reklama
Země: Slovinsko Slovinsko

Slovinsko

Ahoj MíroL a všichni ostatní,
kdo jste si již tuto krásnou zemi projeli. Chystáme se s partou v létě do Slovinska. Podělte se s mnou a ostatními o Vaše typy, obrázky, zkušenosti, rady a příhody.

Bu

[ Zpět ]
Datum: 16.04.2009
Autor: Bu
  • Re: Slovinsko

         

    v roce 2007 jsem strávil nějaký den v okolí Bovce - výjezd na Mangrt (2005 m.n.m.), raft, výjezd na Vršič (1620 m.n.m.)
    http://www.cyklistikakrnov.com/fotogalerie/09...
    v roce 2008 jsme se stavili u Bohjinského jezera. Výjezd na Rudno Polje (1347 m.n.m) koná se zde světový pohár biatlonistů a chodí se odsud na nejvyšší horu Slovinska Triglav. A výjezd na Vogar (nad jezerem). Jinak jsme nestihli se podívat k jezeru Bled. Jinak Julské Alpy jsou super

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2009
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      ještě info z roku 2008
      http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloturistika...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2009
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slovinsko

             

        Super! Velice inspirativní a krásně zpracované. Díky, už se těším, jak se v tom budu přehrabovat.
        Bu

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2009
        Autor: Bu
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      Slovinsko jsem projel od Julských Alp až ma hranice s Chorvatskem.Julské Alpy jsou nádherné.Na Slovisnku mě akorát štvali téměř všudypřítomné zákazy pro cyklisty.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.08.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jackxl)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Slovinsko

         

    Byl jsem ve Slovinsku 2x (shodou okolností to bylo obojí v roce 2006).
    První byl cykloturistický zájezd (CK Adventura - Slovinským krasem k Jadranu), začínalo se v Itálii v sedle Sella Nevea a pak podle řeky Soči a vnitrozemím Slovinska se dojelo až na Istrii k moři. Z této cesty bych doporučil k návštěvě - samozřejmě krom divukrásné Soči - Postojenské a Skocjanské jeskyně (ty první jsou známější, ale ty druhé hezčí), Predjamský hrad a hřebčín Lipica.
    Podruhé jsem tam byl soukromě, cílem byl pouze Triglavský národní park. Bydleli jsme jižně od Mojstrany v nádherné dolině a pojali jsme to jako kombinaci auto, cyklo a pěší turistiky, což se ukázalo jako ideální - na kole (o autu nemluvě) se totiž do těch nejkrásnějších partií hor nedá dostat. Takže autem jsme navštívili Bohinjské jezero s vodopádem Savica a sedlo Vršič (já vím, tam se má vyjet na kole, ale moc to nedoporučuju - je tam šílený provoz a povrch ze žulové dlažby) s pramenem Soči (nic moc, jen díra s modrou vodou:-)) ), na kole jezero Bled a po pěkné cyklostezce v trase zrušené železnice Krajnskou Goru a Planici.....no a pěšky výstup na Triglav (nádhera, ale pěkný záhul) a do doliny Triglavských jezer (to bylo asi nejkrásnější).
    Jinak tipy a zkušenosti?.....no je tam o něco dráž než u nás, hlavně v těch Julkách.....není potřeba ani umět nějaký jazyk, protože Slovincům je celkem dobře rozumět.....no a na horské túry sebou brát hodně pití, v těch vápencových masívech není ani kapka vody! Takže asi tak:-)).....případné dotazy pokud bude v mých silách zodpovím (pokud jedeš na jarní sraz, tak třeba i osobně:-))) ) a rovněž nějaké fotky mohu poslati:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2009
    Autor: Ligi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      ten Vršič není tak staršný :), ty kostky jsou na posl. cca 3 km před vrcholem pokud se jede z Krajanske Gory, ale z Bovce je asfalt až nahoru. Když jsme to jeli tak zas takový provoz nebyl. Jeskyně nemůžu srovnávat já byl jen v Postojenské a tam bylo lidí :). Jinak já na Triglav nešel, ale někteří ano a měli toho "plné brejle". Slovinsko, ale můžu doporučit ( s tím jazykem je to ale horší jak v Chorvatsku)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2009
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      Ahoj Ligi, díky za reakci. Přidej trochu podrobností k výstupu na Triglav. Máme to také v plánu. Odkud a kam a za jak dlouho, kolik padlých a tak.

      Bu

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2009
      Autor: Bu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slovinsko

             

        Šli jsme to z doliny Krma (bydleli jsme tam - Zgornja Radovna jižně od Mojstrany), na jejíž konec jsme se dopravili autem. Odtud je to na Triglav asi nejblíž a tato trasa nevyžaduje žádné zvláštní vybavení (šel jsem to v pohodě, ale jako exot v prestižích:-) ), přesto výstup začal ještě ráno za šera kolem šesté (kolem osmé padla dcera a vrátila se zpět, když už jsi se ptala:-))) ) a po 7 hodinách stoupání (tj. v jednu) jsme byli nahoře.....ale až na samotný vrchol mě bohužel nepustila závrať - můj problém. No a zpět to bylo taktak do tmy...asi kolem osmé. Měli jsme toho fakt dost a druhý den jsem necítil nohy.....
        Jinak co vím, tak na Triglav se většinou chodí jako na dvoudenní výstup s přespáním na některé z horských chat, kterých tam je docela dost......a asi je to lepší než na jeden den. A nejpoužívanější trasa pro výstup je uváděna z doliny Vrata (nezapomenout v této dolině skouknout vodopád Peričnik - nádherný), kam se dá dojet (auto nebo BUS) k chatě Aljažev dom a odtud nahoru.....ale obtížnost bohužel nevím.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.04.2009
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Slovinsko

               

          Děkuji, tyto informace jsou pro mě moc užitečné. Měj se krásně. Bu

          [ Zpět ]
          Datum: 21.04.2009
          Autor: Bu
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Slovinsko

         

    Ze Slovinska jsme projeli část okolo Julských alp v květnu v r. 2007. Cestopis z této cesty najdeš na www.klaudy.net

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Muhoň ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      Díky moc, já to zkouknu.

      Bu

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2009
      Autor: Bu
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Slovinsko

         

    Dávám odkaz na pár fotek z mé cesty do Slovinska.Je to z roku 2003.
    Naskenováno z papírových fotek.
    Třeba to někoho inspiruje či potěší.
    V albumu to leží již 6let.

    http://kalismilan.rajce.idnes.cz/Triglav_tour...

    [ Zpět ]
    Datum: 10.11.2009
    Autor: milann
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Slovinsko

           

      Skvělý. Krásný fotky, dobrá trasa a seš borec. Dávám si teď panáka, abych se lépe orientoval v nové podobě webu, a z těch fotek okolo Triglavu se mi točila hlava.
      Nemáš někde počty kilometrů po dnech? Mám pocit žes musel pěkně makat, viď?

      [ Zpět ]
      Datum: 10.11.2009
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Slovinsko

             

        139,116,127,145,95,53,64,0,124,115,107,107,164.
        Celková průměrná rychlost 16,3km/h.Tedy nic moc.Dovolená není závod.Jinak dík za chválu.
        Potěší to.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.11.2009
        Autor: milann
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Slovinsko

               

          To jsou dobrá čísla. Natěžko, v horách a ještě si odskočit na Triglav...dobrý. :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 11.11.2009
          Autor: básník
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Slovinsko

                 

            No dobrý, já bych řekl, že výborný. Když se podívám co vyjel (něco z toho jsem jel i já tak můžu porovnávat), tak klobouk dolů

            [ Zpět ]
            Datum: 11.11.2009
            Autor: Asterix
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Slovinsko

                   

              Poslední dva km Vršiče jsem šel pěšourem.
              Stejně tak k Mangrtu-tam jsem toho měl opravdu dost.Vyjížděl jsem bez vody a přišla krize.(Koukal jsem do zápisků - je to už nějaký pátek zpět.)

              [ Zpět ]
              Datum: 11.11.2009
              Autor: milann
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Slovinsko

                     

                To se ti nedivím, s takovou zátěží...
                Já byl Na mangartu a Vršiči před cca 2 roky a vrchní část na Mangrtu už je udělaná asfaltka, ale v dolní části něco spadlo, takže tam je taková šotolina.

                [ Zpět ]
                Datum: 12.11.2009
                Autor: Asterix
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      Paráda, ty fotky se Ti povedly. A kde si nechal kolo, když sis udělal ten malý výlet pěšmo? Chtel bych si nechat poradit, protože se příští rok chystáme se svou partnerkou na víc jak jednu noc na kole, to jenom abychom si cyklovýlet zpestřily i nějakou tou mini tůrkou po svých. Díky

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2009
      Autor: Dalimil
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slovinsko

             

        Naproti Aljaževova domu je chatka.Nahoře je společná ubytovna a dole soukromé apartma pro dva lidi.Dostal jsem přidělenou právě tuhle místnost.Pro mne a mé kolo.Druhá postel zůstala volná.Byla to nádhera když člověk dostal klíč a věděl že ubytování i úschovu kola má zajištěnou.Navíc v začínajícím dešti.Pršelo celou noc až do rána.Byl jsem tam dvě noci a navíc skoro zadarmo.Snad ta paní chtěla jen 6Eero za noc.Asi jsem měl holt štěstí že nebylo obsazeno.Jinak nevím kam bych kolo uschoval.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2009
        Autor: milann
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Slovinsko

               

          Tak tomu říkám požehnané štěstí. Anebo sis to prostě zasloužil.

          [ Zpět ]
          Datum: 12.11.2009
          Autor: Dalimil
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Slovinsko

         

    Někdo oprášil vlákno z dubna, kde jsem se ptala na cestovatelské zkušenosti po Slovinsku. Dostalo se mi zde pár dobrých rad a odkazů. Jak jsme cestovali my je na adrese:
    http://bugabooess.rajce.idnes.cz/.
    Projeli jsme Slovinsko celé, nejprve okruh okolo Julek, pak Lipici, celé pobřeží od Terstu po Piran, pak jsme navštívili jeskyně Postojna a Škocjan, pokračovali jsme do Lublaně a nakonec na východ, kde jsou termální lázně a skončili jsme ve městě Ptuj. Bylo to ve druhé polovině srpna a počasí bylo velmi teplé a nádherné a Slovinsko pochopitelně také.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.11.2009
    Autor: Bu
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      To je krásné čtení a prohlížení na dlouhé zimní večery. 8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2009
      Autor: Burajda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slovinsko

             

        Souhlas, nádherný fotky i popis, že se člověk dozví spoustu nového a zajímavého. Hned by byla chuť tam vyrazit. Díky

        [ Zpět ]
        Datum: 12.11.2009
        Autor: Holfi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Slovinsko

           

      Byli jste v Piranu na zvonici (kampanile)? Já tam letos strávil sám asi hodinu a půl, paní pokladní pro mne málem přišla, že jsem se jí ztratil. :-) Tam mne to chytlo za srdce.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2009
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Slovinsko

             

        V Piranu jsme byli (viz Slovinsko 8+9), ale dopadlo tak, jak jsem napsala. Dali jsme si 2 hodiny volna, aby si je každý využil po svém. Bylo vedro. Menší část naskákala do moře a majorita usedla pod slunečníky, kde se zrovna čirou náhodou roznášely osvěžující chlazené nápoje.
        Campanilu jsme diskrétně vyfotili zdálky. Ale to byla výjimka, obvykle jsme památky nevynechávali.

        [ Zpět ]
        Datum: 13.11.2009
        Autor: Bu
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Slovinsko a Chorvatsko na kole

 (CK Mamut tour)
01.06.2024, 7 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Rakousko-slovinské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
05.06.2024, 5 dní
10 660 Kč
cyklistický Autobusem

Slovinsko a Rakousko na kole

 (CK Mamut tour)
13.06.2024, 6 dní
13 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

220 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024