reklama
Země: Rakousko Rakousko

Vídeň na kole

Zřejmě koncem května se chystám na "silničním kole" do Vídně.
Z Krnova k Brnu mám trasu vybranou, ale nevím co mě čeká za hranicemi. Z časových důvodů pojedu do Vídně vlakem.
Potřebuji poradit jak se dostat z Vídně do ČR ( přes Laa an Thaya). Přemýšlel jsem o greenways Vídeň - Brno, ale prý kolem Mistelbachu vede trasa cca 8km po štěrkové polní cestě a u hranic vede stezka nejdřív po obslužných cestách skrz pole.
kdyby jste měli tnějaké tipy budu rád.
Ještě jsem našel trasu http://www.bikemap.net/route/108613
A taky kam si zajet ve Vídni a jestli se tam někde dají uschovat kola

[ Zpět ]
Datum: 14.03.2009
Autor: Asterix
  • Re: Vídeň na kole

         

    Ahoj,do Vídně se v létě chystám také, z Břeclavi přes lednicko-valtický areál přes hranici, po stezkách a silničkách mezi vinohrady. Zpáteční cesta kolem Dunaje po cyklostezce do Bratislavy. Kola by měla jít uschovat na vlakovém nádraží, z centra je dostupné nějaké tábořiště pro cykloturisty. Více informací na netu.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.03.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (PV)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vídeň na kole

           

      No my jedeme na silničních kolech, takže cesty mezi vinohrady bohužel odpadají, ale díval jsem se, že vede z Břeclavy do Vídně Eurovelo 9, ale povrch taky nevím.
      Moc času nemám, takže ráno vlakem do Vídně a zpět na kole.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2009
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vídeň na kole

             

        značenou ciklostezku euro velo 9 jsme loni potkaly ale nevím nevím jestly je to vhodný pro silniční kolo. potkaly jsme ji na cestě do vídně ale byla to spíš kouskama silnice a jinak polňačka. Já bych spíš doporučovala nornálně po silnici přes menší vesničky :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2009
        Autor: Párátko
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vídeň na kole

             

        My jsme jeli z Vídně do Brna. Brali jsme to po vedlejších cestách, žádný provoz, kolem jen vinohrady, paráda. Na silničce v pohodě. Můžeš mrknout na trasu http://maps.google.com/maps/user?uid... záložka MOJE MAPY, VÍDEŃ 2004. pár fotek taky na www.putovani.net

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2009
        Autor: Jane
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vídeň na kole

               

          koukal jsem na ty mapy a celkem jste projeli kus světa. máte někde popsany zkušenosti kolik třeba jednotlivý výlet stál, a různý praktický věci? díky

          [ Zpět ]
          Datum: 23.03.2009
          Autor: Neregistrovaný uživatel (riddick)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vídeň na kole

                 

            něco málo je na těch stránkách. bohužel nebyl čas je aktualizovat ale už na tom pracujeme :)

            [ Zpět ]
            Datum: 23.03.2009
            Autor: Jane
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vídeň na kole

         

    Z Brna do Vídně vlakem?!? No že se nestydíš :o)))
    Z Brna vede cyklsotezka a kousek za hranicema lze narazit na EuroVelo 6, která tě dovede až do Vídně. Jela jsem jí a nám se teda velmi a to velmi líbila.
    Zpátky bych se nebála Greenways. Jela jsem ji dvakrát a přiznám se, že si nějak nepamatuji, že by někde vedla po šterku nebo polema. Pokud pominu lesopark u Dunaje, tak se jinak jelo jen a jen po silnici.

    A kam se kouknout ve Vídni?!? Přesně tohle jsem hledala, když jsem tam jela, takže ti můžu říct, že když centrum vynecháš, absolutně o nic nepřijdeš. Prater zrovna tak a Schoenbrun (nebo jak se to píše) taky. Někde jsem četla doporučení vyjet si na kopec na jižním okraji Vídně - takže já bych volila toto.
    Jo a mě se pak nejvíc líbila cesta podél Dunaje do vedlejšího Klosterneuburgu nebo tak nějak - prostě proti proudu Dunaje, protože tam jsem vždycky spala v kempu. Poblíž kempu je i malý plavečák, kde mají umělé vlnobití a tam se teda velmi příjemně odpočívalo s namoženým svalstvem :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2009
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vídeň na kole

           

      jednu cestu budu muset jet vlakem, jinak bych to časové nestihl. Eurovelo č.6, ale asi nevede jen po silnici,...

      [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2009
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vídeň na kole

             

        Toho bych se moc nebál. Ony cesty mezi poly jsou většinou asfaltové a lepší než naše okresky. A zbytek šotolinky, ale na silničce sjízdné bez problémů i za mokra.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2009
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vídeň na kole

             

        No já si právě myslím, že ano. Hele, my to jeli natěžko a jeli jsme to striktně po silnici.
        Vím, že to vedlo úžasnou rovinku po asfaltové cyklostezce nebo po silničkách. Pamatuju se jen na jeden blbej úsek, kdy se musel přejet hřeben. Tam byl kus snad po panelce nebo po takové horší vesnické silnici. Ale jinak rozhodně pohoda. Fakt se toho neboj. V nejhorším můžeš kdykoli sjet na normální silničku.
        Nakonec největší vadou téhle trasy bylo, že se nám těsně před okrajem Vídně ztratila a museli jsme to kus (cca 4 km) dojíždět po hlavní. Ale bylo to před 4 roky, tak možná bude značení již opravené.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.03.2009
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vídeň na kole

               

          Mám pcit, že my jsme zcela náhodně narazili EuroVelo u Poysdorfu - vyjeli jsme z města směrem na Grosskrut a v podstatě hned jsme na ni narazili.
          Do té doby jsem o ní neměla ani potuchy...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.03.2009
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

392 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024