reklama
Země: USA USA

Rough nebo Loonely planet

Drazí přátelé, v poslední době řeším těžký problém, jaký průvodce je lepší? Loonely planet nebo Rough. Potřebuju Východ USA, pro mladého člověka a mám rád hodně informací, co doporučíte??? Na kole se tam si moc neprojedu... Jaký máte zkušenosti?

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2009
  • Re: Rough nebo Loonely planet

         

    O tomhle jsme vedli diskuzi na jednom foru. A tak nejak zaverem bylo, ze zalezi na cloveku, co mu vyhovuje. Nekomu vyhovuje Rough, nekomu Lonely.

    Me je blizsi Lonely, ale mam doma asi tri Roughy.

    Rough mi prijde takovej rozsahlejsi a pro me neprehledny. Prijde mi, ze je tam sice hodne informaci, ale dost i takovych, ktere moc nevyuzijes...takove ty reci kolem (napr. historie zbytecne zdlouhava). Obcas mi to prijde uz jako "vedecka" literatura pro studenty cestovniho ruchu:-))

    Lonely mi prijde prehlednejsi. Takova pro lidi. Spousta informaci, ale ne zbytecnosti. Obcas si rikam, ze Lonely je takovej vypis toho nej z Roughu:-))

    Jo a na Lonely se mi libi jedno...na zacatku pruvodce je vzdy navrh nekolik tras. Jako takove voditko pro zacatek je to uzasne.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rough nebo Loonely planet

           

      Jo a jeste doplnim....v posledni dobe kupuji jen v AJ jazyce. A co tak zjistuji, nejsem sam.
      Je vseobecne znamo, ze preklady bohuzel nejsou presne a navic nejsou prelozene aktualni verze.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rough nebo Loonely planet

             

        Mě přehršel informací nevadí, mám je rád :-D Ten Rough vyšel právě v lednu... já bych chtěl trochu češtiny v tom angliickém moři, tak asi do něj půjdu :-) udělám si zítra výlet z ambasády :-D

        [ Zpět ]
        Datum: 18.05.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rough nebo Loonely planet

         

    Pro tebe asi Rough, ostatně, můžeš si zajít do Kiwi a tam si je prolistovat a posoudit ...

    [ Zpět ]
    Datum: 18.05.2009
    Autor: Ildi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rough nebo Loonely planet

         

    Dobrá otázka.
    Jsem Lonelyplanetista.Cestuji proto, abych ověřil zda skutečnost odpovídá údajům v Lonely.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rough nebo Loonely planet

         

    Jo ještě přpomínka,že to je "Lonely" ne "Loonely" což by asi bylo ještě furt lepší než "Loonelly".
    Ale jinak mi vidláci jsme na cizinecký jazyky slabý, tak si z toho nic nedělej. o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rough nebo Loonely planet

           

      Mam takove tuseni, ze Lonely vydalo i nejakeho pruvodce Evropou pro bikery....Zahlidl jsem to tady u nas. Ale mozna jsem blouznil. Zkusim to dneska okouknout....

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Rough nebo Loonely planet

         

    Dík moc, no mě se obecně taky víc líbí Rough, lonely je za klasika, už sem si je několikrát prohlížel, lonely (sorry, že sem se minule upsal) je fakt přehlednější, ale map je tam stejně, váha taky stejná, možná v tom rough je asi fakt víc informací :-) a oboje sou aktuální vydání 2009 :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.05.2009
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rough nebo Loonely planet

           

      Opravdu zalezi na cloveku. Myslim, ze oba pruvodci ti daji dost.

      Ja mam od Rough tusim Island. A stejne ted budu kupovat Lonely, pac mi ten Rough fakt nesedi. Furt tam neco hledam a nemuzu to najit:-) Spousta neprehledneho textu. Fakt mi to prijde spis jak ucebnice zemepisu:-)))

      Anglii, Skotsko, Edinburgh mam taky od Lonely a vystacim si maximalne....

      A ted jsem k narozkam dostal Morroco a Australii (asi nejake popostrceni, ci co...:-) ) a opravdu si v tom po vecerech ctu a clovek i pri tom cteni v duchu cestuje. U Roughu se mi to takhle nejak nedari....

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2009
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Rough nebo Loonely planet

           

      Takhle:
      Já obecně oceňuji na Lonely právě praktičnost informací. Dozvíš například nejen, že tam a tam je galerie s takovými obrazy, ale i otevírací hodiny, jak se tam dostaneš, co za to. Výborní jsou na ubytování, dost sedí cenové info i obecné charakteristiky oblastí atd.
      Konkrétně s Roughem to neumím až tak porovnat. Jen mi přišel (spíše při příležitostném listování) Rough méně konkrétní. když si ho třeba někde na cestách půjčím, tak si zase počtu, jiný pohled, zdá se mi trochu víc čtení (historie a tak).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.05.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Rough nebo Loonely planet

             

        Asi tak. Me prijde Lonely vice prakticke. Rough je vice o textu, historii. Dle meho je tam tolik omacky kolem, ze ty zasadni veci, ktere clovek opravdu potrebuje, se ztrati.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.05.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

701 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024