reklama
Země: Česko Česko

Cestovani po ČR

Dobry den!
Prvně musim řict, že se omlouvam protože nemlouvim česky jazyk idealně. Přichazim však z Slovinska.

S přateli planujeme, aby v letě ( červenec,srpen) jezdili na kole po ČR. Poněvadž cestujeme 12 - 14 dni. Přemyšlel jsem o ruznych variantach, ale nejvic se mi libi jit z vlakem do Linzu(Rakousko), jezdit do Česka, a pak pokračovat o hranicich( vicemeně) od Lipna na Vltavě do města Znojmo. Ptam se na vas, je to dobra idea? :) Nemam žadnych informacii o tom, jestli so tam dobre silnice(pro kolo) nebo ne. Doufam take, že tam jsou kempy atd. Jaka je přiroda? Co se stoji za vidět?
Take, kde Češi obvykle jezdite na kole?

Těšim se na vaše odpovidani...

Sajko

[ Zpět ]
Datum: 11.04.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel ()
  • Re: Cestovani po ČR

         

    Dobrý den. Možná bych Vám doporučil přejet z Lipna do Českého Krumlova a tam se připojit na dálkovou cyklostezku Greenways Praha - Wien, to znamená pokračovat po ní přes Horní Dvořiště, Nové Hrady, Třeboň, Jindřichův Hradec, Slavonice (s možnou odbočkou do Telče) a Vranov nad Dyjí do Znojma (http://www.pragueviennagreenways.org/gwmap.html). Když budete mít zájem, pošlu ještě nějaké podrobnější informace. Nějakými nápady ale určitě přispějí i další účastníci diskuze :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 11.04.2008
    Autor: Tracy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani po ČR

           

      http://www.pragueviennagreenways.org/gwmap.html

      [ Zpět ]
      Datum: 11.04.2008
      Autor: Tracy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • P.S.

             

        Jinak myslím, že na cestu od Lipna do Znojma (víceméně) podél rakouské hranice nebudete určitě potřebovat celých 12 - 14 dní, takže bych Vám navrhoval pokračovat po Greenways ještě dále na východ do Mikulova (přes NP Podyjí) a Valtic/Lednice (Lednico-Valtický areál je na seznamu památek UNESCO). Zpět do Znojma je možno se vrátit trochu severněji po vinařských stezkách - viz mapa SHOCart Moravské vinařské stezky (mohu Vám ji poslat).

        [ Zpět ]
        Datum: 12.04.2008
        Autor: Tracy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: P.S.

               

          Pod tuhle trasu bych se také podepsal, včetně navrhovaného prodloužení do Lednicko-valtického areállu. Myslím, že budete spokojeni, je to opravdu velmi pěkný kraj! Mám to tu hodně projeté a mohu také poradit konkrétně.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.04.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: P.S.

               

          Tak taky doporucuji. Jel jsem to na kole jen jednou, ale strasne rad na to vzpominam. Uzasny kraj, uzasni lide, krasna priroda, vino, merunky....teplo.
          Existuje i cyklopruvodce rakousko-ceskym pohranicim. Cesta zpet je mozna i po rakouske strane, ale asi bych taky zkusil tu vynarskou. A jeste jedna rada...byla nam dana uz na ceste...pry je lepsi jet z cech na moravu...kvuli vetrum. Ja a pritelkyne jsme jeli opacne a je pravda, ze to bylo porad proti vetru.
          Jinak nejake fotky a asi tri dily z cesty najdete na www.dosveta.com ( http://dosveta.com/content/blogcategory/20/50/ )

          [ Zpět ]
          Datum: 24.04.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: P.S.

               

          Taky doporučuji. Jen bych začal víc západněji a projel větší část Šumavy. Českou Kanadu neznám, ale Novohradky, Třeboňsko , Podyjí a LVA jsou super, navíc každá z těchto oblastí je trošku jiná. Jen úsek mezi Znojmem a Mikulovem je docela fádní. Částečně se dá ale jet po rakouských vinařských stezkách. Doporučuji proto jet ze Znojma na Havraníky, Horecký kopec a Retzbach popř Retz (pěkné historické městečko).

          [ Zpět ]
          Datum: 25.04.2008
          Autor: Zbyněk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: P.S.

                 

            Děkuju všem!
            Ja jsem přemyšlel o tom že by projeli take Šumavu , ale to neni velmi prakticky. My jdeme vlakem do Linzu a od tam jsme mysleli pokračovat na kolech. Jestli by chtěli jezdit po Šumavě, myslim si že by museli jit z vlakem do tam. Nemam informaci jestli je to možne.

            Ještě neco - Je mnoho kempů na trasy Greenways? Nam se take libi zůstat v nějakem kraju 2,3 dni a tam radi jezdime na vylety na kolech (všichny mame horská kola) do nějakych zajimavych, pěknych krajů. Take jezdime na hory na kolech. Idealně je zustat v kempu a je tam jezero, v kterem se muže plavat,... :) My jsem ještě studenty, a take se nam libi mestečky nebo kraje , kde se hodně děje, a mužeme se bavit. Z těch faktorů, co by mi doporučovali , kde se zastavit, kde je nejlepe?

            [ Zpět ]
            Datum: 30.04.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel ()
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: P.S.

                   

              Ahoj.
              Tak jsem se koukal na vlaky z Linze. Určitě to není problem se dostat z Linze na Šumavu. Je to vlastně kousek. Buď mužeš použít spoustu vlaku, které jezdí na trase Linz - Praha, nebo mužeš použít přímej spoj přímo od vás z Ljubljany. Přímej vlak do CR "Ex 100 JOŽE PLEČNIK", umožňuje přepravu kol. Ale je povinna rezervace.
              Z Ljubljany odjíždí 10:18. V ČR můžeš vystoupit v Horním Dvořišti (18:00), nebo třeba rovnou v Českých Budějovicích (18:54), což je možná lepší.

              Vice info o vlacích můžeš najít tady:
              http://jizdnirady.idnes.cz/JRCis.asp (najde to i mezinárodní spoje)
              http://www.oebb.at (Rakousko)

              Jinak kraj kolem Českých Budějovic je kraj rybníků. Takže se bát nemusíš. Na Šumavě se taky něco najde. Je tam dokonce jedna z největších nádrží v ČR (Lipno).

              Kempů je na trase dost. Můžeš si dokonce koupit i mapu kempů (v prodejně knih, infocentra...).
              Nějaké info o kempech můžeš najít třeba tady:

              http://www.kempycr.cz
              http://www.dokempu.cz

              A kde je nejlépe? To je těžké. Česká republika je celá hezká. Záleží, co chcete vidět. Někdo rád hrady, někdo zříceniny, někdo muzea, někdo chce vidět jen krásnou přírodu....

              [ Zpět ]
              Datum: 30.04.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestovani po ČR

         

    Dobrý den,trasu jste si vybrali dobrou,jižní čechy mi připadají jako ráj cyklistů,určitě jich tam v létě potkáte stovky.Kempy a hospody jsou ve velmi dobrém stavu a silnice jsou vhodné na kolo.Příhraniční cyklostezky vedou po bývalých signálkách(silnice vybudované při střežení hranice) a k vidění je také mnoho,krásná příroda(jihočeské rybníky,lesy české kanady s úzkorozchodnou železnicí),mnoho historických památek(Český Krumlov,Třeboň,Jindřichův Hradec,Slavonice......) a uvidíte také Temelín.
    Loni jsem s rodinou projel z Veselí nad Lužnicí přez Nové Hrady po hranicích do Znojma a poté dále na východ rodinka byla spokojena.

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2008
    Autor: skřiva
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cestovani po ČR

         

    Ahoj, trasu si si vybral dobru, ak pojdete po znacenych cyklocestach (su vyznaceen zltymi tabulkami) tak tie vas zavedu po vsetkych zaujimavych miestach. Pridal by som k tym, co uz spominali ostatni este zamok Cervena Lhota, zamok Hluboka, hrady Landstejn a Vranov nad Dyji. Vsetko to je velmi pekne. Ja by som zase na oplatku potreboval poradit cestu v Slovinsku, chcel by som sa z mestecka Bovec dostat na vychod k Madarskym hraniciam, stacilo by k Dravskej cykloceste a neviem, ake cesty vybrat.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.04.2008
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani po ČR

           

      Ahoy,
      Ja to take nevim v tom chvili. Z Bovce mužete projit přes Vršič do městečka Kranjska Gora. Jak se dostane do Dravske cyklostezke , to nevim. Mužete jezdit pak Kranjska Gora -Jesenice -Kranj - (Ljubljana). To cestu znam. Kolem K. Gore jsou nějake cyklostezky. Ale od Jesenice do Ljubljany musite najit vedlejší(?) cesty. Pak když jste v v městu Kranj, Medvode nebo Ljubljana hledate cestu za Kamnik . Jezdite přes Gornji Grad a Mozirje. Ale, nejsem expert :)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel ()
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cestovani po ČR

           

      Ahoj, zkus se inspirovat u nas na stránkách. Jeli jsem Julské Alpy k Drávě (2004) i z Maďarska k drávě (2001). detaily popíšu v mailu, napiš. J.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.04.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

565 cyklistů (5 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024