reklama
Země: Česko Česko

co sebou na kolo??

ahoj všichni,v létě plánuju cestu na Slovensko.Je to moje první cesta,a tak bych chtěl vědět co musím mít sebou a s čím bych měl počítat?

[ Zpět ]
Datum: 29.04.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (Kempes ([email protected]))
  • Re: co sebou na kolo??

         

    Před nějakou delší cestou zkus raději párkrát vyjet na dva tři dny a záhy sám zjistíš co potřebuješ. Můžeme ti tady sice dávat rady, ale je to dost individuální. Někdo užije troje ponožky na den, někdo žádné, někdo třeba jedny na 14 dní:-) Někdo má rád jistotu v podobě technického zabezpečení a tak s sebou vozí ještě jeden celý náhradní bicykl, někdo si vezme třeba jen náhradní duši a pumpičku.
    Zkus pro inspiraci mrknout na naše stránky: http://www.epastorek.cz/vybava.php

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: co sebou na kolo??

         

    Presne tak...jak pise informator. Ja do dneska nemam uplne jasno, co si vzit na delsi expedici. Kdyz balim do hor, tak jsem z toho porad jelen:-) Ale zkusenosti poradi. Proto nabal, co si myslis a vyraz treba na tyden. Uvidis, co pak nechat doma. Postupem casu se dopracujes k takovemu seznamu, ktery bude vyhovovat jen tobe...ostatnim treba ne. Vem si, ze ma pritelkyne je trosku zimouriva. Zatim co ja jedu v kratasech a tricku a vecer spim jen ve slipech, ona ma pres den silnejsi veci a vecer na sobe vse, co mela v batohu (fakt se nam to stalo). To pak ja muzu vyrazit s ledvinkou a ona musi tahat 20kg veci. Samozrejme to myslim prehnane, jen chci ukazat, ze zalezi na samotnem cloveku....

    [ Zpět ]
    Datum: 29.04.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: co sebou na kolo??

           

      by ještě zajímalo,co sebou bereš za nářadí a jaký náhradní díly,informátor popisuje celou dílnu :o)

      [ Zpět ]
      Datum: 29.04.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Kempes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: co sebou na kolo??

             

        No informator toho vozi dost...taky jsem na to koukal a ze zacatku jsem se inspiroval.
        Ted vozim jen to nejnutnejsi v trojuhelnikove brasne v ramu. Imbusaky, zakladni klice, stahovak, centrklic, montpaky, nahradni draty do kol, nejake nahradni sroubky, lanka. Vse se to vejde do te brasnicky a zatim mi to stacilo. Zalezi taky, kam jedes. Ale pokavad mas jednoduche kolo (zadne pruzeni, zadne XTR), tak to v Evrope opravis...a i sezenes nahradni dil. Nenapada mne, co bych bral vic. A to se technickych problemu na ceste docela bojim:-))) Ne ze bych byl nesikovny, ale proste me to stve, kdyz se mi neco vysype:-) Cely pristi rok asi budu sedet na kole, ale myslim si, ze vic nez jsem psal nahore brat nebudu. Jo a samozrejme vozim 2 nahradni duse a lepeni.
        O tomhle by ti mohl napsat Cyklopoustevnik. Snad se tu objevi. Tenkrat tu popisoval i upravu nejakeho naradi. Uz si nepamatuji co...ale nejake misto tim usetril:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.04.2007
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: co sebou na kolo??

               

          Já toho vozím dost, třeba to vypadá jako dlouhý seznam, ale vesměs jsou to takové drobnosti, které nezaberou ani místo a ani nic neváží. Všimni si, že v seznamu chybí třeba francouzák nebo kladívko:-)

          Vycházím hlavně z toho, kam jezdíme - tedy především do východních zemí Evropy, Balkán. Na kole se tam jezdí opravdu málo a když, tak buď na starých herkách nebo na hodně barevných a hodně laciných šuntech.Tomu pak odpovídá nabídka v prodejnách a těch cykloprodejen je tam velmi velmi poskrovnu. Např. v r. 2003 v Lotyšsku nám praskla osa u zadního kola a k nejbližšímu většímu městu to bylo přes 40 km. Museli jsme to nějak dojet, ale i tak nebylo jisté, jestli tam bude obchod a budou mít tu správnou osu. Přijeli jsme tam až v 8 večer, takže jsme se za městem utábořili a ráno zkusili štěstí. Tenkrát to vyšlo, ale asi proto, že to jakási přírodní rezervace, kde se hodně jezdí na lepších kolech.

          Takže si raději důležité věci vezeme s sebou, abychom pak na cestách neměli nějaké křeče. Raději vezmu víc dílů a jezdím si tam, kde jsem si to naplánoval, anebo budu dělat tour po cykloservisech a prodejnách.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (informator1)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: co sebou na kolo??

                 

            Ty nemas poradne kladivko?:-))) Alespon petikilove:-)))
            Ono je to tezke. Kdyz se clovek zamysli, co vse by se mohlo rozbit...tak by musel brat nahradni kolo. A ted babo rad, co:-) Vezmes tohle a neco jineho se ti potento:-) Cely pristi rok budem pravdepodobne brouzdat po Evrope. Tak si rikam, ze 90% bude v civilizaci, takze toho moc tahat nebudu. Ale do tveho seznamu jeste nakouknu a necham se inspirovat:-)

            Jedine, co me jeste napadlo jsou pedaly...ty taky vozime.

            No a pak me napadlo. Nejlepsi by bylo sestavit kolo opravdu maximalne jednoduche. Nekdo tu pred 14 dny psal, ze po svete jezdi na stare Favoritce...na to podle meho sezenes nahradni dil vsude. I ty stare hajtry v nejvetsim zapadakove jsou tomuto kolu strasne podobne...

            [ Zpět ]
            Datum: 01.05.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: co sebou na kolo??

                 

            A jeste neco. Kdyz tak o tom premyslim, je asi zbytecne brat spoustu naradi. Kdejaky deda bude mit doma bezne naradi. Takze staci jen to specialni...

            [ Zpět ]
            Datum: 01.05.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: co sebou na kolo??

               

          Co k tomu dodat? Jediny kdo ti muze sestavit seznam toho co budes na cestach potrebovat jsi opravdu jen a jen ty sam, a tvoje zkusenosti - vlastnimi chybami se clovek nejlip uci:-)
          Ja kdyz kdysi s cyklovandry zacinal (safra, to zni skoro uz jako memoary staryho dedka:-), byl jsem na tom stejne. Treba karimatku jsem mel za zbytecny kram pro fajnovky - riklal jsem si ze ja bohate vystacim s kusem stareho igelitu (a nejakou dobu i vystacil). Varic - na co? Burta preci opecu i na klacku, tak k cemu? Riditkovy drzak na mapu - vyhozene penize. Nemel jsem poneti jak vypada nytovac retezu, k cemu je stahovak kazety, netusl jsem co je montpaka - plaste jsem sundaval sroubovakem.
          A dneska? Asi jsem uz hodne zpadourovatel (nebo ze by to byly ty nabyte zkusenosti?:-), protoze uz 9 let usinam na mekoucke alumatce (stale jeste puvodni), bez kaminek a obrovskeho mapniku nevyrazim ani na Sumavu, a se sroubovakem na plast uz taky nechodim.
          Jinak co s sebou vozim - jenom tolik, abych byl schopen opravit si vsechny bezne defekty: tzn. sroubovaky a klice na vsechny srouby a matky co na kole jsou - klic c.24 na stahovak kazety jsem si vypiloval ze sedmnactky klice 14/17. Tu 14 jsem si pak zvetsil na 15, abych mel i na pedaly. Ale spis nez misto jsem tim usetril par gramu - neco malo pres 200. Misto bice pak vozim nekolik clanku retezu s navazanym starym brzdovym lankem pro kotveni kazety. Maly kruhovy pilnicek pak na eventuelni rozsirovani ventilkoveho otvoru noveho, po ceste koupeneho rafku. Ale jinak bezne naradi - montpaky, centrklic, nytovac, lepeni (velke lepidlo na obecnou pryz + fleky nastrihane ze stare duse), vazelinu, olej, a samozrejme starou dobrou, 40cm dlouhou favoritackou pumpu se slaufkem a redukcemi na vsechny mozne ventilky. Co ale nevozim je stahovak klik - kdyz nahodou behem cesty potrebuju vymenit ohlodany predni 22-talir, zastavim v nejakem cyklosopu a na minutku vypujcim. Jiny duvod proc bych potreboval sundavat kliky me nenapada.
          Nahradni dily pak zavisi od toho kam a hlavne na jak dlouho jedu. 2 duse s autoventilkem, rezervni ventilky, brzdove spalky (2-10x par), 4x brzdove lanko, 4x radici, drat + niple (asi 20x), rezervni clanky a sponky retezu, nahradni srouby a matice M3-M6. Do velkych kopcu na dlouho pak vozim i 1 nahradni retez, nahradni nejmensi prevodnik (22) a 2 rezervni plaste.
          Jeste pred par lety byl mym nejvetsim strasakem na cestach praskly rafek. Dnes bych se nebal vyplest si nove kolo treba i v lese na parezu, ale z ceho mam opravdu hruzu, ze mi nekdy nekde z niceho nic rupne ram. Tenhle defekt na parezu jeste spravit neumim:-((
          A taky vubec netusim, proc se mi posledni dobou vubec nedari prihlasit:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 04.05.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlaseny cyklopoustevnik ([email protected]))
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: co sebou na kolo??

             

        Nahradne diely to co na 1 den to aj na dva tyzdne: olej, handricka, nahradna dusa, lepenie,pumpa, imbusaky, teda veci na beznu udrzbu. Ine sa ti prakticky nema co pokazit a ked tak, kupis v obchode alebo ludia ti pomozu.
        Este je dobre vzat nahradne gumicky ak mas Veckove brzdy a hrozia nejake bahnite zjazdy.
        Oblecenie: to co bezne nosis, nieco proti vetru, proti dazdu, teplu bundu na chladne vecery +´nahradnu spodnu vrstvu (1-2funkcne tricka, cyklogate a ponozky). Viac je zbytocne, funkcne pradlo len vymachas vo vode a za chvilu je suche (ked je skaredo staci na jednu noc zohnat nejake ubytovanie).
        Jedlo: po ceste vzdy nieco najdes (obchody, krcmy,ovocie v prirode), staci kus chleba a nieco k tomu tak na dve jedla (napr. vecera a ranajky aby si nemusel vecer nic hladat a spat tam kde dojdes)
        Tak 1,5l flasu vody(vynimocne aj viac ked cakas ze nebude kde nabrat)
        Nejaku mapu (nemusi byt, mozes ist kde ta napadne a potom si doma pozries kde si bol:) )
        Fotak(nepovinne) ,peniaze+kartu, obciansky, zdrav. poistenie, mobil(tiez nemusi byt)
        Spacak ,karimatka,
        Nejaky zamok, tiez sa hodi.
        Uz ma nic ine nenapada, este plavky a uterak sa hodia, nejaky krem male mydlo,zubna pasta a kefka.
        Ked sa ti este zmesti a chce sa ti to tahat, tak maly stan elebo celta ale tiez netreba, vzdy sa nieco najde.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.05.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (o.)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: co sebou na kolo??

         

    Slovensko není žádná divočina, takže toho až tak moc tahat nemusíš. Hodně záleží na tom na jak dlouho pojedeš a kdy jedeš. Když jedu v létě či prostě obecně za tepla táhnu méně oblečení. V létě můžeš skoro vždycky někde zastavit a přemáchnout to v potoce a sušit za jízdy na brašnách. Kromě toho každý má rád jiný komfort.
    Dám ti příklad podle sebe:
    Oblečení: sco mám na sobě, na noc, jedno náhradní - tím tedy myslím ponožky (jsou-li třeba) slipy a tričko. Jedny šortky jedny delší kalhoty nebo jedny s odepínacíma nohavicema. Podle teploty třeba ještě jedno tiko s dlouhým rukávem, případně mikinu. Potom mám takový protidešťový obleček, který téměř nic neváží a sandály. To je vše. NA týdení vandr bohatě stačí. Pokud jedu na dýl a není možnost praní díky počasí (v dešti nebo zimě nic neuschne) a jedu na dýl než na týden, tak si vezmu další náhradní oblečení.
    Jídlo: Já jím jen něco a všude se to koupit nedá, takže tahám několika denní zásobu jídla. ALe pokud jíš normálně, tak záleží na tom kudy jedeš. Na slovensku budou vesnicwe stejně často jako u nás, takže bych rozhodně nevláčel více jak dvoudenní zásobu jídla, a i to jen pro případ nouze. Normálně jednodenní musí stačit.
    Voda: Raději na dva dny. Nikdy nevím, co mě potká a bez jídla či čehokoli jiného vydržím bez problémů, ale bez vody ne.
    Jinak samozřejmě taky musíš počítat, že o víkendu nenakoupíš skoro nikde jako u nás, takže na víkend větší zásoby.

    Potom spacák, poncho, karimatku.

    Nářadí: Klíče a imbusy na všechny šroubky a matky, co na kole mám. Tedy kromě klíče 32, na hlavové složení. V případě nouze se dá utáhnout rukou a dojet někam do vesnice. Pásku na slepení naprasklého bovdenu apod. "strapy" na rychlé přichycení čehokoli k čemukoli. Náhradní duše, lanko na brzdu. Mám to všechno v takové taštičce cca 20x8x4 a ještě se mi do druhé půlky té taštičky vleze základní lékárnička.
    No a to je všechno.
    Mám pro tebe jednu radu. Inspiruj se, vezmi si ale co si myslíš ty, že budeš potřebovat, a že uvezeš. Po první cestě zjistíš, že většinu toho, co člověk považuje za nezbytné, nakonec moc nezbytné není :o))
    Na svůj první vandr jsem táhl cca šestinásobek toho, co tahám nyní :o) Ubránit se tomu podle mne nejde a časem se to optimaluzuje, podle tvých potřeb, které jsou dost individuální. Moje přítelkyně třeba vozí i takové vyložené zbytečnosti jako je mýdlo, kartáček na zuby a podivnou taštičku plnou malovátek různých dalších podivností :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Jurimír
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: co sebou na kolo??

         

    Co sebou na týdenní cestu najdeš i u mě
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cykloinformace...

    [ Zpět ]
    Datum: 30.04.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: co sebou na kolo??

           

      Super seznam mám podobný názor i s tou postupnou obměnou věcí (že některé přestáváš a jiné naopak začínáš vozit).S čím ale nemohu souhlasit jsou mapy,myslím že čím podrobnější tím lepší.Já mám rád terén, jezdím podle turistických1:50 000 (zelené).

      [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2007
      Autor: rambousek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: co sebou na kolo??

         

    Já bych doporučuila tryskové motory :D

    http://point.ezin.cz/index.php?option=com...

    [ Zpět ]
    Datum: 04.05.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Lucka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

585 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024