reklama
Země: Litva Litva

Pobaltí (Litva, Lotyšsko, Estonsko)

V létě chci jet na 14 dní do pobaltí (na těžko,spát pod stanem v lese),poraďte prosím:
-kde sehnat nějaké podrobnější mapy cca 1:200 000 ?
-jak to tam vypadá s provozem na silnicích a s bezpečností?
-kde vyměnit peníze?
-jak je tam draho nebo levno?
-případně další důležité věci.Díky

[ Zpět ]
Datum: 07.01.2007
Autor: rambousek
  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

         

    Mapy: meritko neni vsechno, mapu s libovolnym "meritkem" lze udelat prostym zvetsenim nejakeho podkladu (a v obchodech se da potkat spousta map, ktere vypadaji, ze takhle nekdo meritko zdvojnasobil). V mapovych obchodech v CR (konkretne Kiwi) se daji koupit velmi slusne mapy 1:400000, IMO pro cestovani predevsim po silnicich dostacujici. Silne doporucuju mapu, na ktere je oznacen typ povrchu silnice (asfalt/neasfalt)!
    Provoz na silnicich: odhadem neco ve stylu ceskych silnic druhe az treti tridy, celkem pohoda. Bezpecnost taky vicemene tak, jak je clovek zvykly od nas. Trochu problem je zoufaly nedostatek silnic s asfaltovym povrchem. (Tj. kde neni asfalt je bud hlina s velkymi dirami, v horsim pripade bahno nebo hluboky pisek. Navic takove silnice jsou obcas i s vetsim provozem => prach apod.)
    Penize: Nejlepe na miste, slusny kurs maji napr. na eura. Menit se daji pouze v bankach, ale ve vetsim meste nejaka urcite bude.
    Ceny: rekl bych, ze o trochu nizsi nez u nas.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.01.2007
    Autor: Marble
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

         

    Taky se pridam....jak je to se spanim venku? Pripadne i nejake mista na spani doporucit (treba vyzkousene). No a pak...co nevynechat, pri navsteve Pobalti?
    Taky neco kuju, takze me to taky zajima:-)
    Dik

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2007
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

         

    V loni začátkem května jsme projeli na těžko Estonsko a část Lotyšska.Se spaním v lese nebyl problém je jich tam dost. Spíše jsme měli problém najít nějaký kemp a když už jsme ho konečně našli tak byl ještě zavřený. Ceny jsou podobné jako u nás(takže v pohodě). Mapu jsme kupovali až na místě, úplně stačila 1:500000, stála na naše 88kč. Hlavně je důležité koupit takovou ve které jsou zaznačeny typy cest (v naší byly asfaltové zaznačeny červeně a šotolinové bíle). Pobaltí je rovina takže se dá denně dost najet (měli jsme průměr 120km na den), ale počítej stím že tam dost vyfukuje, většinou vždy proti tobě.
    Z Estonska stojí za vidění: Tartu, Rakvere, Lahemma, Tallinn, Paldisky, Hiiumaa, Saaremaa
    Z Lotyšska Riga, n. p. Gauja
    Z Litvy: Vrh Křížů, Kurská kosa, Trakaj
    Pěkný cestopis sem četl na www.epastorek.cz (za bílou nocí)

    [ Zpět ]
    Datum: 08.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Muhoň ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

         

    Ahoj, byli jsme vloni v srpnu v Litvě a v Lotyšsku.S cenama v obchodech jako u nás, i levnější. To samé v restauracích na pivko nebo nějaké jejich národní jídlo. Co se týká spaní, je opravdu problém s kempama. Když už je nějaký v průvodci nebo v mapě je zrušený apod. na Kurské kose která stojí opravdu za to, je jen jeden v Nidě, na volno se tam stanovat nesmí je to národní park a opravdu to hlídají. Pochopitelně je tento kemp dost drahý a přecpaný. jinak jsme navštívili Trakai, kde je taky kemp, U hory Křížů jsme spali ve městě Siauliai (5 km) v turistické ubytovně kousek od centra- parádní a levná.V Lotyšsku jsme pár dní zdrželi v Jurmale v kempu Nemo (v létě přeplněný), a do Rigy se od tud vydali vlakem. je to jen kousek. Cesty jsme volili tak abychom nemuseli jet po šotolině, bohužel ale ve vnitrozemí Litvy a v Lotyšsku u Kolky(taky krásný kus země) jsme se těmto cestám nevyhli. Je to celkem mazec, hodně se \\\"najíš\\\" prachu. Ale prý mají tuto cestu kolem pobřeží z Kolky na jih k městu Venstpils opravovat :) ale je to asi ve hvězdách.Mnohokrát jsme jeli po hlavních cestách, ale z provozem to není zase taková hrůza. Navíc jsou tyto cesty široké, takže se krásně dá jet při okraji. Bohužel někdy je to opravdu \\\"třesavka\\\", když jedeš po rádoby opravené cestě.A tyhle cesty jsou zabijákem špic,když jedeš na těžko je potřeba dávat pozor.Dokonce jsme potkali čechy, kteří ze zlomenou špicí šlapali pěšky 28 km do nejbliššího města. Mapu jsme měli v měřítku 1:500 000 a stačí to.Mnohokrát se nám povedlo i přespat u někoho na pozemku, lidi jsou tu moc milí. nejednou nás pozvali domů na kávu nebo na štamprličku. Když umíš rusky tak je to u té střední a starší generace výhoda, mladí znají, ale mluvit rusky nechtějí. S bezpečností tak jak u nás, raději jsme se na noc vyhli velkým městům. Jinak opravdu pohoda, Jediné co nás trochu zlobilo bylo počasí,byl to někdy závod s deštěm, ale jedtě! stojí to za to!

    [ Zpět ]
    Datum: 09.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (.Peťa)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

         

    Ahoj
    v Pobaltí jsme byli v roce 2003 na 3 týdny, pokud si chceš přečíst cestopis+fotky, najdeš jen na http://zbn2003.epastorek.cz/
    Co se map týče, už se o tom tady někdo zmínil, 1:200tis. je jednak zbytečné a jednak je neseženeš. Zase tolik silnic tam není a bohatě postačí dostupné 1:400 a 1:500tis. Poznámka o neasfaltových cestách taky není od věci, ale neboj se toho, že budeš muset jezdit jenom po prašných cestách. V pohodě si trasu naplánujete, že pojedete většinu cest po asfaltu, sem tam pár km po prašný cestě se dá vydržet. Bývají různých kvalit, od pohodlných uválcovaných pevných cest až po pískové rolety. Na mapě bývají vyznačené žlutě, asfaltové červeně. POZOR, nenech se zmást, občas i 1. třída bývá neasfalt :-)
    Provoz na silnicích je o něco nižší než u nás, vzhledem k té kvalitě. Je nutný ale dávat pozor, občas budeš muset jet třeba kousek v protisměru (na šotolině)
    Bezpečnost? Myslíš na silnicích nebo obecně? Na silnicích občas potkáš auta s mladými nalitými lidmi řítícími se 100kou po tý prašný cestě. Za ty 3 týdny jsme viděli 2 taková auta.
    Bezpečnost obecně? K tomu není co napsat, nic nehrozí.
    Peníze lze vyměnit ve větších městech, ale ty jsou od sebe více vzdálená, takže vyměňte raději víc v první bance. Nespoléhat na bankomaty, např. v turistickém středisku na břehu Čudského jezera nebyl ani jediný. Občas jsme měnili u taxikářů (nepatrně horší kurs)
    Cenová hladina je (tenkrát byla) o něco vyšší než u nás, tak max. 1,5x vyšší než u nás, ale záleží na tom, co kupujete. My kupovali pouze běžné potraviny.
    Další důležité věci?
    Spát se dá kdekoliv, pozor na komáry (nutný repelent), jet se dá v létě dlouho do noci (slunce je i v 10 večer nad obzorem) a zapadá hodně pomalu. Kilometráž můžete s klidem plánovat stovku na den, my to tak měli, ale jezdili jsme víc = krajina je rovinatá. Počasí může být deštivější a nebe zataženější , ale zažili jsme i vyloženě parné dny. Bacha na bouřky :-)
    Už mě nenapadá, co víc psát, přečti si o naší cestě a budeš-li mít další dotazy, klidně napiš na mail.

    [ Zpět ]
    Datum: 10.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy* ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

           

      Díky Všem za poznatky z cest.
      Článek na epastorek jsem objevil včera a je fakt super,dnes si ho dočtu.
      Mluvíš sice v množném čísle,ale já na cestu vyrážím sám,což mně vůbec nevadí,ba naopak mně to vyhovuje.
      V loňském červnu jsem byl v Polsku a podle toho co píšeš je to v pobaltí zhruba stejné (silnice,cesty,provoz,bezpečnost na silnici i všeobecně)
      Ještě jednou díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2007
      Autor: rambousek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

             

        Lotyšsko a Litvu probírám v Knížce "Ze života cyklotrempa" . (Jak do mě bouchlo auto a zlomilo mně krček stehenní kosti, když jsem se vracel přes Bielorus.

        [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

               

          :-(

          Tu knizku(y) sem videl v knihkupectvi, asi si ji koupim (hlavne prectu). ze ji ale doporuci primo autor, to bych se nenadal :-) ...ze zdravime Honzu :-) at to slape a frci !!

          [ Zpět ]
          Datum: 03.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                 

            Antesu, eventuelně mě oslov separátně, ať nedáváš víc peněží než je nutné...

            [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                   

              jj, ozvu se :-) no raci dam vic autorovi nez min a raci min tem jinak nezucastnenym nez vic

              [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                     

                Velice moudré, doporučuji. ;-)

                [ Zpět ]
                Datum: 05.01.2008
                Autor: Suchoj
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

         

    (Ozivime trochu tema :-)

    Jak se tam vubec dostat? Cesky vyhledavac spojeni (vlakem) zadne nenasel (do estonska), zda se lepsi jet od severu na jih dolu (kvuli vetru). pravdepodobne se bude muset nejak presedat ve Warszave. Nekdo uz zminoval ze kolo do vlaku v polsku neni predem zarucene...
    L
    ip vypadaji busy, bezne se da prepravit kolo slozene v zavaz. prostoru, ale byt dva dny v autobuse neni tak super...

    Ty hranicni kontroly ted uz asi padly (v pobalti)-Schengen, ale pas stejne s sebou- ti co tam pojedou budou mit bud zajem o Belorusko nebo o Rusko-kaliningrad. Euro vsak jeste nemaji, takze smenarny a 3 ruzne meny(nebo i jeste vice) zustavaji...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2008
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

           

      bývá zvykem jezdit tam vlakem přes Waršawu...

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2008
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

           

      kola bere společnost Ecolines (http://www.ecolines.net/index.php?l=2), sbalené kolo za 20Eur. Jezdí z Hradce Králové do Vilniusu, Rigi a Talinu tuším.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jane ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

             

        jj, to jsou oni. ale stejne se mi zda lepsi vlak. pokud to bude schudne, dal bych mu prednost

        jen tak na okraj-o co je mensi sbalene kolo? pokud to neni dahon nebo skladacka, tak akorat se daj vyndat kola(predni), sedlo, ale to neni moc

        [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

           

      Já jel vlakem do Suwalki,to je na konci Polska a do Litvi je to cca 30 km.Vlak sice neměl označení že od našich hranic bere kola,ale dalo se to bez problémů ukecat.Jede se přes Waršavu.Projel jsem všechny tři země tam a zpět a domů jsem jel zase ze Suwalki,ale vlak vyjížděl myslím odněkud z Litvy.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2008
      Autor: rambousek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

             

        čeče rambousek, ty jdeš jako na zavolanou :-) nesepsal jsi někde tu cestu jake to bylo? byls tam sam? pochlup se :-))

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

               

          Někde sem to stručně popsal,akorát nevím kde.Popíšu tedy stručně znovu.Byl jsem sám,cesta trvala 3 týdny.Jel jsem ze Suwalki zhruba podél Běloruských a Ruských hranic přes všechny tři země k moři,pak podle pobřeží a vnitrozemím zpět do Suwalki.Celkem našlapáno cca 2 300 km.Spal jsem pod stanem většinou v lese i když někdy byl dost velký problém najít flek (lesy jsou tam dost zarostlé a hlavně PLNÉ KOMÁRÚ).Většinou foukal vítr,bohužel vždy proti mně,jako by věděl kudy mám namířeno.Ceny jídla přibližně jako u nás,v Lotyšsku a Estonsku malinko dráž.Z jídla mně chutnali nejvíc ryby,mám je hrozně rád a tam je dělají na mnoho způsobů a jsou za hubičku.Nakoupit se dá většinou jen ve větších městech,ve vesnicích nebývají ani obchody. Náhradní díly na kolo je dost problém,jezdí tam totiž na strašných plečkách a věci mají pouze na ně.Hned při vystoupení z vlaku jsem při dofukování ulomil ventilek (ještě nikdy se mně to nestalo),dal jsem náhradní duši a potom jsem ji sháněl 3 dny.Města a vesnice jsou tam poněkud dál od sebe než u nás,nikde žádný větší kopce,všude skoro rovina.I silnice jsou většinou rovné bez zatáček.Pozor na prašné silnice bez asfaltu,je jich tam dost a jede se po nich hrozně,je to jako když jedeš po vlnitém plechu (vlnky po 10-15 cm) a hromady prachu.Auta tam jedou stejně rychle jako po asfaltu.Řidiči tam všude jezdí dost rychle a ohleduplní moc nejsou.
          Hodně poznatků jsem načerpal od Peggy z jejího článku "Za bílou nocí" to je spisovatelka a umí to perfektně popsat.
          Pokud tě zajímá něco konkrétně ozvi se,pokud budu vědět odpovím.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2008
          Autor: rambousek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                 

            Jj, diky, pekne.pro ted staci. Ale tolik casu mit nebudu.
            Ja myslel, zes to nekam povesil na web treba i s fotkama a ne jen jako prispevek v diskuzi, ale dobry.
            Prachys menil predpokladam az tam, zejo?
            A jaka domluva, je nutna ta rustina?
            dik :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2008
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                   

              Prachy sem měnil vždy na hranicích,tady u nás je asi neseženeš.Já rusky umím,takže sem se domluvil v pohodě,ale někteří převážně mladí rusky mluvit nechtějí.S těmi by ses domluvil spíš anglicky,ale to bohužel neumím.Žádné fotky sem na web nedával,tak daleko ještě nejsem,ale kdo ví třeba se to brzo naučím.

              [ Zpět ]
              Datum: 06.01.2008
              Autor: rambousek
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                     

                tak snad jeste jednu-jel jsi prevazne lesnatou nebo spis otevrenou krajinou? (treba kvuli spani)

                (lepsi je mluvit se starsimi, vic se dozvis :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 07.01.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                       

                  krajina místama jako ve Finsku, místy jako Haná. Takže se spaním v lese snad žádný problém. V tom r. 95 v květnu pořád pršelo. Do lesa se mně nechtělo, tak jsem vždy večer zaklepat na usedlost, jestli by mě nenechali přes noc někde ve stodole. Vždycky jsem uspěl hned u prvního. A spával v duchnách a dostal najíst. Lidi byli úža vstřícní...to je na východě normálka...(při cestě zpět v Bielorusii do mě bouchlo to auto...)

                  Nezapomenutelné byly pralesy u moře jižně od Rigy, a počítám, že i jinde. Divočina až k pláži.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 07.01.2008
                  Autor: Howgh
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                         

                    teda - čumíc do mapy ... severozápadně od Rigy ten mys se jmenuje Kolka a ty pralesy, co jsem v nich trochu pošmejdil jsou směrem na jihozápad , směrem na město Ventspils. Bylo tam jak na Robinsonově ostrově. cesty - jsou tam gruntovky - celkem hladké.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 07.01.2008
                    Autor: Howgh
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

             

        kolo do vlaku rozkuchat více, nebo by mělo stačit pootočit řidítka a oddělat pedály..?

        [ Zpět ]
        Datum: 05.01.2008
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

               

          kolo sem nerozkuchával vůbec,zůstal jsem v chodbičce hned u dveří.Z hranic do Waršavy to stavělo snad jen 2x a stejně nikdo nepřistupoval,byl to noční vlak,odjezd z Prahy cca v 23,00 hod.

          [ Zpět ]
          Datum: 05.01.2008
          Autor: rambousek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

               

          ..nojo, pokud by se takto rozebralo, ev. dalo do toho preprav.vaku n. krabice apod. pak uz by to vlastne ani nemusela byt preprava s kolem, jen jako s normalnim (trochu vetsim) zavazadlem ci batohem.

          Pak by mohlo odpadnout i to hledani vlaku se symbolem prepravy kol a starosti prepravi/neprepravi (pres vice statu). Nebo ne?

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                 

            Stačí když vlak bere zavazadla,ten můj je bohužel nebral.

            [ Zpět ]
            Datum: 06.01.2008
            Autor: rambousek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

           

      Byli jsme loni v lete v Litve a Lotyssku. Jeli jsme vlakem do polskych Suwalek (jak uz tady nekdo psal). S kolem v polskych vlacich jsme nemeli zadny problem. Zvolili jsme cestu: vlakem do Tanvaldu, na kole pres hranici do Szklarske Poreby, odtud jezdi pres leto do Varsavy vlak, ktery ma jeden vagon primo pro kola (vejde se jich tam nejmin 30). Z Varsavy do Suwalek jel takovy vuz taky. Zpatky jsme jeli stejne a opet bez problemu. Ve vyhledavani v polskych jizdnich radech (www.pkp.pl) se da primo zaskrtnout, ze chces jet s kolem.
      Az do Estonska to bude asi vetsi problem, asi by se dalo jet vlakem do Nemecka nebo Polska k mori a do Estonska trajektem, ale bude to dost drahe.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.01.2008
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Petule)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

             

        Kecam, v Cechach jsme vlakem jeli az do Harrachova, s prestupem v Tanvaldu.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Petule)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

             

        Ano, vypada to slozitejsi.este sem neprohlid vsechno, ale nenasel jsem nic (ani bus), ani z PL, co by jezdilo az do EST (Tallinu). Max jen do Rigy.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.01.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

               

          Jestli trvas na tom, ze chces vyrazit z Estonska, tak bude mozna nejjednodussi letet. Kdyz si to rozmyslis brzo, mohly by byt i nejake levne letenky. Kolo zabalis do krabice jako nadmerne zavazadlo, neco to sice stat bude, ale zase nezabijes tri dny cestou tam.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.01.2008
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Petule)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                 

            kolo se v éru vejde do limitu 20 kg -- nic navíc neplatíš.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                 

            probírá se to detailně v tématu "kolo do letadla" - v seznamu témat o pár řádků níž

            [ Zpět ]
            Datum: 08.01.2008
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                   

              No jasne, ale asi mas i nejake dalsi svoje veci, stan, naradi, varic, lekarnicka... Ja bych se s tim teda dohromady do 20 kg nevesla. To vis, zenska :-)

              [ Zpět ]
              Datum: 08.01.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Petule)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: POBALTÍ (Litva,Lotyšsko,Estonsko)

                     

                To ses nejaka lehka...To ja nekdy ani nekolikrat do limitu , anebo skoupit celou jednu tridu :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 10.01.2008
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

357 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024