reklama

Pedály

Mám dotaz, koupil jsem si nášlapky. Občas ale potřebuji někam popojet v obyč. botách. Dají se (resp. jejich mechanismus) tímto zničit?

[ Zpět ]
Datum: 28.07.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarin)
  • Re: Pedály

         

    Nikoli pokud nejezdíš v brnění!

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bike)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pedály

         

    Existují rovné podložky jako pedál, které se zacvaknou do nášlapů místo bot. Já je mám z jedné strany a z druhé strany mám nášlapy. Je to pohodlnější, i když jsou užší než pedál, než v obyčejných botách šlapat do nášlapu.
    Pedál se točí nášlapem nahoru.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pedály

           

      Takové podložky mě také napadly, ale pak jsem je zavrh, protože:
      1.výroba by byla nesnadná (netušil jsem,že se dají normálně pořídit)
      2.vzpoměl jsem si na obyč klipsny, jak se točí pedálem dolů (což mi trochu vadilo, ale určitě bych to překous:-)
      Díky moc chlapi za odpovědi!

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarin)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pedály

         

    Divné, že nikdo nereaguje. Na trhu je k mámí poměrně široká škála pedálů s jednostranným nášlapem - z jedné strany SPD, z druhé normální pedál. Podle toho jaké mám zrovna na nohou boty, šlapu z té či oné strany.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pedály

           

      Použít občas nasazovací nášlap z umělé hmoty nemůžu doporučit. Je to mrňavý, klouže na tom noha a člověk na to neni zvyklej. To už asi je lepší mít trvale nasazenej některej oboustranej typ a zvyknout si na to. Nebo při delší jízdě přehodit pedály.

      Ale upozorňuju, že mám zkušenost jen s vyjímečným použitím, ne s pravidelným.

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Joe)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály

             

        Je to otázka zvyku, na těch z umělé hmoty jsem jezdil rok, něž jsem se odhodlal koupit i boty. Jsou trochu užší, pravda, ale vůbec mi to nevadilo a noha neklouzala a to jsem jezdil v sandálech (přes léto).

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pedály

           

      Ještě aby bylo jasno, co myslím. Myslím tohle http://www.koloshop.cz/php/obrazky.php?id=201.jpg
      nebo třeba tohle http://www.cyklosvec.cz/zbozi_img/22097-v.jpg

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (LaMi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály

             

        To kdybych věděl dřív....
        Já už právě vlastním oboustranný pedály, takže mi zbývá redukce a jak sem koukal v tom shopu, je to pěkně mastný... Ale chybami se člověk učí:-)
        Díky moc!

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jarin)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pedály

               

          pokud vím na www.bikestore.cz stojí 140kč to snad není moc?

          [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bike)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pedály

           

      no jo, mám tu variantu z jedné strany nášlap, z druhé normál, ale asi je to smůla, že při našlapování s SPD je to vždy potřeba otočit. a další problem je, ale to je asi botou (NorthWave), že mi to skoro vždy dlouho trvá než to zaklapne. Asi je podrážka vysoká nebo co ... Zkoušel jsem dříve závodní boty a oboustranný SPD a nacvakával jsem okamžitě.

      Bez SPD už nemohu jezdit, doporučuji všem, a to i těm, co jsou tak bojácní jako já byl vloni. Ta jízda je harmonická, efektivní a příjemnější!

      Tom

      [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tom)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály

             

        Taky mám jednostranně nášlapné pedály. Souhlasím, že je trochu problém s otočením pedálu na správnou stranu, když jedu v SPD botách, ale myslím, že si brzo zvyknu, zatím jsem trochu nemotorný, nášlapy jsem totiž nikdy neměl. Je to skvělá věc, i když první den s nášlapem jsem hodil držku na křižovatce a rozbil jsem si koleno :o)

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Cevora)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pedály

               

          Já za první dny s nášlapam padnul třikrát, než jsem přišel na to, že se nechá vypínací síla poštelovat. Ted stačím nohu vyhodit okamžitě.
          A bez nášlapů se mi jezdí nedobře.

          [ Zpět ]
          Datum: 29.07.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pedály

             

        Já nevím, ale moje pedály se točí nášlapem nahoru. Ta destička co je jako normální pedál jí zatěžuje víc, a proto se točí dolů.

        [ Zpět ]
        Datum: 29.07.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (bejbís)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pedály

         

    Občas, když jedu kousek a nechce se mi obouvat boty s kufry, tak si vezmu tenisky s měkkou podrážkou a ta nášlapům nemůže ublížit a nášlapy se vtlačí do podrážky, tak to ani neklouže. Ale na dlouhé výlety to není. Krycí rámeček jsem ještě nezkoušel, protože si myslím, že bych zlenivěl a více používal obyčejé boty.

    [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

236 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024