reklama
Země: Rakousko Rakousko

Dunajská stezka 10. - 13.7

Ahoj, od 10 do 13.7 plánujem vyrazit na Dunajskou cyklostezku na těžko se stany. Ve čtvrtek ranní přesun do Passau a pak na kole cíl Bratislava, ovšem není podmínkou, kam se dojede, tam se dojede. Přidá se někdo ??

[ Zpět ]
Datum: 04.07.2008
Autor: HOUBA
  • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

         

    Myslim, že tuhle lidma našlapanou cestu už málokdo jede. Vyspělí vandroši jedou do končin mimo civilizaci, třeba na východ nebo do hor a nevyspělí už mají všichni auta a kola mají na střechách a sundají je jen pro přejezd k druhej hospodě a zpátky na rozpálený parkoviště u hotelu.
    Dunaj sem jel mockrát nouzově jen když sem se vracel ze světa, ale sou přijatelnější cesty i v Rakousku.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

           

      Njn, každý holt není "Pan dokonalý vandroš", který je většinou někde na úřadu práce a má tedy dost času vyrazit třeba na měsíc mimo civilizaci, ale jsou tu i tací co mají jen čtyři dny volna a za ty se holt Svět objet nestihne. Jinak tedy nechápu, kde se tam ty lidi berou, když to nikdo nejezdí???

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2008
      Autor: HOUBA
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

             

        My zrovna balime na jinou cestu, jinak bychom se treba radi pridali... Na Dunajsky jsme byli nekolikrat - usek Viden-Bratislava po levem brehu nejmene zazivny (jede se stale jen po hrazi, luznimi lesy, Dunaj neni temer vubec videt - jen jedno mesto Hainburg na useku 70+ km - a samozrejme pak az Bratislava), mozna zvazte, zda neni lepsi skoncit ve Vidni ci se stocit k severu a zamirit do ČR.
        PS: Ne vsichni tu jsou "panove dokonali vandraci", ne vsichni tu jsou na uradu prace...
        PS2: Ani nemusime moc premyslet, aby nam doslo, ze asi jeste ne vsichni uz jeli onu, jak by zde nekdo rekl, proflaknutou, zkomercnelou apod., Dunajskou cyklostezku, a celkem i chapeme, ze ji nekdo treba jede i vicekrat za zivot nikoliv proto, ze mu stoji v ceste, ale proto, ze se mu tam libi.
        Stastnou cestu a uzijte si to!

        [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

               

          hezky jste to Michale a Lucko napsaly. Já tam jedu s přítelkyní, těšíme se tam a je mi uplně jedno kolik tam bude lidi...jedu vypadnout z Prahy:)) to mi bohatě stačí a ta představa že už tam budu mě maximálně uspokojuje:)) krásný den! Mário

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                 

            tak stastnou cestu! my vyrazime na dlouhou cestu za par dni... a uz se samozrejme nemuzeme dockat!

            [ Zpět ]
            Datum: 17.07.2008
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

             

        ...a pokud nemate, poridte si na kola zvonky. Budou se vam hodit, nadsencu tu jezdi spousta, ne vsichni stejnou rychlosti (starsi cyklisti - duchodci), ne vsichni drzi stopu (malej Jürgen ci Ulrike, co jim rodice odmontovali postranni kolecka), ne vsichni jedou za sebou (pokeca se nejlepe pri jizde vedle sebe a stezka zas tak siroka neni). Obzvlaste v sobotu a v nedeli se ten zvonek fakt hodi...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.07.2008
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

             

        No ale že bych si rád zahrál na dokonalého vandroše a vzal si půl roku dovolenou a vyrazil ujet pár tisícovek kiláků po vlastní ose. Hned bych do toho šel!

        [ Zpět ]
        Datum: 19.07.2008
        Autor: Kubajs
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

         

    Vyrážíme na tuto trasu teď v sobotu. Ztratit se tam snad nedá, informace a mapy i tak detailně nastudované máme. Nedal by někdo tipy, kde optimálně přejíždět na který břeh? Někde je to jasné, stezka vede jen po jednom břehu, i tam se ale hodí upozornění, kde je poslední možnost přejezdu. Často ale vede stezka po obou březích ale její kvalita, popř. frekvence aut (části, co vedou po silnici) asi nebude stejná...

    [ Zpět ]
    Datum: 22.07.2008
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

           

      Ahoj Ivca, mas dobry postreh, je naozaj dolezite po ktorej strane Dunaja je dobre ist. Skusim popisat moje zazitky. Z Passau je lepsie ist po lavom brehu Dunaja (tda ked idete dole prudom Dunaj je po tvoje pravej strane). da sa ist kusok aj po lavejk strane a potom presjt na pravu cez priehradu (pozor ide sa cez budovu po schodoch). Pojdete az kam to pojde az narazite na prievoznikov cez Dunaj. Na druhej strane Dunaja je mestecko Schlogen. Dunaj sa tam zataca do velkej zakruty. Na tomto mieste je treba sa dat previezt na druhu stranu. Most cez Dunaj je prilis daleko a na druhej strane je frekventovana cesta. Potom sa pokracuje po pravej strane Dunaja tesne popri vode. Za Aschachom sa prejde cez most spat na Lavu stranu a okolo Linzu sa stale ide po lavej strane az k mestecku Grein. Pred nim je most na pravu stranu, ale odporucam vojst do mestecka a prezriet si ho a na druhu stranu sa previezt zase prevozom malou lodkou priamo v meste. Az po Ybbs sa ide po pravej strane , teste pred Ybbsom sa prejde po moste na lavu stranu cez mestecko Persenbeug ( nad Dunajom sa tyci nieco ako hrad, alebo klastor). Pred Melkom (to uz si nepamtam presne ktorym mostom) sa prejde zase na pravu stranu. Tesne za Melkom odporucam ist naspat na lavu stranu (ale cyklocesta ide aj po pravej) az do Kremsu (udolie Wachau je na tejto strane krajsie). V Kremse (tesne za mestom ) sa prejde mostom na pravu stranu az do Tullnu, potom je to uz takmer jedno, stale sa ide po hradzi (my sme presli obe strany, uplne rovnaka hradza). Vo Viedni vsak treba prejst na lavu stranu Dunaja (skor kanala) a cyklocesta ide po hradzi az do Hainburgu (tesne pred Hainburgom sa prejde mostom na pravu stranu Dunaja). Dufam, ze som to nepoplietol, nemam pri sebe mapu a Dunajsku cestu sme sli uz dost davno. Cyklocesta je dobre znacena, jedine vo Viedni chybaju znacky. Za Viednou si davajte pozor okolo nudistickej plaze jazdite hore na hradzi, aby ste nepresli odbocku dolava pomedzi obrovske naftove nadrze. Asfalka vedie totiz aj dolu pri Dunaji, ale nou sa dostanete do slepej ulicky a budete sa musiet kus vratit (nam sa to prvykrat stalo a neboli sme sami).

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2008
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

             

        Díky moc, už mám doplněny poznámky v itineráři. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 23.07.2008
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

         

    Otázka z úplně jiného soudku. Abych mohla v sobotu ráno vyrazit, dépéhákuji jak vzteklá... a do toho začala padat koruna, fronty na Eura ve směnárnách atd.... Jestli se mi zítra nepovede někam za výměnou vyrazit, budu lehce nahraná.
    Před dvěma roky jsem na Dunaji byla a najít tam třeba penzion, kde by brali bankovní karty, se vůbec nedalo... Nicméně snad Passau, popř. o kousek dál Linz jsou snad docela velká města - věděl by někdo, kde co nejblíž natrefit na bankomat? Pri výběru větší částky (naráz na celý pobyt) by vyšší poplatek za výběr ani nevadil...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.07.2008
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

           

      V Linci i Pasově sehnat bankomat bude určitě ještě větší problém než zaplatit kartou. Žijou tam křupani. U nás ve Vidlákově tudle pasovští cestou do Prahy vypálili kostel a tak na ně máme pifku. V Linci se taky nikdy nic moc dobrýho nezrodilo. Máš všechna očkování? Sprej proti psům?
      Kolik tisíc EUR měníš, jestli nebude ta ztráta moc velká?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

             

        Srandičky, srandičky... ale já už fakt nestíhám (od nás z vidlákova) sehnat nějakou tu banku či směnárnu u nás... a koruny mi po Dunaji nejspíš nevezmou... Tak se mi ta karta a místní bankomat zdála jako možné řešení...

        [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2008
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

               

          nedělejte si z toho srandu... tohle je vážná věc...
          civilizovanou Evropou jsme jeli na kole (i bez kola) již několikrát a všimli jsme si, že bankomaty tam jsou celkem běžnou věcí (jako u nás), myslíme, že Pasov či Linec nebudou výjimkou. co jsme tak vypozorovali: bankomaty jsou vždycky hlavně na pobočkách bank (jako u nás), všimli jsme si, že banky jsou většinou v centru měst (jako u nás), nejčastěji třeba kolem hlavního náměstí či na pěších zónách (jako u nás), pokud se tam sejde víc lidí, stojí se u bankomatu fronta (jako u nás), přičemž mezi vybírajícím člověkem a dalšími ve frontě se udržuje jistý odstup (jako u nás), když se dostaneš k bankomatu zasuneš kartu do spravnéh otvoru (jako u nás), vyťukáš pin... atd. atp. ale pozor! pin sice tukas mezinarodne zavedenou soustavou cislic, ale ten bankomat se te na to bude ptat patrne cizi reci!!! cesky, myslim, neumi (to neni jako u nas)!
          stastnou a veselou cestu :-) !
          PS: pin je dobre si pamatovat, nekdo doporučuje pin napsat a nalepit na papirku na zadni stranu karty, ale napadá mě, že to je pitomost, protože karta je zasunutá v bankomatu a pta se te to na pin...

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                 

            No, právě... v centru města, na pěší zóně... proto se ptám tady, jestli někdo neví o nějakém spíš blíž té stezce než centra... Ale to je fuk, nějak si snad poradíme...

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2008
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                   

              Aha, tak esli patrite mezi chrty a honice kilometru, tak to asi ta 100-200metrova zajizdka ze stezky v Pasove bude problem... Stezky vzdycky vedou velkym mestem bud primo nebo jsou znacene odbocky. Je to otazka par minut, nikoliv hodin ci dnu - Evropa je velmi civilizovana.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                     

                Tak jo, to jsem chtěla slyšet. Já si teda nechci stavět hlavu za každou cenu... Ale předloni ty karty FAKT vůbec nikde nebrali... Teda předpokládám, že v tom Linci a Pasově určitě jo, to zas ano... Ale v hospodách a penzionech podél stezky - nikde. Kamarádi mi to říkali předem, já byla tenkrát chytrá, že přece je Rakousko civlizovaná krajina - a měli pak ze mě akorát srandu. Teď tady vypadám zas jako buran, co si myslí, že karty maj jen velkoměsta... no, nevyberu si.

                [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2008
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

               

          Bankomaty jsou vsude. Karty berou ted uz taky skoro vsude. V Rakousku jsem s bankomatem problem nemel. V kazdem malem meste je nejaka banka a u ni bankomat. Nebo obchod, posta a u ni bankomat. A kartama se snad uz plati vsude. Uz i par kempu jsem zazil, kde se dalo platit kartou...ale na to bych nespolehal.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.07.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                 

            Já si to po zkušenostech s Chorvatskem, kde berou karty i v každém zapadlém krámku, taky myslela. A pak mi na tom Dunaji půjčovali prachy kamarádi. Je to teda už dva roky - ale tenkrát jsem z toho byla dost mimo; jakoby o kartách v životě neslyšeli. A byly to luxusní penziony s koberci na chodbách a fénem ve vybavení koupelny... ale kdeže by se tam dalo zaplatit kartou. Takže bych se nerada doběhla jako tenkrát...

            [ Zpět ]
            Datum: 25.07.2008
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                   

              Karty berou na hodne mistech, ale ne vsude. Kdyz neplatis kartou, da se cena treba i smlouvat - v kempu, v penzionu i v hotelu. Tak je asi dobre mit s sebou hotovost a planovat vzdy na par dni dopredu (aby hotovost nedosla).

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                   

              To jsou mi veci....:-)
              Tak jeste zkus jedno. Najdi si weby nejakych rak. bank a tam budou mit urcite nejake vyhledavani bankomatu.... Ale ja myslim, ze to moc resis. Az prelezes hranice, koukej porad po bankomatech. Ptej se v kazde vesnici...a to by bylo, aby to nebylo.
              A jestli neodjizdis dneska, tak zitra zajdi do mesta do smenarny. Beztak uz budou vsici v Chorvatsku:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 25.07.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                     

                Právě že jo. Doufám, že do zavíračky pošty dorazím dépéháčka, do rána sbalím... a v šest ráno právě že odjíždím. A tentokrát sebou nejen že nebudu mít nikoho, kdo by mi v případě potřeby půjčil, ale ještě navíc tři vlastní děti... Takže jsem zkoušela touto cestou ušetřit čas... No, za tu dobu, co se snažím vysvětlit, o co mi jde, už jsem se mohla autem do té směnárny asi otočit...

                [ Zpět ]
                Datum: 25.07.2008
                Autor: Ifča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                       

                  No to jsi mohla:-)))

                  Kazdopadne uzivej si to a kasli na starosti. Bankomat se dnes sezene skoro vsude.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 25.07.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                         

                    Tak bych se mohla pokusit o shrnutí toho užívání si...
                    Problém je, že jsem cyklistka na baterky, na kole jsem začala jezdit předloni a v podstatě se na něm pořád docela dost bojím... Když už jednou nasednu, tak jedu, ale rozjezd a zastavování je vrcholným komickým a někdy i dramatickým číslem. Plus to, že jsem poprvé jela s brašnami. Umocněno tím, že mám pánský rám, umím nasedat jen z jedné strany a jako na potvoru mi zrovna na té straně, co zvedám nohu, přibyla loni patnácticentimetrová pooperační jizva, co při námaze bolí jak čert... Takže městský provoz se semafory a překážkami apod. fakt není nic pro mě. Čímž se zdánlivě jednoduchá věc nalezení bankomatu dramaticky zkomplikovala :-)
                    Nějaká eura jsem předem popůjčovala po příbuzných s tím, že tedy další vyberu, až bude vhodná příležitost. Passau - v době příjezdu se tam konala jakási lidová slavnost, všude uzávěry a lidé... jakýkoli pohyb po městě jsme vzdali jednomyslně hned. Linec - tam jsme měli sraz se známým s lodí. Takže energii jsme věnovali hledání jeho kotviště, na bankomat nezbylo... Nevadí, penize se začaly tenčit až před Krems... Tam jsme asi přejeli bludný kořen. Po nějakém tom pojíždění jsme se nakonec spokojili s tím, že jsme našli, jak se z toho města zase dostat ven, náročnější cíle jsme si nekladli...
                    Pak jsme kupodivu narazili na pobočku banky v nějaké vesnici (a navíc jsem zapomněla které), kde byl bankomat ovšem uvnitř. Naštěstí jsme tam dorazili deset minut před zavíračkou, takže dosaženo úspěchu. Ještě že tak, další pokus pak byl naplánován Tulln a tam nás pak chytla bouřka s takovými kroupami, že jsem děkovala prozíravosti, že nosím přilbu! Kdeže mít ještě chuť hledat cokoli jiného kromě přístřeší...
                    No a neeurovský doplněk... Poněkud jsem podcenila skutečnost, že mimo z jízdy na kole mám ještě spoustu jiných fóbií, hlavně závratě málem i na vysokých podpatcích. Takže jet na kole přes ty mosty, kde ze sedla vidím tu hloubku pod sebou (a mám fixní ideu, že přepadnu přes zábradlí), jsem nezvládla... a kolo přes ně vodila! Vrcholný výkon jsem v tomto směru podala v Hainburgu, kde most se klene nejen nad řekou, ale nad rozlehlým údolím a má asi dva kilometry... :-(
                    Mám jen obavu, že synům jsem díky výše uvedenému podala důchodcovskou Dunajskou stezku coby dobrodružnou výpravu spojenou s bojem o život... no, budou mít aspoň ve škole o čem psát ve slohovkách "jak jsem strávil prázdniny" ... :-)

                    [ Zpět ]
                    Datum: 04.08.2008
                    Autor: Ifča
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                           

                      Vitaj zase doma. Ten most v Hainburgu naozaj stoji za to. My sme ho prvy krat sli v plastenkach v dazdi(akurat zacinali tie velke dazde, co o par dni zatopili Prahu). Bal som sa, ze sa mi plastenka chyti za zabradlie a ja zletim dolu.A stal som pred dilemou. Ist co najrychlejsie, nech to uz mam za sebou, alebo ist na istotu pomaly. Uz som tem most siel viackrat , da sa nan zvyknut :-) Naposledy sme aj obiehali jeden starsi par, ktory tlacil bicykel pred sebou.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 04.08.2008
                      Autor: Jaroslav
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                             

                        Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama... Připouštím, že zhruba v půlce jsem stála, křečovitě držela kolo, tekly mi slzy... a měla pocit, že nemůžu ani tam ani zpátky. Nějak jsem to rozdejchala, o kus dál se posunula... a zopakovala si to znovu... Když jsem pak po dloooouhé době přece jen došla na konec, uklidňovala jsem další dobu rozklepané nohy, abych mohla nasednout a dojet do naplánovaného koncového bodu celé cesty... Tam už čekali synáčkové a vsázeli se, zda matka ještě stále přechází, či zda zůstala na druhém břehu... :-)

                        [ Zpět ]
                        Datum: 04.08.2008
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                             

                        PS - Tipy na místa přechodů z břehu na břeh byly ideální, ještě jednou díky. Občas jsme sice museli poupravit, protože jsme měli tu "doprovodnou loď" a kempingy jsme vybírali podle toho, aby byly u přístavu, ale víceméně jsme se jich drželi.

                        [ Zpět ]
                        Datum: 04.08.2008
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                        • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                               

                          Rado s stalo.Pouzili ste niekedy aj prevoz malou lodkou cez Dunaj? Na lodke by si sa aspon nebala pohladu do hlbky z mosta :-). Ja sm ich ale odporucil tusim len na dvoch miestach.

                          [ Zpět ]
                          Datum: 06.08.2008
                          Autor: Jaroslav
                          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                          • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                                 

                            Jojo, jezdili jsme víc, než se plánovalo... Ve Schlögenu a v Greinu, a potom z Dürnsteinu do kempu Rossatzbach, protože jsme tam měli ten lodní doprovod. Mám dojem, že ještě někde jsme měli ještě čtvrtou jízdu... ale kdyby mě zabil, tak teď nevím, zda a kde...

                            [ Zpět ]
                            Datum: 06.08.2008
                            Autor: Ifča
                            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                         

                    Ta astrachánka, co má problémy s bankomatem, ať nikam nejezdí a sedí doma na prdr-deli.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 08.08.2008
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šaman)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                           

                      Nech jí bejt. Každej někdy začínal. Náhodou přivezla zajímavý zprávy. V Pasově se to prý nějak houfuje, měli bychom si dát bacha.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 08.08.2008
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                             

                        Nemám problémy s bankomatem... Mám problém k němu v městském provozu dojet. :-)))))

                        [ Zpět ]
                        Datum: 08.08.2008
                        Autor: Ifča
                        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                           

                      A ty mas asi problemy sam se sebou, vid....

                      [ Zpět ]
                      Datum: 09.08.2008
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dunajská stezka Passau-Wien za 3,5 dne

         

    25.7. jsem dneska dojel ze stezky jako zmoklá slepice v:)) ,musím říct že cesta je opravdu skvělá i za špatného počasí,doporučuju pro všechny začátečníky,kempy v pohodě až v tullnu to bya klouzačka se slimáka...byly všude doporučuju

    [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2008
    Autor: lu_boss1
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka Passau-Wien za 3,5 dne

           

      Jak jsi s dostal do Passau a z Vídně. Uvažuji o této cestě 10letým synem ke konci srpna. Jsem ráda za každou radu. Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Letemsvětem)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka Passau-Wien za 3,5 dne

             

        My sme sli do Passua po tejto trojdnovej trase:
        Jindrichuv hradec, Trebon, Hluboka, Ceske Budejovice. Cesky Krumlov, Vyssi Brod, Lipno nad Vltavou, prechod Spaleniste Gugenwald, Rohrbach, Obermuhl an der Donau, potom proti prudu Dunaja do Passau. No a kedze sme z Bratislavy tak cesta domov vysla sama od seba :-).
        Ta cast po rakuskej strane Sumavy je vsak riadne kopcovita, takze odporucam len ked ma syn kondicku.

        [ Zpět ]
        Datum: 06.08.2008
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka Passau-Wien za 3,5 dne

             

        Do Pasova se da dostat o vikendu na jizdenku SONE+ (cena kolem 400 Kc plati pro skupinu az pro 5 cestujicich, z toho max. 2 dospeli nad 15 let), z Vidne zpatky pak na jizdenku EuroRegio nebo Wien Spezial, na podzim 2007 stala 19 eur Viden-Ceske Budejovice nebo 29 eur Viden-Plzen na osobu, obdobna relace plati take pro trasy Viden-Breclav a Viden-Brno.
        Pro vsechny, kdo se chystaji s kolem do Rakouska, mam tip na malo znamou jizdenku \\\\\\\"Einfach-Raus-Ticket\\\\\\\" za 28 euro (s koly asi o 6 euro drazsi), ktera plati pro skupinu 2-5 osob na 1 den cestovani po Rakousku bez ohledu na pocet ujetych km pro vsechny cesty osobnimi vlaky - http://www.oebb.at/pv/de/Guenstiger_Reisen... Je to obdoba nemeckeho Wochenendeticket, ale na rozdil od Nemecka plati v Rakousku tato jizdenka kterykoliv den, nejen o vikendu.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.08.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasena Hanka)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka Passau-Wien za 3,5 dne

           

      Jojo, tahle industriální cykloturistika má něco do sebe...

      [ Zpět ]
      Datum: 11.08.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Dunajská stezka 10. - 13.7

         

    Jedu pristi tyden tuto stezku poprve a vubec ji neznam. Jak je to s kempama a stanovanim? Da se sehnat vpohode a za jakou cenu? Dik za info

    [ Zpět ]
    Datum: 19.08.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerabesta ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

           

      Podla mna v pohode, cena tak ccca 8 az 9 Euro na osobu pri malom dvojmiestnom stane.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.08.2008
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

             

        Většinu cesty jsme platili za čtyři lidi a dva stany 20-25 EUR. Až poslední dvě noci před Vídní to razantně vzrostlo na těch cca 35 EUR.

        [ Zpět ]
        Datum: 19.08.2008
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

               

          OKi,dikas za info...tak snad neco najdem. Nebo to bude nekde v rosti nadivoko...;)

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Jerabesta ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

                 

            Seznam našich noclehů:
            Engelhartszell - minikempíček, stany na loučce u koupaliště musely být do půl desáté odstraněny, aby se měli návštěvníci kde opalovat. Na jedno přespání to nevadí. Velmi příjemná paní v recepci, v ceně byl i "welcome drink" alkoholu, co prý pálí mnichové v tamním klášteře. Vlastně se nám tam líbilo nejvíc...
            Ottensheim - vcelku fajn, ale asi 2km od Dunaje. Dvě sprchy na celý kemp, dlouhé čekání, jinak to šlo.
            Au - fajn byly dřevěné stoly s lavicemi, bylo kde si uvařit, najíst se, posedět...
            Willersbach - kemp patřil k hospodě, kde bylo i sociální zařízení, šlo to.
            Rossatzbach - zrovna byli plní, tak jsme měli volné místo akorát na notně hrbatém místě a navíc pod jabloněmi, šlo to.
            Tulln - velký (a už drahý) kemp, kousek od něj krásné přírodní koupaliště i s různými blbinkami pro děti.
            Klosterneuburg - velké, drahé, těsně před Vídní. Přijeli jsme po zavírací době recepce a nutno podotknout, že kdybychom nebyli blbí (teda poctiví) a nešli ráno sami zaplatit, nikdo by si nás určitě nevšimnul...
            Nejsou ty noclehy takhle ideální, kromě prvních dvou dnů jsme měli "doprovodnou loď" a noclehy hledali u kotvišť, takže občas na opačné straně, než by se nám více hodilo jet atd...

            [ Zpět ]
            Datum: 21.08.2008
            Autor: Ifča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dunajská stezka 10. - 13.7

               

          Ve dvou se stanem 12-18 ojro. Taktéž to k Vídni začalo narůstat.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (n. Šlojíř ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

333 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024