reklama
Země: Česko Česko

podle čeho cestovat??

ahoj podle čeho většina z vás cestuje do zahraničí??
mám na mysli autoatlas nebo cyklomapy.
popřípadě co je lepší?

[ Zpět ]
Datum: 07.05.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Fighty)
  • Re: podle čeho cestovat??

         

    Záleží na vzdálenostech. Třeba do USA je výhodnější globus ... 8-)

    [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2007
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: podle čeho cestovat??

           

      Schopnýmu stačí hrubá mapa, cyklotrasy vedou většinou podle řek, ty najdeš i bez mapy. Neschpnýmu ale nepomůže ani speciálka s kompasem. Potkal sem pár takovejch, co bloudili s cestovkama. Vymkli se průvodci a byli v háji.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.05.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: podle čeho cestovat??

         

    V Polsku jsem jel podle auto atlasu 1:200 000,teď do pobaltí mám mapy 1:500 000 a snad to bude stačit,podrobnější sem nesehnal.U nás v Čechách,protože mám rád terén- jezdím nejraději podle zelených turistických 1:50 000.Jinak si myslím že čím podrobnější mapa tím lépe,ale do zahraničí je to s podrobnými mapami trošku problém,musel bys jich mít hodně,špatně se tady shánějí a finančně by to bylo taky dost zatěžující.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2007
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: podle čeho cestovat??

           

      Asi tak....na "cykloexpedice" 1:200tis a doma bud zelene a nebo neco podobneho. Ale planuji GPS. Ta mi na jednodenaky prijde lepsi. Navic chodime docela do hor a tam je to taky dobra volba. Predstava, ze kupuji nekolik desitek map jen kvuli nejakemu treku...nevim, to asi ne. A navic me na kole vzdy stve, kdyz musim zastavit, vytahnout mapu, zorientovat se a pak urcit kudy dal. Pak zandat a za prvnim kopcem to same:-) Proto ta GPS...doufam, ze to s sni bude lepsi:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 08.05.2007
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: podle čeho cestovat??

             

        Na kolo ti doporučuji mapník na řídítka,není to možná in,ale já bych bez něj nejel.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.05.2007
        Autor: rambousek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: podle čeho cestovat??

               

          Mam, mam...vozim ho na delsi akce, ale na jednodenni svih ho neberu...tam by mi mozna i upadl:-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 08.05.2007
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: podle čeho cestovat??

         

    Záleží, jestli chceš jezdit po silnici nebo terénem po specielních stezkách, a taky kam chceš jet. Některé země mají horší pokrytí a mapy u nás třeba vůbec neseženeš, jinde je to lepší. Pokud jedeš do Francie nebo Švýcarska doporučuji Michelin 1:150000 (F) a 1:200000 (Ch). Hlavně ty francouzské (žlutý obal) jsou co do srovnání kvalita-cena bezkonkurenční. Stojí jen 100 Kč, jsou přesné, měřítko slušné a navíc jsou tam i důležité údaje pro motoristy jako tonáž mostů, světlost tunelů, nebezpečné úseky atd. I tloušťka silnice na mapě odpovídá její šířce v praxi. Ty švýcarské jsou vlastně stejné, jen o polovinu dražší. Ale třeba italské mapy podobného měřítka jsou nepřesné, zjednodušené a silnice jsou často značeny jako terénní cesty a naopak. Podrobnější mapy jsou už dražší a navíc jich člověk potřebuje víc (pokud není na jednom místě), takže to není moc praktické. Na plánování silničních akcí je ještě dobrý atlas Alp 1:300000 zahrnující všechny alpské země a polovinu Itálie. Výhodou je velký záběr a taky to, že je docela přesný. Obecně lze ale říct, že se evropské mapy nevyrovnají těm našim. Myslím, že jsme v tomhle ohledu jednička.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.05.2007
    Autor: Zbyněk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: podle čeho cestovat??

         

    To je relativní. Jeden kamarád Polák jezdí stopem po Evropě se stranou Evropa vytrženou ze školního atlasu.

    [ Zpět ]
    Datum: 09.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: podle čeho cestovat??

           

      Když v případě stopu se na místo určení dostaneš i bez mapy :) ale na kole? dost HC

      [ Zpět ]
      Datum: 09.05.2007
      Autor: Arn-e
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

276 cyklistů (0 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024