reklama
Země: Česko Česko

kolik brašen?

Ahoj, chci se zeptat jestli nám budou pro dvě osoby stačit dvě zadní trojbrašny. Chceme jet asi na 14 dní, takže bereme všechno stan, spacáky, vařič...

[ Zpět ]
Datum: 09.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
  • Re: kolik brašen?

         

    To jsou ale dotazy !
    Jak mám vědět, jestli Vám to bude stačit?
    Jak mám vědět, kolik toho potřebujete ? (někomu stačí jedno triko na celou akci a někdo si ho potřebuje denně měnit). Jak máte velký ty spacáky? Co já vím co s sebou všechno taháte ? (foťáky, náhradní díly ....) Kolik povezete jídla?
    Jak mám vědět, jak máte velký ty zadní brašny?
    A už vůbec nevím, kam jedete. Po ČR, Slovensku nebo nějak do divočiny?

    Ale teď vážně: z mojí zkušenosti na týden, na dva nebo na tři potřebujete zhruba stejně věcí jako na víkend. Prostě ten stan, spacáky a vařič bereš na víkend i na měsíc. Ponožek a spodního prádla si stejně vezmeš jen pár kousků a budete si to prát.
    Ale čím víc věcí, tím je lepší použít i přední brašny (na 14 dní bych si je už vzala). Prvních pár kilometrů je s nima jízda docela náročná, ale zvyknete si. Náklad je lépe rozmístěn a zadní kolo není tak přetížený. Ale třeba my jezdíme hlavně do zemí (východ Evropy), kde se moc nic nesežene co do náhradních dílů, takže toho s sebou vezeme dost. Vaříme si sami (= další náklad) ....

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolik brašen?

         

    Tenhle typ dotazu me vzdycky dostane. To se fakt stava, ze nekdo bez absolutnich zkusenosti treba s vicedennimi vyjezdy na kole natezko se najednou rozhodne, ze hned napoprve pojede na ctrnact dni a pak resi podobne veci jako kolik vody a kolik brasen? Ono je pak uz skoro jedno (co do mnozstvi veci), jestli jedete na ctyry nebo ctrnact dni. Kdyz to do tech brasen nacpete, tak prece musite videt jestli se to tam vejde. Ostatni nemuzou vedet jak mate velke brasny, co vsechno si chcete vezt sebou a do jak liduprazdnych ci civilizovanych koncin jedete. Omlouvam se za svoji reakci, pokud ten dotaz z nejakeho me neznameho duvodu byl skutecne minen vazne a pisatel ocekaval seriozni odpoved. Ale setkávám se s podobnymi dotazy i na jinych cestovatelskych forech a tentokrat mi to poprve nedalo, abych nezareagovala a nezeptala se na blizsi duvody polozeni takovehle otazky.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Eny)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolik brašen?

           

      Já bych to tak nebral. Každý někdy začínal a sháněl informace. Prostě ještě neví jaké správné otázky dávat :-) Časem se to dozví a bude zase radit on jiným.
      Na jakékoliv delší cesty vozím jenom 3 zadní brašny.Od Arsenalu, nepromokavé. Zatím mi tam všechno vešlo. I ABC na potápění. Jezdil jsem měsíc po Krétě a brašny stačily.
      Ale na půl roku do světa bych asi vzal i ty přední.
      Jo pokud jedete dva tak je to lepší, protože věci které bys musel vézt stejně sám, rozdělíš na dva lidi.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2007
      Autor: Zden42
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolik brašen?

           

      Nase prvni akce na vice dnu byla na cca 16 dni. Pred touto akci jsem poprve plnil brasny, poprve jsem resil, jak to dam na kolo, poprve jsem resil jake naradi....Behem cesty jsem poprve resil, kde vzit vodu, kde postavit stan, kde.... Proc nejet hned na vice dnu? Ja behem tech 16ti dnu zjistil takovych veci, jenz jsem priste neudelal. A pokavad jedu v CR, tak se da pripadne vse doladit i behem cesty... Takze ady bych problem vubec nevidel.

      K brasnam. Jak bylo napsano nahore. Co mi vime, co tahate:-))) Ja a pritelkyne nejsme zadni modelove, takze si vystacime na akcich se zakladnima vecma, ale stejne mame vetsinou nabouchane zadni dve brasny (kazdy) a spacakovku. Navic ja mam brasnu na riditkach. Ja osobne nejsem zastancem toho, ze bych mel dve brasny a na tom privazane vse ostatni (spacak, igelitku s ponozkama...:-)). Mam rad vse v brasnach. Ikdyz kdyz pak clovek zmokne a susi na brasnach hadry, tak to vypada, jak kdyz jede cirkus.
      Takze ja bych si dovolil tvrdit, ze se nevejdete:-) Nebo vejdete, ale budete muset resit, jak to vse na ten nosic primontovat. Vem si, ze taky obcas zajdete na nakup...mi nakupujem treba na 2-3 dny...a to uz je taky hromada:-)

      Tohle se resi imrvere v outdooru. Jaky batoh na trek? Nekdo se i se spacakem, stanem, hadrama a jidlem zabali do 35-40l (znam takove lidi!!!). Nekdo na to potrebuje 60l a nekdo 90l.
      Takze vyndej vse na podlahu a podivej se na tu hromadu a zeptej se sam sebe...Vejdu se???

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolik brašen?

             

        Jo to je pravda, taky se přikláním za věci do brašen a ne přivázané na brašnách.
        Ale ten cirkus - dovolím si oponovat. Bojíš-li se o své kolo nechat ho před nějakou památkou apod. není od věci obvěsit ho sušícíma se ponožkama apod. Máš pak jistotu, že jej každý velkým obloukem obejde :-)
        A s těma batohama - taky znám lidi, co jim stačí malý batoh - já osobně to neumím :-( Vždycky mám pocit, že budu potřebovat ještě to a tamhle to (nikdy to nepotřebuju) a pak mi sotva stačí 70l.
        Takže zase možná lepší zkust se vejít do 2 brašen než řešit, co všechno ještě s sebou "musím" mít.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolik brašen?

             

        Ale jo, klidne na mesic. Jen me proste prekvapuje, ze nekdo resi letni dovolenou na kole a me prijde zvlastni, ze to vypada jak kdyby predtim na kole necestoval. Letos uz prece bylo tolik krasnych vikendu, ktere zadneho cyklistu nemohly nechat chladnym a nekdo koho laka dlouhodoba dovolena na kole natezko, ze by aspon par dnu uz nevyuzil? No asi jsem moc velky stoura, ktereho zajima cizi uhel pohledu, protoze ho z tenhle strany neni schopen :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Eny)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolik brašen?

               

          Vždycky je to jednou poprvé :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2007
          Autor: Zden42
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolik brašen?

               

          Eny, jo, ale podívej se, jaký věci se tady "nakole" řeší:
          - jaký si mám vzít oblečení, když je chladno, fouká vítr, prší nebo svítí sluníčko?
          - je lepší tahle značka nebo jiná?
          - vlašťovky jsou out
          atd. atd. atd. Takže celkem bych řekla, že tento dotaz zapadá :-)
          Ale souhlasím s tím, že je nejlepší podobný zkušenosti sám získávat praxí než se ptát ostatních. Vyjedu-zmoknu-příště pláštěnku. Vyjedu-mám žízeň nebo mám málo vody-koupím si colu a mám o láhev víc.
          Už tady kdosi kdysi psal, lidi přestali umět improvizovat, chtějí mít všechno naservírovaný a dokonalý. Já tomu říkám "instantní život".

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: kolik brašen?

                 

            Tak si myslím, že to není tak úplně pravda. Je ztráta času objevovat něco, co už bylo xkrát vyzkoušeno. Každá dobře míněná rada je pomoc. Pak už jenom záleží na tobě jestli ti vyhovuje. A že jsou dotazy málo konkrétní? No to je proto že nejsou zkušenosti. Každý jednou začínal, tak je lepší poradit než kritizovat.
            Pro mně je 6 brašen na 2 lidi na 14 dnů dostačující.

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2007
            Autor: Zden42
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: kolik brašen?

                   

              No vidíš a já bych si na těch 14 dní vzala pravděpodobně i přední bágly, důvody jsem napsala někde výš. Takže to je zase co člověk-to vlastní názor a zkušenost. A milej quarry z toho bude zmatenej a nakonec si to stejně bude muset vyzkoušet sám.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolik brašen?

             

        Nevím, jak to funguje na kole, ale pro chození pěšky je tenhle postup (naházet vše na hromadu, podívat se, kolik toho je, a podle toho koupit batoh) cesta do pekel. Lepší je koupit co nejmenší batoh a pak tu hromadu už nezbývá než dimenzovat podle toho. Výsledek je stejnej a člověk se pak při cestování tolik nenadře.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: kolik brašen?

               

          Taky spatna cesta:-))) Je to o zkusenostech. Clovek po par akcich zjisti, co vlastne potrebuje a co ne. Ja uz se k nejakemu podobnemu seznamu dostavam:-))) Ale stejne zalezi na akci. Pokavad jdes se vsim (jidlo na nekolik dni, stan, spacak) tak budes mit jiny batoh nez treba na trek do nepalu, kde si stan a jidlo nepotahnes. Takze mam doma vice batohu s ruznou litrazi. Jo, na batohy jsem trosku ujetej:-) Takovy muj fetisismus:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolik brašen?

         

    Tak Peggy a Eny mockrát děkuju. Říká se líná huba holé neštěstí, ale tady ovšem platí zeptat se je holé neštěstí. Omlouván se, že jsem po vás chtěl vaše drahocené zkušenosti.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolik brašen?

           

      Ale no tak - já myslím, že jsme napsali, co jsme věděli. Nezbývá než nabalit a vyrazit :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: kolik brašen?

             

        Kdo se zepta, musi pocitat s tim, ze dostane odpoved :o) Jinak nic ve zlem, rozhodne jsem svuj prispevek nemyslela jako kritiku, jen se ridim stejnym heslem jako ty a kdyz me neco nevim nebo nechapu, tak se zeptam.

        [ Zpět ]
        Datum: 11.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Eny)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: kolik brašen?

           

      Ale to prece neni o zkusenostech, to je o zdravem usudku! Vezmu si s sebou toho tolik, abych to v pohode uvezl - tohle plati prece na kazdou dovolenou ne? Na hory si taky zpravidla vemu jeden primerene velky batoh. To same plati pro kolo. Navic, kdyz nenapises kam jedes, jak chces prespavat, jak se stravovat, pak se tezko radi. Jinak se bali na expedici do Iranu, kde budes odkazany jen na sebe a sve zasoby a jinak na putovani Jizni Moravou, kde muzes prespat pod sirakem nebo v penzionu, najist se v hospudce, a tim padem polovinu vybaveni s sebou ani brat nemusis... Takze asi tak. Ale obecne plati, ze na cestovani po Cechach bohate staci zadni brasny, pripadne predni mala na cennosti, doklady, fotak a susenku... Howgh!

      [ Zpět ]
      Datum: 12.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Epo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolik brašen?

         

    Každy rok jezdili na cykloturistiky na 10dni. Použivame: ja-dvoubrašne na jidlo na predni nosič,trojbrašne na zadni a šuštakovy pytel a brašne na riditka. Dcera-trojbrašne na zadni a šustakovy pytel(karimatka+spacak+drobne).Ubyva jidlo,ukladam predni dvoubrašne na sustakovy pytel,je v pohode. http://www.neslysici.cz/foto/album.php?akce=85... Jsme spokojni brašne+pytel na kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2007
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolik brašen?

         

    To je fakt blbý dotaz - to je děsně individuální - záleží co si zabalíte. Už je celkem jedno jestli jedete na týden, 14 dní, či měsíc - věcí je v podstatě furt stejně, maximálně přibude nějaké to tričko nebo spodní prádlo.

    Ale jednu radu mám: na hromadu si uchystejte opravdu jen a jen to nejnutnější a pak polovinu věcí zase ukliďte - to co zbude prý bohatě stačí :-) .... samozřejmě stan, spacáky, vařič a podobně nezbytné věci zůstat musí :-D
    Snažím se držet této rady, ale i tak sebou většinou tahám spoustu zbytečností, ale to vždycky zjistím až na cestě.

    Taky je třeba počítat s volným místem na jídlo. My se pohybujeme jen v oblastech, kde není problém kdykoliv nakoupit, takže jídlo nemusíme vozit do zásoby, ale i tak jsme měli občas problém napakovat právě nakoupené jídlo i na jeden den. Když jsme museli nakoupit na celý víkend, tak to byl už velký problém :-D Člověk by nevěřil co místa v brašnách zabere takový chleba nebo třeba ovoce, jogurty a tak.

    Přeju šťastnou cestu a spoustu nezapomenutelných zážitků :-D

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2007
    Autor: Cyklistka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolik brašen?

         

    Vozím dvě zadní cca30l + řidítkovou, stačí tak na týden až 10dní po Evropě. Pořád platí dobré heslo. Co nemám nebo jsem zapomněl, tak to nepotřebuju.....

    [ Zpět ]
    Datum: 11.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marti)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: kolik brašen?

         

    Da sa chodit aj uplne nalahko, staci ti kreditka:)
    Ale zadna trojbrasna je OK. S tym sa da ist aj do terenu a este sa to podoba na bicyklovanie.
    Ked si das tasky aj dopredu, tak uz je to len take presuvanie sa po asfaltkach.
    Ja nosim v zadnych taskach oblecenie, vodu, trochu jedla. Karimatku mam zastrcenu pod sedlom a prichytenu gumicukom aj so spacakom(v igelite a obale) hore na taske. Je to prakticke, lebo to kazdy vecer za par sekund das dole a mas dost miesta v taskach na ine veci.
    Zbytocnosti ako stan a varic nenosim aj ked by sa zmestili. Je to vaha navyse, na jedlo staci chleba a teple jedla v krcmach po ceste. Na noc vzdy najdes sennik, pristresok, skalny previs alebo u ludi. Nanajvys si beriem pre pripad nudze lahku celtu.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (o.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024