reklama

"Vytržený" ventilek u duše

Mám nové kolo a již po 3 (po dohustění) se mi udělala díra do duše u ventilku! A to si dávám pozor, abych s pumpičkou nelomcoval.
Už jsem měl sto chutí s tím seknout! Co s tím?

[ Zpět ]
Datum: 01.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (krikri)
  • Re: "Vytržený" ventilek u duše

         

    Já to vidím na vadu duše, nikoliv Tvou chybu při huštění.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Vytržený" ventilek u duše

           

      Myslíš - vada 3 ks duší? Nejde to v tom záhybu zalepit, zničil jsem již 3 duše...
      Myslíte, že můžou být u ráfku ostré hrany? Proto jak potom pumpuju, tak to načnu?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (krikri)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: "Vytržený" ventilek u duše

             

        Mohu říct, že jsem se už něco duší nafoukal a nikdy se mi to ještě nestalo. Zkus tu duši sundat a podívat se, jestli kolem toho kruhového otvoru pro ventilek není něco ostrého, nějaký otřep, a jak sedí páska na ráfku. Jestli to je OK, tak bych pak zkusil vyseknout z něčeho měkkého (třeba stará duše) kruhovou podložku a tu navléknout na ventilek mezi vlastní duši a pásku na ráfku - udělat tam takové vypodložené "hnízdo", jestli mi rozumíš.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Vytržený" ventilek u duše

         

    Nazdar,nic si z toho nedělej,tohle se stává docela často.Podle mého názoru hustit co nejméně častěji,nejlépe na benzínce,na tlak co je na plášti 4,5-5 Mpa?Při výmněně je potřeba pořádně s duší v kole pobouchat dokola ,aby si sedla.Jestli už si třikrát dofukoval v krátké době,podívej se zda je dobře ventilek zašroubovany.Mnoho zdaru.M.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin Polák ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: "Vytržený" ventilek u duše

           

      Já mám ten samý problém - viz. diskuse Jakou koupit hustilku.
      Podle mne neděláme nikde chybu a "cestovní" hustilky jsou prostě nanic. Já si fakt dával po první zničený duši pozor, abych nelomcoval a stalo se mi to ješte dvakrát. Před manželkou jsem pak vypadal jako ignorant. Ventilek se prostě nesmí vůbec hýbat při hustění do stran, proto hustit jen pumpičkou se šlahounkem.

      Jirka

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Vytržený" ventilek u duše

         

    Mě se to stalo u úzkýho ráfku u krose. Strčil jsem ventilek do díry a pečlivě přišrouboval matkou. Pak při pupmování se duše oddálila od ráfku, a ta pečlivě přišroubovaná část u ventilku se urve nebo aspoň nad míru natáhne. Aspoň jsem se naučil, jak se (ne)nasazuje duše. Matku přišroubovávám až je plášť nasazenej a jen tolik abych mohl nasadit pupmu na ventilek. On potom ventilek trochu popovyleze, tak matku pošroubuju níž, ale nevytahuju ho tou matkou z ráfku víc, než je jeho přání. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Vytržený" ventilek u duše

         

    Jo tak to se nám se ženou stalo při dovolené v Jizerkách. Důvodem byl zcela nevhodný materiál pásky v ráfku. Ta po cca 6 letech tak ztvrdla, že v místě díry pro ventilek, kde se také setkávají její dva konce, rohy toho konce přilehlého k duši ji propichovali. Dvě duše jsme takto píchli, než jsme na to přišli a obrousili je šmirglem z lepení. Při průjezdu civilizací následovala okamžitá výměna pásky za lepší.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (sparrow)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: "Vytržený" ventilek u duše

         

    Zrušil jsem dvě duše s novou pumpičkou od Authora - taková ta za asi 250,-, co má dole dva vývody naproti sobě. Jde to s ní ztuha, tak ať se snažím, jak chci, pořád lomcuju.
    Jednou jsem tam ulomil ten čudlik ve ventilku, podruhé utrhl ventilek od duše (no ne že bych ho odtrhl, jen se tam udělala díra).
    Příště jen pumpičku se šlahounkem! Nebo nějakou s malým odporem - jako je naše 7 let stará nejobyčejnější pumpička od Authora (stála asi 90,-).

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

209 cyklistů (5 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024