reklama
Země: Německo Německo

Donaueschingen - Passau

Ahoj, planujeme v lete 2007 prejst nemecky usek Dunajskej cyklocesty z Donaueschingenu do Passau. Trasu a jednotlive etapy planujeme podla http://www.fahrrad-tour.de/dindex.htm, kde je velmi podrobny popis. Je tato trasa zaujimava a aspon tak pekna ako rakusky usek Dunaja? Rad privitam akekolvek osobne skusenosti a poznatky (povrch cyklochodnikov, znacenie, sluzby v kempoch, atraktivne odbocky atd.)

[ Zpět ]
Datum: 25.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Cyklopalo ([email protected]))
  • Re: Donaueschingen - Passau

         

    http://www.mapy-pruvodce.cz/shop_detail.php...
    Ahoj koukni se na tuhle adresu.Pošlou ti mapu je tam všechno.
    Neváhej je to paráda,jel jsem to v září 06.Vlakem k prameni a kolmo nachspátky.Vše značeno perfektně jak to dělají jen tam.Kempy,tabořiště a ubytovny vše OK.Krajina a spousta památek.Tak neváhej, já si to někdy sjedu znovu.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kitmen ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Donaueschingen - Passau

           

      Ahoj, ďakujem za link. Nemáš z tejto cesty niekde na webe reportáž? Zaujímalo by ma aj aký je povrch cyklochodníkov, hlavne v prvej časti od prameňa a aké je značenie v mestách a cez mosty a priehrady?

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Donaueschingen - Passau

             

        Povrch je dobrý, značení též, protože to je cyklostezka značená v Německu :-) ,neřeš přehrady (nevzpomínám si na žádnou). Osobně se mi nejvíc líbily krasové úseky kolem Beuronu (opatství), Sigmaringen, Blaubeuren (Blautopf stojí za odbočku!),pak si vzpomínám na hezký Kehlheim...
        Základní mapa je z edice Bikeline, "Donau-Radweg 1", ISBN 3-85000-025-7, měřítko 1.50000, popis trasy + celkem podrobný výčet pamětihodností přímo i dále od trasy + pár adres hotelů a penziónů.Podle ní vidíš i to, jak to vede na druhém břehu. Mostů (myslím mimo obce a města) tam moc není ale jsou tam přívozy. Prostě pohoda, neztrácíš čas blouděním a užíváš si jízdu.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Donaueschingen - Passau

               

          Chcel by som sa ešte opýtať, či je v Nemecku povinná na bicykli prilba pre dospelých, lebo čo pozerám fotky, skoro všetci sú bez nej.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Donaueschingen - Passau

                 

            Přílba? Být či nebýt?Nemyslím ,že je povinná ale kdo jede delší cesty ten ji má.
            Za snížené viditelnosti je však zakázáno blikat, svítí se nepřerušovaně!
            Co se kýká krás stojí za zmínku Neuburg a potom(to však je na další výlet)severně Eichstatt a údolí řeky Altmůhl.Také dobře značená trasa.Přez Eichstatt mimo jiné vede značená cesta na Hvězdné pole ve Španělsku.To bych rád.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (kitmen)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Donaueschingen - Passau

           

      Mě se nedaří na tu adresu dostat. :o( Ta mapa by mě zajímala.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.01.2007
      Autor: MM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Donaueschingen - Passau

           

      Omlouvám se--už se mi to zobrazilo. Asi měli včera nějaký výpadek. Díky za tip.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.01.2007
      Autor: MM
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Donaueschingen - Passau

           

      Ahoj,
      prosim, popis tu cestu vlakem, jako odkud kam, prestup a co to stalo, chteli by chom z prahy :-)
      dik

      [ Zpět ]
      Datum: 10.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (VS ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Donaueschingen - Passau

             

        Na www.cestujeme.cz se nechá najít spoj.Také německé dráhy mají stránky , je to i s cenou jízdenky. Při koupi tam jsem se dostal téměř na 1/2 původní ceny.Korektní přístup a spousta slev(sezonní,5 za1 atd.)
        Tištěnna jízdenka se všemi přestupy,čísly nástupišť atd.
        Jel jsem sám, tak že cena příznivější než autem a daleko méně starustí.

        [ Zpět ]
        Datum: 15.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kitmen)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem

Tyrolsko-bavorské pomezí na kole

 (CK Cyklotur)
29.06.2024, 6 dní
13 880 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

541 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024