reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko, Francie Francie

Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

Ahoj přátelé!
Plánuji tuto cestu se svou rodinou, a tak se pídím po informacích. Např: kdy je nejvhodnější doba na cestu, co kempy, ceny, domorodci, profil trati apod. Moc děkuju za každé info!

[ Zpět ]
Datum: 11.03.2008
Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion)
  • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

         

    V pripade zajmu mohu nabidnout atlas Francie od Michelina 1:200 000 nebo jednotlive mapy od I.G.N. 1:100 000 - 250 000.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2008
    Autor: Tracy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

           

      Ahoj, moc díky za info, nějaké mapy Francie a Provence už máme objednané, tak uvidíme zda k něčemu budou, když ne, využil bych Tvé nabídky. Jel jsi tuto trasu?

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

         

    Hola...Moc Ti nepomůžu.Snad jen tolik, že jsem se na chvíli napojil na pomyslnou linku Geneve - Provence. V létě na cestě do Santiága de Compostela chtěl sem využít velo - route z Ženevy podél Rhony až k Valence. No hned za Ženevou jsem pochopil že to bude nadlidský problém. Cesta se ztrácela, nikdo o ničem nevěděl..jednou ano..pak zase dvacet kilometru ne. Zvolil sem raději jistotu normálních cest přes Bellegarde, Seyssel. Yenne a plno lidí na silničkách jezdilo kolem mně - což mi dodalo dojmu, že možná jedu správně a tohle je francouzká představa cyklostezky. NO cesta to byla nahoru dolů a dokonce dva tunely:-)..uklidnilo se to až za Seysselem(super camp)..Pak jsem dokonce jel snad třicet kilometrů po opravdové stezce jen a jen pro kola, ale nuda mne donutila to střihnout a Rhonu jsem křižoval u Serrieres pod Lyonem. No ani tam sem pohodovou stezku neviděl a bylo tam dost větrno..Tím neodrazuju, probůh to ne...ty zážitky to vynahradí.Držím Palce

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (topdub ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

           

      Ahoj, moc děkuju za cenné informace, alespoň trochu vím, co nás čeká. Mohu se Tě zeptat na četnost a ceny kempů v této oblasti?Dalo se domluvit Aj? Co průjezd velkoměsty, např Lyon? Jaká mapa se Ti osvědčila? Nějaké mapky máme objednané, tak snad budou ok. Ještě jednou moc díky za info.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

             

        Ahoj, v loňském roce jsme měli v plánu vracet se po cyklostezce Marseillee - Ženeva z Provance. Nakonec nás zviklal jeden francouzský cykloturista, že prý kolem Rhóny to je hodně frekventovaný, abychom jeli mezi Rhónou a Alpami. Vzali jsme to tedy z Visanu ve směru Cléon d´Andran - Crest - Chabeuil - Romans -s-Isere - Cote -St.Andre - St.Genix sur Guiers a tam jsme se na cyklatrasu napojili. Začínalo to lákavě - asfaltová cyklostezka podél řeky ve stylu rakouských cyklostezek, ale cca po 5 km se to napojilo na silnici a až do Ženevy to vede po místních silničkách přes Yenne, Chanaz, Seyssel a St. Julien do Ženevy. Trasa sice krásná, ale dost výškově členitá (v jednom místě se objíždí soutěska Rhóny). A je pravda, že se značením to Francouzi nepřehánějí, mockrát jsme si mysleli, že už jsme někde sjeli, když se zase objevila cedulka. Kempů je ve Francii dost a celkem levné - my jsme využili vodácký kemp v Yenne (6 Euro za 2 osoby, kola a stan), pak jsme většinou stanovali po domluvě s majiteli na soukromých pozemcích. V turisticky atraktivních oblastech jsou ale kempy dražší (Cres 17 Eur/2os., Vison 14,2 E/2 os.). Pokud jde o komunikaci s Francouzi, tak se nauč aspoň pár frází francouzsky, láme to ledy a pak to jde snáze i anglicky nebo německy. Začít rovnou s angličtinou nebo němčinou nedoporučuji, Frantíci nato neslyší, k čemuž se i sami právě po "prolomení ledů" dobrovolně přiznávali. :-) Tak snad budou mé informace trochu platné, přeju úspěšnou cestu.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (IvanaF)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

               

          Ahoj IvanoF! Díky i Tobě za skvělé informace, kterých není nikdy dost. Jaká byla ta cesta Visan - St.Genix sur Guiers? Jakou jste používali mapu? Já slyšel, že je možmo mapy dostat v info centrech zdarma, je to pravda?
          Jak to tak vypadá, nebude toto putování asi žádný med, jak orientačně, tak výškově, no uvidíme...francouzsky se už snažím učit, no ale je to fakt docela pakárna, přirovnal bych to složitostí k vietnamštině-:) Dojeli jste až do Ženevy? A jaká byla Provance? V jakém měsíci jste cestu absolvovali? Děkuju za info!

          [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

                 

            Cesta přes Francii byla jen jednou z etap naší loňské letní maxicesty - jeli jsme s manželem z italské Cortiny d Ampezzo přes Gardské jezero k pobřeží Ligurského moře, podél pobřeží z Janova do Cannes (to bylo dost šílený), úprk do hor k Verdonskému kaňonu, pak směr Provance (Luberon, Mt. Ventoux), Visan - Ženeva, přes Švýcarsko k Bodamskému jezeru do Německa a podél Dunaje a Regenu domů. Jeli jsme to od 7. července do 10. srpna v naprostý pohodě (velký podíl na tom mělo počasí). Nejvíc se nám líbila právě ta Francie, bezkunkurenčně Provance, ale i ta cesta mezi Rhonou a Alpami. V té střední části je to mírně zvlněný, málo frekventované silničky s kvalitním povrchem a perfektně značený. Ten úsek, co tě zajímá, jsme jeli podle mapy Vallée du Rhone od Michelinu - 1: 200 000 (koupeno u nás - 119,- Kč) a pak jsme měli s sebou Alpy 1: 500 000 od Freytag a Berndt a neztratili jsme se. Info centra jsou vybavena mapkami a propagačním materiálem velice slušně, něco jsme taky využili - spíš ale jako typy pro inspiraci, všechny mapy jsme si vezli s sebou. Neměj z té cesty obavy, je to fakt pohoda, i když záleží na tom, v jaké sestavě pojedete. Jedeš s dětmi?

            [ Zpět ]
            Datum: 21.03.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (IvanaF ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

                   

              Ahoj IvanoF, Tak ta vaše maxicesta- to byl tedy výkon! Moc jsi mě potěšila s tím, že se Ti Provance líbila nejvíc! Děkuju za info o mapách, počkám, jak budou vypadat námi objednané mapy.Vyrážíme v osvědčené sestavě - já, moje žena, naše dcera(4 roky ) poprvé na kole + tažná tyč a náš synek ( 2 roky) v cyklopřívěsu. Původně byla cesta naplánována na červen, termín jsem však přesunul na září. (celý červen probíhá v tamní oblasti Euro 2008) Tak doufám, že bude září ok!

              [ Zpět ]
              Datum: 23.03.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (fafion ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Ze Ženevy do Marseille podél řeky Rhony

         

    Kempy ve Francii jsou dobré, pokud ne u moře tak ani ne drahé a poměrně nahusto. Jídlo v obchodech trochu dražší než u nás, restaurace drahé.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Zapata)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

332 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024