reklama
Země: Rakousko Rakousko, Švýcarsko Švýcarsko, Francie Francie, Itálie Itálie

Alpy 2007 - hledám parťáka/parťačku (předběžně)

Hledám někoho (1 osobu), kdo by se mnou jel na cca měsíc do Alp. Mám naplánovanou šílenou trasu přes cca 60 dvoutisícových sedel(silniční i terénní). Veškeré mapové podklady mám. Celkem je to cca 3500km (Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Francie). Denně tak 100-120km. Jelo by se na těžko...nocování občas v
kempu (hygienické důvody :-) ), jinak volně v přírodě. Ideální pro crossové kolo. Doporučuji předchozí "horské" zkušenosti.

Termín: cca 15.červenec - cca 20.srpen

Vše je zatím předběžné, takže nic není na 100%!

kdyby měl někdo zájem tak se ozvěte

Impp

[ Zpět ]
Datum: 20.05.2007
Autor: Imh0tep
  • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

         

    bližší info na www.alpy07.wz.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2007
    Autor: Imh0tep
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

         

    Já plánuji 15. září na tři týdny cestu na Lago di Garde obdobným způsobem. Možná by se dalo ledacos spojit,
    nebo jednotlivé plány přehodnotit

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mokasi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

           

      Je to rok stare:-) Ale taky jsem to prehledl:-)

      Me by spis zajimala trasa. Sedesat sedel je opravdu zajimaci.... Nemel by autor nejaky popis pro inspiraci?

      [ Zpět ]
      Datum: 14.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

             

        Podle mne autor zahynul. Jeho plán byl mimo lidské síly. Jím uváděné parametry cesty (denní km, sedla nad 2000 m.n.m.) dvakrát až třikrát přesahují nejdrsnější alpencrossy celoevropsky uznávaných šílenců (Zahn, Stanciu). Jako příklad úplného přejezdu Alp realizovaný čechy: http://www.transalp.cz/puvodni/clanky/velo.htm
        Leda by jel po cyklostezkách, ale ty zas tolika sedly snad ani nevedou.
        Navíc chtěl jet na trekingovém kole a natěžko!

        [ Zpět ]
        Datum: 14.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

               

          Kaput? To snad ne:-)
          A ja si myslim, ze jel natezko a po cyklostezkach a silnicich. Proto me to zajimalo.
          Nejakej transalp me taky nebere....to je pro stary dedky, honit se nalehko po kopcich:-)))) Ja jsem chtel cyklotuuuristikovat:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 14.05.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                 

            Trasu přs 60 silničních sedel Ti sestavím lehce. Otázkou je. kdo tohle zvládne. Podle mě to už nemá se zdravým sportováním a cykloturistikou nic společného.

            [ Zpět ]
            Datum: 14.05.2008
            Autor: Zbyněk
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                   

              Ahoj, ta trasa 60 silničních sedel by mě moc zajímala - jestli máš chuť tak mi něco pošli na maila. Díky Meli (silničář)

              [ Zpět ]
              Datum: 14.05.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (meli ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                   

              Tak kdyz si to clovek rozlozi na mesic, dva, tak by to problem nemel byt.
              Sestavil bych si to taky, ale bohuzel jsem v zahranici a nemam tu sve oblibene pruvodce a tri krabice map...:-))) Vsechno zustalo doma:-(((((((
              Ale kdyz jsem to tak cetl, prislo mi to jako zajimave. Klidne bych v budoucnu neco takoveho zkusil.

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                     

                pro Michala a Meliho: ono záleží na tom, jestli chcete zdolávat jenom dvoutisícovky nebo rádi i menší sedla. V prvním případě to znamená přejet takřka všechna alpská sedla a teda cílené a v podstatě nesmyslné kličkování. Při kombinaci s těmi menšími sedly by to už v rámci přejezdu celých Alp šlo. Dá se jet několika způsoby. Tady záleží jaké kdo má priority, jestli chce hlavně sedla s nejkrásnějšími výhledy, nejprestižnější a nejslavnější kopce, které se jezdí na Tour a Giro nebo liduprázdné silničky bez aut popř. to nějak vkusně zkombinovat. Ideálním výchozím bodem této šílenosti by mohlo být třeba okolí Zell am See a symbolickým cílem na francouzské Riviéře někde mezi Monakem a Nice. Pokud o tomhle někdo vážně uvažuje a má jakous takous představu můžu mu nějaký itinerář sestavit. Přesto si myslím, že je lepší si vybrat a projet nějakou menší část Alp a příště se podívat zase jinam.
                P.S. Knížka Michala Třetiny mě částečně taky inspirovala, dokonce jsem s ním na jedné akci byl.

                Zbyněk

                [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2008
                Autor: Zbyněk
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                       

                  No ja kdyz tohle vlakno objevil, tak me jen napadlo, ze by to do budoucna mohl byt pekny plan. Ikdyz jsem pred chvilkou rekl o sedesati sedlech v Alpach pritelkyni a ac je velice zdatna cyklistka, tak zakoulela ocima:-))) Ale verim, ze by do toho sla:-)
                  Clovek by se musel rozhodnout, zda by to vzal spise jako sportovne-extremni akci, nebo jako klasickej putak.
                  Jinak trasu bych si udelal sam. To ja zas mapy rad:-)) Moc rad... Jen jsem myslel nejakou inspiraci. Ale je fakt, ze to staci dat mapu na zed a napichat mista z Michalovi knihy. A pak uz jen pospojovat...
                  Urcite je to tip na zajimavou akci....

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2008
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

             

        sestavit trasu není problém. Dyť tam jsou hřebeny všude kam se podíváš. Jako inspiraci bych volil knihu Michala Třetiny "Jak se jezdí do nebe" a hlavně Vlasákovy "Vandry s Bejkem". Přejel jsem jich na těžko cca přes 80, ovšem na - tuším - pěti vandrech

        [ Zpět ]
        Datum: 15.05.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

               

          Obe mam prectene od predu i od zadu. S Michalem jsem o jeho cestach i jednou hovoril na nejakem srazu. Jen s tebou se mi to zatim nejak nedari:-) A to me ta tva zluta kniha "Vandry s bejkem" privedla k cyklotuuuuristice:-) Vlastne i Vitovi knizky....

          Me spis jen zajimalo, jak to ma naplanovane. Jak jsem psal. Pro inspiraci. Ja jsem mel Alpy vzdy za strasne komercni, ale ted jsem v Alpach 5 mesicu zil a trosku jsem zmenil nazor....i tam se da najit spousta mist bez lidi.

          [ Zpět ]
          Datum: 15.05.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                 

            ....pseudonym má nápaditý, ale v posledních měsících jsem ho tu neviděl.
            Jináč díš pravdu. Alpy jsou děsně rozlehlé. Všude nemůžou se hemžit lidi.

            [ Zpět ]
            Datum: 15.05.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                   

              Pockej...on sem chodil? Toho jsem si ani nevsiml...

              [ Zpět ]
              Datum: 15.05.2008
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

                     

                mno on sem chodí pořád...a nevšiml si nově otevřeného starého vlákna .-). K té přezdívce jsem nějak zapomněl heslo....-) jinak ten minulej rok tato akce nevyšla ze dvou důvodů: za prvé jsem nenašel podobného šílence, za druhé mi plány překazila jedna nepříjemná věc..takže jsem se musel omezit na 700km cestu po Itálii, Rakousku a Slovinsku. jinak cesty v Alpách plánuju na základě vynikající a dovoluji si tvrdit jedinečné knihy: Cestovní kniha ALPY (GeoCenter Praha 1994). Jinak pokud chcete znát konkrétní trasu tak můžu neco naskenovat a hodit na net. Bylo tam ale pár "extrémních" (terénních) sedel, které by se asi jen těžko (hodně těžko) zvládaly s naloženým kolem. Ale já s něčím takovým i počítal.. i dnes občas dojedu (u nás) na místa kudy to dál nelze, kde končí cesta..jen rokle s ostružiním a potokem, popadanými stromy...takže se "do civilizace" vracím za tmy, rozedranej od trnů mokrej od potoka a tak .-) ale prostě mě to baví .-)

                Na dnešní rok mám trošku jiné plány..viz (z hlediska aktuálnosti) sousední vlákno, ale tenhle sen zůstal nenaplněn takže...

                [ Zpět ]
                Datum: 15.05.2008
                Autor: Mirooo
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

         

    Tak když to čtu (tu diskusi) tak vidím, že mezi Vámi silničáři pro bikery místo není. Čestně sice přiznávám , že jsem čistě z donucení několik alpských sedel přejel po asfaltu (jinak je to mezi bikery zakázané) a nenadchlo mne žádné. Vy tam vyjedete, pak si budete stěžovat na provoz, na auta na motorky, na civilizaci a tak. Pravda trochu snesitelnější jsou některé asfaltové pasy v zapadlejších koutech.Loni jsem nějak netrefil cestu horama a jel jsem přes Col Lombardia, uznávám, že tohle na silničce může být fajn. Naštěstí mne tam na biku nikdo neviděl než pár svištů.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

           

      Vzdyt jsem psal, ze to bikereni po Alpach je pro stare paprdy. Na zadech nejakeho Dojtra ( :-) ) a kazdy vecer v teplem pelechu v nejake luxusni alpske chajde, kde ti uvarej zvanec....to ne, to ne:-). To mi neberem:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2008
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

             

        no jo -- po asfaltu ... výhrady uznávám , ale ty úža panorámata ! Spává se samozřejmě na divoko. Jak uvedeno výše, zapadlých míst bez lidí je všude dost.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

             

        Aspoň, že už si změnil názor na Alpy, renegáte, jak shora uznáváš.o))))
        To je první krok. Alpám musíš rozumět, pak pochopíš, že v nich lidi vždycky žili a ne v protikladu k nim a ne ve skanzenu, ale v souladu s přírodou a že jim rozumí a mají je rádi. Pak začneš vidět víc než asfaltové silnice, auta a nehezká francouzská střediska. Není nad to večer, místo somrování se stanem nebo spacákem, po bikerském nářezu u sedláka na seně se zapůjčenou peřinou spočinout a mléko popít či na salaši polentu con místní fudžnky ochutnat a s holkama polkama pasačkama porozprávět. A když se tohle nedaří tak holt večer v hotelovém bazénu nohy protáheš a nějaké to EURo z kapsy vytáhneš. Vidláctvo místní tak poznáš a nové zážitky z velkýho světa bikingu domů dovezeš.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (neregmirekbik)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

               

          A ja myslel, ze je nebikerske spat na sene:-) Ze to chce na zaver dzber piva a poradnou duchnu s pionyrkou:-)))

          Ale jinak souhlaim. Ja mel opravdu Alpy za komercni zalezitost a nikdy me nelakaly. Ale po ctyrech mesicich, kdy jsem tam zil, musim s stebou souhlasit. Tamni lide maji hory radi a taky se podle toho k nim chovaji (vsude je cisto). A taky jsem nasel spoustu mist, kde byl klid a zadnej clovek....pravda, v zime....na sneznicich:-) Ale verim, ze tak bude i v lete na kole.
          Ale radeji klidek a pohodicka po horskych sfaltkach.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2008
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: ALPY2007-hledám parťáka/parťačku (předběžně)

           

      Lombarda patří mezi ta nejkrásnější silniční sedla, teda alespoň italská strana. Je ale pravda, že některé průsmyky jsou vyloženě komerční až to někdy člověka znechutí. Takže chápu ten útěk ze silnic. Terénní přejezd Alp určitě člověka obohatí o nové zážitky a dá mu nový rozměr. Sám mám jen asi 10 takových terénních sedel a rád bych ten seznam rozšířil. Rozhodně ale nezatracuji ta silniční. Hodně taky záleží na období, konkrétní denní době nebo zda je všední den, víkend, svátek atd. Ideální je v tomto směru červen - zač. července, kdy je už teplo, jsou dlouhé dny, na horách ještě patrné zbytky sněhu a hlavně tak 4x méně lidí než uprostřed léta. Pak může být i silniční cyklistika velmi příjemná.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2008
      Autor: Zbyněk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

408 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024