reklama
Země: Itálie Itálie

Trajekt a kolo

Ahoj, chystame se na dovolenou na sardinii a snazim se zjistit jake jsou podminky na trajetech pro prepravu kol. Kola povezu na aute na nosici.

Podle toho co jsem pochopil z webu www.mobylines.com mam tyto moznosti:
1) Kola sundat a nekde za poplatek cca. 6EUR zaparkovat. Coz se mi moc nechce. Ani ne tak penize, ale spis vodit kolo nekam a pak ho hledat.
2) Pokud vyska auta s kolama neprektoci 2,2m, tak je jim to jedno. Takze bych kola na strechu jenom naskladal.

Nemate nekdo s timto zkusenosti?

[ Zpět ]
Datum: 18.04.2009
Autor: lester
  • Re: Trajekt a kolo

         

    Na trajektech se za kola obvykle neplatí. A když je budeš mít na autě, tak si myslím, že by je to vůbec nemuselo zajímat.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.04.2009
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trajekt a kolo

           

      Přesně tak, pokud se jedná o trajekt přepravující i autobusy a kamiony neřeš ani výšku. Podle mé zkušenosti se na trajektech neplatí za kolo i když jedeš po ose(v Itálii).

      [ Zpět ]
      Datum: 21.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (och)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trajekt a kolo

             

        V Řecku taky.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2009
        Autor: Zden42
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trajekt a kolo

             

        V Chorvatsku se platí....za osobu i za kolo....i za leho...

        [ Zpět ]
        Datum: 21.04.2009
        Autor: highlander
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trajekt a kolo

               

          To mě vůbec nepřekvapuje. Chorvati si totiž musí jakýmkoliv způsobem vydělat peníze, aby si tu svoji krásnou zemi mohli znovu rozstřílet a rozbombardovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.04.2009
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekt a kolo

         

    Ahoj - zkušenost mám s přepravci Corsica Ferries a Moby Lines na Korsiku - počet parkovacích míst pro auta vyšší 2.2 m , určený především pro autobusy, karavany, nákladáky je značně omezen, nebo´t se nachází jen v suterénu (tzn. při nájezdu do trajektu), pro ostatní auta výšky do 2,2 m je určeno několik pater nad suterénem. at lístek objednáš přímo na linku Moby nebo Corsica ferr. nebo u českých zprostředkovávatelů, vždy musíš uvést výšku auta, což je označeno na lístku, popř. v číselném kodu, dostaneš samolepku na přední sklo, a dál už dle této sasamolepky budeš řízen. Nejde to nejak oklamat, s ohledem na zmíněnou omezenou kapacitu v suterénu, je to dost hlídaný---je to taky o dost dražší, což si může š ověřit na portálech cestovek když si zadáš výšku pod nebo nad 2,2 metru. Byl jsem na Korsice s koly 2 krát - poprvé jsem dvě kola narval do auta přímo u trajektu a a na ostrově je vrátil opět do držíků, podruhé jsem vezl 4 kola a tak jsme si zaplatili uschovnu ---- při cestě tam byli je opřené o stěnu a tak doporučuji raději vzít zámek a přidělat kola k sobě nebo nějakému předměrtu, je jich okolo dost, podruhé nám je strčily do zvláštní místnosti. Na tento způsob musí být vždy 2 -- tzn., jeden vede auto, druhý kola.Mě to opět čeká 12.6 :-)
    Doufám, že jsem byl aspon trochu vyčerpávající.
    Zdraví, Pepa

    [ Zpět ]
    Datum: 23.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (chozze)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trajekt a kolo

           

      DodateK: výše ovedné si můžeš ověřit přímo učeského zprostředkovatele [email protected] (Michaela Vágnerová). Možná, že Ti bude stačit několik kopiíí ¨z odpovědních mailů, které jsem od nich dostal. Má otázka tenkrát zněla podobně jako tvá: odpovědi:
      -
      Dobrý den,
      > položka pro kola existuje pouze v případě, že by jste přepravoval kola
      > samostatně bez auta. Pokud necháte kola na střeše, tak ztrácíte nárok na
      > Jackpot (podmínka do výšky 2,20m) a připlácíte za výšku.
      ---------------------------------------
      > Lodní společnost Moby Lines nemá limit auta 2,20m, ale 1,85m. SPZ se dá
      > kdykoliv změnit, ale u Moby to chce rezervační systém.
      > Nevím jaké máte auto, proto bych to potřebovala ke specifikaci kalkulace.
      --------------------------------------------------
      CF má výšku do 2,20 včetně případné rakve na střeše auta.
      Moby má základní výšku 1,85m, ale můžete mít navíc rakev na střeše do výšky
      2,21m. Ne však kola.
      To jsou bohužel takové rozdíly, a říkám každá společnost si to řídí jinak.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (chozze)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč 12 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

300 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024