reklama
Země: Rakousko Rakousko

Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské

Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské cyklostezce? (i fotky)
Připravuji článek o této stezce ke mně na web
Nějaké rakouské trasy už mám hotové, teď přišla na řadu Murská stezka
Děkuji

[ Zpět ]
Datum: 09.06.2008
Autor: Asterix
  • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Mur

         

    Zatím jsem napsal měco tady
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Mur

           

      Ja som tiez nieco o cykloceste napisal, ale este to nema celkom hotove (poslem mailom az bdue podoba definitivna). presli sme celu trasu a od Tamswegu po Ramingstein som si nevsimol, ze by sme sli po nejakej frekventovaneju ceste. (v samotnom mestecku Ramingstein sa ide asi 100 metrov po ceste, inak vzdy mimo cesty) Naopak cyklocesta viedla popri rieke a uzkorozchodnej zeleznicke. A kedze vedie mierne dolu kopcom , tak to bola pohodicka.Mozno je cyklocesta uplne nova, ale urcite stoji za to.Pripajam mapku, podla ktorej sme tento usek sli. Je od vydavatelstva Esterbauer.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2010
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské

         

    Kousek té stezky jsme s kamarády jeli. Nějaké vybrané fotky jsou na http://www.cyklostranky.cz/vypravy/alpy2004... Mám jim ale mohem více v archivu. Kdyby se hodily, mohu poslat.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.06.2008
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Mur

         

    Jela jsem loni Murskou cykloztezku a dostala jsem se až přímo k prameni Muru, mám i fotky, tak kdyby bylo potřeba klidně se obraťě na email

    [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lathi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské

         

    Dostal jsem dotazy k Murské stezce, jestli mi na ně někdo bude schopen odpovědět. Děkuji
    > 1. radi by sme cyklocestu absolvovali od začiatku do konca a nie som
    si istý, či sa s našim mikrobusom dostaneme až na Sticklerhutte vo
    výške cca.1700 m.n.m. Vedie tam teda nejaká štandardne prístupná
    cesta? A ako dolu, je to zjazdné aj pre mňa, čo mám za bicyklom
    zapojený cyklovozík Croozer s našou 4-ročnou dcérou a vedie
    cyklotrasa do Muhru po tej istej ceste ako pôjdeme našim mikrobusom
    hore, alebo z tadiaľ vedie osobitná cyklocesta? Ak cyklocesta, aký
    má povrch a aká je náročnosť tohto prvého úseku, t.j. či
    prudké klesania nie su nebezpečné pre cyklovozík, prípadne
    lesná, ťažko zjazdná cesta, prípadne prudké a dlhé
    stúpania-teda myslím cestou dolu?
    > 2. vedeli by ste nám poradiť po ceste nejaké pekné a cenovo
    dostupné ubytovanie pre tak veľkú skupinu?
    Samozrejme by sme uvítali akékoľvek širšie, ale hlavne konkrétne
    informácie o ceste, najmä o atrakciach, ktoré by sme po ceste mohli
    vidieť, prejsť, počuť, či ochutať(radi by sme sa dostali k
    ochutnávke vín priamo u malých producentov vína v ich pivniciach).

    [ Zpět ]
    Datum: 26.05.2010
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské

           

      Autem se dá dojet v pohodě do místa Rotgulden (1340mnm, pak je závora s kasičkou - automat, která se otevře za 3 Euro. Za ní jsou 2 nebo 3 úseky docela drsného stoupání pro auto (na jedničku rasovina, dvojka to moc nebrala u Felicie)a dá se dojet na parkoviště v 1590nmn, asi 3km před Sticklerhutte. Dál už jen na kole nebo pěšky, cesta hliněná, výškově to vypadá dobře, rozdíl 150m, ale je tam i sjezd, takže se nastoupá podstatně víc. Cesta do Muhru je jen jedna, od parkoviště dolů asfalt. S vozíkem cesta nebezpečná maximálně tak pro brzdy.
      Spali jsme v kempech a vloni v polovině července byly prázdné, kromě kempu Murinsel v Grosslobmingu.
      V oblasti kolem Murau jezdí některé dny parní vláček, letáky budou ve všech turistických informacích, vidět se dá i A1 ring v Zeltwegu, úžasné zmrzlinářství "Perko" v Knittelfeldu, údajně nejlepší v Rakousku, nádherná soutěska Barenschutzklamm nad Mixnitz - žebříky nad vodopády, to je s dětmi na celodenní výlet, dost náročné stoupání několik set výškových metrů, jednosměrné, pak jinou cestou sestup, vstupné do soutěsky asi 3 Euro na dospělého, sleva na Alpenverein.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2010
      Autor: batoh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské

           

      My sme sli od St. Michael po Sticklerhutte je dost narocna na stupanie. My sme si nechali vsetku batozinu dolu a stupali sme hore len nalahko. Cesta je ta ista pre auta (ale musia prekonat aspon tri zavory) a pre cyklistov. Miestami je to sotolina, ale velmi dobre upravena.Presli sme celu MUR radweg, je prekrasna (hlaven ta horna cast prve dva dni) a byvali sme do cca 18 Euro takto:
      Tamsweg Mörtelsdorf 20 familie Pöllitzer
      Knittelfeld: Pension Gössler, Fichtenstrasse 31, Knittelfeld
      Pension Ochsenwirt, Grazer Strasse 3
      Od Rieky Mur sme potom vyuzili cestu Jubileumsradweg, ktora vedie cez cely Burgenland az do Kitsee.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.05.2010
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Můžete mi poskytnout jakékoliv informace k Murské

         

    Stejný cíl jsme měli před pár lety, ale jistá renomovaná cestovní kancelář nám Murskou na poslední chvíli zrušila. Takže zkušenosti a poznatky až příště.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2010
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

265 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024