reklama
Země: Česko Česko

Voda na kolo

Tento rok v létě se chsytáme s mou přítelkyní poprvé na delší cyklovýlet. Zajímalo by mě kolik sebou vozíte vody na pití i vaření, jetli máte nějakou rezervu a kde berete pitnou vodu na vaření na cestách?

[ Zpět ]
Datum: 08.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
  • Re: voda na kolo

         

    Ja myslim, ze na kole s vodou neni moc problem...kolo je natolik rychle, ze si pro ni muzes kamkoli zajet. V tom je to treba horsi pri turistice v horach. Navic v civilizaci je voda vsude. Asi je to horsi nekde v odlehlych mistech.
    Mam dva kosiky...v kazde klasickou cyklolahev. Pak mam jednu 1,5l lahev vzadu v kapse na brasne. Ta bohuzel zmizi, protoze k novym brasnam od Arsenalu se tato pridavna kapsa neda pridat. A pak vetsinou mam napresovanou dvoulitrovku pod sedlem, pripadne jeste jednu na brasne. V podstate to same ma pritelkyne. Vodu doplnujeme vzdy, kdyz je to mozne...pitna voda je skoro vsude (benzinky, pumpa na navsi, obcas o ni i poprosime nekoho na zahradce). Vecer se snazime jet plni, aby byla voda na veceri a rano na caj...bez nej to nejde:-)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: voda na kolo

           

      Jak psal Michal, u nás se dá doplňovat voda všude- hospody, benzínky, od lidí po cestě ....aspoň je důvod pokecat :) V cizině je to pak ještě zábavnější, navíc si procvičíš pár slovíček hlavně "pitná voda". Sebou moc vody nevozím stačí tak 1-2l. na noc 2l kvůli čištění zubů atd., přes den 1l

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (hrududu)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: voda na kolo

         

    moc děkuju za rady, já jsem si myslel, že prostě pojedu a nějaká příležitost na doplnění vody se vyskytne, ale je lepší vědět, že nebudu jediný co to tak dělá. Doufám, že se nám to tam všechno vejde.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: voda na kolo

         

    Podepsala bych se pod to, co psal Michal. Na kole je voda mnohem dostupnější než na pěším výletě. Každou chvíli projíždíš nějaou vesnicí a z nejedné prosby o vodu se vyklubalo příjemné popovídání nebo i pozvání na večeři.
    Ale i tak je dobrý s vodou hospodařit, tj. myslet na doplňování. My vozíme každý tři 1,5l obyčejné PETlahve, to znamená 4,5l vody každý. Dvě vzadu na báglech, jednu v rámu. Cyklolahve nevozíme, jednak mají malý objem a jednak PETku když je špinavá nebo plesnivá vyhodíš do nějakého plastového kontejneru a koupíš novou.
    V oblastech, kde je sucho, vozíme navíc 2l láhev. Když je nejhůř, lze se z toho i umýt. Vodu doplníme do plného stavu vždy večer před hledáním noclehu a přes den pak podle potřeby. Ideální je tábořit někde u potůčku - máš pak dost vody pro mytí sebe i nádobí.
    Přes den, pokud jedeš civilizací, stačí mít 1 láhev plnou na pití a pak rezervu 1 lahve třeba na umytí rukou při opravě případného defektu. Nezapomeň ale na to, že když je horko na kole, piješ mnohem víc než doma.
    Pitnou vodu bereme na benzínkách, z přírodních zdrojů (pokud to jde - například v Srbsku je u silnice každou chvíli čůrek s pitnou pramenitou vodou-bezvadná věc) a nebo od lidí. Když vidíme někoho venku na zahradě, tak poprosíme. Zatím nikdo nikdy neodmítl.
    Šťastnou cestu - kam jedete?

    [ Zpět ]
    Datum: 10.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: voda na kolo

           

      Děkuji za odpověď, každá rada dobrá. Plánujeme nějakou cestu po Moravě, zatím nevíme přesně.
      Přijde mi divné, že na tento dotaz jsi mi hezky odpověděla, což se nedá říct o mém dotazu týkající se počtu brašen.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: voda na kolo

             

        Tak se hned nečerti. Já to nemyslela zle ....
        Jukni na náš cestovatelský web, máme tam seznam věcí, co s sebou vozíme, to budeš valit oči a rozhodně to do zadních brašen taky nějak narveme :-)
        http://www.epastorek.cz/vybava.php
        Teď teda budeme navíc řešit, jak se tam narvat i s malým cyklistou a jeho věcičkama :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 10.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: voda na kolo

               

          Tak to Vám přeju hodně štěstí, těch věcí je na seznamu celkem dost. Já vím, že jich je hodně a proto jsem se právě ptal, nechtěl jsem po nikom, aby věštil z koule jetli se mé věci vejdou do mých brašen, ale chtěl jsem vědět kolik brašen tahají sebou ostatní.
          Ještě jsem se chtěl zeptat na tu vodu, napsala jsi, že vozíte v rámu 1,5l PETlahve, ale mě ty láhve z toho košíku padají. Máte nějaké zvláštní košíky, nebo to tam ještě nějak upínáte?

          [ Zpět ]
          Datum: 10.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: voda na kolo

                 

            PET 1,5 l se ti do košíku musí vejít,já mám nejraději od Mattonky,je dost silná a voda se v ní tak rychle nekazí jako v úplně průsvitné.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.05.2007
            Autor: rambousek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: voda na kolo

                 

            Musíš koupit kvalitnější (ze silnějších trubek) košík a upnout ho na sedlovou tyč na kostře (prostě na tu kolmou, pod sedlem, aby láhev "stála"). Lze to mít i na tý šikmý tyči, ale pak je lepší tam tu láhev dávat obráceně (zátkou dolů). Ta stojací láhev se ale nedá dát když je malej rám nebo když je moc vysoká láhev. Teď už si nepamatuju která voda, ale jedna flaška se mi tam nikdy nevešla (ale mám menší rám díky menší postavě).

            [ Zpět ]
            Datum: 11.05.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: voda na kolo

                   

              Přesně tohle je můj problém, mám košík na té spodní šikmé rámové trubce a když tam chci převést 1,5l láhev, tak jí musím dát naopak a i tak to není ono. Zkusím to dát na tu svislou a uvidíme, taky asi budu muset vyzkoušet více PETlahví.

              [ Zpět ]
              Datum: 11.05.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (quarry)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: voda na kolo

                     

                Nejlépe se mi osvědčila lahev od Mattonky zátkou dolů, ale na jednom rámu jsem si zmatněl klepáním lahve o rám lak, takže to ještě, pokud na laku záleží, překontrolovat vzdálenost mezi vykukujícím koncem lahve a rámem.

                [ Zpět ]
                Datum: 11.05.2007
                Autor: petrp
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: voda na kolo

                       

                  Brašničku do rámu už sem dávno vyhodil. Zato mam na rámu i zespodu celkem 3 držáky a 1,5 l. flašky si tam pěkně uvážu kaničkou, aby náhodou někde při sjezdu nevypadly. Čim níž sou flašky umístěný níž, tim stabilnější je jízda. Na horní brašně někdy v poušti vozim pár přigumičkovanejch 2 l. flašek. Vodu nabíram k večeru a ráno vezu jednu plnou čaje na cestu.
                  Žádná věda, jen dlouholetá praxe.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.05.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: voda na kolo

                       

                  Mohu potvrdit, že Mattonka je nejlepší. Nebo Magnézie, to si tak ještě lze vybrat mezi zelenou a modrou flaškou :-) Vozím jí samozřejmě v držáku hrdlem dolů (ty další na brašnách), trochu se pomuchlá a drží jak přibitá. Vozím 1-4 flašky 1,5l, podle toho kam jedu a plním je podle toho jaké je počasí, jak jsou časté zdroje doplnění, zda je dopoledne nebo večer, zda se hodlám tou vodou i umýt a zda a co budu vařit. Doplňování z přírodních zdrojů, benzínek či jiných zařízení civilizace no a samozřejmě od domorodců, to je kolikrát konverzační zážitek.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 15.05.2007
                  Autor: pavpla
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: voda na kolo

         

    Ahoj,
    jezdíme ve dvou. Každý máme v košíku 0,7kovou láhev. Pod řiditky (mezi řiditka a lanka o brzd ) ve zvláštním obalu 1,5 litrové petky (od Matonky, ty jsou nejpevnější). Vodu bereme v hospodách a kde se dá. Petky plníme až na večer v poslední hospodě. Do jedné z těch 0,7 beru na večer teplou vody abychom se mohli umýt vlažnou vodou. Kolik je třeba vody záleží na počasí (teplo/zima). V "poslední" hospodě se taky nalijem vodou, abychom zlikvidovali pitný dluh. Za ta léta co jezdíme po Česku si bohatě na noc v lese vystačíme 2x0,7l + 2x1,5l

    [ Zpět ]
    Datum: 14.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Forest)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

293 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024