reklama

Jakou koupit hustilku

Zkušení kolaři si mi asi budou smát, nicméně potřebuji nutně poradit. Zjistil jsem, že mám kolo neustále málo nahuštěné a na benzínce se také nenahustí dostatečně. Mám crosse a myslím si, že nedostatečné nahuštění je asi problémem většiny začátečníků, kteří hustí podle oka a už se jim zdá kolo dost tvrdé (žijí v neustálém strachu aby jim to nebouchlo) a kdyby si to změřili tak jsou určitě pod doporučovaným rozmezím uvedeným na pláštích..Koupil jsem si proto ruční hustilku zn. Autor s manometrem, kterou jsem si přidělal na kolo. Při hustění ale i přes moji snahu dochází k určitým nárazům na ventilek a již několikrát se mi poškodila duše u ventilku a musel jsem jí vyhodit. A taky jsem nebyl schopen jí nahustit pořádně na doporučený tlak.Jak se tohoto vyvarovat prostě fakt nevím. Poraďte! Radši bych si chtěl koupit klasickou nožní hustilku s hadičkou. Poraďte mi co koupit. Díky

Jirka

[ Zpět ]
Datum: 01.08.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka)
  • Re: Jakou koupit hustilku

         

    Smát se Ti teda nebudeme, neměj obavu.
    Na "domácí" nahuštění je samozřejmě velká nožní pupma s manometrem podle mě to nejlepší řešení - dosáhneš snadno a rychle požadovaného tlaku. Já teď používám jednu z nejlevnějších - BBB - na všechny 3 druhy ventilků, cena něco přes 600,-. Je sice z plastu, ale to absolutně nevadí (pak mám ještě jednu z Lidlu za cca 140,-, ale ještě jsem ji ani pořádně nepoužil).
    Ale stejně bys měl vozit pumpičku s sebou. Já teď udělal zkušenost na dovolené - píchnul jsem zadek na MTB, měl jsem ji nahuštěnou na 4, foukal jsem ji malou hustilkou rovněž BBB, závěr: není vpodstatě schopná to nafoukat na tenhle tlak (natož nějakých 6,5, co foukám krosse). Takže zítra se jdu podívat po malé hustilce s přepínacím systémem "velký objem - vysoký tlak", tam by to mělo být bezproblémové.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou koupit hustilku

           

      V prvním řádku chybně "pupma", správně "pumpa". Sem se přehlíd, no...

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Airline)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou koupit hustilku

             

        Mě se náhodou "pupma" líbí, zní to tak energicky až nekompromisně. :')

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou koupit hustilku

         

    Mě dobře slouží Park Tool PFP 3: http://shop.bikestore.cz/inshop/skripty/velky...
    Máš pravdu, nožní pumpa je základ pohodlí i jízdy. Palcem se to prý dá odhadnout do dvou atmosfér. Ani bych se nebál nějaké levné (prý za 250 Kč) z hyper. Jen dej pozor, aby opravdu byla na tvůj ventilek, a ne jen na nafukovací lehátka. I Authoráckou jsem jednu dobu měl, ale nějak jsem se s ní nesžil. :')

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou koupit hustilku

           

      Koupil jsem si nedávno pumpu od Authora. Za 500 s manometrem a na všechny ventilky. Jo a není z plastu, tu mají za 300 a vypadá fórově. Koukni na net můžeš si ji prohlídnout. Doporučuji.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Paja)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou koupit hustilku

         

    Za nejlepší pumpy považiji ty dlouhé do rámu. Jsou sice určeny na silniční kola ale dají se dát i na jiná kola a některé jsou i na jiné ventilky než galuskové. Pumpijí docvela rychle a na vysoký tlak. U silničáka jsem s ni pumpoval klidně na 8atm.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dan)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou koupit hustilku

           

      Tak to bych taky potřeboval poradit! Fakt nevím.

      pepé

      [ Zpět ]
      Datum: 03.08.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pepé)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou koupit hustilku

         

    Vystřídal jsem spoustu malých hustilek. Všechny, když na ně na cestách došlo, měly nějaký problém (změna typu ventilku, malé nahuštění). V nepříznivém počasí se pak obyčejná výměna duše stane očistcem. Proto jsem koupil malý Toppeak, nejdražší co byl (cca 1100 Kč) a jsem moc spokojen. Naprosto bez zaváhání, jakýkolv ventilek, pořádný tlak. Dobré upevnění na rám. Už ani nepotřebuji domácí velkou pumpu. I tady se vyplatí nekupovat levně.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.08.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

458 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024