reklama
Země: Španělsko Španělsko

Španělsko

Zdravím všechny cyklisty.
Chci se zeptat, zda by jste mi doporučili Španělsko jako zemi pro cestovani na kole na těžko. Láká mě možnost tam pracovat a tak bych rád o prázdninách tuhle zemi projel a občas si někde přivydělal na cestu. Jak je tahle země vhodna pro dálkového cykloturistu. Není tam moc civilizace-rád bych spal mimo kempy.
Děkuju

[ Zpět ]
Datum: 15.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (MartinR)
  • Re: Španělsko

         

    Moc toho nevím, je to hodně velká země. Byl jsem na Sierra Nevadě a v okolí na kole (na těžko) necelé tři týdny a vše fungövalo. Bylo to v květnu, při bivakování byla trochu zima, ovšem měl jsem superlehký spacák. Bydlení bylo za rozumné ceny, dvoulůžák přímo pod Alhambrou myslími za 25 EUR. Cestoval jsem podle Lonely Planet. Vařiče - starý Bluet, napichovací, bombičky v železářství. Nejvyšší bod sjízdný na kole v Evropě je Veleta cca 3400 m, pod ní vynikající boudička na nocleh. Doporučuji přejezd přes Sierru Nevadu z Granady okolo Velety na jih - sjezd na jih jen pro MTB. Vysoce ohleduplní řidiči,až na výjimky přelidněné pobřeží a to dost nesnesitelně. Je teřba se vyhýbat velkým centrům, občas to bylo na hlavu , ten provoz. Ale jak říkám to co píšu je jen čistě jednotlivý, náhodný dojem, globálnější nemám,

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Španělsko

           

      presne tak, na tie varice si daj pozor. Daju sa tam kupit len napichovacie. Bol som v lete na severe- Navarra, kastilia, leon a galicia. Z nich odporucam Navarru a Galiciu. S tym preludnenim to nie je az take zle ak sa vyhnes velkym centram.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2006
      Autor: alo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Španělsko

         

    Jo a ještě dodávám, že se v tom právě přehrabuji, protože tam zrovna jedu na týden a zrovna a zjistil jsem, že na Andalusii jsou nádherný stránky http://www.transandalus.org - je to něco jako transalp. Jsou tam nádherný mapy.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Španělsko

           

      Čus, taky mě láká Sierra Nevada, ale nevím jak se tam dostat, nevíte někdo jak je to s kolem v letadle? Autem se mi tam moc nechce, je to dálka, snad jedině sehnat dodávku a nějaký parťáky na cestu aby to nevyšlo tak draho.

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Tora ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Španělsko

             

        Tak mám čerstvé zkušenosti z minulého týdne. Sierra Nevada byla ještě totálně pod sněhem.
        Minulý rok jsem byl na Veletě (nejvyšší bod v Evropě sjízdný na kole) v půlce května a to už tam byly jen snesitelné zbytky sněhu. Velmi doporučuji průjezd z Granady, okolo Velety a Mulhacenu na jih na Trevelez (od sedla pod Veletou jen pro MTB). Jsou tam dvě horské útulny a dá se to spojit s pěším výstupem na Mulhacen. Pak se sjede do Trevelezu a dál je tam pěkný traverz hlavního hřebene až do sedla Ragua a z něj je závěrečná část hřebenovka okolo 2 tis m.n m. a sjezd do Ohanes.Jinak S. Nevada je tak max. na čtyři - pět dní i s pěšími výstupy. Takže je třeba k ní něco přidat. Občas lidi S. Nevadu zatracují, ale mě se moc líbila. Jde o to, že výjezd z Granady je po asfaltu a pak mezi lyžařskými vleky, pak se to, ale srovná a začne to být přírodnější.
        Letos jsem jel níž,v trase EL Chorro - Almeria. V El Chorro výrazně převládá čeština. Čeští lezci tam hromadně najeli dodávkama a lezou po vyhřátých skalách. Skončil jsem v Berja, sjel do Adry a vrátil se do Malagy na letadlo autobusem. Autobusy tam kola berou naprosto v pohodě.Výjimkou je letištní autobus v Malaze, ale nakonec i ten povolil.
        Kolo do letadla šlo v krabici a povedlo se mi obě cesty ukecat zadarmo. Minulý rok to bylo horší.Mám pocit, že jsem platil 40 EUR za jednu cestu za kolo navíc (SWISS).
        Letos jsem jel jsem nalehko a přespával v malých vesnických hotýlcích a jedl tamtéž. Trošičku byl problém, že některé vesnice byly tak malé, že v nich ani nebyl hotýlek. Myslím, že ve dvou by se dosáhlo příznivějších cen za bydlení. Průměrná cena za nocleh byla 22 EUR. Nejlevnější byl za 12. Průměr mi pokazily dvě noci v Malaze po 30.
        Autem bych tam nejel. Navíc pochybuji jestli se to až tak cenově vyplatí. Letenka byla pod 7 tis. Kč.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Španělsko

               

          No tak to jsou super informace, hlavně to letadlo, to mě zajímalo nejvíc. Díky za info!

          [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tora ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Menorca na kole

 (CK Extrem Tour)
15.05.2024, 8 dní
19 880 Kč 15 880 Kč
cyklistický Letecky

Andalusie na kole

 (CK Extremtour)
18.05.2024, 9 dní
17 670 Kč
cyklistický Letecky

Mallorca na kole: Svěží vítr

 (CK Bondo)
19.09.2024, 11 dní
28 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

257 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024