reklama
Země: Rakousko Rakousko, Německo Německo

Podunajska cyklostezka

Podunajská cyklostezka

Ahoj všichni,najde se někdo kdo by mi mohl poskytnout informace (přenocování,atd.) ohledně putováni po Podunajske cyklostezce v Nemecku a Rakousku.Předem dík.

[ Zpět ]
Datum: 24.12.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (xcapo)
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Jestli umíš alespoň trochu německy, zadej si do vyhledávače "Donauradweg" a utopíš se v informacích. :-)
    Jinak jel jsem ji letos a vřele doporučuju.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2006
    Autor: Aladin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Před lety jsme Dunajskou stezku jeli taky, chtěla jsem si na internetu dooředu najít na trase vhodná místa k noclehu. Dala jsem si hledat "camp" a byla jsem z toho dost zmatená, u popisu byl i plánek ubytování. Pak mi došlo, že v okolí Mauthausenu se mi vyhledal koncentrační tábor... ty nedostatky v němčině :(

      [ Zpět ]
      Datum: 09.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Věra)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Chci jet Dunajku letos z Passova.Jen by mě zajímalo jestli kolem Schlögenu musím použít nějaký převoz přes řeku a kolik to stojí.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.02.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Zbyněk ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Převoz přez řeku nás stál vloni v září smluvní skupinovou cenu. Takže po rozpočítání to bylo něco přes 0,5 EUR

        [ Zpět ]
        Datum: 15.02.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Vašek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Platili jsme různě od 2 do 3,5 Euro , jeden dospeli jedno dite a dve kola :-) - jeli jsme začátkem měsíce z Deggendorfu do Vídně. dá se jezdit přes mosty a přes elektrárny, ale přívoz je přívoz, v nejfotografovanějším místě ostrého záhybu Dunaje, který máš pravděpodobně na mysli je nutné použít prívoz, po levé straně to dál nejde a přívoz jezdí do 17 hod (v květnu) v sezóně déle ale vcelku nevadí když poslední ujede je tam starý krasný statek z přijatelnou cenou ...

        [ Zpět ]
        Datum: 31.05.2007
        Autor: Zdenča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajska cyklostezka

               

          Děkuji za informace.Právě včera 8.6.2007 jsme se vrátili.Jeli jsme České Bud.-Volary-Strážný-Passov-Linz-Wien-Bratislava po dunajce.Jestli se chcete něco zeptat tak se ptejte.Spali jsme v kempech Pyrawang,Au,Schonbuhel a Petronell a potom už doma v posteli.Náklady na cestu 100euro.Vařič sebou.Stačila nám malá kartuš.Celkem 585km(s cestou od vlaku domů)

          [ Zpět ]
          Datum: 09.06.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (ZP)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podunajska cyklostezka

                 

            ahoj zdravi bratov a sestri v cechach potrebujem zistit ubytko na trase Passau viedeň konkretne blizko Passau. Lebo budeme v Passau vecer a radi by sme niekde lacno zlozili kosti tak nieco poceste cca 16 km daky kemp keby bol bolo by super.uplna bobma by bola keby bol za cca 5 euracov na osobu+bajk+stan.Dakujem a bajkom zdar a cyklo turistike obvzlast+muro+

            [ Zpět ]
            Datum: 01.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (muro ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podunajska cyklostezka

                   

              mrkni sem
              http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...
              http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...
              jsou tam odkazy na ubytování a kempy

              [ Zpět ]
              Datum: 02.07.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (asterix...)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podunajska cyklostezka

                   

              Ahoj.Za Passovem jsme spali v kempu v Pyrawangu já už nevím ,ale asi 15km od Passova na pravém břehu.V pohodě dojedete z Passova(rovinka).Platili jsme 10euro já s manželkou +stan+2eura za sprchu.Krásná travička ,výhled na Dunaj,jeden stan to jsme byli my a samí němčouři s karavany.Jeli jsme Donauradweg letos 2007 z kraje června.

              [ Zpět ]
              Datum: 04.07.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (ZP)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Ahoj, po celej trase dunajskej cesty v Rakusku najdes infocentra (vacsinou su umiestnene pri priehrade) a tam mozes zistit vsetky informacie ohladne ubytovania na trase (aj objednat ubytovanie). Takze s ubytovaninm nie su ziadne problemy. Cestu som siel, je sice pekna, ale miestami velmi nudna, ale mozno niekomu nevadi ist niekolko desiatok kilometrov po priehradnej hradzi.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Zkus se pozeptat pana GOoooogla, odkazy si už nepamatuju, ale doporučuji si stáhnout a vytisknout průvodce a mapy v PDF, kde jsou jak podrobné, tak nepodrobné mapy, adresy kempů, zajímavostí a penzionů atd., to by měla být taková Bible Donau-cyklisty. Kdyby se nedařilo to najít, tak to můžu zaslat, viz e-mail. Kempy stojej 10-20 EUR (pro 2 cyklisty a stan), čím blíž k Vídni, tím dražší.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Šlojíř ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Nejzákladnější informace lze získat např. na: www.donauradweg.at, nebo: www.radtouren.at - tato stránka je přístupná i v češtině a lze objednat průvodce a katalog Donauradweg (rovněž v češtině) - včetně přehledné schematické mapky. Průvodce obsahuje i seznam kempů, hotelů a cykloubytoven přístupných přímo na cyklostezce. Tyto publikace jsou zdarma (kostenlos) a objednávka bude určitě vyřízena.
    Dunajská cyklostezka nemusí být nudná a nezáživná - podél trasy je spousta možností kombinovat hlavní trasu s odbočkami do okolí a poznat tak blíže i sousedící oblasti: Štýrsko s návštěvou měst Enns a Steyer (Ennsradweg), Wachau, Nibelungau , Waldviertel,Strudengau s trasou " od hradu k hradu" v délce cca 100km ...bezpočet kombinací - není nutné jet pouze podél hlavního toku Dunaje po hrázi, na které jízdu může znepříjemnit častý vítr. Informační mapky jednotlivých - dílčích oblastí lze získat v turistických infocentrech, označených zeleným písmenkem " i ". Rovněž jsou k dispozici - alespoň na začátku sezony, i v recepcích kempů nebo ubytoven, ve větších městech je infocentrum většinou na radnici a přístup pracovníků je velice vstřícný.
    Jaroslav patrně nabyl z toku Dunaje dojem přehrady - hlavní tok skutečně přehrazuje několik elektráren - Donaukraftwerk-ů... ale nejdná se o umělý kanál, jakým je např. úsek Bratislava-Gabčíkovo...Po hrázi lze většinou přejet na protilehlý břeh řeky s respektováním jednosměrného provozu, pokud je hráze přístupná i pro automobily. V posledních letech se prolíná původní značení Donauradweg - zelené tabulky s vlnovkami řeky - s novějším značením Eurovelo-radweg + číslo 9 (příp.6, podle oblastí). Značení cyklostezky je většinou dostatečné a bloudit se nemusí.
    Nejčastější členění Dunauradweg je Pasau - Linz - Grein- Krems - Melk - Klosterneuburg - Hainburg/Bratislava : s příjezdem /odjezdem na stezku z našeho území a s návštěvou Vídně cca na týden a lze stihnout i odbočky do blízkého okolí.
    Další infostránky v češtině: www.vseorakousku.cz. Přeji úspěšné hledání a následně pěknou dovolenou.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (m.b.)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Ahoj, isli sme rakusky usek tento rok, kompletne info vo formate pdf (cela info brozura) najdes na:
    http://cms.ttg.at/sixcms/media.php/2302...

    Nase skusenosti, postrehy, plany, mapky a fotoreportaze najdes na: http://www.cykloapollo.sk/Passau/passau.html

    [ Zpět ]
    Datum: 29.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      zajímavé informace, tak já to zapracuji i ke mě

      [ Zpět ]
      Datum: 02.01.2007
      Autor: Asterix
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    tak něco jsem přeložil, sepsal tady
    http://www.cyklistikakrnov.com/Cyklotrasy...
    najdete tam tyto části
    1) DONAUESCHINGEN - PASSAU
    2) PASSAU - WIEN
    3) WIEN - BUDAPEST
    4) Z Budapaště do Černého moře
    info, výškové profily, mapy, atd
    Poduk najdete jinde ještě jiné zajímavé věci o stezce napište mi a já to pokusím přeložit, přepsat...

    [ Zpět ]
    Datum: 02.01.2007
    Autor: Asterix
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Ahoj,
      vďaka za link, máš aj osobné skúsenosti z nemeckej časti Donaueschingen - Passau? Plánujeme túto trasu prejsť tento rok v lete a hľadám konkrétne skúsenosti, poznatky a rady o tomto úseku. Ďakujem aj za poprípadné tipy.

      [ Zpět ]
      Datum: 03.01.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Ahoj, tak německou část neznám, ale kámoška to chce jet od začátku (pramene) do Budapeště, tak jsem uvažoval že bych to jel taky, ale kdoví co ještě bude...

        [ Zpět ]
        Datum: 03.01.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajska cyklostezka

               

          Ahoj, možno by stálo za to preložiť tento kompletný popis, aj po etapách:
          http://www.fahrrad-tour.de/dindex.htm

          [ Zpět ]
          Datum: 04.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Podunajska cyklostezka

                 

            no ten muj překlad němčiny je vždy porod, už je to dlouho co jsem do ní chodil a už jsem toho hodně zapomněl, takže vždy přeložím to nejdůležitější, něco také nedovedu vůbec přeložit. Uvidíme jak bude čas a jestli tam bude něco zajímavé

            [ Zpět ]
            Datum: 04.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Podunajska cyklostezka

                   

              tak jsem se na to díval a je tam o tom po jaké cestě trasa vede, jaké stoupání, po jakých silnicích. No snad někdy na Jaro to přeložím, nebo dřív ...uvidíme

              [ Zpět ]
              Datum: 04.01.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Asterix*)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Podunajska cyklostezka

                     

                Ahoj, od prameňa Dunaja v Čiernom lese, cez Donaueschingen až po Passau sme to prešli v dňoch 14.7. - 20.7.2007 za extrémnych horúčav. Celkom 38 cyklistov, 703 km, paráda. Asi 50 % povrchu je šotolina, nedoporučujem cestné bicykle. Všetko nájdete na:http://www.cykloapollo.sk/2007/Schwarzwald...
                Ak bude niekto chcieť osobné skúsenosti, rád poskytnem.

                [ Zpět ]
                Datum: 05.08.2007
                Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Podunajska cyklostezka

                       

                  Skvělé zpracované stránky!!! Hned jsem si je uložila do oblíbených. Hledám podobně zpracované informace od Passau po Krems.....neporadíte? Hodně zdaru.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 12.03.2008
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Šehy)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Podunajska cyklostezka

                         

                    Skus si pozriet nasu stranku www.apollo.sk, akcie v roku 2006. Isli sme Passau - Bratislava, je tam skoro vsetko.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 09.04.2008
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklopalo ([email protected]))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Zdravím,chtěli by jsme začít v Pasově ,případně Linci,má někdo tip jak se tam dostat vlakem z Prahy?

      [ Zpět ]
      Datum: 05.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Antonio)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Z Prahy do Lince jedou dva přímé rychlíky denně,obávám se však, že s nimi není možné přepravovat kola až do Lince. Mělo by to však určitě jít např. tímto spojem: Praha hl.n. (11:14) - České Budějovice (14:04 - 14:09)Summerau (15:28 - 15:35) - Linz Hbf (16:43). Další spoje i s vyznačením povolení přepravy zavazadel/kol najdeš na adrese: www.idos.cz. Info o přepravě kol ve vlaku zde: http://www.cd.cz/index.php?action=article&...

        [ Zpět ]
        Datum: 16.07.2007
        Autor: Tracy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        pokud vlakem tak nejlépe začít v Deggendorfu - Praha Plzeň, Plzeň - Zelezná Ruda a z Rudy z nemecký strany pak už přímo do Degendorfu. Za sebe a dceru jsem platila pokud jsem kupovala tady celé něco málo přes 1.000 a když jsme za 2 měsíce jeli druhou část z Doanueshingenu a vraceli jsme se pak vlakem z Deggendorfu, tak jsem to rozdělila a stálo to necelých šestset ...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2007
        Autor: Zdenča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajska cyklostezka

               

          díky za info

          [ Zpět ]
          Datum: 18.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Antonio)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Loni jsme jeli rychlíkem z Prahy do Železné Rudy (s přestupem v Plzni). Z Žel.Rudy je to pak k městu Deggendorf u Dunaje víceméně stále z kopce asi 30 km. Větší část cesty vede souběžně cyklostezka, ale není problém jet po silnici.

        PS: Pokud nechcete zbytečně nastoupat výšku, ignorujte odbočku na Rusel (příp. Rusel-Absatz) - na kilometry je to sice kratší, ale výstup dá zabrat...

        [ Zpět ]
        Datum: 20.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (MirekK ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    cyklostezku jsem jel kdysi z pasau, a pred dvema roky od Vídně po Enns, ale z oficialniho ubytovani nemam zkusenosti - ale spali jsme jen tak nadivoko a taky to slo. Zadne oficialni taboreni ale kyz jsme vecer zalezli do spacaku nikdo nas nikde nevyhodil.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.01.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (robinson)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Da se spat primo u vody na mistech oznacenych jako Rastplatz nebo "mezi" rybari (neni problem ani s ohnem). Stejne tak jsou tam i kempy a milion ruznych penzionu a privatu, takze zalezi, co clovek hleda. V zasade si staci vytipovat mista, kde chcete spat a ty pak "vygooglit" - moc bych se divil, kdyby se k nim nenasel jediny odkaz na ubytovani :p
      Jinak my to jeli letos na jare a popis cesty je tu: http://flip.cee.cz/dunaj/podunajskaStezka1.php

      [ Zpět ]
      Datum: 16.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Epo)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Pacil sa mi popis, akurat ste z Greinu mali ist po opacnom brehu Dunaja (pravom), vyhli by ste sa frekventovanej ceste.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.07.2007
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Chystám se vyrazit po trase Praha - Č. Krumlov - Linz - Wien. Poradí někdo nejlepší trasu mezi Českým Krumlovem a Lincem? Existuje nějaká (dálková) cyklostezka na této spojnici na rakouském území?

    [ Zpět ]
    Datum: 19.07.2007
    Autor: Tracy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Nuz ak si chces uzit dunajsku cestu, tak zacinat ju v Linci by som neodporucal. Lebo to je najmenej zazivna trasa (stale po hradzi popri stojatej vode. Jedina vynimka je udolie Wachau, tam sa ide cez dedinky a je to predsa len zmena. Trasa od Passau okolo Donauschlinge je ovela zaujimavejsia. Ale ak Ti ide len o najazdene kilometre, tak tu si zajazdis po rovine dosytosti.

      [ Zpět ]
      Datum: 20.07.2007
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Diky za radu, ja sam bych tento usek nejspis taky nejel, ale zjistuji to pro jedny Australany, kteri chteji jet trasu Greenways z Prahy do Ceskeho Krumlova a dale Linec - Wien- Budapest (podel Dunaje) - Zagreb - Ljubljana - Venice. Objednali si u me mapy a chteji i nejake informace... Tak jsem jim chtel poradit nejakou trasu z C.Krumlova do Lince, kde to neni moc kopcovite. Mel by nekdo nejakou zkusenost i s tim zbytkem cesty z Budapesti do Benatek?

        [ Zpět ]
        Datum: 21.07.2007
        Autor: Tracy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Vratili jsme se přede dvěma dny (Severní Čechy-Znojmo-Jaroslavice-Tulln-Linec-Schlogen-Aschach-Vyšší Brod-Třeboň-Jindřichův Hradec-Severní Čechy). Dobré kempy byly v Tullnu a Grainu. Velice krkavý byly v Kaserhofu (za teplou vodu v umyvadle chtěli 1,5 Euro). Kempy nejsou předem avizovaný (žádný cedule po cestě). Na dunajské stezce (v Dolním Rakousku je značená velice dobře číslem 6, v Horném Rakousku R1) je spousta odpočivadel a laviček, ale pozor, žadné přístřešky. Když prší schováš se jen pod to, co si vezeš sebou. Za kemp a teplou vodu jsme ve dvou lidech + stan platili průměrně 15 Euro. Dalších 15 Euro padlo denně za pečivo, sem tam zmrzlina nebo pivo v plechu. Nakupovali jsme jedině ve Sparu (malé samošky, nemusíš se domlouvat, vybereš si sám a u pokladny zaplatíš). Řidiči včetně traktoristů jsou velice pozorní a zato, že je pustíš ti děkují (tam kde po stezce mohou jezdit auta).

    [ Zpět ]
    Datum: 20.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Ahoj, prosím Tě, vidím, že jste jeli k podunajské stezce úsek Znojmo -Tulln, já se snažím zjistit (o příspěvek níže) nějaké bližší info k tomuto směru (Tulln - směr Valtice apod.). Neměl bys nějaký šikovný odkaz či tip, kde sehnat víc informací, případně mohl bys mi třeba jen velmi stručně písnout, kudy jste to jeli? Dííky Ti moc předem. P.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Jeli jsme úsek Jaroslavice - Tulln. Když se přijede do Jaroslavic od Znojma, tak na hraniční přechod je to hned první křižovatka doprava. V Jaroslavicích nejdříve z kopečka a pak mírně do kopečka. Hranice je těsně za vrchole kopce, takže do poslední chvíle není vidět a bohužel v Jaroslavicích to není nikde značeno (jedete hrubě asfaltovanou polňačku). Na této adrese je trasa zaznamenaná naší GPSkou.
        http://sweb.cz/Forbidden.Fruits/GPS/Tulln.html
        Naše trasa začíná v prostředku Jaroslavic v hospodě, kde jsme obědvali a končí v kempu v Tullnu. Snažili jsme se vyhnout frekventovanýcm silnicím. V Mailbergu můžete nabrat vodu (na křižovatce je tam veřejné pitítko s informační cedulí). V Hollabrunnu jsme trochu zakufrovali, což je vidět dobře na záznamu z GPS. V Tullnu se musí přes železný most před kterým je kruhový objezd (to je ta smyčka na trase). Za mostem na první křižovatce doleva, od této křižovatky vás do kempu dovedou cedule. Celá trasa z Jaroslavic dle GPS měří 66 km.

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Hmm)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    Ahoj, chceme jet podunajskou stezku z Pasova do Tullnu a pak nahoru na Valtice/Mikulov v srpnu. Měl bych dva dotazy, pokud někdo budete umět poradit. a) Část party ale preferuje ubytování pod střechou (penziony, ubytovny,...). Máte někdo zkušenosti, jak je to s (ne)možností vlastního vaření??? Jak jsem tak procházel ubytování, tak mám dojem, že to nepůjde, nejsou na to vybaveni. Budeme skupinka 7-8 lidí, tak by to bylo výhodnější. b) Druhý dotaz je ohledně cesty Tulln - Stockerau - ... - Valtice/Mikulov. Má tam vést jantarová stezka, která přes Moravu pokračuje nahoru na Krakow, ale nenašel jsem k tomu žádné detaily, mapky a tak. Nevíte, jak dobře/špatně je to popsané na rakouské straně, případně, kde se k tomu dozvědět víc? Za reakce předem díky. P.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Ahoj,
      Ohladne ubytovania, mozno sa daju najst niekde ferienwohnungy, kde je vybavena kuchynka, ale na jeden den ich malokedy prenajimaju. My sme v takom ferienwohnungu byvali pri Schladmingu a v Admonte.To nebolo pri Dunaji :-(, ale pri rieke Enns.
      Pre cestu na Moravu by ste mohli skusit cestu Kamp Thaya March radweg. Teda odist od Dunaja uz v Kremse (aj tak cesta z Kremsu do Tulnu je uplne nezazivna). Tato cesta vsak asi bude dlhsia (ratam tak tri dni z Kremsu na Moravu niekam k Vranovu nad Dyji je to cca 240 km). KTM je urcite v terene znacena a da sa k nej aj kupit mapa (ja som ju kupil v Kremse v infocentre). Este vlani sa dala najst aj na www.radtouren.at, na novej stranke ju neviem najst.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Jaroslav
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      Ahoj,tuto cestu jsme jeli minulý rok ve dvou.Spali jsme v penzionech se snídaní,bez možnosti vaření.Ve Sockerau jsme nabrali směr Erntsbrunn a tam jsme teprve objevili stezku č.9,která je perfektně značená na hranice přes Raintal.Vede prakticky mimo provoz a protože nám tento úsek propršel,tak nám to vyhovovalo.S.

      [ Zpět ]
      Datum: 23.07.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (adinka)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Díky Tobě i Jaroslavovi za odpovědi. Mezitím jsem se dál pídil a mimo jiné našel mapku cyklostezek, kde je i Tebou popisovaná tady, kdyby se někomu hodilo: http://www.niederoesterreich.at/magazin/00...

        [ Zpět ]
        Datum: 24.07.2007
        Autor: Neregistrovaný uživatel (*Pepa*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Podunajska cyklostezka

         

    ahoj,vrátili jsme se v neděli od Dunaje.Auto jsme nechali ve Slavonivích v ubytovně Pekoro.Jednu noc jsme tam přespali a druhý den jsme vyrazili na cestu.Nocovali jsme v kempu Staňkov,v Kaplici na divoko(v okolí není kemp),třetí noc byla v kempu Horní Dvořiště a pak přes Studénky na Linc .První noc na stezce byla v kempu Au na dunaji - 5 eu na osobu,3 eu stan- teplá voda,klid a pohoda,druhá noc byla Marbachu na Dunaji 10 eu rodina a závěrečný den končil v Kremsu a zpět do česka - do Slavonic cesta byla kopcovitá a tak jsme museli nocovat na cestě Byli jsem upozorněni na soukromý kemp /není naznačen v mapě/10 eu na noc a po vyspání do slavonic cca 500 km.Ale jsem nadšeni a příští rok opět ale někam jinam.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (zedcom)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Podunajska cyklostezka

           

      ahoj, já chci vyrazit ze Železné Rudy v pondělí 13.8. a dojet do Bratislavy. Odpadl mi na cestu parťák. Má-li někdo zájem, rád ho přivítám, abych nejel sám.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jirka2 ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Podunajska cyklostezka

             

        Ahojte ,vie mi niekdo poradit kde by som
        zohnal trasu -rakusku cast-spracovanu GPS-kom.
        Idealne by bolo v Garminovskom progame MAPSOURCE.
        Vopred v daka pripadne sa odmenim.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2008
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peter ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajska cyklostezka

               

          Jet podél Dunaje podle GPS-ky je, řekla bych, zbytečné..
          Nicméně chystáme "výpravu" Pasov-Hainburg v termínu 26.7.-3.8. Trošku nestandardní... známý chce vyzkoušet svoji novou loď, takže pojede po Dunaji (a poveze stany a bagáž) a s ním nás pojede tak 5-7 na kolech. S ohledem na loď, která zřejmě s nepříliš silným motorem a zdržením na komorách nestihne více než 50 km za den tedy jen lážo plážo výlet; aktivnější jedinci si holt budou vyjíždět po okolí...
          Ale k otázce - jsme s dcerou hračičky, takže nejspíš budu trasu zaznamenávat na PDA s GPSkou a dcera má Garmin eTrex Legend. Nezapomeneme-li, popř. nevypeče-li nás po cestě nabíjení apod., zřejmě trasu zaznamenanou mít budeme... Ovšem až v tom srpnu - a s ohledem na výše popsané skutečnosti, kdoví jak to bude odpovídat průběhu vlastní cyklotrasy...

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2008
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajska cyklostezka

               

          Myslim, ze Ti GPS na tejto trase ani velmi nepomoze.Teda skor ju vobec nie je treba. Ides stale po cykloceste popri Dunaji, jedine, co moze zavazit, je aky usek po ktorom brehu je prijatelnejsi (na niektorych usekoch je na jednom z brehov silnejsia premavka aut) ale castokrat sa da jazdit po oboch brehoch primo po hradzi priehrady.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2008
          Autor: Jaroslav
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Podunajska cyklostezka

               

          Našla jsem tento zajímavý odkaz:
          http://laufstrecken.runnersworld.de/map.do...

          Nevyzkoušela jsem tedy zatím...

          [ Zpět ]
          Datum: 29.04.2008
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Dunajská cyklostezka – Wachau na kole

 (CK Frčíme)
28.04.2024, 4 dny
9 900 Kč
cyklistický Autobusem

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Kolem jezer Solné komory

 (CK Victoria)
27.05.2024, 4 dny
6 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024