reklama

Cesta tam a zase zpátky

Na začátku prázdnin vyjeli na tříměsíční putování do Barcelony Katka a Aleš Minkovi. Na tom by asi nebylo nic tak zvláštního, kdyby s sebou na kolech nevezli své tři syny ve věku tři, pět a osm let.

Datum: 05.08.2005
Autor: Redakce
  • Re: Cesta tam a zase zpátky

         

    Jsou dobří. Taky bych chtěl někdy tři měsíce dovolené. Nechápu, jak to dělají :))

    [ Zpět ]
    Datum: 06.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta tam a zase zpátky

           

      Mají svobodná povolání, nejsou závislí na firmě, nejspíš, a evidentně vedou jiný životní styl než ostatní - když se chce, jde to.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (laura)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta tam a zase zpátky

             

        No ale někdo fárat musí, někdo jiným musí v obchodě prodat rohlík. Nemůžou si všichni dovolit svobodné zaměstnání.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Rasťa)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesta tam a zase zpátky

               

          to ne, to je pravda, ale je otázkakolik těch rohlíků musí prodat aby byl v životě spokojenej. někdo prodá pár rohlíků a skromě vyrazí na cesty (či jinak naplní své jsoucno), někdo bude rohlíky prodávat celej život a bude naštvanej, že na to červené BMW ne a ne vydělat.

          [ Zpět ]
          Datum: 19.08.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cesta tam a zase zpátky

         

    Článek o rodině na cestě se mi moc líbí.
    Někteří mladí lidé nemohou mít děti údajně proto, že pro ně z finančních důvodů nejsou schopni zajistit bazén na plavání, docházku na angličtinu, hrací deku za 1000 Kč, nemají pro ně doma dost životního prostoru atd.
    (vše prezentováno v jednom televizním pořadu, v kterém se diskutovalo o tom, proč se rodí málo dětí). Pro mě je to svědectví o lenosti a sobectví.
    Článek, na který reaguji, úplně jasně hovoří o tom, že děti potřebují k plnohodnotnému životu úplně jiné "věci". Těmi jsou především láska a zájem jejich rodičů.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jitka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta tam a zase zpátky

           

      To co podnikli Ti dva je urcite moc fajn a i mne by se to libilo.Laska a zajem vuci detem?Urcite ano.Jenze to vse se uplne jinak dokazuje pokud je clovek zajisten,a uplne jinak pokud clovek musi obracet kazdou korunu aby vysel do dalsi vyplaty.

      [ Zpět ]
      Datum: 14.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (t_m)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta tam a zase zpátky

           

      S tímhle souhlasím, ale když čtu o této rodince, napadá mě, jestli to právě naopak není trochu sobecké od rodičů, tahat mrňata na takovouhle cestu. Starší, jasně, ty už si to asi dokážou užít, ale co 3letý nebo 5ti letý - není jim líp někde u babičky ?
      Cestuji podobným stylem a když nějaká moje kamarádka měla dítě, první o co jsem se zajímala, tak v kolika letech je možné dítě odložit na týden, dva (abychom mohli jet někam sami na kole) a nebo v kolika letech je možné posadit dítě na kolo, do vozíku za kolo apod. Opět abych mohla cestovat.
      Dneska už na to koukám trochu jinak, s malými dětmi bych se radši placatila někde na chalupě, a cestování na nějaký čas odložila. Člověk nemůže mít všechno hned ...
      Je to jen názor do diskuse, nebo spíš zamyšlení, jestli si to prťata opravdu užijou, od kterého věku si to začínají užívat, s jak starými dětmi vyrazit na takovou cestu atd.?
      Nezlobte se, obdivuji Vás, že jste se na takovou cestu vydali, ale zároveň mi to připadá trošku sobecké - vy si sice splníte sen, ale za jakou cenu ...
      Trochu mi to připadá podobné jako "mít děti, až bude auto, až bude barák atd." Malé děcko nemá nic z nového auta nebo sauny, ale ani ze zdolání Alpského sedla.
      Ty starší už ano, samozřejmě.
      Ale možná mi moje pochyby vyvrátíte.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.12.2005
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta tam a zase zpátky

             

        Souhlasím s tebou a zároveň obdivujuji ty, kdo mají odvahu s mrňousy na takovéhle cesty.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2005
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesta tam a zase zpátky

               

          Možná nejde o odvahu ale nedostatek zdravého úsudku.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.02.2006
          Autor: Marco
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta tam a zase zpátky

             

        Ahoj Peggy,
        ani nevíš, jak byli malý kluci spokojení, jak si každé to zdolání Alpského sedla užili. Možná máš zkušenost se svými dětmi, v tom případě jsou, ale ty naši kluci úplně jiní. Tak šťastné jako na cestě jsem je nikdy u bybičky ani jinde neviděl.
        Takže sobecké a za jakou cenu? Věř tomu, že všichni byli spokojení. Ale normální určitě nejsme :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Ali)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesta tam a zase zpátky

               

          Gratuluji, moc pěkný počin!
          Sama mám dosud hluboké zážitky z dob, kdy mi bylo 5-10 let. Naši nás tahali po horách na Slovensku a i obyčejná bouřka v promokajícím a nestabilním stanu je pro prcka sakra dobrodružstvím...
          Když jsem před loni vyjela s přítelem na lehokolách v létě na výlet z Rotterdamu do Paříže, přidali se k nám na několik dní naši přátalé na lehotandemu se snad 6 měsíčním miminem! Občas řvalo a dost často chtělo nakojit, ale jinak neprotestovalo ;-) Určitě je to s dětmi komplikovanější, ale určitě zábavnější.
          S přítelem děti zatím neplánujeme, ale když o nich občas diskutujeme, většinou zkončím na tom, že zatím nejsilnější, co mě k jejich početí táhne je nýsledující koupě vozíku a vyjetí s nimi někam... kamkoli.
          Asi taky nejsem normální a je fajn, že takových lidí je více!

          [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cesta tam a zase zpátky

         

    Nevím, jestli je to ještě aktuální, ale ráda bych vám napsala jak to dopadlo. Díky uplakanosti letošního léta se naše putování smrsklo na 54dní a neskončilo v Barceloně, ale v Rosolina Mare (Itálie). Našlapali jsme 2572 km, třikrát jsme přejížděli Alpy, (nejvyšší bod 1520 m n. m.), denní rekord byl 93km, jinak průměr kolem padesáti. Užili jsme si to náramně! Těšíme se na příští prázdniny!

    [ Zpět ]
    Datum: 17.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kateřina M.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta tam a zase zpátky

           

      Nevadí, že jste nedojeli. Cílem je cesta. A ta musela být krásná i bolavá. A na tu bolavou se nejlépe vzpomíná a dokonce s úsměvěm.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta tam a zase zpátky

             

        Asi jsem to nenapsala přesně. Nemám pocit, že bychom nedojeli, jen jsme úplně změnili původní směr, přizpůsobili se podmínkám. Nebyli jsme připraveni na tolik vody, takže bolavé bylo snad jen to, že jsme se museli vrátit o měsíc dříve, když nepočítám jeden ukázkový zubní zánět.:-)
        Taky koukám, že jsem se překlepla a ubrala jsem nám pár km:-), tak jen pro pořádek: bylo to 2752.
        A už se těšíme na léto. Máme zase "velké" plány. Jestli se zadaří, dáme vědět.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.12.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kateřina M.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cesta tam a zase zpátky

           

      Souhlasím s Bejbísem.S manželkou jsme si zaspomínali na dobu před 18 lety,kdy děcka s náma brouzdali na skládačkách po okolí bydliště.Holt už to nejde,jiné zájmy.Přiznávám,že při čtení prvního článku jsem i maličko záviděl.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarek-SK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cesta tam a zase zpátky

             

        Suhlasím s Pegy.
        Děti by si měli užít mládí postupným poznáváním prostoru od kočárku po les a rybník, od brouka přes slepici ke koni a to na čistým vzduchu.
        Najezdil jsem toho po světě už dost, nadejchal se zplodin z nenáviděnejch aut na silnicích, kterým se nedalo vyhnout lesama a polem. Ať někdo změří a publikuje, kolik prachu musí děcko ve vozíku nadejchat, když spoustu hodin denně sedí těsně za koly, který tenhle humus zvedají a rozdmýchávají přímo ze silnice a rozstřikující při vlhku. Je tam m.j. spousta olova, kadmia, síry a dalších chemikálií od vozidel, soli a kamennýho prachu z posypů a určitě to nespláchne do strouhy pár dešťů před sezónou nebo samotnou jízdou s vozíkem.
        Čim níž k vozovce, tím větší kvadratické zatížení plic. Co pak má děcko s tím svinstvem v plicích dělat ? Horníci a lomaři mají z toho silikózu, kuřáci rakovinu a tady je to všechno v jednom a v přízemní vrstvě koncentrovaný.
        O co líp jsou na tom starší děti na nosičové sedačce, zas ale s ohledem dobu zatížení páteře, které odpovídá věku a vývoji. Jsem zásadně proti dálkovým jízdám s dětmi ve vozíku !

        [ Zpět ]
        Datum: 06.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jura ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cesta tam a zase zpátky

               

          Ahoj Juro,
          už jsem na tvůj kritický názor reagoval v jiné rubrice, takže jen krátce:
          Ani nevíš jak si naši kluci tu cestu parádně užili. Vejfukům jsme se vyhýbali jak to jen šlo a myslím, že to docela dost přeháníš. To je ale asi věcí názoru a každý naštěstí může vychovávat a starat se o své děti, jak mu to přijde nejlepší.
          Tvůj kritický názor na dálkové cesty s dětmi opravdu vůbec nechápu. Máš snad nějakou osobní špatnou zkušenost?

          [ Zpět ]
          Datum: 23.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Ali)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cesta tam a zase zpátky

         

    Pro všechny, které by to zajímalo, jsme sestavili CD Cesta tam a zase zpátky. Je plné našich zážitků, fotek a popisů cyklotras, které jsme projeli. Mrkněte na www.livepla.net/ctamazpatky.php
    Krásné jaro přeje Aleš.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ali)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024