reklama
Země: Ukrajina Ukrajina

Jedete někdo na Krym ???

Ahoj všichni,
už dlouhou dobu mám zaplacený zájezd na Krym od jedné brněnské cestovky. Dneska tu pročítám moudra o Ukrajině, a ejhle se nabízí uplně stejný zájezd, ve stejnou dobu a na stejné místo!!!
A tak se ptám, jestli tu není někdo, kdo taky jede ?? Docela bych pár drobností prokonzultoval.

http://www.nakole.cz/zajezdy/zajezd_cyklo.php3...

http://www.alpina.cz/zajezdy/krym-cyklo

Ahoj Kolín

[ Zpět ]
Datum: 26.07.2006
Autor: Kolin
  • Re: Jedete někdo na Krym ???

         

    Pred nekolika lety jsem byl s Rajbasem a bylo super. Byl jsem prekvapen, jak pestrou historii Krym vlastne ma. Rozhodne se tento zajezd vyplati.
    Co se tyce terenu, tak zapad je rovina a vychod hornaty. Od toho se odviji i narocnost cykloturistiky na tomto poloostrove. Nadherny je Velky kanon Krymu, super sjezd z AJ Petri / v minulosti Leninske hory / do Jalty. Jen pozor na zatacky. Pres upozorneni v jedne z nich byl stret naseho cykloturisty s protijedoucim vozidlem. Nastesti to pro nej dobre dopadlo, jen kolo bylo "out".
    Z historie jen namatkou - Krym patril jako chanat pod Osmanskou risi s centrem v Bachcisaraji / znama poema "Bachcisarajskij fontan" od Puskina /, dale pozustatky kamenneho mesta vcetne hrbitova v lese zvastniho naroda, z obdobi pricleneni pod Benatky v pevnosti Sudak pozustatky domu Marca Pola, ktery odtud putoval do Asie. Clovek by mohl o tomto poloostrove napsat treba dizertacni praci nebo cokoliv jineho. Je se na co divat a ... more stale po ruce, ktakze neni co resit. Preji hodne kilometru bez problemu a plno peknych zazitku, at jedes s jakoukoliv cestovkou.

    P.S.: Neopomenu jeste dodat jen takovou drobnost, a to ze na Krymu bylo poprve na svete pouzito biologicke zbrane. pokud budes mit dobreho pruvodce, tak i o tom se leccos dozvis. I to, jak to pozdeji poznacilo, a dost drasticky, celou tehdejsi Evropu.
    Kdyby nebylo jeste hodne mnou nepoznanych mist, tak bych tam jel znovu.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedete někdo na Krym ???

           

      Ahoj mirome, moc dík za příspěvek.
      Budu z tebe tahat ještě nějaká moudra, tedy jen jestli mohu.

      Docela mě zajímá, jestli netušíš jaký standart drží kempy ve zdejší lokalitě. Na Ukrajině jsme již byli, takže nečekáme žádnej Hiltón.

      Jak vypadá koupání na zdejších plážích? (napsáno pod nátlakem manželky) jsou tam ježci , žahavky nebo jiní neřádi???

      Zájezd máme bez jídla, a tek mě zajímá jak se dá stravovat v místních hospůdkách, kolibách nebo tak. Loni na Podkarpatské Rusi to nebylo nic moc, jedna koliba na 100km a všude jenom šašlík.


      Podáš prst a .........

      Dík za vše co napíšeš.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2006
      Autor: Kolin
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jedete někdo na Krym ???

             

        Loni jsem byla na stejném zájezdu. Spali jsme v kempech i mimo. Je třeba se připravit na drsnější podmínky, není to zájezd pro květinky:-) (málo vody nebo jen studená, sprchy bez světla apod.). Koupání v moři bylo bezvadné, boty do vody nejsou třeba, žádná zviřátka jsme v ní nepotkali.Jídlo dostanete všude (obchody s potravinami, restaurace, stánky). jen je třeba se informovat o otvírací době v obchodech. porce jídla jsou menší, ceny velmi příznivé (kromě Jalty, to je rekreační oblast pro Rusy a ceny tomu odpovídají). s podkarpatskou se to ohledně stravování vůbec nedá srovnat. moc jsme si Krym užili, nádherná příroda a spousta památek. akorát ta cesta busem tam a zpět, úplný očistec!

        [ Zpět ]
        Datum: 27.07.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Linda)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedete někdo na Krym ???

         

    Jóóó, kdyby´s chtěl vědět něco o krimu, to bych ti mohl povídat dlouho. Ale o Krymu ... Byl jsem tam tuším za prezidenta Svobody a to je hodně, hodně dávno, nic aktuálního ...

    [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (:.:)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedete někdo na Krym ???

         

    Docela ti zavidim...
    Mozna bych radsi na krym nez do Arizony...

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedete někdo na Krym ???

           

      Jo a predcti Sienkiewicze / Pana Wolodiovskeho, nebo si sezen film, to je z dane oblasti, velmi poucne...
      Jedna z mojich nejoblibenejsich knizek...

      [ Zpět ]
      Datum: 30.07.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedete někdo na Krym ???

         

    tak jsem opet tady. Divam,ze uz par lidicek se vyjadrilo. K mori mohu jeste dopnit, ze jen prvni den u more byly male bile meduzy, ale vubec to nebyl problem. Byla to kosa s nadhernym piskem a opravdu mirne se svazujicim brehem. No nadhera koupani. Uz jen z tohoto duvodu bych tam nekdy jeste jel znovu. A ta cesta busem ? Da se vydrzet. Jel jsem i na Kavkaz /Vysokohorska turistika/, a to bylo o den delsi. Je tam vsude pekne. Jako doplnek pro pripad se bude obcas stanovat mimo kemp ci vesnici, je potrebne si vzit tutist.varic, esus a neco malo instantniho dle vlastni chuti. To ovsem Vam jiste cestovka poslala v ramci propozic. Ja osobne byl v te dobe na 13-lete Esce s honosnym nazvem "trekking", a zvladl jsem i cesty s "rodilymi" bikery. Krome toho se vzdy naskytlo vice variant cesty, pripadne i dopravy. Obavy stranou.
    No a pokud se nekdo boji ... nesmi do lesa. Ovsem je treba si uvedomit, ze timto se prichazi o nezapomenutelne zazitky. Potom uz nezbyva, nez doporucit jet se nekde "spekackovat" s full sluzbami treba pres CEDOK.

    [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jedete někdo na Krym ???

           

      Jak dlouho tam trva cesta autobusem ?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jedete někdo na Krym ???

             

        V pátek v 19h se odjíždí a v neděli cca v 15h tam máme být. Ale jede jen jeden řidič, tak jsou v tom velké odpočinkové zastávky.
        Až se vrátim Budu referovat.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolin*)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jedete někdo na Krym ???

               

          To uz je docela dost, taky jsem o Krymu uvazoval, ale mozna jeste pockam az zlevni letadla. Pak napis jak se da prezit takova cesta.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Valinor)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jedete někdo na Krym ???

                 

            Nevýhoda je, že se tam nelítá přímo, ale přes Moskvu aj. (pak je otázka, zda nebude potřeba tranzitní vízum, nevím, jak se tohle řeší) a taky si myslím, že pokud s sebou ještě máš kolo, že by mohly nastat problémy - ne všechny letecké společnosti jsou ochotné kola brát apod.
            Taky jsme letos zvažovali všechno možné, jak se tam dostat .....

            [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedete někdo na Krym ???

         

    Děkuji za postřehy a rady.

    Nemáte někdo tušení jaké je tam nyní počasí ???

    Dík

    p.s: Jestli se tam někdo budete chystat po mém návratu, mohu zapůjčit všechny mapy co se daj na evropském kontinentu sehnat.(2ks)
    Budou takřka nepoužité, protože až když jsem je doma otevřel, tak jsem zjistil, že místo písmenek tam jsou obrácený židličky, domečky, plůtečky a jiné. Takže tam skoro nic nepřečtu, a budu zase bloudit !!!

    [ Zpět ]
    Datum: 04.08.2006
    Autor: Kolin
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jedete někdo na Krym ???

         

    Jestli se někdo chce mrknout, tak tady jsou fotky Krymu z roku 2004.
    http://www.dhr.cz/vht/fotky/Krym/index.html
    http://www.dhr.cz/vht/fotky/kr2004/index.html

    [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kolin*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

366 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024