reklama
Země: Albánie Albánie, Česko Česko, Indie Indie, Indonésie Indonésie, Maroko Maroko

Kam s foťákem na kole

Ahojte, zajimalo by me, jak to mate vymyslene s fotakem, kdyz cestujete na kole.
Nemam ted namysli maly digital, ale digitalni zrcadlovku od Nikona hodnoty tricet tisic a k ni dalsi objektivy.
Nerad bych to rozbil a zaroven by me potesilo kdybych vedel, ze ten fotak netrpi otresy.
Diky moc za jakoukoliv odpoved Milous

[ Zpět ]
Datum: 18.05.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Miloš (miloshotar@seznam.xx))
  • Re: Kam s foťákem na kole

Ahoj Miloši, mám Nikona D70 tzn. taky zrcadlovku, při krátších výletech ji vozím v batohu na zádech a při delších, několikatidenních toulkách ji vozím v brašně na řidítka, objektiv beru vetšinou jen jeden a to nějaký univerzální. Zatím foťák drží...:)

[ Zpět ]
    Datum: 18.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toulacek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Řídítka jsou podle mě nejbezpečnější místo na kole. Vhodná brašna umístěná pod představcem prakticky nemá šanci do něčeho narazit ani při pádu (snad s výjimkou nárazu do vhodně vysoko položené závory :-)). Já takhle foták vozím na silničce v tašticce ušité "na míru", ale není to zrcadlovka, jen trochu větší obyčejný digiťák.

Jak jsou na tom zrcadlovky s odolností proti otřesům nevím, ale tam to kromě varianty batoh asi vyjde kdekoliv na kole nastejno. Řídítka mají trochu výhodu v tom, že je člověk alespoň občas nadlehčí při přejezdu větších schodů, hrbolů apod. Ještě lepší by to asi bylo s odpruženou vidlicí.

[ Zpět ]
    Datum: 19.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Marble)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Lidi, neblázněte, otřesy digiťákům nevadí. Hlavně nesmí dostat přímý zásah (ale na to stačí dobré pouzdro umístěné kdekoli na kole).

[ Zpět ]
      Datum: 30.04.2009
      Autor: Neregistrovaný uživatel (neznamy)

Možná to v roce 2006 bylo jinak :-)

[ Zpět ]
        Datum: 30.04.2009
        Autor: Zden42

Vozíme tašku na řiditka + vložka od Pigeonu.

http://www.pigeon.cz/

V té tašce si hoví Sony F828.

[ Zpět ]
    Autor: Marco

Nevim jak tahle ale ja mam spadeno na tu od Sport Arsenalu Aqua ma hlinikovej nosic a vejde se do ni 9 litru a je absolutne nepromokava myslim ze je to dobra varianta

[ Zpět ]
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajana)

Joooo...kdyz jsem vozil digital, bylo to v pohode. Plastackove jsou celkem lehke. Jenze ted jsem na dobro presedlal na klasiku. A jeste mam vztah ke starsim fotakum...prijde mi to takove vic o foceni, kdyz se nemuzes spolehat na automatiku/poloautomatiku a musis si vse nastavit rucne. Takze ted vozim starou dobrou Prakticu MTL5. S objektivem a nasazenym filtrem vazi 1.5kg:-) Teda zalezi jakej objektiv mam nasazenej. Prevazne to je 20. Kdyz jezdim na jeden den, tak ji mam v batohu. Ted planuju delsi cesty po Evrope, takze resim i tohle. Pravdepodobne vyhraje predni brasna na riditka od Arsenalu (vozil jsem v ni digital).
    http://mr.rajce.net/

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)

Ahoj,

vozím Canon10 + kamera v tašce na řidítkách. Jezdím cestou necestou, nemám odpružené kolo a vše je v pohodě.

Viktor

[ Zpět ]
    Datum: 23.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Viktor)

Ted jsem cetl v cykloturistice o paru, jenz jedou do Spanel a meli na prednim nosici umelohmotnej kosi¨k na filmy...aby to vetralo. Dobrej napad:-) Tam se mi tech dvacet filmu vejde:-)))))

[ Zpět ]
    Datum: 23.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (neprihlasenej Michal)

Já vozím foťák v řidítkový brašně a ještě ho uložím do něčeho měkkýho - proti nárazům je chráněný daleko více než na nosiči. I když je fakt, že v případě nějaké bouračky, by nemusel dopadnout dobře. V baťohu na zádech je možná nejlepší varianta (aspoň co se týče otřesů), ale to se dá když jedeš na odpoledne, případně na jeden den. Jezdit s baťohem celý dny třeba 14 dnů, to není zrovna nejlepší řešení.

[ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Cyklistka

Ad bouračka -- i když to tak na první pohled může vypadat, tak to není pravda. Nosič a tašky na nosiči se se zemí potkají velmi jednoduše téměř při každém pádu (a většinou zachytávají pád celého letícího zadního kola s naloženým nosičem). Naopak brašna pod řídítky většinou nemá do čeho narazit. Proti nárazu do čehokoliv většího (země, zeď, ..) ji chrání přední kolo a samotná řídítka.

[ Zpět ]
      Datum: 01.06.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Marble)

Vozím Canon EOS 350D vč. až dvou dalších objektivů. Používám zásadně fotobatoh Tamrac z řady Adventure, ve spodní části je vypolstrovaný prostor pro foťák s příslušenstvím, nad ním lze vozit ještě osobní věci. Absolvoval jsem s tím pěkných pár tisíc kilometrů jak na kole, tak i vzimě na běžkách, proběhlo i několik nepříjemných pádů i nějaká ta průtrž mračen, vše bez jakýchkoliv následků pro fotovýbavu. Umístit brašnu s foťákem přímo na kolo bych se bál; zvláště při jízdě v terénu, přes kořeny a výmoly dochází k nadměrným rázům a vibracím, které by foto výbava nemusela dlouho vydržet.

[ Zpět ]
    Datum: 04.05.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Kerim (m.halik@seznam.xx))

No ja si zase nedovedu predstavit, ze na kole budu jezdit tisice kilometru s plnym fotobatohem na zadech. Obecne kolo a batoh neni moc dobra volba a kdyz uz tak alespon nejaky lepsi batoh koncipovany na cyklistiku. Ukazte mi jediny fotobatoh, ktery je zaroven vybornym klasickym batohem. Ani nahodou a je to diky tomu, ze fotobatohy maji proste jine priority nez klasicke batohy. Ani tento Tamrac neni vyjimkou - ja mam podobny od Lowepro a neni to proste ono. Samozrejme je to individuelni zalezitost, ale zkuste si s naplnenym fotobatohem ujet napr. 80km v terenu, pak ho sundejte, jedte dal a hned poznate o cem mluvim.
      Co se tyce redukce vibraci, tak batoh na zadech bude jasne nejlepsi volba, to nepopiram. Pady bych neresil, zalezi proste jak a na co dopadnete - v tom vam nemusi pomoct ani batoh na zadech.
      Ja sam ted resim otazku prevozu zrcadlovky a objektivu na MTB. Tajne doufam, ze to bude mozne v polstrovane brasne ART 510 od firmy Sportarsenal uchycene na prednich riditkach. Vejde se tam teda jen telo Pentax K20D s namontovanym objektivem (mam pomerne velky svetelny objektiv), dalsi objektivy holt budou muset nekam jinam. Problem pripadnych vibraci na moji konkretni fototechniku (vse od Pentaxu) jsem dotazal u oficielniho prodejce Pentaxu v CR, takze uvidime.

[ Zpět ]
      Datum: 17.06.2009
      Autor: sopta
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Kalendář – Rájem rozhlednovým 2017

Velký nástěnný kalendář s rozhlednami ve Středních Čechách
Rozhledny Středních Čech Kalendář RÁJEM ROZHLEDNOVÝM 2017 je celobarevný, obsahuje 14 listů velikosti A3 na výšku (30×42 cm), na lesklém…
250 Kč

Každý kopec má své … NEJ - 2. vydání

Milan Silný
Druhé vydání úspěšné knihy, která byla oceněna v mezinárodní soutěži TOURMAP.
Celkem 54 vrcholů Čech, Moravy a Slezska soustřeďuje tento první díl trilogie, kterou je možno považovat za netradičního cykloturistického…
299 Kč
Tip na letošní dovolenou

Vodácká Albánie

(CK Kudrna)
18.05.2018, 10 dní
11 800 Kč
vodácké Autobusem

České Švýcarsko: Cyklotoulky

(CK Bondo)
19.06.2018, 6 dní
4 840 Kč
cyklistický Vlastní doprava

Český ráj na kole

(CK Bondo)
13.07.2018, 5 dní
3 980 Kč
cyklistický Vlastní doprava
Seznamka

Hledám: jízda do Hamburku

Hledám: jízda do Hamburku
dnes
Ahoj, hledám na červen 2018 pozitivního človíčka co by se mnou jel na kole do Hamburku, budu si brát 14 dní dovču…

Hledám: Kamarádku

včera
Máš ráda kolo,přírodu třeba i v drsnějších podmínkách severu? Pak Tě zvu..

Hledám: Parťačku na kolo 60+ z Prahy

10.12.2017
Nerada jezdím sama, zato jezdím ráda jak na kole tak i na sjezdových lyžích, ev. i za turistikou. Hledám sportovní…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

147 cyklistů (15 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017