reklama
Země: Polsko Polsko

Kolo do polského vlaku

ahoj, chtěla bych se zeptat zda má někdo z vás zkušenost s přepravou kol po polské železnici. Chtěli bychom se vydat na baltské pobřeží, Rujanu a Bornholm. Cestu bychom rádi zkrátila vlakem z Katowic do Štetína.

[ Zpět ]
Datum: 21.05.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petra,)
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    http://www.neslysici.cz/foto/album.php?akce=121... http://www.neslysici.cz/foto/album.php?akce=121... uzasny vlak.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2008
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    Ahoj, my jsme jeli podobne loni v lete. Vlak mel u sebe vzdy oznaceno neco jako preprava jizdnich kol. Oba vlaky ktere jsme pouzili byly vybavene specialnim vagonem pro kola. V pulce vagonu byl prostor do ktereho jsme si sami kola davali, byly tam stojany na kola a spousta mista. Zadny pracovnik drah jako v cechach. Driha pulka vagonu byly asi 4 kupe, ktere meli pruhledy az k tem kolum. V noci se dala vzit karimatka a normalne se u tech kol vyspat vleze. S kolem je to tam naprosto v pohode. Jedine co me prekvapilo ze ani na mezinarodni pokladne v Polsku nikdo neumi zadnou svetovou rec nebo ji ani nechce umet. Tezko rict. A pak jsme meli takovou rozepri s mistni armadou ktera nedbala na zakaz koureni ve vlaku a tim jak jsou ve vagone pro kola ty pruhledy, tak kour siri vsude a neni moznost jak se ho zbavit...
    Stastnou cestu a hezke pocasi ;-)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2008
    Autor: Strapoun
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    jo jo, taky máme zkušenosti s polskýma dráhama:) www.putovani.net Jeli jsme z Katowic do Kolobrzegu. Na pokladně nám tvrdili, že vlak bude mít speciální vagon na kola. Ale skutečnost byla jiná. Tak jsme namačkali kola do uličky v rychlíku. Lidi z toho nadšení nebyli, ale hlavně že jsme jeli:). Průvodčí tam jsou v pohodě, pomůžou, když můžou. Jeden nám dokonce zařídil přes vysílačku, aby na nás počkal přípoj, protože náš rychlík měl zpoždění:). Nevím jak řeči, my s nima mluvili polsky. Jinak doporučuju jet v sobotu nebo v neděli. Mají tam lístek - bilet turistyczny. Stojí pakatel a příplatek na kolo je taky levný. Platí na celé polsko po 24h. Polské pobřeží je nádherné a stálý vítr ze západu na východ nás popoháněl celou cestu.

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana H. ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    Ahoj mrkni se sem
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloinformace...
    mám tam přeložený článek z polského webu

    [ Zpět ]
    Datum: 21.05.2008
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    Na Bornholmu jsem byl loni v létě, mohu jen doporučit! Jel jsem na kole do Brzegu, odtud přímým vlakem do Kolobrzegu a potom turistickou lodí na Bornholm do Nexo. Vlak jsem si našel na internetu www.pkp.pl, při vyhledávání se dá zaškrtnout "przevoz rowerov" (přeprava kol) a najde to jen spoje, které berou kola. V mém vlaku byl specielní vagon pro kola, jak už tu někdo psal v prvním příspěvku. Lístek jsem si koupil na místě, přes celé Polsko mě stál cca 450 Kč i s kolem. Když jsem si ho chtěl koupit u nás v mezinárodní pokladně, chtěli cca 750 Kč a bez kola, to bych si stejně musel dokoupit na místě. Pár postřehů z Bornholmu je na http://marekdostal.blog.idnes.cz/, jinak kdyste chtěli něco o Bornholmu podrobněji, napište mi na email.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.05.2008
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do polského vlaku

           

      Určitě se vyplatí lítek kupovat přímo v Polsku. My to udělali tak, že jsme vystoupili na hranicích, ty jsme přejeli na kole a nastoupili pak v polské stanici. Dají se tak ušetřit stovky Kč. Mezinárodní jízdenka s 60% studenstkou slevou pořád vychzela 2x dráž než obyčejný listek v Polsku. A u delších tras je ten rozdíl opravdu znatelný.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.05.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana H. ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    My byli v Polsku vloni, jezdili jsme jen osobáky, a ty měly pro kola zvláštní oddíl ve vagoně (tak 1/4 délky vagonu) - většinou v zadní části vlaku, byly tam i nějaké lavice na sezení. Kola jsme si sami naložili, sami vyložili, ale možná by i pomohli. Paráda byla, že se bagáž nemusí odstrojovat, pokud s ní kolo utáhnete. Co se týká domluvy, stačila nám čeština, v případě nouze říznutá slovenštinou a pár polských slovíček (pěkně pomalu a zřetelně). Lidi byli vesměs příjemní, a to hlavně ti od dráhy (jedna pokladní nám dokonce sama poradila, že můžeme jet už dřívějším vlakem, než který máme zjištěný - sice s jiným přestupem, ale lístek nám platí). Jo, a v okolí Krakowa byl v každé trochu větší vísce obchůdek se základními potravinami (a ano, i pivíčkem;o)

    [ Zpět ]
    Datum: 28.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (evca)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo do polského vlaku

         

    Už se to taky diskutovalo např. tady: http://www.nakole.cz/dosveta/tema.php3?id=128

    [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petule)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Polské státní dráhy

         

    Polské státní dráhy (Polskie koleje państwowe, PKP)
    http://www.pkp.pl

    jízdní řády PKP
    http://rozklad-pkp.pl

    [ Zpět ]
    Datum: 04.06.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Leszek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Mazurská jezera na kole

 (CK Cyklotur)
05.08.2024, 7 dní
11 440 Kč
cyklistický Autobusem

Podél Baltu na kole

 (CK Cyklotur)
30.08.2024, 7 dní
11 920 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

254 cyklistů (10 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023