reklama

Cyklocesta podél Dunaje

V příštím roce uvažuji dokončení cyklotrasy podél Dunaje. Tento veletok jsem projel z Donaueschingenu až po Vodní dílo Gabčikovo. Chybí mě si ho ještě projet z Gabčíkova do Rumunska-Černé moře. Pokud má někdo o průjezdu Dunaje na této trase nějaké zkušenosti, nebo tuto trasu absolvoval, rád bych získal nějaké podklady a informace. Díky za jakoukoliv radu a pomoc.

[ Zpět ]
Datum: 24.11.2007
  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

         

    Asi před půlrokem vyšel v nějakém německém časopise o tom článek... teď mě čeká nějaké uklízení , možná to najdu, ale co si vzpomínám, bylo to na dřeň. Na druhou stranu, jen naiva očekává v Srbsku idylku typu Kelheim- Krems. Značení nula, map málo, bydlení prob, prý i dost do kopce, protože to nesleduje Dunaj a podobné špeky.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.11.2007
    Autor: jeník2
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklocesta podél Dunaje

           

      Na cyklocestách jsem najel přibližně 30 00 km a zažil jsem toho dost. Idylku neočekávám, kopce mě nevadí, i ty teploty se dají vydržet Denně jsem točíl převýšení 1000 - 1300 m, někdy i více. Vše potřebné vozím sebou. Tuto cestu plánuji na květen-červen 2008. Do Řecka se chci přepravit letadlem. Získat nějaké informace o zemích které chci navštívit bych rád přivítal. V těchto místech jsem se ještě na kole neprojížděl. Dík za odpovď.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.11.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklocesta podél Dunaje

             

        Do Řecka??? Řeč byla o Dunaji- nebo mi něco ohledě toku uniklo? :-) Díval jsem se po tom časáku, zatím nic. taky je možný, že jsem to jen četl v trafice. Ale budu na to při hrabání se ve štosech papírů a časáků myslet a dám Ti vědět.. Jinak jsem zadal "Donau Rad Serbien" a vyskočilo mi pár zajímavých reportů, ba dokonce mapy od Bikeline a nějací knižní průvodci... jestli jsi němčinář, mohlo by to stačit!

        [ Zpět ]
        Datum: 26.11.2007
        Autor: jeník2
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Cyklocesta podél Dunaje

               

          Díky, toto jsem potřeboval, už jsem to našel na www.bikeromania.de/Donaukarte.htm. Tam jsou cyklomapy od Černého moře až po Budapešť. Teď mě už zbývá si je někde objednat a můžu routovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.11.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                 

            btw. a co z mesta Breclav do Athen?, az pote zpet s kolem (nejak...). cervenec - srpen.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.11.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jakub)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                   

              Tímto směrem to může být zajímavé a určitě v těchto měsících bude dost teploučko. Na část prázdnin chci být doma.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.11.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                     

                to znamena ano? :)

                [ Zpět ]
                Datum: 27.01.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jakub)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                 

            Jen ze zvědavosti jsem zkusil vyhledávání v angličtině (Danube Bike Serbia), je toho dost... a jeden citát z rešerše:"Serbia and Romania are not considered safe for western bikers...". Ale to Tě předpokládám nerozhodí. Tak ať seženeš co potřebuješ a udělej si hezkej vejlet!

            [ Zpět ]
            Datum: 27.11.2007
            Autor: jeník2
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                 

            Jsem moc zvědavá na průběh, dej potom prosím vědět. Z dcerou jsme letos také projeli z Daonaueshingenu do Budapesti a ráda bych i zbytek, ale musím počkat až mi holka povyroste bude jí 9 (ale už se také těší že dojedeme podle Dunaje až k moři).

            [ Zpět ]
            Datum: 30.11.2007
            Autor: Zdenča
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                   

              Vyřiď dceři můj obdiv a pochvalu zároveň. Ta patří vlastně i Tobě.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.11.2007
              Autor: Zbyněk
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                   

              Zdenda zdraví Zdenču a devitiletou cyklocestovatelku. Mé cyklotoulky jsem začínal s vnukem a mám na co vzpomínat. Začátek Dunaje, úplně nahoře to nemá chybu. Přijížděl jsem k němu z Francie, v noci, ve dvě ráno a na setkání jsem si sním připil jedním lahváčem. Když jsem tak hledal kde se na noc uložím tak jsem objevil Dunaj-Radweg, neodolal jsem a musel jsem se ještě v noci kousek projet. Pak k ránu najít nějaké mistečko pro přenocování a ráno se uvidí. Dunaj to je můj mil.... Už ani nevím kolikrát jsem ho navštívil a kde jsem se na něho napojil. Pěkné zážitky mám i s lidma kteří Dunaj sjíždí na loďkách. Je to určitě náročnější než na kole. Dle sdělení vnuka "Dědo, ale oni na té řece nemají stín", což my vtom máme výhodu. Určitě má pravdu, kolo je kolo. Pro mne je Dunaj nádherná řeka, která mne nikdy nezklamala. I z tohoto důvodu chci tuto řeku dokončit v celé její délce a poděkovat Jí. Tento zbyteček jejího toku plánuji pokračovat z Řecka a už se na to i těším. Část Řecka budu absolvovat s cestovkou a pak domů se budu vracet kolmo. Mé cyklocesty jsou bez vyhledávání míst kde je přelidněno. Příroda je holt příroda a dá se sní pěkně pokecat. Doufám že pokud se mě tato cyklocesta podaří, dojedu ve zdraví tak Tě budu informovat a když né tak se ozvi. Paměť je jen Paměť. Teď mám v plánu sehnat nějaké info. a mapy. Během mého cestování také vyhledávám pokady "Cache", které se objeví podél mé cesty. Ahoj a někdy na cestách se možná potkáme.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.12.2007
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                     

                Zbynďo děkujeme za obdiv, většinou slyším, že jsem praštěná nebo že nejsem normální :-) , a že už i ta holka je celá zblblá... fragmenty z našeho putování http://www.zdeninka.cz/za.htm . Zdendo určitě se ozvu - pokud se neozveš sám, protože ten Dunaj někdy dokočit musíme a věřím, že m pak mi i dokážeš dát odpověď kdy to může být...příští rok se chystáme na Labe.

                [ Zpět ]
                Datum: 07.12.2007
                Autor: Zdenča
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                       

                  Podél Labe-Elba jsem jel v loni když jsen se vracel z Nordkappu přes Norsko a Dánsko. Napojil jsem se na ni asi 70km Hamburgem a pokračoval až do Hřenska. Když jsem poprvé před Hamburgem zakempoval tak poprvé v životě jsem se přesvědčil že i řeká ma odliv a příliv. Rano po probuzení mě řeka odešla od stanu asi 40 m a před mým stanem se objevila pěkná píštitá pláž, takže byl odliv, hůř by bylo s přílivem to bych odplaval i se stanem. Jinak cestování podél Labe bylo příjemné, odpočínkové, ale Dunaj je Dunaj a hlavně úplně nahoře.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 19.12.2007
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                         

                    Prosím nemohl bys trošku víc napsat o tom Labi. Děkuji Vašek

                    [ Zpět ]
                    Datum: 20.12.2007
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vašek B.)
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Cyklocesta podél Dunaje

                           

                      Pokusím se, ale později.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 21.12.2007
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

         

    Ahoj!
    Přestože jsem nejela nikdy vyloženě trasu podél nějaké řeky (radši jezdíme kopcema), tak některé úseky trasy Gabčíkovo-Dunajská delta znám; na svých cestách Balkánem jsme totiž nejednou Dunaj přejížděli.
    Na Slovensku jsem to kdysi jela skoro celý, z Bratislavy až do Štúrova - osobně mě to moc nezaujalo, vede tam sice (teda vedla v roce 99) nějaká cyklotrasa, ale po pár dnech trápení na hrubé šotolině jsme to vzdali a jeli to po silnici. Dnes ale může být všechno jinak. Cestou byla spousta komárů a blbě se hledaly noclehy.

    Co se Maďarska týče, jeli jsme při jiné cestě podél Dunaje ze Štúrova do Budapešti. Na druhém břehu, v Ostřihomi je parádní bazilika a ve městě nový most na druhý břeh, věrná kopie mostu zbouraného za války. Cestou do Budapešti je na kopci hrad Viszegrad a Budapešť rozhodně stojí za shlédnutí! Jinak Maďarsko je podél Dunaje rovinaté a co bych považovala za důležité, tak že na mnoha místech přes Dunaj nejsou mosty, ale ferryboaty, nebo-li přívozy, platí na nich i cyklista, takže je potřeba s tím počítat a mít peníze, pokud tam budeš chtít Dunaj překročit.

    Srbsko - rozhodně nepovažuju Srbsko za nebezpečnou zemi, ani Rumunsko, na podobný \"rady\" se vykašli. V Srbsku známe z cesty podél Dunaje opravdu jenom malý kousíček, byli jsme v Bělehradě (určitě taky stojí za vidění) a pak dál (po směru toku) ohromná pevnost Smederevo. Tam už je teda Dunaj fakt \"kus\" řeky! Kolem Smedereva, když si to promítnu zpětně, jsme měli problém s noclehama, ale dalo by se spát přímo v tý pevnosti, je to rozsáhlý areál a placený vstup je jen do malé části.

    V Rumunsku, alespoň ze začátku je cesta podél Dunaje parádní. Byť je tam dneska už přehrada, tak to určitě stojí za to, vidět soutěsku Železná vrata .... Z Orsovy je to potom hlavní silnice a cesta dost brutální, jedeš buď tunelem, nebo po mostě a silnice je úzká a samej kamion. Rumuni jsou \"vrazi\", jezdí dost hnusně!!! Je potřeba dávat fakt pozor (asi 2x jsem musela uskočit s kolem do \"příkopu\"). Pak dál tvoří Dunaj hranici s Bulharskem a tam my jsme se na něj napojili (cestou právě z Bulharska), takže dál to neznám, tam jsem nikdy nebyla.

    Snad jsem ti něco poradila, i když dost kouskovaně. Mně osobně by takhle nalajnovaná cesta asi nelákala, z těch projíždějících zemí poznáš málo, ale když už to máš takhle načatý, tak proč to nedojet :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklocesta podél Dunaje

           

      Ahoj Peggy! Toto je zatím hrubá trasa a určitě to budu ještě upravovat nejen doma, ale i v průběhu cesty. samozřejmě i budu různě kličkovat a měnit trasu. Doufám, že nocování v přírodě také půjde. Díky za pomoc.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.11.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

         

    Ještě k těm ferryboatům, na hranici Rumunsko-Bulharsko taky není moc mostů a přívoz stál (v roce 2005) 3eura na osobu (kolo nic). Takže docela dost, na druhou stranu Dunaj je tam fakt neskutečně široký, tak se nedivím, že se jim nechtělo stavět mosty. Cena pro kamiony například byla 80euro.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.11.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

         

    něco málo mám zde
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...
    snad ti to pomůže
    Pokud máš nějaké zkušenosti s Dunajskou stezkou, rád je uveřejním na webu. Snažím se posbírat co nejvíce o Dunajské stezce a myslím, že v češtine více informací o ní nenajdeš jak na mém webuhttp://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...

    [ Zpět ]
    Datum: 01.12.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

         

    Mohu Vám nabídnout cyklomapy/vodácké mapy z Gabčíkova až na maďarsko/srbskou hranici, mapu delty Dunaje a snad by se mi podařilo sehnat i nějaké další.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.01.2008
    Autor: Tracy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklocesta podél Dunaje

         

    Ahoj, také chceme s manželem v létě jet kousek podél Dunaje, a sice rumunskou část až k Černému moři. Pátrala jsem na netu po nějakých informacích a objevila jsem detailně popsanou trasu na www.donau-info.org. Je to v němčině nebo v angličtině. Dokonce mi z německé centrály poslali turistickou mapu a 3 brožury (zdarma). Existuje i mapa Donau Radweg 4, vydaná v Německu, ale prodávají ji na www.mapy-pruvodce.sopka.cz. Cestu zpátky plánujeme přes Moldavsko a Ukrajinu, nemáte někdo zkušenosti s tímto úsekem?

    [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (IvanaF)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklocesta podél Dunaje

           

      Zdravím všechny cestovatele, narazil jsem na výbornou stránku o Rumunsku, Černém moři, Karpatech a s informacemi o rumunsku obecně... <a href="http://www.dovolenarumunsko.cz/">www...

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Www.DovolenaRumunsko.cz)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Řecké ostrovy na lodi s kolem

 (CK Vlha)
11.05.2024, 8 dní
38 900 Kč
plavba na lodi Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

378 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024