečení) ve školní turistické ubytovně: 6 lůžkové pokoje, polopenze, průvodce, informační materiály a DPH.

Cestovní kancelář:
Nomád

cyklistický Autobusem
Náročnost: Co to znamená?
nízká - střední

Vhodné pro kolo: Co to znamená?
trekingové

Navštívené země:
Česko Česko
Polsko Polsko

Podobné zájezdy

Rychlebské cyklostezky + nové MTB trasy

 (Adrenalin Centrum)
08.06.2012, 3 dny
1 500 Kč
cyklistický Vlastní doprava

Rychlebské cyklostezky + nové MTB trasy

 (Adrenalin Centrum)
14.09.2012, 3 dny
1 500 Kč
cyklistický Vlastní doprava
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

94 cyklistů (13 přihlášených)

Tři kola, dvě tyčky, dvojčata a my aneb celá rodina v jednom kole

Psal se rok 2010 a na portále NaKole.cz se objevil krátký inzerát na tažnou tyč pro dvojčata. Znáte to,…
Martis | 07.02.2012

Budou cyklovozíky v ČR legální?

Přečetl jsem si pozměňovací návrh poslance poslanecké sněmovny Jiřího Petrů (ČSSD) k návrhu zákona, kterým se…
pavelm | 02.02.2012

MORDYJE - na kole povodím Moravy a Dyje - 2. díl

Díl druhý (a zároveň poslední) o dramatu v supermarketu, rodičovském strachu, špatném počasí, cestě přes…
Santi | 30.01.2012