Země: Norsko Norsko

Jak do Norska

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli jezdí nějaké pravidelné autobusové linky do Norska, u kterých je možnost vzít sebou i kolo? Nebo je lepší využít vlak? Či letecky? Děkuji za odpověď. Pěkný den.

[ Zpět ]
Datum: 10.09.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (TulakPepe)
  • Re: Jak do Norska

mrkni na stranky severskych listu, je tam i clanek o doprave do Skandinavie

[ Zpět ]
    Datum: 11.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj, já jel do Norska letos na kole. Původně jsem měl jet s jednou CK, ale sešlo se málo lidí a ani u druhé to nevyšlo. Takže pokud jsem chtěl jet, musel jsem si sehnat dopravu. Nakonec jsem jel autobusem se společností Eurolines linkou do Osla. Kolo ovšem muselo být složeno v krabici, ale nebyl s tím problém. Je ovšem nutná i pro cestu zpět, což by mohl být problém. Já ji ovšem nechal na autobusáku přímo v Oslu za plotem u nějaké hospodářské budovy, kam zřejmě hned tak nikdo nechodí a byla tam i za dva týdny, takže s tím nebyl problém. Jinak Eurolines má i zvláštní tarif - když si člověk zakoupí lístek více než 30 dní před odjezdem tak to vyšlo na více než dobrých 1 600,- tam i zpět. Pietro

[ Zpět ]
    Datum: 12.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pietro ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj, něco takového bych chtěl vymyslet, cena je fajn, jen s tou krabici bych asi tak "neriskoval"..:) A jak se Ti v Norsku líbílo? Máš nějaké fotky, povídání na netu? Díky moc a pěkný den.

[ Zpět ]
      Datum: 13.09.2006

Nejlevnější to je tím autobusem. Za 1000,- Kč se dostaneš vlakem maximálně do Flensburgu (Německo).Jak to udělal Pietro s tou krabicí je originální, já osobně bych si ale takovou krabici sehnal přímo v Oslu ( např.u Frognerova parku na rohu je jeden kram s kolama). Letadlem to má cenu, pokud jedeš někam víc na sever (Trondheim, Bodo např.), pak zkus norwegian.no. Jestli máš čas a málo věcí, jde jet do Göteborgu busem a pak po svejch do Strömstadu (ca 160km) a odtud lodí do Sandefjordu.

[ Zpět ]
    Datum: 14.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (maddie)

Zatím jsou přípravy v začátcích, chtěl bych tam jet na cca. 40 dní. Autobusem do Osla a odtud už "po svých" směr sever. Ten autobus se mi zdá jako ideální řešení.

[ Zpět ]
      Datum: 14.09.2006

Ahoj, já se chystám do Norska taky příští rok na cca 60 dní, pokud bys měl zájem můžem kus cesty naplánovat společně. Zatím sháním informace a hledám lidi, který jsou dost praštěný to jet, ve více lidech se to lépe táhne.

[ Zpět ]
        Datum: 18.09.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (kecaroh ([email protected]))

Ahoj, zatím nemám vůbec představu o termínu a dalších podrobnostech. Nicméně si tvůj mail ukladám a třeba se později ozvu... díky a měj se.

[ Zpět ]
          Datum: 22.09.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (TulakPepe ([email protected]))

Ahoj. My sme boli, prave toto leto. Busom MoraviaExpress prevadzkovanym Vydos bus. a.s.. Jazdi to z Brna cez Prahu do Osla a vraj je to jedina linka bez prestupu. Jednosmerny listok za necele 2000, za bicykel 300. Musi byt zbaleny v krabici, tu si vypytas v cykloobchode. To, ze chces brat bicykel treba nahlasit vopred (tel.), vezmu do busu najviac 2. Krabicu schoval kamarat tiez priamo na autobusovej stanici v Osle za jednym murom a o 2 tyzden ju tam nasiel, my sme si vypytali nove v miestnom cykloobchode - boli velmi ochotni. Tam nam aj povolili pedale na zbalenie do krabice, co je inak celkom problem, ak nemas poriadny velky kluc. A potom tlacis cez mesto nalozeny bike a nesies krabicu - pohlad a la Banglades.
    Super je, ze v lete je v Norsku do polnoci svetlo a od 3 zas.

[ Zpět ]
    Datum: 25.09.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (giro)
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Jak jsem dojel až na Nordkapp

Simona a Roman Sztulovi
Putování s dvouletým klučinou na nejsevernější mys Evropy
Manželé Sztulovi si v roce 2001 přivezli z měsíčního cykloputování Dánskem krásný dáreček. Na svět vykoukl 18. dubna 2002, byl blonďatý s…
199 Kč

Vandry s bejkem

Jan Vlasák
Druhé vydání – aktualizované a doplněné
Tato kniha vyšla poprvé před deseti roky, v roce 1995. V té době to byla obyčejná brožura, tištěná na dřevitém papíře, s několika nepříliš…
222 Kč
Seznamka

Hledám: Barma v lednu 2017

včera
Hledá se pohodový,nekonfliktní dobrodruh/dobrodružka,kteří již mají zkušenosti s cestováním na těžko po Asii…

Hledám: Najdu cyklistku - Náchodsko

29.11.2016
Ahoj, hledám cyklistku pro výlety na kole ale i ženu pro život. Já muž 36 let/186 cm/68 kg, nekuřák, se zájmy -…

Hledám: Skupina na silniční kolo Teplice

28.11.2016
Hledám skupinu silničářů z Teplice a okolí s kterými bych mohl jezdit. Já začátečník amatér. NAJDU?
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

193 cyklistů (25 přihlášených)

U mě dobrý aneb ideální místo pro cykloturistiku

Rád bych se s Vámi podělil o některá místa, cíle, krásy či tajemství tří oblastí. A to Holešovska,…
Marťas004 | 12.11.2016

Česká Sibiř, Táborsko a Třeboňsko aneb dovolená třech chlapů

Po týdenní červnové dovolené v Krnovském výběžku - Osoblažsku, Fogin vybral jako další místo pro…
ondrapisklak | 09.11.2016

Bradlo – mohyla M. R. Štefánika

Viděl jsem již hromadu různých památníků. Na Slovensku jsem navštívil při různých zájezdech památník na Dukle…
jarpal | 05.11.2016