reklama

Čím se živí cestovatel?

Zdravím. Docela by mě zajímalo, z čeho člověk žije, jestliže ztráví řekněme 3 měsíce na cestách a pak si třeba ještě vezmě volno na vánoce apod...... Řeším otázku jak to udělat abych si to mohl dovolit. U současného zaměstnavatele by dovolená delší než řekněme 5 týdnů znamenala zřejmě výpověď a měnit často práci není dobrá vizitka. Tak jak na to ? Jednou se rozhodnu založit rodinu a změní se okolnosti a bude se hodit dobrá práce.......s životopisem kde každý rok měním práci by to třeba mohl být problém. Tak čekám jaké jsou tipy, můžete i na mail [email protected]

[ Zpět ]
Datum: 26.12.2008
Autor: Thompson
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    Tak asi Tě moc nepotěším, ale u nás ve školství máme nárok na 8 týdnů dovolené a ještě navíc v ideálním termínu :-)) Pravda je, že jednou práci třeba změním a tohle bude sakra pekelná překážka, která mi v tom bude bránit. Nikde jinde to v tomhle ideálnější nebude...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2008
    Autor: Jarinek82
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živý cestovatel ?

           

      Omyl!
      Staň se rentiérem!
      8-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2008
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        Anebo, jak říkal jeden odsouzený (13 let za loupežné přepadení), "během 10-ti minut máte tytéž peníze, na které ostatní dělají celý měsíc ... A je to práce, jako každá jiná!"
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živý cestovatel ?

           

      Jeden rok jsem pracoval jako ucitel na stredni. Verim tomu ze skrome se z toho da zit, ale jelikoz bydlim v Praze...... Tady jsou ty zivotni naklady dost vysoke. Si vem ze 2+1 je tak za 10 000najem a nebo za 2 mil. koupit. tak si to moc neumim predstavit. Ale znamy co bydli na vesnici u olomouce a uci na stredni skole si to chvali - on i jeho zena jsou ucitele, nijak je to nestresuje, oba se venuji sportu a cestovani a vychovavaji 3 deti a dovolene pro ne taky nejsou problem (financne).

      Takze kraticke shrnuti - pro toho kdo chce cestovat je idealni byt ucitel, rentier a nebo vlastnik prosperujici firmy ve ktere plati ty spravne lidi kteri se staraji o chod a rozvoj.

      Takze zatim z toho pro me vyplyva akorat ten ucitel :-D Jeste me napadlo ze ti nadanejsi muzou kolo polepit reklamama a mit tak neco ze sponzoringu a pripadne napsat knizku o nejake zajimave ceste a treba si to nekdo koupi :-) Mozna by se tady hodilo vyjadreni nejakeho zkuseneho cestovatele. Treba Lucky a Michala a nebo Honzy Vlasaka.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zeur*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živý cestovatel ?

           

      ... v ideálním termínu?
      Co je na něm ideální, nemůžeš-li si dovču vybírat, kdy se ti to hodí (třeba na mimosezónní zájezd)? Kdy je všude hafo lidí, ceny vyšší, ucpané dálnice ...
      8-(

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        někam je lepší jet v sezóně , ale do Chorvatska jedu radši v květnu, když tam všechno kvete, není tam toilik rekreantů, ceny nejsou tolik vysoké, už se dá koupat ...kromě toho je vždycky někde sezóna.
        k těm penězům -- do 31 let jsem robil jako dělník v továrně ; pak jsem se odstěhoval na 10 let do Vysokých Tater - tal jsem vystřídal dvě zaměstnání a od r. 86 - to jsem se vrátil zpět do rodné chalupy - to bylo dalších cca 10 džobů. Stěžejní byly práce ve výškách horolezeckou technikou. To už byla volná noha a nadprůměrný výdělky. Bylo to ještě před převratem. No a po r.89 úplná pohoda.
        první knížka mně vyšla v r. 95 -- pak se na to nabalily dia-besedy.....je fakt že nenastat svoboda, nikdy bych knihu nevydal .
        každopádně mám štěstí v tom, že bývám ve staré zděděné chalupě bez vymožeností jako je pračka, lednička a tak. Zaměřuju se na to málo utratit - ne na "hodně vydělat" . Neživím děcka - to je taky podstatná okolnost.
        o sponzory jsem se nikdy nezajímal, čímž se asi dost liším od Vítě Dostála, Lucky s Michalem...

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        Pozor!! Školství nejsou pouze školy... ale i DDM. Takže tam je to trochu jiné. Já si mohu vybírat dovolenou i přes rok. V létě je na to kladen důraz, to ano, ale protože stejnak děláme i tábory v rámci práce, tak těch osm týdnů se tam nevleze. A u nás to není tak důležité být v práci přes rok, záskok na kroužku, kterých máme v týdnu pár hodin není problém.

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Autor: Jarinek82
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    Tak to fakt nevím. Já nemám problém v práci vzít si v kuse celou dovolenou naráz - 5 týdnů. A když někam jedu, tak to taky tak dělám. Ale to se děje tak jednou za dva až tři roky. Je to totiž otázka peněz a výhoda takovéto dovolené je vyvážena nízkým platem - pracuju v kultuře.
    No a pak je tu rodina a manželka, která má o dovolené jiné představy než já. Takže to musíme vzájemně skloubit.
    Kdybych chtěl jet na delší dobu, tak bych si vzal neplacené volno a s tím bych taky problém neměl. Už jsem to i udělal i když ne kvůli cestování. Ono záleží na zaměstnavateli co ti je ochoten tolerovat.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2008
    Autor: Zden42
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    Jo, ten životopis, co budeš až-až psát, si nech zkouknout nějakým češtinářem ...
    ;-P

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HAF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živý cestovatel ?

           

      No tak takovéhle rádoby chytrolíny mám nejradši. Dej si pohov, asi sis spletl web, tady nejsi v Ústavu pro jazyk český. Mimochodem ta Tvá věta má také zajímavé části... ;-)

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2008
      Autor: Jarinek82
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        ...ale no tak....

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        To nemá s "rádoby chytrolínstvím" nic společného.A nebo žereš rukama a označuješ příboráře za intelektuály?

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se živý cestovatel ?

               

          Prosím Tě, co to povídáš??? Mně prostě vadí, že na konkrétní otázku tady člověk "HAF" nepředložil věcnou odpověď a naopak si rejpne, že někdo neumí psát. Tohle se děje u určitých lidí často. Mě také bije do očí, když někdo dělá hrubky, ale na webech, kde se řeší jiné věci to přehlížím. Ten člověk přeci nemusí být vzdělaný natolik, aby nedělal chyby. Nebo se tu žádný cyklonadšenec nemá právo ptát, pokud neumí napsat odstavec naprosto bezchyby?? To je smutné... :-(

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2008
          Autor: Jarinek82
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se živý cestovatel ?

                 

            Koukám, že jsem v té rychlosti také chyboval např. v mezeře mezi slovy či v interpunkci... sakra, to bude sprďan :-D

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2008
            Autor: Jarinek82
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se živý cestovatel ?

                 

            Povídám jen to, že mi poukázání na hrubku (navíc opravdu krutou!) nepřijde jako chytrolínské, ba ani jako rejpání. Pravdu máš samozřejmě v tom, že HAF mohl napsat něco k tématu... Samozřejmě se každý může ptát, to nezpochybňuji, proč taky. Nechci tady rozpoutávat jazykový offtopic, jen to ukončím poznámkou, že se gramatických chyb a jazykových zhůvěřilostí (v češtině) dnes "dopouští" stále více lidí, ať už "obyčejní" nebo tzv. profesionálové a vesele do toho matlá ještě angličtina, (kterou také neovládají) a zaklínadlo zní "No bóže, nikdo není dokonalý" nebo "Jazyk se vyvíjí" a nakonec ještě "Jde hlavně o obsah,ne?".

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím se živý cestovatel ?

                   

              a nejde snad o obsah ? pokud je obsah sdělení srozumitelný, tak je snad tolerovatelné, že se objeví nějaká chyba, toto není diktát, ale diskuse

              navíc je pikantní, jak sám mentor brblá, ale psát bez chyb také neumí :))

              [ Zpět ]
              Datum: 27.12.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (rrr)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se živý cestovatel ?

                 

            Tak občas udělám chybku, přemýšlel jsem jaké Y/I ve slově ŽIVÍ se píše a protože se živím technikou tak jsem trochu vyšel ze cviku. Řekl jsem si živí, živá, živé a z toho mi vypadlo Y, akorát, že tak se to řeší pokud by se jednalo o přídavné jméno, ale jelikož je to sloveso nebo tak něco, tak je tam asi jiné pravidlo a omlouvám se a patří tam asi I - ŽIVÍ.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2008
            Autor: Thompson
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím se živý cestovatel ?

                   

              Pro Boha, přestaňte se už rejpat v bebíčku! Jsem učitelské dítko, máma byla češtinářka, manželka je češtinářka a já, když opravuji písemky a najdu v nich takovouhle zhůvěřilost, můžu se zvencnout ...
              8-)

              [ Zpět ]
              Datum: 27.12.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (HAF)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    kupa cestovatelů získává prachy tak, že vodí klienty do svých oblíbených teritorií -- Jahoda, Švaříček....

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2008
    Autor: Howgh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živí cestovatel ?

           

      To by mě nebavilo, musel bych si pak hledat nový oblíbený teritoria.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lazarus ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    Asi je třeba si srovnat životní priority. Buď se držet práce a zaměstnání a cestovat v rámci toho, co ti práce dovolí, nebo se stát bláznem a mít jako první cestování a vše ostatní tomu přizpůsobit, včetně práce a peněz. Je to otázka touhy a realizace svých snů. Na valachách se říkalo: Kdo se bojí, sere v síni. Žádné zaměstnání není jediné a nejlepší, vše lze změnit. To je můj názor.
    P.S. Toho "blázna" myslím pozitivně.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2008
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    Je to o prioritach a pocitech!
    Ja si taky myslel, ze budu vic "cestovatelem". Dokonce jsem v CR nechal lezet lukrativni a zajimave pracovni misto, kde jsem byl celkem uspesny. Tenkrat jsem si myslel, ze vyjedu tak na pul roku nekam ven. Spletl jsem se. Zjistil jsem, ze nejsem ten typ cloveka, co nedela nic, jezdi po svete a v kapse obraci kazdou korunu. Zjistil jsem, ze tenhle zivot mi nesedi, ikdyz bych rad cestoval.
    Takze jsem skoncil za hranicema, kde studuji a pracuji. Vyhoda je v tom, ze toho casu je preci jen vic a neni problem si rict, ze koncim a jedu na mesic, dva, tri nekam pryc.
    Proste jsem zjistil, ze nemuzu zit ze dne na den a za deset let nemit nic. Nemit kde bydlet, nemit pripravene zazemi pro deti, .... zit cely zivot jako poustevnik a vse davat jen cestovani. Nejde to. Nejsem silenej budovatel kariery, ale i ja mam cile pracovni. Stale se to ve me hada....zatim vitezi to, neco dokazat pracovne a behem toho najit misto na cestovani.
    Ale co jde...zivot prizpusobit tak, aby se clovek dostal vic ven. A tak ted ziju i ja....
    No a v cervenci si reknu DOST, jedu pryc. Vzhledem k tomu, ze letos byla dovolena prtavec, tak pristi rok si to DOST reknu na pekne dlouho.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.12.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živý cestovatel ?

           

      Jo to souhlasim. Pripravi, vybavit a udrzet "hnizdo" pro vyvedeni mladych je instinkt kazdeho samce, tech lidskych nevyjimaje a aby to nebylo tak jednoduche, tak chlapska soutezivost veli udelat ho co nejlepsi a co nejlepe to zaridit. Takze i ja resim otazku jak to vhodne skloubit. Byt cestovatel v tom smyslu ze budu cely rok na cestach - tak to rozhodne neni muj pripad. Kdybych mel vyrazit na cestu kolem sveta, tak bych zrejme nejel na kole protoze to trva 3 roky, ale spis bych jel na motorce, kde vim ze to bude podobna cesta, akorat ze ji stihnu za 4 měsíce a nestratím kontakt s realitou. Nicméně uznej, že za 4 týdny v roce se dá udělat pořádná cesta na kole jen podmínečně. Za tu dobu ujedeš tak do 3000km a to zase není tak moc. To nepočítám, že nějaké volno by se hodilo například na vánoce a jiné svátky a to už by mi asi nezbylo a s neplaceným je problém. Už mě napadlo udělat si na to co dělám živnosťák - tím bych vyřešil problém s volnem a oznámit zákazníkům například 4 měsíce předem kdy přesně nebudu k dispozici by šlo. Řešení Honzy Vlasáka je sice zajímavé, ale já bych raději zvolil jinou cestu, přeci jen chalupu nepodědím a pračku, počítač, internet, auto atd. bych rád vlastnil :-) Díky za reakce a těším se na další.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.12.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zeur*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        Třeba Řecko. Je daleko, takže letecky a až tam na kole. Vidět "fšecko" to nestrávíš a většinu i zapomeneš. Takže po kouskách, tak nějak, jak cestuje Jára Krejčí ...
        8-)

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Autor: AV
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        Kdyz mi bylo cca 18, tak jsem snil o ceste kolem sveta na kole. Opravdu jsem chtel vyrazit. Tenkrat mi byl vzorem Vita Dostal. Ale pak jsem nevyrazil a jsem rad. Nemel bych na to. Ne fyzicky, ale psychicky.
        Zjistil jsem, ze je pro me lepsi vyrazit nekam treba na mesic. To staci. Ja mam vetsinou po mesici, cestovani plne zuby:-) Ale pak se vratim domu a uz bych zase mizel. Ale jinam. Zjistil jsem, ze v cestovani potrebuji zmenu. Ne se treba tri roky pidit za tim objetim sveta.
        Takze se snazim zivot organizovat tak, abych mohl takhle cestovat. Zatim se to moc nedarilo, ikdyz za posledni rok a pul jsem dal 2x po mesici a pul dohromady volna.
        Ale neco za neco. Jak jsem psal. Nechal jsem v CR praci, ktera me bavila, hodne naucila a byla strasne zajimava. Navic jsem se tam mel jak v bavlnce....sef strcil do meho skoleni statisice a tak si me hyckal:-) Nechal jsem toho a jel do sveta za studiem a praci. Jenze ta prace uz neni to co byvalo. Proste je to to, co clovek najde. Jednou delas tamhle, pak tamhle....Nastesti delam s pritelkyni v oboru, ktery nas bavi a ktery nas snad privede k nasemu snu (chceme malej penzion nekde v Alpach). Ale neni to muj obor....jsem puvodem strojar. Strojarina me bavila, ale bohuzel. Ale studuji obor podobny strojarine a tim si to trosku kompenzuji...je to spis pro poteseni nez pro karieru.
        A pak. Hodne zalezi na partnerovi. Myslim, ze ne kazda by semnou vydrzela. Dnes je spousta zenskych na prachy. Chteji mit vedle sebe uspesneho karieristu, ktery ji zabezpeci...financne. Ja mam nastesti skvelou pritelkyni, ktera ma take rada cestovani a kde co cestovani objetuje. Takze ji nevadi, ze nemame treba zatim vlastni bydleni. Nebo nejakou karu. Mame krasny stan, kazdy dve kola, spacaky, spoustu outdoor vybaveni, ..... Vydime bohatstvi v necem trosku jinem. Je to zena, ktera me nezene do toho, bych zasadit strom, postavit dum a pomohl s ditetem:-) Myslim, ze v mem veku (bude mi tricet) by to ode mne zadala skoro kazda:-)

        Pak je mozne si na cestovani vydelavat treba psanim knih. A nebo si pomoci sponzorama. Ale na saskarnu se sponzorama ja nemam naladu. Je to strasne zavazujici. Knihu bych rad nekdy napsal, ale spis jen tak pro zabavu...urcite bych se nechtel psanim knih zivit:-) A ani by me to neuzivilo:-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 26.12.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        potřebuju dobrej foťák, počítač, internet, bicykl, ale pračku a ledničku ne. Takzvaný motorismus bezvýhradně nenávidím.
        Radši ztrávím na cestě měsíc navíc než bych ten čas trávil vyděláváním na jízdenku. (ale to bejvalo za mlada. Jsu čím dál línější. Jsu přecestovanej. Nejlíp je mně na chalupě za pecí. Do Albanie nebo na Ukrajinu si s chutí zajedu, ale dále ... nemám důvod se přemáhat teď mě baví bajkové maratony, tak se těším na jaro)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se živý cestovatel ?

               

          hmm no neumím si představit být dlouhodobě bez pračky,a bez auta ? - záleží na tom kde, ale taky nejde jen o sebe sama, některé věci prostě potřebuje rodina a udělat poustevníka i z manželky a dětí, to nevím jestli je dobré ... sice někdo spočítal, že je do jistého nájezdu km výhodnější brát si taxi, ale v rodině prostě mohou nastat momenty a nastávají, kdy je člověk bez auta odkázán na pomoc známých, a po jistém čase je to už kapku trapné, že ...

          a ten měsíc na cestě navíc ? no pokud to ten měsíc člověka baví, tak samozřejmě, ale pokud jde jen o to přepravit se na nějaké zajímavé místo 100x projetou cestou, pak mi přijde lepší ztratit investovat svůj čas do vydělání těch peněz a raději déle pobýt jinde ...

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (rrr)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se živý cestovatel ?

                 

            Zrovna bez auta jde žít celkem v pohodě, i s rodinou. Síť hromadné dopravy je v ČR stále ještě poměrně hustá a pro ratolest je beztak lepší zábava zahrát si s tátou ve vlaku nějakou hru než být nacpaný v autosedačce.

            [ Zpět ]
            Datum: 29.12.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Kirk_)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Čím se živý cestovatel ?

           

      jezdit po světě přece neznamená nedělat nic a obracet každou korunu, ani nemít kde bydlet, žít jak poustevník -- to s cestováním vůbec nesouvisí.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.12.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        Já myslím, že ideální je mít prostě práci - ať už je to malý penzinoek, živnosťák ve vhodném oboru a nebo práci kde nedělají cavyky s delším volnem. Prostě práci ke které se můžeš vždycky po návratu vrátit. Člověk pak není ve stresu že neví co bude dělat až se vrátí atp. Zrovna mít ten penzionek si myslím může být super. Na cestovaní na kole se stanem nepotřebuješ mít moc peněz, a ty peníze ti ten penzionek v pohodě obstará. Jinak co se týče pračky a ledničky - já bych se bez toho asi taky obešel, ale jen jsem tím chtěl ilustrovat, že Vy k tomu máte jiný přístup. Vy se bez toho chcete obejít - ale například já a mnoho dalších nechce. Já třeba hrozně rád cestuju nejen na kole, ale třeba taky na malém motocyklu nebo i autem - loni jsem třeba za 10 dní projel křížem krážem maďarsko i chorvatsko až do dubrovníka starým favoritem a hrozně mě to bavilo. Letos mám malého skútra a toho bych třeba rád provětral do španělska. Když mám problémy s časem - tak prostě zrychlím cestování, každopádně preferuji aby bylo v jedné stopě. Vy třeba raději jedete o měsíc déle, ale jen na kole. Proč ne - proti gustu.....:-)

        Pozoruju na sobě, že při cestování musí přicházet zajímavé okamžiky v určité periodě. Jsou oblasti kam musím na kole, protože pěšky bych se nudil, třeba do Vysokých tater se ale pěšky vyloženě těším. Pak jsou místa jako třeba německo, belgie, čast francie - tam bych to snad nejraději přeletěl letadlem, protože i autem jsem se dost nudil. Ale dost možná, že bych mohl až do Portugalska jet jen na kole a nenudil bych se - kdybych zvolil zajímavou trasu.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Zeur*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se živý cestovatel ?

               

          Jsem se ted seznamil s jednim Spanelem. Moc fajn clovek. Zije na severnim pobrezi Spanelska. Ukazoval mi fotky a kazde rano pri snidani pripravil malou prednasku:-) Myslim, ze kdyz pojedes do Portugalska podel tohoto pobrezi, tak se nudit opravdu nebudes.
          Neni treba jezdit nekam do exotiky. Svet je krasny i za humny. Ja bych treba nikdy neveril, ze Anglie je pro turistiku uzasnou zemi. Podnebi krasne (vlhke, ale zimy jsou mirne), priroda uchvatna...opustene Skotsko a Wales jsou proste bomba. A je to za par kacek.....teda liber:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se živý cestovatel ?

               

          Právě penzión je solidní koule na noze a člověk se nikam nedostane. Ideální job na cestování je volná noha: žurnalistika, fotografování, průvodcování, tlumočení ap.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se živý cestovatel ?

                 

            Penzion...jak kdo. Ja ted pracoval u dvou lidi, co vlastnili penzion (Alpy) a penzion s hostelem (UK). Oba majitele byli nad veci. V Alpach ho vlastnili Australanka a Novozelandan. Tyhle narodnosti maji k zivotu trosku jiny pristup a dle toho se taky chovali. Ty si proste na jare a na podzim rekli, ze se zavira, sedli do auta a jezdi s detma po Evrope. Penzion a hostel (mimochodem rodiste Lawrence of Arabia) v UK vede anglansko-nemecky par. Drou jak svina (dle toho ty dva podniky vypadaji), ale kazdej rok nekam jedou. A to minimalne 2x do roka a na mesic (radi trekujou).
            Jde o to, jak si to clovek zaridi. Vedeni penzionu je drina a pokavad clovek neumi polevit, stane se otrokem tohodle businessu. A to taky neni dobre. Ale clovek se muze stat otrokem snad kazde prace. A to je pak konec.

            K tomu fotografovani. Ja foceni miluji, ale v dnesni dobe se tim uz snad ani vydelavat neda:-( Fotak vlastni kde kdo a treba knihy vydava snad taky kazdy, kdo umi zmacknout spoust. Ja pred Vanoci hledal nejakou peknou knizku s fotkama pro pritelkyni. V Luxoru jsem nasel velkou knihu fotografii ze Skandinavie a Islandu (uz si nepamatuji, kdo fotil). Tak mi padl kamen ze srdce, pac jsem si myslel, ze jsem nasel skvelej darek. Houby. Ty fotky byly priserne. Stydel bych se takhle mazle a technicky nekvalitni fotky dat do knihy. Hlavne, ze byly pres dve stranky...ale prislo mi, ze to bylo foceno megapixelovym fotakem:-( A nebyla to jedina kniha. Fotografie jde s prominutim do pekel. A je to skoda.
            A psani me taky nemuze zivit:-)))) Se na to podivej. Ikdyz jednu knihu (pidiknizku) uz mam za sebou:-))

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím se živý cestovatel ?

                   

              Jo, to jde taky, zavřít barák a vypadnout, ale pak to musí vydělat v sezóně... nevím, jak to "sype" v Alpách, ale celoroční provoz je dost důležitý.
              O fotografování by se dalo napsat spousta: vydělat se myslím dá, ale právě, že dnes vydá knížku každý, kdo sežene peníze na financování výcvaků případně se s se svojí "tvorbou" nacpe tam, kde má kamarády, vypadá to u nás jak vypadá. Ať už obrazové publikace (neznám v CZ žádnou dobrou), tak ilustrace k reportážím čí do průvodců: dost běs. Znám pár dobrých českých fotografů a knížky ani ilustrace jsem od nich viděl jen na netu a sedal jsem z těch fotek na zadek.

              Ale cestovat a vydělávat si tím (nebo jinde tak, aby se dalo velkoryse jezdit) je luxus a tak je kompromis nutný.

              Zrovna ale "landscape photography" bych hledal (jako dárek) v zahraničí, v UK určitě Colin Baxter, Colin Pryor, Martin Guppy (lehčí komerce) a nebo pak třeba David Herrod (super knížka z L.Districtu). A navíc cenově velmi fajn.

              [ Zpět ]
              Datum: 29.12.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Čím se živý cestovatel ?

                     

                Hele, me silene prekvapilo, ze v Alpach ma spousta penzionu strasne kratkou sezonu (sezony). Ja myslel, ze tam vyuzivaji cely rok. A prdlajs. Tam co jsem delal meli sezonu cca 20.12- cca zacatek brezna. Letni nekdy od polovicky cervna do zari. A to nebylo jen u nas.

                K foceni. Myslim, ze mame stejny nazor. Fotky v pruvodcich a ve "fotografickych knihach z cest" jsou desne. Dost casto premyslim, ze bych nejakou knihu nafotil. Nebo pruvodce. Jenze si rikam, zda to ma dneska cenu. Kvalita je takova, jaka je. Pokavad nekam prijdu, ze mam uuuzasne fotky a ze chci udelat treba cyklopruvodce po CR, tak se mi spis vysmejou.
                Jednou jsem mel moznost nafotit fotky hradu, zamku do nejake ceske publikace. Nechal jsem si zaslat ukazkove fotografie, jak by si to prali. Poslali mi neco neuveritelneho. Nafotit neco takoveho a jeste se pod to podepsat...ble. Navic ten clovek nechtel, abych se s tim nejak "patlall". Psal, ze staci klasicka fotka do alba. Slo mu jen o to, nejake fotky mit co nejrychleji. A ja se tesil, ze si s tim pohraji a ze tomu dam vse:-)))) Houbeles, nikdo by na me necekal a ani by to nezaplatil:-)
                Ale i dobre knizky se najdou. Zrovna Baxtera mam doma nekolikrat. Wales pekne nafotil Jerry Rawson. A nebo mam uzasnou knihu od Craig McMaster...foti cernobile skotskou krajinu na velky format. Fakt nadhera.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.12.2008
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Čím se živý cestovatel ?

                       

                  ...co říkáte na Yanna Arthuse Bertranda...?

                  [ Zpět ]
                  Datum: 29.12.2008
                  Autor: Howgh
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Čím se živý cestovatel ?

                         

                    Je dobrý. Přemýšlím o tom, jak to navléká, že to má tak ostré. Machr. Ale prostě má jiný rozpočet a víc času.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.01.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Čím se živý cestovatel ?

                       

                  No oni ti "vydavatelé" CZ mutací jsou vyšťavený pálkou za licenci, takže berou výcvaky (zadarmo?) od známých a podle toho to vypadá. Taky mám rád čb fotky z Lake Districtu ap, prostě je vidět, že si s tím někdo umí pohrát, má čas a je TAM... Já osobně se už myšlenkama na knížky nezabývám, možná mi vyjdou prachy si udělat k životnímu jubileu pomníček, ale prodávat to nechci. Česku vládne Kolbaba :-) Ale je jeden týpek , co fotografuje v Norsku na podzim a v zimě a je to nádhera. Moje pecka teďka, co jsem si koupil:Pal Hermansen, Svalbard, Arctic Land. Must have. Minimalismus a dobré oko.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 04.01.2009
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Čím se živý cestovatel ?

                         

                    Ja porad rikam, ze fotografovani je remeslo, jako kazde jine. Nic neni zadarmo a hned a ne kazdy ho umi. Bohuzel dnes je svet takovej, ze staci "sunty" a kdo umi, dobre to proda. Takze je zde dulezitejsi remeslo "obchodik" nez remeslo "fotograf":-) Ale ja bych s tim spokojenej nebyl.

                    Ono proto mozna spousta lidi, co foti dobre a fotograficke remeslo ovladaji, foti jen tak pro radost svou a pro sve pratele. A tech lidi znam opravdu spousty.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.01.2009
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        Tak napis jak? Kdyz ty nepotrebujes auto, lednicku a ani pracku...to uz mi s poustevnictvim docela zavani. Ikdyz ty napises, ze to tak necitis. Ale pro spoustu lidi uz to poustevnictvi skoro je. Ja chci zit uplne normalne. Mit to auto, mit kde bydlet, mit pracku a lednicku. Uzivat si zivota. Nemam stesti, abych zdedil bydleni. Nemam takove vlastnosti, abych vybudoval firmu, ktera by me cely zivot bez problemu zivila i s mejma konickama. Nemam nervy na to, abych obihal sponzory a zavazoval se jim. Nemam nervy na to, abych psal knizku jen kvuli tomu, aby mi vydelala. Nemam nervy na to se propagovat vsude, kde se to da.
        Ja opravdu chci zit normalne a pri tom cestovat.

        Kdyz se tak podivam kolem na ty cestovatele. Tak bud ziji od koruny ke korune, pripadne obihaji sponzory, pisou clanky, knihy, podlejzaji kde komu jen aby dostali penize. Stavaji se z nich medialni odbornici. Nebo jsou to lide, kteri bez reci zmizi do sveta a vse jim zaplati firma, kterou dokazali vybudovat. A pak jsou lide, o kterych nikdy neuslysis a kteri toho najeli treba vic nez ty....jenze takovi lide si na to vydelali rukama a nebo zcela normalni praci. Ziji normalne, jen trosku vic cestuji. Tohle dela snad kazdy treti student.
        Takze ja nechci dopadnout jako poustevnik a nebo jako otrok sponzoru.

        Dej mi radu, kde sehnat penize na rok cestovani po Australii. Nekdo na to jde pres sponzory, nekdo na to ma penize z podnikani, nekdo tam jede bez koruny a obraci. Ja si na to vydelam rukama. Me penize na tuhle akci z nebe nespadnou. Navic zivot je i o tom, ze se clovek v oboru, ktery ho zajima a bavi, zlepsuje.

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se živý cestovatel ?

               

          pod pojmem poustevník si představuju člověka , kterej vegetí třeba v jeskyňce uprostřed skalní stěny v Meteoře (V Řecku). Dostal se tam po řebři a ten pak shodil na zem. žije z toho co mu lidi dají do košíku , kterej spustí na provaze dolů. Proto píšu že se necejtím být poustevníkem. Jde jen o výklad pojmu. (no - abych se přiznal - chodit do společnosti mě baví čím dál míň)
          Zřejmě žiju fakt svérázně. Bez té pr. i ledň. zcela v poho. O autě nemluvě. Detaily - jak ty úkony, k nimž ty věci potřebuješ, řeším -- to bych tady nerozváděl. Třeba se někde někdy potkáme a tam to proberem. Ale on to není zas až takovej problém. Hodně podstatný je to, že nemám rodinu, má chyba.
          Ta zděděná chalupa je prostě klika - slepej a housle.
          Že sponzoři nezajímají jsem psal výše. peníze mně absolutně nechybí. Žiju z knížek a besed o svých cestách.
          K té Austrálii : brněnská cestovka Rajbas organizovala zájezdy na New Zeland tak, že se pár týdnů makalo v sadech - trhaly se japka - a pak se cestovalo. - teda - šlo o Nový Zeland. Ono pracovat v takové exotice je určitě přínos k poznávání země..S někým z té Australie se skamarádit - to by bylo ideál řešení - si myslím.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Čím se živý cestovatel ?

                 

            To je ono. Nemas rodinu. Ja taky ne, ale citim potrebu ji casem mit a hlavne se o ni postarat...zabezpecit ji. A tohle prodejem knizek opravdu nezabezpecim...nejsem Viewegh!

            To, ze nemas rodinu, ze zijes bez veci, bez kterych se jen tak nekdo neobejde (nedokazu si predstavit nemit v dnesni dobe lednicku, kdyz bych mel male deti...) je pro me svym zpusobem poustevnicenim. Vysvetluj si to jak chces. Ja bych tak nechtel zit a ani bych tak nedokazal zit.

            S tim NZ a Australii. Tak to budu resit ja, jestli se tam nekdy vydam. Ale ta cesta je (Australie a NZ) tak na rok minimalne. Musis tam nejakou dobu delat, aby sis vubec na tu cestu vydelal. A rok mimo uz ti hodne zasahne do zivota. Clovek, ktery pracuje v CR v oboru a pak na rok, dva zmizi nekam na plantaze a pak se bude chtit opet v CR trosku zaradit do toho, co delal...to je hodne, ale hodne tezke! Za ten cas hodne zapomene. Tohle ja vim z vlastni zkusenosti. Ja po dvou letech prace v uplne jinem oboru, bych ted ve strojarine nemel co nabidnout. Po dvou letech jsem na nule! Spousta veci (programy, stroje, technologie) jsou uplne nekde jinde, nez pred dvouma rokama. A myslim, ze o tom to hlavne je. To je to, co asi citi tazatel...boji se, ze mu svet tak trosku utece. Proto je treba se rozhodnout, zda kariera a "normalni" zivot, nebo cestovani a prace spis takova poskokova, ktera ti do kariery vubec, ale vubec nic neda.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.12.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Čím se živý cestovatel ?

                   

              Ja myslim ze jsi trefil hrebicek na hlavicku. Presne o to se bojim. Rekneme ze jsem schopen za rok co bych pracoval v praze schopen nasetrit kolem 120 000kč. To by mi na cestovani na kole pravdepodobne stacilo i na rok temer kdekoliv kde bych mohl nocovat ve stanu. No jo, ale co az se vratim ? Kdybych delal nekde u pasu a nebo praci do ktere se dostanu za 4 dny, tak je to pohoda. Bohuzel delam praci kterou clovek musi trochu prozivat a ne si jen oddelat svych 8 hodin. Umim si predstavit ze bych vysadil na 2 mesice a pak bych se vratil ke sve praci, skluz bych asi rychle dohnal, ale za rok svet bude jinde a ja mnoho zapomenu. Idealni by bylo vlastnit treba ropny vrt - nemate nekdo jeden zbytecny ?

              Ted jsem tady nekde cetl o lidech co maji 3 deti a cestuju vzdycky tak 2 mesice na kolech a bydli kdesi ve slamenem domku ktery komplet postavili i s pozemkem za 120 000kč. Jasne taky je to moznost.....ma to sice jen jednu mistnost ve ktere bydli 5 lidi a prej to staci. Nikde jsem ale nenasel cim se ti lide zivi :-)

              Takze male shrnuti jen tak mezi reci - nejvyhodnejsi jsou zamestnani na volne noze - fotograf, tlumocnik atd.....fak toho fotografa beru, ten tlumocnik by za ten rok urcite mohl vyjit ze cviku v jazyce. Dale tady mame ucitele - to bude zrejme idealni pro cloveka co zije sam, tech 15 000 cisteho na ktere se na stredni da dostat, napriklad v Praze staci tak na preziti nikoliv na zivot ale na nejakem mensim meste kdyz bych si odpustil vlastnictvi auta by to asi bylo v pohode. Pak tady mame penzionek, zivnostniceni atd......no dejme tomu, ale ten zivnostnak by zase musel byt na praci kde neni nejaky dramaticky vyvoj a ujel by vlak.......takze programovani to asi nebude napriklad. A posledni varianta - nemit rodinu, umet psat a jit ve stopach Honzy Vlasaka, pri trose sverazneho ducha a ochoty vykrocit z rady by to tak urcite taky slo. Pokud Jan Vlasak uvadi ze "penize mi absolutne nechybi" tak ja bych se zeptal jakym zpusobem clovek vydelava na knihach ? Krome jednorazoveho prijmu kdyz se kniha vyda, jsou tam taky nejake permanentni prijmy ? A pokud jsou to besedy, jakym zpusobem jsou honorovany ? Jasne - jsou to netaktni otazky, ale docela by me zajimalo, kolik si poloprofesionalni cestovatel typu Jan Vlasak za mesic muze vydelat.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.12.2008
              Autor: Thompson
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Čím se živý cestovatel ?

                     

                Pánové, uvědomujete si, že právě prožíváte a řešíte tentýž problém jako mladá ženská, která chce mít děti? Výpadek času v profesi, v kariéře, v životě..... To mne jen tak napadlo.........asi to fakt není jednoduchý.

                [ Zpět ]
                Datum: 27.12.2008
                Autor: básník
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Čím se živý cestovatel ?

                       

                  Čoveče dobrý postřeh, to mě nenapadlo. Znám sice ženské co ten kontakt neztratily, známá dělala daně a před mateřskou si vyběhala živnosťák a když malej spí, tak malým firmám dělá ty daně a jinak společné zdanění manželů a tak. Takže to pro ni byl vlastně posun ze zaměstnance na živnostníka a prej takhle po chvílích vydělá skoro jako její manžel na HPP :-) Každopádně - znám jen 2 a pak mraky těch co ten kontakt ztratily, takže Ti dávám za pravdu :-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.12.2008
                  Autor: Thompson
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Čím se živý cestovatel ?

                       

                  No jo, ale jak to dnesni mlade matky resi? Za dva mesice soupnou dite aupairkam nebo necemu podobnemu a bezi do prace:-(

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.12.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Čím se živý cestovatel ?

                         

                    :) ano - mladé matky většinou maji kapsy plné peněz, že si můžou dovolit platit a živit aupairku. Ale pokud Vám to vadí mám pro Vás dobrou zprávu, dnes často zůstávají s dětmi doma i muži ;), takže pokud by se něco takového mělo týkat i Vás, a tedy předeším Vašich dětí, můžete si to se svou drahou polovičkou vyměnit.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.01.2009
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (martina.... ([email protected]))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Čím se živý cestovatel ?

                           

                      Ale no tak....nerozciluj se.
                      Proc by nemela mit mlada matka penize na Aupairku, kdyz ma lukrativni praci, kvuli ktere je schopna dat nekolika mesicni dite nekomu na hlidani. Nejdrive si prectete o cem tohle vlakno je. Pak si uvedomte souvislosti. Ja pisu o zvrhlostech dnesni doby, kdy spousta lidi dava prednost praci a kariere pred vlastnima detma. Jestli se v tomto zvrhlem modelu nevidite, o to lepe. Asi jste dobrou matkou.
                      Dite nemam, nechci mit a nebudu mit. Takze mi prosim neplanujte zivot. Dekuji.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 08.01.2009
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Čím se živý cestovatel ?

                             

                        Ty jsi ale cip :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 08.01.2009
                        Autor: Neregistrovaný uživatel (.)
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Čím se živý cestovatel ?

                     

                Clovek by to asi nemel moc resit. Ja tohle resil furt a vzdy jsem z toho byl nastvanej. Vse zahodit a jen cestovat, to nedokazu. Taky nedokazu drit a budovat karieru. Tak hledam neco mezi tim. Ale nelamu to pres koleno.
                Mam vyhodu, ze jsem svobodnej, bezdetnej a mam pritelkyni, ktera radeji spi ve stanu nez v nejake supr loznici v baraku za nekolik milionu. Oba vime, ze ve stanu nemuzeme zit donekonecna a tak o nejakem bydleni premyslime a pomalu k nemu mirime. Ne tak rychle, jako ostatni mladi lide, ale mirime.
                Oba jsme se shodli na jednom...dokavad jsme mladi a hlavne zdravi, meli bychom si zivot uzivat a trosku tomu sve pracovni pocinani prizpusobit.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.12.2008
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Čím se živý cestovatel ?

                     

                ty příjmy tady fakt nebudem rozvádět. Každopádně když slyším někde v radiu či TV nářky nakladatelů a spisovatelů, že maj problém přežít, shání sponzory aby mohli vydat knížku, smíchy se popadám za břicho. Když je knížka prodejná tak, že můžeš udělat náklad víc než 5000 a podílíš se na prodeji, je to neskutečně lukrativní. A k tomu besedy -- organizátoři mě znají , takže nemám nouzi o angažmá...
                pokud se někde někdy potkáme, můžem to probrat. Nedělám z toho tajemství. Můj honorář za besedu je půlka toho, co si minimálně berou ostatní známí promítači. Teda - o tohle si řeknu. Často dají organizátoři více.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.12.2008
                Autor: Howgh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Čím se živý cestovatel ?

                     

                Asi neobjevím ameriku, když jen zopakuju, že VŠE- nejen cestování, je jen a jen o prioritě. buď máš výnosný flek,rodinu, úspěch a kariéru-nebo cestuješ a poznáváš svět s tím,že ostatní "nějak" dopadne-nebo se cestováním živíš. Pominu situace,kdy jsi důchodce nebo milionář-i když milionář by jezdil na kole jen kdyby byl extrámista typu Foset. Vždy je něco za něco-všeholt mít nemůžeš.

                [ Zpět ]
                Datum: 29.12.2008
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Čím se živý cestovatel ?

             

        no pokud je člověk rentiér, tak opravdu ne

        pokud nemá rodinu a po cestě se živí příležitostnými pracemi, pak také neobrací korunu a má i na lepší než poustevnícké bydlení

        ale pořád je to neslučitelné s provozem rodiny ...

        [ Zpět ]
        Datum: 27.12.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (rrr)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Čím se živý cestovatel ?

               

          jo, z tou rodinou máš recht . Zmiňuju se o tom výš ještě předtím, než jsem si přečet tvoje věty.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.12.2008
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Čím se živý cestovatel ?

         

    já většinou používám instantní potraviny- voda se vždycky najde!!!!!

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024