reklama
Země: Česko Česko, Polsko Polsko

Stolové hory, Broumovsko

Budeme se motat s vozíkem kolem Broumova a Teplic nad Metují, nevíte jak je to tam s cyklostezkama s ohledem na vozík... ..rádi bychom se podívali do Polska na "stolové hory" je tam několik cyklostezek, ale nevím jestli všude projedeme.
Poraďte tipy na výlety
Díky

[ Zpět ]
Datum: 01.07.2008
Autor: Roňa
  • Re: Stolové hory, Broumovsko

         

    Ahoj,
    tak když jsme jezdili v okolí Broumova (bez vozíku, ale natěžko), přišly mi tamní cyklotrasy docela brutální (většinou lesní kamenitý cesty). Teda mám na mysli ty trasy co vedou v blízkosti skal, jde o hodně terénní cesty, tak nevím, jak to s vozíkem zvládáte (my jezdíme většinou asfalt). Navíc do těch NEJ míst se s kolem nepodíváte ... polské stolové hory jsou to samý, nějak se to na kole projet dá, ale opět .... jsou to skály, takže když jsme chtěli jet po nějaký turistick cestě, narazily jsme na šutry, kamenný schody .... smůla s kolem :-( A protože bydlíme relativně nedaleko,chystáme se tam někdy spíš pěšky...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stolové hory, Broumovsko

         

    Stolové hory jsme jeli před 3 lety, to tam byly cyklostezky asi čerstvě značené (značení bylo super). Většinou vedly právě po lesních cestách, nechybělo kamení. Jeli jsme natěžko s bagáží a místy bylo dost náročné kolo urvat- kopec, kameny, rigoly, po dešti trochu klouzačka. Na horské kolo super, na vozík pokud jste hodně našláplí a prcek má rád hodně drncání... I když pár lidí s vozíkem (tuším tak 2-3) jsme tam potkali, ale osobně bych do toho asi spíš nešla. Navíc - do skalních měst se s vozíkem nevlezete, a je škoda je vynechat (a vozík bych asi někde zamčený moc nenechala...). Nebo to pak jezdit po silnici, ale tam bych se zase bála aut - vybavuju si kopec, serpentiny... Tak jsem asi moc nepotěšila;o( - ale bylo to tam nádherné.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.07.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (evca)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Stolové hory, Broumovsko

         

    Děkuji za informce, právě jsme se v noci z tamtěch končin vrátili, kombinovali jsme vozík a pěší turistiku, žel krosničku pro malou jsme nechali doma, protože jsem na ni v tom spěchu zapomněla, ale malá byla statečná a v Teplických stěnách a na Ostaši se celkem v rámci jejich sil (bude mít 2roky) snažila cupitat a zbytek odnesli rodičové na ramenech... Když bylo škaredě, zašli jsme v Polici nad metují do muzea Merkura a stálo to zato, malá hleděla na vláčky a nechtělo se jí domů ...K cyklostezkám z Radkovwa do Kudowe Zdroje jsme jeli poránu a provoz byl minimální. Cyklostezky podél hor jsou pro vozík v pohodě, i ty co nejsou po asfaltu a je jich tam hodně. Vyjeli a ke konci jsme vozík vytlačili i na Ruprechtický Špičák a dokonce chlapi s vozíkem přejeli po jedné cyklostezce napříč Broumovskýma stěnama (od Kovářovy rokle k Americe), ovšem asi místy museli mladou v několika místech i s vozíkem nosit - bylo tam psáno jen pro zdatné cyklisty - takže naši asi byli...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.07.2008
    Autor: Roňa
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Stolové hory, Broumovsko

           

      Zdar Roňo,
      jsem nevěděl, že si tak říkáš. Ale máš pravdu, k té americe jsme se kapku zapotili. Nejvíc mě malá dostala, když po vynesení vozíku po šutrákách začala vyskakovat a řvát "ještě, ještě"
      Rozhledna na špičáku je super, až na těch posledních 1000m. to je hotovo.

      jakub

      [ Zpět ]
      Datum: 15.07.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (bamba_cz ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

318 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024