reklama

Dravska cyklocesta

Ahojte, chceme v lete prejst Dravsku cyklocestu z Brixenu ( Bressanone ) v Taliansku do Mariboru v Slovinsku. Mam malo info o useku medzi Brixenom a Toblachom. Boli ste tam niekto ? Mozte poradit ? Dakujem.

[ Zpět ]
Datum: 24.02.2007
Autor: joho
  • Re: Dravska cyklocesta

         

    Ahoj, nějaké info najdeš u mě
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...

    [ Zpět ]
    Datum: 24.02.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dravska cyklocesta

           

      Dakujem.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2007
      Autor: joho
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dravska cyklocesta

             

        Pokud vím, Dráva začínáněkde mezi Innichenem a Toblachem a teče směr Černé moře. Zato z Toblachu do Brixenu teče Rienz. Takže Drávská cyklostezka mezi Brixenem a Toblachem nevede. Navíc se tam jede často po silnici, která je v sezóně téměř ucpaná smradem a hustým provozem. Zato se dobře a logicky jede po oddělené cyklostezce z Cortiny přes Toblach po Drávě třeba až do Slovinska. M.j. do Cortiny se dá dobře dopravit s cajenda.cz a zpátky pak s nimi z Klagenfurtu, nebo Wolfsbergu, kam se z Drávy dojede po Lavantské cyklostezce. Skoro všude se jede mimo silnice krásnou přírodou a na začátku v Dolomitech jde o úchvatné scenerie nad hlavami. Ale ani spodní část není bez horských panoramat, takže celá trasa stojí za to.

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dravska cyklocesta

               

          Dakujem Ti za informacie. Viem ze Dravska cyklocesta zacina v Toblachu, ale videl som niekde na mape zacinat cestu uz z Brixenu. Preto som sa na to pytal. Medzi autami sa mi samozrejme jazdit nechce. Ale Tvoj tip na cestu z Cortiny do Toblachu je zaujimavy. Skusim to pozriet na mape.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2007
          Autor: joho
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dravska cyklocesta

               

          Máš pravdu, že Drávská stezka začíná mezi Innichenem a Toblachem, i když je někde se uvádí, že je možné začít už v Brixenu. Ted dodělávámm test rakouských cykloprospektů
          http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/Clanky...
          a od Drauradweg.com nebo osttirol.com je možné si zadarmo objednat mapu Drávské cyklostezky 1:600 000. Je to od Itálie (až k moři) po Rakuuskou část stezky až po Maribor
          Podle mapy by kousek cesty měl vést po stezce přívětivé k cyklistům, a dále do Toblacha by měl vést po cyklostezce.

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2007
          Autor: Asterix
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dravska cyklocesta

               

          Ahoj, nemas prosim Ta nejake podrobnejsie udaje o cykloceste z Cortiny do Toblachu ? Nepodarilo sa mi zatial nic najst len cestu na mape Talianska. Dakujem

          [ Zpět ]
          Datum: 26.02.2007
          Autor: joho
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dravska cyklocesta

                 

            Zkus si objetnat prospekty
            http://www.drauradweg.com/?siid=10
            u Radkarte Österreich - Italien - Slowenien je mapa o které jsem se zminoval. Podívám se ti ještě blíž na tento úsek

            [ Zpět ]
            Datum: 26.02.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Dravska cyklocesta

                 

            Jel jsem z Cortiny do Toblachu a dále podle Drávy před třemi lety. Ten úsek na který se ptáš (Cortina - Toblach) vřele doporučuju, je to opravdu paráda, celou dobu se jede po tělese zrušené železnice mezi krásnými horami, bez provozu aut, první půlku do mírného stoupání, druhou zase mírné klesání do údolí Drávy. S vyjímkou prvních 2-3 km s asfaltovým povrchem (výjezd z Cortiny) je celá cyklostezka šotolinová, je tam i jeden tunel.

            [ Zpět ]
            Datum: 27.02.2007
            Autor: Ligi
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Dravska cyklocesta

                   

              Dakujem za info. Uz sa tesim na cestu, obaval som sa ci tam nie su nejake velke stupania.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.03.2007
              Autor: joho
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dravska cyklocesta

         

    Mám mapu Drauradweg - Bruneck-Lienz- Spittal-Villach-Volkermarkt-Eibiswald 1:50 000
    Máš-li zájem mohu zapůjčit.
    Jeli jsme drávskou od Misuriny do Villachu
    A jak píše Ligi tak cesta z Cortiny do Toblachu je nádherná, akorát já mám v paměti dva tunely jeden osvětlený a dvě pěkná jezera.
    Nádherné to (aspoň pro mne) bylo až do Spittalu.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2007
    Autor: Navara
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dravska cyklocesta

           

      Dakujem za ponuku, mam mapu Dravskej cyklocesty z Toblachu do Mariboru.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2007
      Autor: joho
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dravska cyklocesta

             

        Z Cortiny jedeš po cykloztezce z nádraží po bývalé železniční úzkokolejce, později i elektrifikované. Bohužel už je dávno zlikvidovaná, ale zůstalo po ní pár tunelů, most a nádraží Ospitale (dalo se tam i přespat) a vede pořád lesem po tvrdém podkladě. Před tunelem se dá vyběhnout na strážní hrad nad údolím s letištěm - bezvadný výhled. V jednom tunelu se svého času svítilo, ale to bylo jen dočasně, nakonec z něho muzeum neudělali. Jen v jednom místě se jede po silnici. Nezapoměňte pak pozastavit na symbolickém pietním místě 1. války mezi hotelem Drei zinnen a Toblachem, je to úchvatné, zejména večer - osvětlený oltář. Je to sice prašná cesta, ale vzhledem k hlubokému údolí s úchvatnými horami nad hlavou je to nezapomenutelná cesta. Nebýt jendova 1. cyklobusu bychom se tam nedostali. Vyplatí se i projet se od moře s pár dny koupání, třeba z Benátek přes některá Dolomitská sedla do Cortiny a pak po Drávě třeba až do Wolfsbergu, kde vás Jenda zase naloží. Jeli jsme tak jednou dva týdny a bylo to super. Dá se to jet i obráceně, převýšení mimo horská sedla je nepatrné.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dravska cyklocesta

               

          Tiez sa tam chystame s CA Jenda, len si musim preverit tu spiatocnu zastavku vo Wolfsbergu, ci to este plati. Pietne miesto 1. svetovej vojny urcite navstivime, cital som uz o tom niekde. Dakujem za popis trasy z Cortiny.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.03.2007
          Autor: joho
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dravska cyklocesta

         

    Ahojte, dakujem vsetkym za popis hornej casti trasy. Mam este jednu otazku. Poznate niekto aj zaverecnu cast z Lavamundu do Mariboru ? Dakujem

    [ Zpět ]
    Datum: 06.03.2007
    Autor: joho
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

306 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024