reklama
Země: Norsko Norsko

Trajekty v Norsku

Ahoj.
Mozna to tu uz nekde bylo, ale ja se toho nejak nemuzu dohledat.
Nevite nekdo odkazy na trajekty v Norsku? Jedna se mi hlavne o mistni trajekty na fjordech... jde mi hlavne o pribliznou cenu (clovek+kolo), jak casto jezdi a kde vsude jsou.
Dik

[ Zpět ]
Datum: 05.11.2006
  • Re: Trajekty v Norsku

         

    http://www.fjordnorway.no/DesktopDefault.aspx...
    například tady něco najdeš, ceny jsou jen za auto+řidiče, a za osobu, na některý společnosti tam jsou www odkazy. Chce to asi hledat dál, trajekt se norsky řekne ferge, kolo sykkel. Je to ale vhodnej terén na cykloturistiku? Silnice jsou - alespoň v sezóně- dost frekventovaný, alternativ mimo silnici je málo...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Nemokleff)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trajekty v Norsku

           

      Ahoj. Diky moc za info. Tahle cesta bude soucasti cesty z Nordkkapu. Nechceme to brat po te hlavni silnici, ale co nejvice kolem pobrezi...po mensich silnicich. Proto se ptam na trajekty, protoze kdyz se podivam na mapu, tak je v tomhle pripade budem asi hodne pouzivat.
      Jinak Norsko a kolo...Jak jinak poznat tuhle uzasnou a kouzelnou zemi? Kolo mi prijde nejlepsi.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.11.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trajekty v Norsku

             

        Ano, Norsko je hezké, ale jak už tady v diskuzi padlo, moc silnic tam není, takže se frekventovaným silnicím nevyhneš.Podél pobřeží to nahoru dolů; nevím kolik máš na cestu času,ale kopce a vítr Tě budou stát hodně času a náklady na trajekty (které nejsou drahé) jsou druhotné: nebo budeš raději objíždět fjord, aby jsi ušetřil peníze a byl raději déle na cestě? To stojí peníze taky.Třeba za jídlo... a to je v Norsku drahé!A pokud chceš jet na Nordkapp podél pobřeží a užívat si to, odhaduji, že to bude o týden,dva delší. Minimálně. A když si vzpomenu na nekonečné stoupáky před Trondheimem a "nudu" po vystoupání k polárnímu kruhu a ten vítr tam... Ale užij si to, taková cesta se nezapomíná.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trajekty v Norsku

               

          Budu mit na to celej rok...kdyz budu chtit. A draho, draho...Kazdej rika, jak je draho. Kdyz jsme jeli do Skotska, kazdej taky rikal, ze je tu draho, ze tu stoji chleba na nase 60kc...A ono houby:-))) Jidlo je tu levnejsi nez v CR:-) Jen se musi umet nakupovat...:-)

          [ Zpět ]
          Datum: 07.11.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trajekty v Norsku

                 

            No ale pak nerozumím, proč řešíš cenu trajektů... Drahé nejsou (ano, s autem to je jiná). Ale o cenách ve SCO nebo N bych trochu polemizoval; jasně, šunka den před koncem doby trvanlivosti je levná, ale jinak právě jídlo drahé je. Také ale kvalitnější... Osobně bych se při tak velkorysém časovém rozvrhu soustředil na trasu, zpátky bych jel asi přes Švédsko. Ale na těch vedlejších silnicích zažiješ drsný kopce, třeba Lom -Ovre Ardal je neskutečný krpál... ovšem také neskutečně krásná krajina. Tak hodně štěstí a dobrý vítr :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 08.11.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Trajekty v Norsku

                   

              Resim je, protoze jich bude hodne...napocital jsem jich cca 15. Zajimala me jen priblizna cena a zda je na netu nejakej jizdni rad...uz jen pro overeni, zda jezdi. Doprava je vsude hodne draha....v pomeru s cenami jidla. To jsem poznal i tady ve Skotsku:-) Uz nikdy tady nepojedu vlakem:-)
              Jinak tady je jidlo taky drahe...a dost. Neni ale problem nakoupit treba v Tescu plnej kosik (se stejnejma surovinama) za 10 nebo 100 liber. V prvnim pripade budes hooodne vybirat a v druhem pripade budes nakupovat podle obalu... Proste, kdyz clovek chce, muze si tu zit jak prase v zite a pritom levnejc nez v CR-)
              Jinak kopce vubec nevadej....A chceme tam jet hlavne kvuli te krajine....proto vybiram cestu pres fjordy

              [ Zpět ]
              Datum: 08.11.2006
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Trajekty v Norsku

                     

                No jestli hledáš časy: zadej prostě jména přístavů a vždycky něco vyskočí. Já jsem si to za Tebe vyzkoušel: zadal jsem Kinsarvik-Kvanndal a hle: http://www.reiseinfo.no/rlf/ruter/t/12-223.htm nebo jinde : http://www.hsd.no/upload/HSD%20SJ%C3%98_s24-25.pdf

                akorát je to bez cen, ale pokud chceš jet trajektem a vychutnat krajinu a ten trajekt TAM na trase je, tak je prostě JEDNO, kolik stojí, protože ranec to za kolo a cyklistu vážně není, to není vlak nebo dlouhý trajekt (typu Oslo-Kiel třeba). Tyhle trajekty víceméně nahrazují mosty a jsou tudíž nedrahé. Ve SCO vlakem se fakt jezdit nedá, ale pokud předložíš letenku ryanairu, máš to za 1/2. Osobně bych Ti snad na závěr poradil odlaďovat itinerář na místě, v každé knihovně je internet a pak si s vhodným předstihem zjistíš, kde máš v kolik být,co se bude muset stíhat a tak. Stejně Ti to nakonec změní počasí (nebo kondice), tak bych z toho manévry nedělal :-)

                [ Zpět ]
                Datum: 08.11.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Trajekty v Norsku

                     

                Podobnou cestu jsem si projel v roce 2006. Vlakem přes PL do Suwalki a odtud Litva, Lotyšsko, Estonsko. Lodí do Finska-Helsinki,Javaskyla,Aanekoski,Pyhajarvi,Oulu, Kemi,Rovaniemi,Inari,Polmak.Norsko-Tana bru,Ifjord,Hopseidet,Kifjord do Kjollefjordu a přesun lodí Nordvangenu a byl jsem na Nordkappu. Zpět jsem pokračoval lodí z Nordvagenu do Finnsness a to z důvodu že bylo dost nepříjemné počasí, které mně doprovázelo od Rovaniemi-zima,vítr,déšť. Finnsness, Andenes,Melbu,Svolaer,Ramberg,Á(ostrovy Vesterálen,Lofoten). Z Moskenes lodí do Bodó,Brasel,Nesna,Grong,Trondheim,Innset,Koppang, Rena,Bruvol,DisenaEnebakk,Oslo. Lodí do Dánska-Frederikshavn a odtud převážně po cyklozteskách jsem pokračoval do Německa. V německu jsem se napojil v městečku Brunsbuttel na "Elberadveg"(70 km před Hamburgem). Beckede,Havelberg,Magdeburg,Dresden,Hřensko. Česko-Srbská Kamenice,Lužany u Jičína,Jaroměř, Opočno,Dolní Čermná,Sobotín a ještě kousek a byl jsem doma. Cesta pohodová, jel jsem pokud to šlo po méně frekventovaných silnicích i ty kopce se dají zvládnout. Kopečky patří ke zpestření cyklocestování. Lodní doprava podél pobřeží Norska kterou jsem se dopravoval jezdí 1x denně. Na cesty si suším maso na 1 měs./1 kg, toto mě dost pomáhá. Cykloputování bylo měřeno GPSmap60CSx, 6773 km,celkový výstup 25 350m.

                [ Zpět ]
                Datum: 08.12.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trajekty v Norsku

                 

            Jidlo je v Norsku opravdu drahe pokud budes nakupovat jako bys byl u nas - kdekoliv a cokoliv, ale pokud budes nakupovat v supermarketech a davat pozor na ceny a kupovat levne vyrobky tak se da spousta potravin koupit tak, ze i po prepoctu na koruny vyjdou levneji nez u nas. Ceny za stejny druh zbozi se casto hodne lisi - treba chleba stoji 30 NOK nebo i 4 NOK, coz je velky rozdil, a takhle je to i s ostatnima vecma. Nektere docela dobre veci se daji koupit za prevkapive nizke ceny.
            Na trajekty pres fjordy je kolo vetsinou zadarmo a plati se jen za osobu, ceny se hodne lisi podle vzdalenosti, takze se neda obecne rict, "kolik asi tak stoji trajekty v norsku".

            [ Zpět ]
            Datum: 10.01.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Hook)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Trajekty v Norsku

                   

              Ano, podobna zkusenost s jidlem.
              Rikaj, ze Norsko je extradrahe,ale me to nejak neprislo. A este sem si tam koupil velmi peknou bundu, kterou by tu meli, pokud vubec, tak asi za 40% ceny u nas. A jeste se da, na rozdil ted uz od EU, odepsat dan pri vyvozu.
              Svedsko se mi zdalo o neco drazsi a s prehledem vede (bezkonkurencni) Svycarsko. Tam nejake ty super a hypermarkety ani nemaji.

              [ Zpět ]
              Datum: 03.01.2008
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Trajekty v Norsku

                     

                šmankote, kudyma jsi jezdil ?! Dyť Švédsko je podstatně levnější na první zběžnej pohled !! Stačí kouknout do prvního suprmarketu .

                [ Zpět ]
                Datum: 04.01.2008
                Autor: Howgh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trajekty v Norsku

               

          Že jsou v Norsku všechny silnice frekventovaný je blbost. Já tam jezdil na severu stopem, Z Vardo do Alty a pak zpátky dolů do Finska a většina aut mi zastavila. Ale to čekání, než vůbec kolem nějaký auto jelo!!! :)

          [ Zpět ]
          Datum: 10.01.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Hynek Hanke)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekty v Norsku

         

    Trajekty ve strednim Norsku
    http://www.fjord1.no/mrf/default.asp?menu=242...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.12.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (j ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Trajekty v Norsku

         

    Tak by mne zajimalo jak cesta Norskem dopadla?

    [ Zpět ]
    Datum: 07.12.2007
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavelm)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Trajekty v Norsku

           

      trajektové trasy jsou nakreslený na každé automapě. Ceny takovýho, co tě převeze na druhou stranu fjodu, kde pokračuje silnice, vyšly v r. 2002 na sto - 120 kč. Plavba zabere 20 - 30 minut. Přes den se jezdí non stop.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.12.2007
      Autor: Howgh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Trajekty v Norsku

             

        a bacha na lodní společnost COLOR LINE. Premává třeba mezi Kristiansandem a Dánským Hirsthalsem. Plavba je třikrát dražší než srovnatelná vzdálenost ze Sassnitzu do Trelleborgu. Ke všemu se mezi tím Kristiansandem a Dánskem ani neosprchuješ. Neteče teplá! Viz mou knížku "Pestrý život cyklotrempa".

        [ Zpět ]
        Datum: 08.12.2007
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Trajekty v Norsku

               

          K problému cen bych dodal: v Norsku i Švédsku parádně vyžiješ z prázdných plechovek od drinků i pet flašek. Dají se vrátit v každým minimarketu u benzinky - tedy i v neděli. Prodával jsem jich tolik, že jsem ty prachy ani neprojedl. A to jsem zdaleka nezastavoval kvůli každé. Je dobrý mít takový dětský malý hrábě. Ten obal si k sobě přitáhneš , takže ani nemusíš slézat z kola. Brzo přijdeš na to, které druhy vykupují a že piksle nesmí být zdeformované. Skandinávii probírám i v knížce "Vandry s Bejkem" - cestu na Nordkapp a zpět, i v "Ze života Cyklotrempa". Vracel jsem se tudy z Islandu.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.12.2007
          Autor: Howgh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Trajekty v Norsku

                 

            kromě těch svých doporučuju knížku Radka Kunce "Cestami trollů!.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.12.2007
            Autor: Howgh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Trajekty v Norsku

                   

              Šmankote, dyť reaguju s ročním zpožděním. Tož sory.

              [ Zpět ]
              Datum: 08.12.2007
              Autor: Howgh
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Trajekty v Norsku

                     

                Takovéhle téma se tu neztratí, reaguj dál :-) Plechovek je u cesty hodně, ale když pak v krámu vracíš 20plechovek od drahýho piva a kupuješ nejlevnější chleba a marmeládu, tak to vypadá podezřele :-D

                [ Zpět ]
                Datum: 10.12.2007
                Autor: jeniiceek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Trajekty v Norsku

                       

                  S tím bych si nelámal hlavu. Po měsíci na vandru už mně není blbý vůbec nic. Je fakt, že někde dělá personál fóry, tak popojedu o obchod dál. Ještě jedno upřesnění: teoreticky se vykupují jen obaly tuzemské.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 11.12.2007
                  Autor: Howgh
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Trajekty v Norsku

                         

                    abych to uvedl na pravou míru - hokynářů kteří na vraceče obalů čumí skrz prsty je hodně málo.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 12.12.2007
                    Autor: Howgh
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Trajekty v Norsku

                           

                      dik za rady. Treba behem pristiho roku vyuziji.

                      [ Zpět ]
                      Datum: 13.12.2007
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (pavelm)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Trajekty v Norsku

                         

                    Taky mě to jednou napadlo: měl jsem prázdné plato českých a německých plechovek: NEPROJDOU.Automaty mají čtečky čárkových kódů a prodavači vědí, za co dát zálohu. Na lahvích to je napsaný, tuším 1SEK/NOK a velké jsou za 5.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 14.12.2007
                    Autor: jeník2
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky

Ostrovy za polárním kruhem na kole

 (CK Kudrna)
05.07.2024, 17 dní
47 800 Kč
cyklistický Autobusem

Norskem na kole

 (Martin Hájek, CK Kudrna)
26.07.2024, 15 dní
29 800 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

251 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024