reklama
Země: Itálie Itálie

Dolomity

Ahoj, prosím znalce o radu k nadcházejícím řádkům. Příští rok jedeme na 10 dní do Dolomit a i když mám většinu tras dobře podchycených, najde se pár úseků u kterých si nejsem jistý jestli jsou na kole sjízdné. Jde o "Bindelweg" mezi sedly Fedaia a Pordoi popř.varianta Sentiero Geologoco Arabba/680/699 na severní straně téhož hřebene, a o cestu z Val Gardeny (S. Christiny) na Passo Sella přes chatu Cemici (č. 526/528). Nejsme nijak zvlášť zdatní technici, ale vedení a tlačení kol v menší míře nám taky nevadí. Poslední dny chceme strávit na Altopianu Sette Comuni, kde jsme už byli na silničkách a moc se mi tam líbilo, takže uvítám případné postřehy a tipy i z této oblasti.
Díky, Zbyněk

[ Zpět ]
Datum: 28.12.2007
Autor: Zbyněk
  • Re: Dolomity

         

    Nevím, kolik toho tam je. Snad ti to pomůže.
    http://www.hedvabnastezka.cz/search.php?action...

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dolomity

         

    http://www.schymik.de/passdb/index.php?id=52...

    Tento odkaz je k Pordoi a Bindelweg. Pokud nebude fungovat, použij jen http://www.schymik.de a najeď na databanku pasů. Já si nemůžu nějak pro přílišné stáří vzpomenout jestli jsem část z toho jel. Kdybys mne uměl odkázat na čísla map Kompas, tak bych to našel.
    S.Comuni ma mne působila po Dolomitech jako příjemná Šumava. Jeli jsme tudy podle mapy kompas č. 78 z údolí Valsugana.Kvůli sesuvům jsme museli přes Enego odtud na Rif Barricatta - Bivio Italia - Rif. Malga Larici a na silnici u Passo di Vezzena. Trochu nás překvapilo, že horské chaty jsou spíš hotely, zařízené na zimu. Nebylo to levné přenocování. Pokud se dobře pamatuji tak rif. Larici je ještě chta klasická horská. Jinak na téhle trase byla místy dost těžká, hrubá šotolina.

    [ Zpět ]
    Datum: 13.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dolomity

           

      Dík za informace. Na Altopianu budeme spát v kempu u Asiaga, takže starosti s noclehem nebudou. Ten úsek přes Bivio Itala a Malga Larici bychom určitě chtěli projet. Kromě toho chceme taky vyjet na Monte Verena (jihozápadní část Altopiana). Ty úseky v Dolomitech jsou na mapě Kompass 59 popř. 55 (Bindelweg).

      [ Zpět ]
      Datum: 19.01.2008
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dolomity

         

    Myslím, že jsem našel něco k té Bindelweg. Nejel jsem to, ale mám to popsané v itineráři trasy „Die Grosse Dolomiten runde“ . Bindelweg je tedy takto nahlíženo součást okruhu, který začíná na západě malinko na jih od Brixenu (jel jsem kus v úseku Seisser Alm, Schlern) a na východě se obrací zpět u Missuriny.
    V rozhodujícím místě říká itinerář (popis se vztahuje vždy k předchozímu úseku) :
    Canazei – Restaurace Lupo Bianco (1715 m, prudké stoupání na cestě 655 po pravé straně údolí) – zatáčka před Albergo Pordoi ( 2110m na SS 48, směr Passo Porcii) – Baita Belvedere (2338, na cestě skrz lyžařský areál) – Rif. Fedarola (2338 m, na cestě 601) – Rif. Viel del Pan (2432, O-44, na Dolomitské horské cestě 2, Bindelweg 601) – Porta Vescovo (2478 m, horní stanice, ke konci prudké, 15 min tlačení) – Col Vescovo (2245 m ) - Cordevole most u Crepaz (1390, po bikerské cestě přes Monti Alti d Ornella).

    Když se podívám do mapy Kompas tak mi to přijde celkem jasné. Nádherně se protáhneš horama nad silničním Pordoi, jižně od něj. Ale! V itineráři je cesta z Viel del Pan na Porta Vescovo popsaná tak, že se neklesne k Lago di Fedaia (resp. Tvůj blízký Fedaia pass). Nicméně si myslím, že po 601 (pokračující Bindelweg) to s kolem půjde dolů k Lago Fedaia možná snáze než horem na Porta Vescovo.
    Takže shrnuto: myslím, že Bindelweg je sjízdná a že to bude pěkná vzdušná cesta, jestli nemusíte, tak bych se dolů na Fedaia nespouštěl a držel se až na Porta Vescovo.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dolomity

           

      Ještě jednou díky. My pojedeme od Fedaie na Canazei, takže nejhorší asi bude vydrápat se na hřeben. Pak bychom se mohli držet té trasy, kterou popisuješ. Měly by odtud být skvostné výhledy na Marmoladu. Podle mapy existují i další varianty na opačné straně Pordoi.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.01.2008
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dolomity

             

        Část Bindelweg (tu bliže k Pordoi) jsem šel pěšky - a ty výhledy na Marmoladu na protější straně jsou opravdu skvostné. Na kole jsem tam sice nikoho nepotkal, ale v té části, kde jsem byl ta cesta sjízdná je.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.01.2008
        Autor: Ligi
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dolomity

               

          Dík za informaci.

          [ Zpět ]
          Datum: 21.01.2008
          Autor: Zbyněk
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
17.05.2024, 10 dní
14 990 Kč 12 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

301 cyklistů (1 přihlášený)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024