reklama
Země: Norsko Norsko

Kolo a celnici

Jedu na par mesicu do Norska (busem) a vlecu s sebou kolo. Nemate nekdo zkusenosti s celnikama (nemusi byt jen Norsti, klidne obecne)? Nechteli vam to nekde proclit? Doklady od kola uz asi nenajdu, takze by mi taky mohli naparit clo vyssi, nez byla cena toho kola :-( Navic beru jeste notebook, takze se ani nevejdu do povolene tolerance 6000 NOK.

Je to sice pro osobni potrebu, ale kdyz se nejakej urednik usmysli ...

[ Zpět ]
Datum: 16.09.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr#)
  • Re: Kolo a celnici

         

    Ale no taaak.....vzdyt v Evrope skoro neexistuji hranice. Co bys proclival, kdyz je vsude ta zazracna EU:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.09.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a celnici

           

      Noři se snad nevnořili do naší Unie? Ale i tak budou v nějaké, snad bezcelní úmluvě, ne?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo a celnici

             

        Nene...nejsou, ale nejake umluvy prijali. Ale urcite by nechteli clo za kolo, na kterem tam prijedes:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.09.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a celnici

         

    Sice jsem jel do Norska na kole a ne busem, ale cestou jsem nepotkal jedinou celnici, natoz celnika :) Mezi Danskem a Norskem na check-inu chteli jenom jmeno (obcanku).. Myslim ze pri vyjezdu z trajetku tam byla cedule k procleni a obcas zkontrolovali nejake auto... Ale rozhodne ne kvuli kolu a notebooku :)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.09.2007
    Autor: jeniiceek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a celnici

           

      Tak uz mam svoji vlastni zkusenost. Ac tomu asi nebudete nikdo verit, tak po vyjezdu z trajektu nam svedsti celnici prevratili autobus vzhuru nohama, vubec nechapu proc. Asi uz dlouho nemeli zadny vzruso.

      Prohrabavali nam kufry a nektery lidi i prosacovali. Zvlastni ale bylo, ze na kolo se zrejme ani nepodivali. Musel jsem se sice venovat svymu kufru takze nevim, co se delo s kolem, ale kdyz jsem videl na vak sahat nejakyho celnika, tak jsem mu rekl, ze je tam kolo. Vypadalo to, ze o nej v tu ranu ztratil zajem a nasel jsem to pak na stejnym miste ve stejne poloze. Hlavne ze kufr mi (nam vsem) poradne prohrabali.

      To jenom potvrdilo moje obavy o srazce s nejakym tupym celnikem a jenom jsem se trasl, co se bude dit v Norsku, kdyz neni v EU a narozdil od Svedu tak ma duvod lidi kontrolovat. Jenze se nedelo nic, protoze jak pises, tam opravdu zadnou celnici nemaji. Jen jsem zahlidl celni sklad pro ridice, kteri se sami udaji, ze vezou neco k procleni.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.09.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petr#)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo a celnici

           

      Mezi Švédskem a Norskem nepotkáš dokonce ani pasovku :o)))

      [ Zpět ]
      Datum: 12.11.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a celnici

         

    Norsko je v "Schengenu" a v Evropském hospodářském prostoru ...

    Přesto, když jsmese letos vraceli právě z Norska, měla celnice na Ruzyni prblém s tím, co táhneme na vozících v těch bednách. Stačilo říct, že kola, která jsme si tam taky odvezli a dala pokoj :-))

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo a celnici

         

    Je videt ze jste nevylezli z letadla v USA . Nekecam , jeden custom officer se koukal do sedlovky myho touring Trek 520 jak husa do flasky , pak zatah za drat kterej couhal moc a vytah kontraband - kousek molitanu v ktery jsem mel napichany rezervni spokes i s niplama , za mnou byli cyklistii z Nemecka a malem se dostali do pruseru jak jim cukali koutky na hube .......

    [ Zpět ]
    Datum: 14.10.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Trek 520)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
01.08.2025, 17 dní
56 940 Kč
cyklistický Letecky

Lofoty na kole

 (CK Bondo)
06.08.2025, 12 dní
39 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

336 cyklistů (14 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024