reklama
Země: Česko Česko

Objel jsem republiku na kole !

Tak to teda mám za sebou !
Někdy v srpnu jsem tu založil dvě témata.
První o okrajových bodech ČR,a druhou o tom jestli není Září na cykloturistiku už příliš pozdní měsíc.Přemýšlel jsem totiž o kompletním objetí naší republiky,což po dnešním dni mohu říci,že jsem taky udělal.
Snažil jsem se to brát co možná nejblíže kolem hranic,s tím že dosáhnu všechny čtyři okrajové body (S,J,V,Z) ,navštívím všechny výběžky,projedu všechna příhraniční pohoří,a pokusím se na na kole vyjet i na jejich vrcholy,což se mi nakonec vše také povedlo.Měl jsem nádherné počasí,a plně naložené kolo se mi podařilo dostat dokonce i na Sněžku.Za dvacet dnů strávených v sedle kola jsem najel přes 2500km,což je o 200více než je oficiální délka hranic ČR.Pokud byste měl někdo nějaké dotazy,rád je zodpovím.Mám popsaný celý deník,a zaplněnou celou gigovou kartu,takže se z toho pokusím asi něco vytvořit.
Cykloturistice v měsíci Září Zdar !

[ Zpět ]
Datum: 26.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
  • Re: Objel jsem republiku na kole !

         

    Blahopreji ti k uskutecnenemu snu. Tenhle vylet me strasi v hlave uz par let. Mam o cem premyslet :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Objel jsem republiku na kole !

         

    Prima, moc gratuluju! Docela slušná kilometráž! Tak vidíš, že to září nebylo tak hrozné :-)))
    Jestli vytvoříš nějaký webovky, tak sem dej odkaz, docela bych si početla nějaký cestopis a skoukla fotky. Ahoj!

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Objel jsem republiku na kole !

           

      Ja taky! Zhruba ve stejnem terminu, jen jsme myslim jeli v opacnem smeru :] www.1000mil.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Boris)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Objel jsem republiku na kole !

             

        pardoon, spatny link. tenhle bude fungovat: http://www.1000m.cz/index.htm

        [ Zpět ]
        Datum: 27.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Boris)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Objel jsem republiku na kole !

               

          Jejda, to je na mě nějaký moc organizovaný, samý sponzor, závod a sportovec :-)
          Ale jen co bude chvilka času, pokusím se to prostudovat detailněji.

          [ Zpět ]
          Datum: 27.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Objel jsem republiku na kole !

                 

            organizovane to jen vypada, vlastne to spiskal jeden clovek, sponzor nebyl prakticky zadny, spis jen par daru od pratel ci znamych (dva z nich, pravda, polooficialne zastupovali svou firmu) ... zavodilo se vlastne jen tak naoko 'pro media', jinak sel kazdy spis sam za sebe, dokazat sobe na kolik ma nebo nema, podle chuti se tvorily na sebe cekajici skupinky atd... sportovcu nakonec nebylo vic nez patnact, cely support spocival v jednom kombiku po strechu nalozenem taskama ... atd atd. zadne velke firmy, zadne velke zavodnicke sileni, zadny velky zajem medii... podle meho soudu akce tak akorat :]

            [ Zpět ]
            Datum: 27.09.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (boris)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Objel jsem republiku na kole !

                   

              Ale že to bylo moc fajn, Borisi?! :-) 17 dní v sedle, nádherné počasí a překrásné moravské a české pohraničí... Doporučuju všem, je to perfektní dovolená!! A září na kole je úplně nejlepší, když se vydaří počasí.

              [ Zpět ]
              Datum: 01.10.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (MirkaDP ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Objel jsem republiku na kole !

         

    Blahopřeji,nad něčím podobným už laboruju dlouho,tak dík za inspiraci.Zajímalo by mne jak jsi jel Český les,jestli jsi byl na Dyleni?Chtěl bych tuhle akci podniknout příští rok se synem.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: lehojackk
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Objel jsem republiku na kole !

           

      Reaguji na to,jak že jsem jel přes Český les,a jestli jsem byl na Dyleni?.Pokud jsem chtěl objet republiku,musel jsem samozdřejmě zavítat i do Českého lesa,ale abych se po pravdě přiznal,tak jsem před mým odjezdem pořádně netušil,že nějaký takový les u nás vůbec existuje,a co je ta Dyleň nemám absolutně ponětí doteď.Soustředil jsem se detailněji spíše na jiné pahorkatiny.Etapu co přes Český les evidentně vedla se konala 22.9,a měřila 131km.Vyjížděl jsem z nitra Lesa Slavkovského,kde jsem trávil noc mezi balíky sena,a vedla přes Kynžvart,Tři Sekery,Broumov,Halže,Lesná,Stará Knížecí Huť,Rozvadov,Přimdu,Novou Ves,Smolov,Rybník,Závist,Nemanice,a končila na louce u lesa kousek od hraničního přechodu Liskova,kde mě ze stanu vyhnalo divoké prase,a tak jsem ztrávil celou noc v ukrutné zimě v sedě beze spánku na mysliveckém posedě,kde jsem čekal na ráno.Poté opatrně naházel všechny věci na kolo,a dával je dohromady pomali až na tržnici.Poté následoval přesun do Prášil na Šumavě.Tak tak nějak jsem jel ten Český Les.

      [ Zpět ]
      Datum: 27.09.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Objel jsem republiku na kole !

           

      Jestli chceš něco k Českýmu Lesu, mám ho docela projetý, v podstatě celý "hřeben" po pohraničních signálkách až do Ašského výběžku. Dyleň je docela lahůdka, ale jsou tam "lepší" kopce, třeba Havran nebo Čerchov (no ten je skoro "povinný", že?). Je to krásný kout naší země, ale nechci ho doporučovat, aby to tam za pár let nebylo narvaný, lépe když o něm lidi nevědí :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Objel jsem republiku na kole !

         

    Super !!! Už se těším až to dáš vše do kupy.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.09.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Objel jsem republiku na kole !

           

      No teda si opravdu ale opravdu šikovný.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.09.2006
      Autor: liška
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Objel jsem republiku na kole !

         

    jen tak na okraj, tim ze jsi dostal kolo na snezku se moc nechlub, neni tam nahodou pohyb s jizdnim kolem zakazany? nemluve o tom, ze to tak trochu postrada smysl ho tam tahnout, moc sis tam asi nezajezdil, ne?

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bbb)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Objel jsem republiku na kole !

           

      Na to,že se mi podařilo mé 40kg vážící kolo dostat na nejvyšší bod naší republiky jsem hrdý,a nevydím jediný důvod,proč bych se tím neměl chlubit.Nahoru jsem šel z Polské strany,kde žádný zákaz se symbolem kola není,a na České straně jsem ho spatřil až po sestupu na Růžovou horu.Za celou dobu jsem absolutně neohrozil jediného člověka,nepřejel jedinou kytičku,a když narážíš na to,že se tam jezdit nedá ,tak jsi zřejmě nepochipil,o co tady v tomhle případě šlo.Jsem člověk který se řídí dle zdravého rozumu,a né podle nějakých nesmyslných zákazů či nařízení,které postrádají smysl.Nesnáším lidi co devastují přírodu,nesnáším lidi když se chovají jako hovada,a když vidím kolik bordelu dokáží lidé do lesa,či do různých CHKO natahat, je mi z toho zle.Při pobytě v přírodě po sobě vždy a všechno uklízím,a vše zanechávám ve stavu,v jakém to bylo než jsem se objevil.A jen tak na okraj by ses nemusel stydět za své jméno,a schovávat se za toho blba ty moralisto.Myslím si že to zrovna moc slušné není.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Objel jsem republiku na kole !

             

        Chtěl jsem říci bbba -Sorry.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.10.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Objel jsem republiku na kole !

         

    Btw. da se za tak kratkou dobu pri tolika kilometrech i neco poradne videt?
    Totiz zrovna tedka jsme se vratili s tydeniho putovani prevazne Asskym vybezkem, Zapadoceskymi laznemi a zapadnimi Krusnymi horami a prijde mi, ze jsme pulku zajimavych mist nevideli, protoze uz proste nebyl cas... A to jsme jezdili tak kolem 70km denne, coz zase tak malo neni. A fotek dohromady tak kolem 500 :o)

    [ Zpět ]
    Datum: 02.10.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Epo ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Objel jsem republiku na kole !

           

      Je pravda,že 20dnů je na objezd republiky času vcelku málo,ovšem vše co jsem objet chtěl jsem objel,a s výsledkem jsem spokojen.Pokud bych měl projíždět všechna zajímavá místa republiky,strávil bych na cestě rok,a o to tady vůbec nešlo.Šlo o to objet republiku,co možná nejblýže k hranicím,navštívit všechny okrajové body(S,J,V,Z),všechny výběžky,a města podle kterých nesou jméno,projet skrz zajímavé partie všech okrajových pohoří, dostat se s kolem pokud možno na jejich vrcholy,a najet více než je oficiální délka hranic ČR,což by k tomu,abych si mohl říci "Objel jsem republiku na kole",myslím mohlo stačít.Míst jsem viděl zajímavých spoustu,zážitků mám také hodně,a i když se ta kilometráž tvaří tak,jako kdybych to jel snad na čas,tak to zase tak hrozné nebylo.Fotek jsem dovezl asi 1200,ovšem spousta zajímavých míst,na které vzpomínám,mi i tak chybí.Jinak nechci říci,že tímhletím výletem s cestováním po ČR končím,to rozhodně(doufám) ne.Teď už bych si ovšem naplánoval právě jen určité oblasti,a vzal to více do detailu.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Milann ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Teplické cyklostezky na pohodu

 (CK Frčíme)
20.08.2024, 5 dní
10 500 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

578 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024