reklama

Moje nejúžasnější putování na kolech byla ještě v době, kdy ten

Moje nejúžasnější putování na kolech byla ještě v době, kdy ten boom teprve začínal. Někdy v roce 1994-5. To jsme úplnou náhodou, my Opaváci, objevili Novou Bystřici a oblast kolem ní až dolů do Slavonic. Tehdy ještě konec světa, téměř bez lidí. Zajížděli jsme po neznačených stezkách, vojenských signálkách až do Rakouska bez problémů s hranicemi. Objevovali jsme úžasná místa, hrad, přehradu, pstruhy. Nejlepší se nikam nehnat, vychutnávat každou krásu, kterou cestou potkáš. Je tam úplně neuvěřitelná replika zámku Hluboká v jakési dědince, něco úchvatného. Pár chalup s názvem Maříž je dnes fantastické místo k relaxaci. Tehdy to byla ruina. dnes už to možná vypadá lépe. 10 let jsem tam už nebyl. Slavonice jsem projížděl v době, kdy bylo to zatmění slunce v Alpách a jsem opravdu unešen, co vše se tam změnilo. Myslím, že se tam stahuje opravdu hodně Pražáků a umělců. Už to asi nikdy nebude to, co jsme poznali my na počátku, kdy jsme ještě žasli nad památníkem Rudé armády přímo na Rakouské hranici v obci. Jestli tam Rusové opravdu byli, se mi nepodařilo zjistit. Ale protože ve Slavonicích z nějakého důvodu mají na radnici stále komunisté většinu, tak asi ano.
Na druhou stranu je výborná cesta lesy až k Třeboni přes - tuším se to jmenuje Peršlák a dnes je to luxusní lesní hotel pro snoby. Ale i kolař se tam rád zastaví. Příjemné místo.

[ Zpět ]
Datum: 27.01.2007
Autor: Neregistrovaný uživatel (tommik ([email protected]))
  • Re: Moje nejúžasnější putování na kolech byla ještě v době, kdy

         

    Jo, jo, cyklisticky raj. Dnes uz vse neplati, Mariz je spis snobarna a Slavonice sou plny divnech lidi, ale porad je to misto, kde ochranari neprudej a znacku zakaz vjezdu cyklistu tam neuvidis. Loni jsem pam pobyl asi dva tydny.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.01.2007
    Autor: LOBO
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Moje nejúžasnější putování na kolech byla ještě v době, kdy

           

      Když tam jezdíš takhle v járu - duben, květen - nebo v podzimku, ještě to jde, ale v sezóně asi lidi vůbec nepracujou. Všude je to narvaný a všude samej kšeft.
      A když takhle někdo vyhlásí davovou akci, jako otevírání cyklostezek a pod., to aby ses uklidil někam mimo cesty. Nesnášim cokoliv na povel. Krajina je to krásná, ale když tam u každý hospody stojí stovka aut a každý na střeše tři kola, dochází ti, že to neni cykloturistika, ale auto-cyklo móda. Každej se chce jen ukázat, že je IN. Ale chtěl bych je vidět s báglem po 500 km.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Moje nejúžasnější putování na kolech byla ješt

         

    Mám podobné pocity z Novohradských Hor. Asi před 13 lety jsme s kamarádem dojeli až do rozpadající se vesnice Pohoří na Šumavě. Nikde nikdo, spaní nahoře u jezera s čistou studenou vodou, ticho, klid. Duch místa téměř hmatatelný. Po deseti letech jsem se tam vrátil. Už když jsem šlapal nahoru, tak mne míjelo nějak moc aut. A nahoře u jezera veselá společnost grilovala maso aby aby byla větší zábava tak jim k tomu od silnice z auta hrála naplno techno\"hudba\". Člověk by se neměl vracet.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (tlamsa ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024