reklama
Země: Francie Francie, Itálie Itálie

Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

Každá cestovka má v nabídce některý z těchto ostrovů, ale ohlas jsem nikde nečetl. Můžete se vyjádřit, jak se tam dá fungovat sólo ?

[ Zpět ]
Datum: 29.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Prdík)
  • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

         

    kup si mapu ostrova, nastuduj, co se tam da videt, kudy pojedes, kde asi tak budes spat (kdyz v kempech), zjisti si, jak se tam z domova dostanes, zabal veci a vyraz. fungovat solo se da vsude, takze i tam.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jezdec)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

           

      Korsika je vzhledem k horám a moři, podnebí a teplu, vylidňující se zemi uplně ideální pro vandrování. Kromě pár rezervací, kde se i možná potkáš s hlídačem, si můžeš dělat co chceš. Byl sem tam párkrát a možná někdy pojedu zas. Ten kontrast moře a hor, klidný pobřežní i horský silničky, křišťálový potoky a jezírka, neskutečný tvary skal a příjemnej ochlazující výtr vod moře, to si dohromady jinde ani za moc peňez nekoupíš.
      Sardinie, ta je placatější, ale i hory má pěkný, menší. Za to pláže tak nekonečný, bílý a hlavně bez hotelů a staveb, bez slunečníků a služebníků. Tam bych si vybral svobodnou plážovou dovolenou, kdybych nemusel pořád někudy cestovat. Je tak veliká, že jí za měsíc nepoznáš a musíš tam jet zas. A všude sou malí lidičky, který ti dají vodu, poradí kde spát, nikdo tě vodnikud nevyhání. Nejlíp se spí na plážích a pod pobřežníma borovicema. Skoro tam neprší a teplo je tam furt. Taloši tam moc rádi jezděj na dovolenou, každej den sou na jiný pláži, přitom večer už tam zbydeš sám. Taky se mi tam chce trávit pozdní důchod. A Sicílie, to už je trochu obav z mafií, ale chudáka si nikdo nevšímá. Je tam větší bída ale lidi nikam taky nechvátaj. Ze zajímavostí snad nejvíc táhne Etna a Lipary, to je ale dost zprofanovaný. Stějně tě nepustěj kam bys chtěl vyšplhat. Prej hrozí nebezpečí a to zaplacený nemáš. Pokud chceš vědět víc informací pro vandráky, viděl sem jakejsi Zpravodaj o nezávislým cestování na webu u Jendy, teda cajenda. Sou tam zajímavý věci i vo jinejch vandzemích.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

             

        Zjistila jsem po dlouhém surfování, že tam jezdí do přístavu Livorno jen jedna linka Tourbus a ty mi sdělili, že kola neberou. Tak jak se tam nejlépe dostat ? Kamarádi říkali, že je to na auto moc dlouhá cesta a nakonec by tam bylo auto na překážku, když se tam plánujeme přesouvat jen na kolech.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.06.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Janice ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

               

          :-D Tak schválně - že uhodnu, jaký tip přijde coby "odpověď" vzápětí? Mimochodem - není třeba žádného dlouhého surfování - stačí zadat do vyhledávače cyklobus Livorno a ona nejmenovaná cestovka, co zde trvale nenápadně inzeruje, vyběhne sama :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 02.06.2007
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

                 

            Jojo, taky jsme ji využili:) Dovezli nás do Livorna, odtamtud trajektem na Sardinii...Za 14 dní jsme projeli okruh kolem severní poloviny. Jiný z ostrovů jsme nezkoušeli(zatím), byla to naše první cesta \"solo\". Každopádně to bylo fajn. Více jsme spali v kempech - často jsou tam louky oplocené, ale dalo se spát i \"nadivoko\". S vodou na začátku září to bylo horší, ale často narazíš na různá pítka:o)

            [ Zpět ]
            Datum: 03.06.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kalimeroo)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

                   

              Dlouho jsme jezdili do Rumunských hor, pak jsme zkusili Dolomity - něco úžasného. Po létech vandrování se nám zalíbilo putování po mořském pobřeží a okolních horách.
              Volně to nejde v Chorvatsku a Slovinsku. Je tam plno slídilů a honba po penězích. Zato na Sardinii a Korsice jsme zažili něco jako v Řecku. Absolutní volnost, přespíš kde chceš, pokud nekradeš na vinici, nikdo si tě nevšímá.
              Když jednou za měsíc není plácek na stan nebo pořádně zmoknem, za ušetřené peníze se dá i ubytovat. Letos jedeme zase na Sardinii, už tam máme svoje pláže a piniové háje s blízkou pitnou vodou. V hotelech je strašná nuda a tohle naše dobrodružství je zadarmo.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.06.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Muňa)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

                     

                Jednou jsem dojel na kole do Janova, odtud trajektem do Porto Tores na Sardinii. První trajekt mi přichystal zcela nové zážitky a dobrodružství. Po Sardince jsem se toulal skoro měsíc. Pak jsem z Olbie doplul do Livorna a s Jendou za 800 dojel domů. Sardinie se mi tak zalíbila, že jsem tam byl ještě dvakrát s partou. Nikde jsem si tak nezavandroval po pobřeží, jako tam.

                [ Zpět ]
                Datum: 09.06.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Filípek)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

         

    Na sicilce jsme byli loni s cestovkou a super. Slo by to imho i natezko. Ostatne priste uz se chystame taky sami, s baglama. Nejake info a fotky ze Sicilie mam na webu.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2007
    Autor: mgt
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

           

      Nazdárek, prosím mohl by jsi mi napsat svůj mail nebo icq. Chceme jet letos na Sicilii a četla jsem Tvé vyprávění, prohlížela fotky. Potřebovala bych ještě nějaké podrobnosti, ale nechci to zbytčně přetřásat a obtěžovat druhé.Dík
      [email protected]

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (alena)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

         

    AHOj pojedeme v srpnu na Sardinii. Rada bych ziskala nejake tipy co a jak a kde. Dik moc.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.06.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Evca ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyplatí se Korsika, Sardinie, nebo Sicílie ?

           

      Myslim, že neni potřeba študovat průvodce, pokud nechceš jezdit výhradně po památkách. Stejnak jich tam moc zatim atraktivních neni. Atraktivitu památek dělá hlavně reklama a pak se roztočí kolotoč neúnosný hotelový autoturistiky a to je konec romantiky a dobrodružství. Právě proto jeď tam, vo čem se tolik nemluví. Neni tam moc lidí, je tam klid a můžeš si dělat co chceš. To vomezování svobody začíná s kolotočem prachů, rozvířenejch právě propagovanejma atrakcema.
      Nevim, co hledaj lidi v davovejch zájezdech třeba t.zv. sportovních cestovek. Je to taky jen pěkně přeplacená služba. Dyž jedu sólo, utratim štvrtinu, sem svym pánem a nikdo mě nehoní. Sardinka s Korzikou sou jedničky pro přímořský tuláky.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

376 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024