reklama
Země: Německo Německo, Nizozemsko Nizozemsko

Holandsko

Ahoj. Potreboval bych poradit vse co se tyka cesty do holandska. Treba jestli ste to uz nekdo jel, na co si dat pozor a tak. Jo a taky jestli se daji sehnat neaky cyklomapy nemecka a vsech tech kraju kterymi mozna pojedem. Popripade neaka odzkousena cesta, pokud mozno po rovine a vetrem v zadech :) diky

[ Zpět ]
Datum: 05.11.2006
Autor: radek84
  • Re: Holandsko

Dost informací se dozvíš v článku o jednou úctyhodném výkonu, tady:
    http://phantom-on-wheels.borec.cz/cesty-2006...

[ Zpět ]
    Datum: 05.11.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jo. Ještě bych dodal, že tato trasa byla volena hlavně s důrazem na rychlost - tedy hlavně aby to bylo po rovině - kolem Labe a pak +- kolem toho kanálu, který, jak jsem pouze předpokládal, nepovede přes nějaké strašné hory, potřeboval jsem jet průměr 150-200 km denně. Tedy místy by trasa pro někoho mohla být poněkud nudná. Neměl jsem nic, než automapu Německa a Holandska 1:300 000. Paralelní cyklostezky kolem hlavních tahů v Německu byly pro mě příjemným překvapením, před cestou jsem o nich nevěděl. V Holandsku se nějaká cyklomapa nepotřebuje vůbec, tam jsou velmi komfortní cyklostezky skutečně úplně všude a navíc značení, podle kterého se dá skutečně jezdit (tedy nikoliv výletní cyklotrasy vedoucí strašnýma oklikama tvářící se jak nejkratší cesta jak u nás nebo v Rakousku či Německu)

[ Zpět ]
      Datum: 06.11.2006
      Autor: PavelŠ
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Hoi, nevím kam se chceš v NL dostat, zda více severně či na jih. Na jaře jsem jela po Elbe Radweg do Drážďan (stezku jsem tedy opustila dříve než PavelŠ = Phantomonwheels) a odsud přímo na západ vede další značená trasa: R1 = Radweg 1 a to až k hranicím s NL do města Vreden (hranice pak ve Zwilbroeku). Až na 1,5 v mírných kopcích to jede velmi rychle. Jen je dobré mít podrobnou automapu, značení cyklotras v D není kvalitní, často chybí cedulky. Navíc se R1 dost kroutí vrámci vyvarování se rušnějším cestám. Já z ní často sjela, abych cestu zkrátila. Naopak mi pomohla dostat se skrz města. Pro popis cesty mrkni sem:
    http://www.europa-radweg-r1.de/
    Chceš-li cyklomapy Německa pak zde, ale je to NL portál:
    http://www.opdefiets.net/fietsgidsen/duitsland.htm
    Na podzim jsem jela Praha - NL znovu, tentokrát až do Magdeburgu a odsud ještě více na sever a pak na západ. 6ádná cyklotrasa, ale jak píše Pavel, podél hlavních silnic vedou často cyklostezky. Takže velmi pohodlná cesta až do NL. Fotky z cesty, zatím ale bez komentáře:
    http://www.blids.nl/gallery...
    V NL se sice výborně cyklistuje, ale horší je to s hledáním místa k noclehu, spíš-li na divoko. Minimum lesů, žádné ploty, ale zato kanály, které nepřeskočíš, samý soukromý pozemek a všude krávy a města... Ovšem kempů a penzionů je tam dost.

Jo ale perlička k Německu, což Holandsko (už) nemá, je: organizace ADFC a jejich akce - Dachgeber (v překladu poskytovatel střechy nad hlavou). http://www.dachgeber.de
    Přes 2500 kontaktuů na cyklisty, kterým když zavoláš den dva předem, tak tě přijmou na noc, zadarmo a zpravidla i s bohatou snídaní. Problém je, že aby jsi získal tyto kontakty, musíš být členem a tedy i dachgeberem. My měli to štěstí, že jeden ze členů byl náš kamarád a kontakty ve formě knížky nám poskytl. V knížce je dále psáno: buďme přátelští vůči cizincům a tedy ubytujme i je. Tak jsme toho 2x úspěšně využili, v obou případech v teple a komfortu jejich domova a v soukromí vlastního-dočasného pokoje.

Pro obě země doporučuji obchody sítě Aldi, bývají nejlevnější. Vodu nabírám spíše než na benzínkách (v D se za ně často platí), u domorodců. Hlavně ve východním D se při každé zastávce a pohledu do mapy vždy naskytne někdo místní, kdo ti chce hned poradit ;-) Cykloobchody jsou v obouch zemích dost drahé.
    Tož tak. Ať ti fouká do zad.

[ Zpět ]
    Datum: 06.11.2006
    Autor: evan

Diky za informace. Mi chceme jet nekam k mori, je nam jedno kudy, ale kamarad chce byt za 2 tydny doma, ja osobne bych to nehrotil a natah to na 3 tydny,ale na to je jeste dost casu. jeste sem se chtel zeptat jestli se muze v nemecku spat volne v lese nebo jestli se radsi vyplati zajet do kempu? jestli by sme si kvuli noclehu nemuseli moc zbytecne zajizdet? pripadne kolik tak priblizne stoji noc?

[ Zpět ]
    Datum: 08.11.2006

Jen tak v lese se spát nespí. Na druhou stranu nikdy jsem v kempu v Německu nespala. Z toho vyplývá: že nevím, kolik stojí noc v kempu a že jen tak v lese se spát dá.
      Spala jsem na divoko i uprostřed Berlína, pod lavičkou a kolem opřeným vedle.

[ Zpět ]
      Datum: 08.11.2006

aha, to je dobry. takze predpokladam ze cestou je dost mist kde se da prespat?

[ Zpět ]
        Datum: 09.11.2006

jo, v Německu se hledá nocležiště vcelku pohodlně. Rozhodneš se, protože se už se stmívá, a max do pul hod. nalezneš optimální místo u lesíka, v lesíku aj.

[ Zpět ]
          Datum: 09.11.2006
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

včera
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

145 cyklistů (7 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017