reklama
Země: Slovensko Slovensko, Ukrajina Ukrajina

Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

Ahoj,
chtěl bych vyrazit s manželkou na prvních čtrnáct dní s kolama na Ukrajinu.

Dal by mi někdo tipy na dopravce?
Nebo je lepší dojet tam vlakama?

Měl by někdo tip na cestopis (určitě jste tam už někdo takto byl)...
Díky
Lukáš

[ Zpět ]
Datum: 20.06.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
  • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

         

    Lukáši,
    Ukrajina je dost široký pojem, je to (když se nepočítá Evropská číst Ruska) největší stát Evropy. Takže záleží, do jakých míst se chceš dostat. Předpokládám ale, že na Podkarpatskou Rus, tam se jezdí asi nejčastěji. My jsme tam jeli tak, že nás kamarád odvezl autem do Ubly a dále jsme putovali na kolech až do Rumunska .... Cestopis si můžeš přečit na http://web.quick.cz/tdc2001/ ale je to z roku 2001, čili některé informace můžou být zastaralé (například nutnost víza apod. :-)) Osobně jsem ale ráda, že jsme tam byli tenkrát a ne teď, podle mě se to tam rychle mění, dnes je například všude k dispozici signál MT apod.
    No ale zpět k Tvému dotazu, letos jsme chtěli vyrazit opět na Ukrajinu, tentokrát na Krym. Po zvažování všech možných (vlak, bus) a nemožných (letadlo, na kole až tam) variant jsme jako nejlepší zvolili dopravu vlastním autem.
    Vlaky jsme zjišťovali na různých místech, dokonce kamarádka přímo v Kyjevě na nádraží a výsledky nebyly valné. Myslím, že dostat se s koly na Ukrajinu a nebo se s koly pohybovat vlakem přímo tam bude docela dobrodružná záležitost. Existují vlaky, co mají něco jako služební vagóny u nás, ale u kterého vlaku jsou připojeny ti řeknou jedině na nádraží, ze kterého ten vlak odjíždí. Například: který vlak vyjíždějící z Kyjeva má služební vůz ti řeknou na nádraží v Kyjevě. Ale abys zjistil, který vlak ti vezme kolo například ze Simferopolu, tak to ti řeknou na nádraží v Simferopolu apod.
    Taky lze prý kola přepravovat přímo v kupé (plackartě), ale to prý bývá dost plné, vlak předem vyprodaný a poslat kola jiným vlakem je dost riskantní :-))
    Takže pokud jedete na to Podkarpatí, využila bych nějaký vlak jedoucí co nejblíž hranic, Košice, Prešov, Michalovce .... Pak už je to na UA hranice cca 1 den cesty, což pokud máte na cestování 14 dní není zase taková ztráta ...

    [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

           

      Díky za odpověď a těším se na další :)

      [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

             

        Nazdar Lukasi, kdy a kde se chystas ? Zvazoval jsem take neco obdobneho. Zakarpati mne netrapi, to je za rohem. Ale vnitrozemi - Kyjev a dale, to ano. Uz se take divam na cestovky, ktere by mely volno a vzaly mne treba jen v ramci cesty na Kavkaz ci Krym cestou tam. Co Ty na to ? Jen se musi zesouladit vlastni dovolena s danou cestou CK.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

               

          Ahoj,
          v podstatě jsme volní od 29.6. do 17.7. takže přizpůsobit cestovce bychom se mohli.
          Nicméně jestli to byl návrh, že bychom jezdili společně i tam, tak Ti rovnou řeknu, že se my se jedem jen tak provětrat sami s manželkou - už vozí v bříšku malého cyklistu, takže to bude taková pohodka.
          Ale za případné tipy na cestovky samozřejmě budu vděčný.
          Lukáš

          P.S.: Stále to je u mě jen jedna z alternativ...

          [ Zpět ]
          Datum: 21.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                 

            Lukáši
            tak vzhledem k informaci o tvé manželce a jejím těhotenství fakt nechápu, proč jste si vybrali zrovna Ukrajinu. To je podle mne strašná blbost, cesty jsou tam dost děsný, samá díra, asfalt hrbolatý (pokud vůbec je) a cyklista na kole je pěkně natřásán ... ale jak chcete, je to vaše riziko, jenom upozorňuji na ty špatný silnice - no jste dost odvážní !

            [ Zpět ]
            Datum: 21.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                   

              No vidíš, tohle je informace, která je důležitá. To mě nenapadlo nad tím přemýšlet... Tak třeba příště, no :)
              Díky moc Peggy.

              L

              [ Zpět ]
              Datum: 21.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                     

                AHoj,
                taky mame letos v planu cca 10-ti denni vylet do Zakarpati. chceme nechat auto v nejake male vesnicce na Slovensku tesne pred hranicema a dal pokracovat na kole. Chci se zeptat vas zkusenejsich jestli je to podle vas bezpecny. Nemam zadny super auto (starsi Mondeo) ale i tak bych o nej nerad prisel :o)) Mysleli jsme ze bysme to dali k nejaky babicce na zahradu a dali ji nejakou stovku. Nejsou tam jen nejake cikanske vesnice, daj se tam najit i normalni lidi?

                [ Zpět ]
                Datum: 22.06.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondras ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                       

                  To víš, že tam jsou i "normální" lidi. Ale jestli tenhle nápad vyjde toť otázka. My se na Podkarpatskou Rus chystáme příští rok, ale rozhodně pojedem vlakem. Nejlepší je noční přejezd vlakem Cassovia nebo Excelsior (berou kola do poj. úschovny), ale doporučuju připlatit si za lehátka jelikož jezdí dost lidí a v normálním kupíčku se člověk vůbec nevyspí.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.06.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (LUPEN)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                       

                  My jsme to zvažovali taky nějak podobně a hlavně kamarád, který byl na Podkarpatí asi před měsícem, ale nakonec to vyřešil snad tak, že sehnal na netu nějakého kamaráda, který jel s ním a auto nechali u jeho babičky na východním Slovensku.
                  Jinak jestli si myslíš, že jsou na východě SK jenom cikánský vesnice, tak budeš asi dosti v šoku, stejně jako jsem byla já, když jsem tam byla poprvý. Jasně, sem tam nějaká cikánská osada u vesnice, ale vesměs ty vesnice působí "lepším dojmem" jak někde v Čechách, tj. lidi mají větší domy, zahraniční (český :-) káry před nima, večerky všude otevřený i třeba v neděli přecpaný zbožím apod.
                  Ale jinak bych taky radši jela vlakem přes noc, zbytečně ztratíš dva dny přejezdem tam a zpět (je to dosti daleko a příšerná votrava v autě).

                  [ Zpět ]
                  Datum: 22.06.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                         

                    Dik za info. trochu jste me uklidnili :o)) Me se vlakem moc nechce, za studií jsem si ho uzil az az. A navic pojedeme ve trech takze je to i o financich. Zas tak hrozna cesta to snad neni - do Popradu jezdim neco pres sest hodin a pak uz je to jen kousek. Jak dlouho se asi tak jede vlakem?

                    [ Zpět ]
                    Datum: 23.06.2006
                    Autor: Neregistrovaný uživatel (Ondras ([email protected]))
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                    • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                           

                      Jasně, pokud jste 3, pak se to asi autem vyplatí víc. Ono taky záleží odkud vyrážíš, například z Prahy to je do Ubľy (na UA hranice) autem na celý den a to ještě dost záleží, jak se zasekáš na D1. U vlaku je výhoda, že jede přes noc, ale jak dlouho to tam trvá, nevím. Já jsem jela nejdále vlakem do Košic, resp. z Košic do Prahy. Ale na www.vlak.cz si to jednoduše zjistíš :-)

                      [ Zpět ]
                      Datum: 23.06.2006
                      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy*)
                      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

               

          Tak abych dodatecne dokoncil navrhovanou moznost svezt se "kousek" s nejakou cestovkou. Napr. CK RAJBAS /www,rajbas.cz/ ma volne mista v zajezdech na Kavkaz s terminy odjezdu z Brna 30.6. a 21.7. Za busem ma vlek na vysokohorskou vystroj, coz dava moznost nalozit take kola. Co vice ? Staci navazat kontakt, dohodnout se na cene ... a je zajisteno. Krome toho je v nabidce teto CK primo cyklo zajezd na Krym od 11. do 27.8. Byl jsem na nem vloni, a kdyby se vynechaly cca. 1-2 etapy, tak je to pohodovka i pro Tvoji zenu. Je tam snad kazdy den koupani v mori + super zajimavosti Krymu. Najdi si program zajezdu, zvazis, uvidis.
          Kdyz Ti to tak pisi, tak mne napada, ze bych mohl "zneuzit" cestu na Kavkaz s touto CK k poznani okoli ze "hrbetu" kola. Na Elbrusu "pesmo"jsem uz byl. Kdyz ne letos, tak pro pristi rok dobry napad.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                 

            Díky za tip.
            Cenu pro individua(lni učastníky) mají přímo na stránkách:

            V ceně pro individuální zájemce 6 800 Kč je zahrnuto - doprava do vesnice Elbrus a zpět, vyřízení vstupu do pohraniční oblasti, vyřízení přihlášení k pobytu. Tuto službu poskytujeme pouze v případě, že budeme mít v autobusu neobsazená místa. V ceně není vyřízení víza (včetně pozvání a poplatku ambasádě) za 2 550 Kč.

            Lukáš
            P.S.: S náma to možná dopadne na Švédsko...

            [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš ([email protected]))
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                   

              Tak daleko jsem nemel cas u CK Rajbas proniknout, abych zjistil cenu dopravy. Z uvedene ceny si vsak odecti poplatky do udoli Baksan, protoze by jsi treba mohl vystoupit nekde cestou. jen si nejsem jist, jestli jede pres Belorusko nebo Ukrajinu. Kdo by mel zajem, tak by si to u teto CK zjistil. Ke Svedsku - na tomto portale/"seznamka"/ - nabizi B.Sperut z Bystricky za "10 tacu"volne mista busem do Norska. Jen tak pro info.

              [ Zpět ]
              Datum: 25.06.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mirom ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Busem či vlakem s kolem na Ukrajinu?

                     

                Tak to vyřešil lístek na vlaky Norska, Švédska, Finska - Interrail. Strávili jsme skvělých čtrnáct dnů. (i když bez kol).

                Lukáš

                [ Zpět ]
                Datum: 16.07.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Tak jsme doma ([email protected]))
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Pováží na kole – Trenčín

 (CK Cyklotur)
21.08.2024, 5 dní
7 980 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

305 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024