reklama
Země: Norsko Norsko

Norsko

Ahoj,v letě chci na deset dní do Norska,prosím o radu kam se podívat,kde seženu nějaký cyklo mapy a různě.Dík Karel

[ Zpět ]
Datum: 21.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel)
  • Re: Norsko

         

    Ahoj.Norsko je opravdu překrásná země.Mapy seženeš skoro všude.Nevim od kud jsi,ale v Praze např.Kiwi,sopka,svět map.Norko je dost velká země,tak se ti to určitě za 10dní nepodaří vše objet.Ale doporučuji ti zakoupit průvodce od Joty je to i s dvd.Je to zatim nejlepší průvodce,.Z norska ti doporučuji určitě Lofoty je to krásný a liduprázdný kraj.Město Bergen,ledovec Briksdalbreen,vyhlídková skála Prekestolen,Městečko Alesund,fjord Sognefjord,hl.m.Oslo,.Je toho opravdu mnoho,ale chcce to nejméně 21dní.Nejlepří na Norsko je červenec a začátek srpna.Je tam dost mušniček ,takže doporučuju nějaký repelent.Ubytování je v Norsku dost drahé a to samé jídlo.Nejlepší a dostupný finančně jsou kempy.Jsou vybaveny dobře.Kdyby jsi se chtěl ještě na něco zeptat tak klidně napiš.Pokud budu vědět , ráda ti poradim

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: kiki
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Norsko

           

      Kiki dík,já chci jet z Osla na Lillehamer pak směr Bergen a dolů do Kristiansandu a potom přes Dánsko a Německo domů.Myslím cyklo mapy.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Karel)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Norsko

             

        Já osobně Oslo nedoporučuji vůbec. Asi zatím nejškaredší a nejnudnější hl. město, co jsem dosud navštívila. Pokud nelpíš až tak moc na kempech, jde to levněji - spát na divoko. Obchody nejlevnější mi přijdou ICA, kde koupíš zboži pod jménem Euroshoper (Ahold) poměrně levně. Trasu, kterou jsi vytyčil není špatné projet, ale v rámci toho, co Norsko nabízí je to skoro nejnudnější. Co píše kiki, stojí za shlédnutí. Přesněji od města Bergen více na sever, kolem fjordů.
        Já právě projela stopem a částečně prošla pěšky to, co by tys rád na kole. Je tam spousta pěkných malých tzv. bílých městeček (přímořská obydlí jsou původně z módního trendu natírána na bílo). Když se budeš držet malých silnic při pobřeží, připrav se na prudká klesání a stoupání. Ale vede tama značená cyklo trasa: The North Sea Cycling Route (určitě na to najdeš odkazy na netu).
        Jak píše kiki, Priekestolen (v překladu tuším Kazatelna) stojí za vidění, ale je to také turisticky snad nejnavštěvovanější místo Norska.
        Jinak přestože jsem šla pěšky stačila mi motoristická mapa tuším Marco Polo (je podrobná). V Norsku jsem měla problém sehnat regionální mapy (ale to může být náhoda).
        Pár dojmů z mého, potažmo našeho putování nalezneš na: http://www.blids.nl/
        Tak šťastnou cestu. Jo a moc neplánuj předem, lépe je objevovat na místě ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2006
        Autor: evan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Norsko

               

          Ještě pozn. předpokládám, že do Kristiansandu jedeš kvůli trajektu do Dánska, plánuj si jen pár hodin na prohlídku tohoto kýčovitého místa. Trajekt vyšel nejlevněji, pokud nemáš auto, od Color Line, my jeli Expressem, ale s kolem nevím, jak je to cenově.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2006
          Autor: evan
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Norsko

               

          Prosím o radu: jedeme za 14 dní do Norska a nevím, jaký koupit repelent. Prosím máte-li nějaké zkušenosti, napištw mi. Děkuji hana

          [ Zpět ]
          Datum: 17.07.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (elvis)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Norsko

                 

            ceskej? zadnej. seversky komari jsou velky jako vrabec a na ne ty cesky jsou uplne neucinny. jedine snad norsky, ale ty stojej asi tolik jako slusny kolo (Pruvodce po severu)

            [ Zpět ]
            Datum: 29.07.2007
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Norsko

                 

            Kupuj az tam....!!!

            [ Zpět ]
            Datum: 30.07.2007
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Norsko

                   

              Ahoj, před čtrnácti dněma jsem se vrátil ze šestitýdeního putování Norskem na kole. Po vlastní zkušenosti mohu říct, ža tam funguje českej OFF. V Norskejch krámech prodávají ten samej, repelentů tam mají samozřejmě víc. Na komáry funguje celkem spolehlivě, horší je to s tiplicema, takový mrňavý kousaví mušky, před nima je lepší zalízt do stanu(tropiko neprolezou), repelent vydrží pouze chvíli, pravda norský jsem na tiplice nezkoušel.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.07.2007
              Autor: Neregistrovaný uživatel (kecaroh)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Norsko

                     

                No ja ve Skotsku (haveti je tam asi stejne jako na Skandinavii) pouzival taky cesky repelent. Navic byl urceny pro deti:-) A prekvapive fungoval. Ale dosel:-))) Takze jsme koupili nejaky mistni a to byl teda zabijak. Po nastrikani clovek sotva dychal a kdyz to steklo na rty, tak zacaly brnet a nejakou dobu je clovek necitil:-)
                Kazdopadne bez moskytiery bych do podobnych zemi nevyrazil. Kdyz jsem ji kupoval, ptal jsem se, jako na co? A pak jsem videl na co. Bez ni by si clovek neskrtl.
                A pak taky zalezi, kde clovek spi (stanuje). Ani to tak nechce dal od vody, jako spis daleko od zeleneho. Ve Skotsku se ty mrchy (porad tu pisu u tech mrnavych muskach-musnicky) se rojily ve vresu. Navic nejvice vylezaji tesne po desti, takze s tim by mel clovek pocitat.
                Ale v zivote bych neveril, ze zeleny stan muze byt nekdy cerny...obcas se nam to po desti stavalo.

                [ Zpět ]
                Datum: 30.07.2007
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Norsko

                       

                  Moskytiéra je širokej pojem. Máš na mysli todle:
                  http://www.militaryrange.com/zbozi/2794...
                  nebo:
                  http://www.nabytek-forliving.cz/moskytiera...
                  že by snad:
                  http://www.obchod.vystavastanu.cz/index.php?idx...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 30.07.2007
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (lukas ([email protected]))
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Norsko

                         

                    Vsechny:-)
                    Ja mel jen tu na oblicej. Ale ta te neochrani, kdyz delas urcitou nutnou potrebu:-) A sedet nekde a strikat si neustale repelent do urcitych mist...to je nic moc:-) Takze priste dokoupim neco extra. V UK se toho prodava spousta. Bud jen "pytel", coz je vlastne jako moskytiera jen pres hlavu, ale je dlouha az na zem...na lidskou potrebu idealni:-) A nebo se dokonce prodavaji obleky:-) Normalni dlouhe triko ze sitoviny s kapuci.
                    Kazdopadne, kdo nezazije, neuveri. Na severu Skotska (vres, neuveritelne vlhko) to bylo silene. Byl jsem tak postipanej, ze to vypadalo, ze mam nejakou nemoc....

                    [ Zpět ]
                    Datum: 31.07.2007
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Norsko

               

          Docela ziram, sedim ted v Norsku. Oslo je hezky mesto, nechapu, absolutne nechapu, o jake SKAREDOSTI a NUDE mluvis...Byla jsi v Bruselu?Bratislave?Varsave?Belehradu?Madridu? To jen tak namatkou par hlavnich mest.. To je fuk, proste se Ti Oslo nelibilo, ale to je Tvuj prob.Regionalni mapu \"Tur Kart\" (1:50000, 129,-NOK) sezenes v kazdem solidnim obchode se sportem a v turistickych informacich. Souhlasim s nazorem jet na Lillehammer. To je otrava, to uz je lepsi jet na Gol, ale nejsou tam vsude cyklostezky, jestli vubec. Asi nejlepsi je se tam nechat odvezt a usetrit 2 dny.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.08.2007
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jeník)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Norsko

         

    Loni jsem s jednou cestovkou část projel, rozvoj cyklostezek je tam ještě ve větších plenkách než u nás, nejezdí se tam za historií, ale za přírodou, musíš trefit počasí, je tam dost draho, pokud sjedeš mimo asfalt bez mamp, tak se ztratíš, neexistuje tam taková síť značených tras pro pěší jako u nás, jejich značení jsou tři kameny na sobě, mapky v jejich informacích jsou propagační nepoužitelné ( až na výjimky). Pavel ( Lešek)

    [ Zpět ]
    Datum: 26.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel ( Lešek) ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Norsko

           

      taky jedeme v létě do Norska a bereme s sebou i kola. Zatím to mám nastudované jen teoreticky. V průvodci Ivo Petra HOry skandinávie je pár cyklotras moc pěkně popsaných, spíše je problém s mapou, klasické "padesátky" (míním tím 1:50tis.) nejsou buď s sehnání, nebo pětikilo za jednu. Pořídila jsem si z Freytag@Berndt mapy 1:250tis.-zvlášt Jih a zvlášt střed Norska, ještě existují další 2 mapy-severní část, ale ty jsem nekupovala, neplánujeme jet severněji než nad Trondheim. Další průvodce kterým se nechávám inspirovat jsou Nejkrásnější turistické trasy-JIžní NOrsko, výhoda je že tam jsou i nákresky a mapky. Snažím se už teďka, s předstihem, vymyslet itinerář trasy. takže taky uvítám jakoukoliv radu od někoho, kdo tam už byl.

      [ Zpět ]
      Datum: 26.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (šíp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Norsko

             

        Ahoj,
        možná je pozdě, ale i tak se zeptám. Jsme 4členná rodina s téměř dospělými dětmi a chceme rovněž vyrazit v létě doNorska. Nehledáte spolucestující? Nechceme žádný luxus, spíše kempy a co nejvíce vidět. Jsme z ČB.

        [ Zpět ]
        Datum: 05.06.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (alena)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Norsko

         

    Chtela bych vas jeste jednou upozornit na nove trajektove spojeni do Norska.
    Od dubna tohoto roku jezdi nova spolecnost Master Ferries na trase Hanstholm (D) - Kristiansand (N).
    Napr. jizdenky za jedno auto do 2 m vysky a 5 m delky a do 7 osob zacinaji na 9,20 EUR za jednu cestu. Cim drive se objedna, tim je to levnejsi.
    Rezervace i platby se daji provadet primo pres internet na www.masterferries.com

    [ Zpět ]
    Datum: 12.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (janka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Norsko

           

      a je to pohromade

      nj, ale ucebnice ktery norstiny? nynorsk nebo bokmal?

      [ Zpět ]
      Datum: 01.08.2007
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Antes)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Norsko

             

        zaujala mě zmínka, že trajekt firmy COLOR LINE mezi Kristiansandem a dánským Hirsthalsem je levný. Je 3x dražší než srovnatelná trasa mezi Sassnitzem (D) a švédským Trelleborgem. Už jsem to kdesi tady psal. (Já jsem tam byl v r. 2002. Možná zlevnili. viz mou knížku "Pestrý život cyklotrempa".)
        K repelentům: Nejlíp se osvědčují ty co mají v hrdle kuličku (jako voňavka), nebo tyčinky na způsob jeleního loje nebo rtěnky. Nejlíp se s nima manipuluje -- nejdýl vydrží.
        pokud vás zajímají cyklotrasy, doporučuju knížku Radka Kunce "Cestami trollů". Kromě toho mám doma sešitek s dalšíma 12 trasami, získal jsem ho v jedněch turist -informacích. Můžu poskytnout.

        [ Zpět ]
        Datum: 12.12.2007
        Autor: Howgh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Norsko

               

          V Norsku jsem byla s CK Kudrna ubytování v chatičkách, polopenze, pojištění, trajekty, samozřejmě přeprava kol, mapové podklady ve 2007 za necelých 14tisíc. Nádherných 17 dní, myslím že horko těžko, seženu do této země adekvátní servis za lepší peníze. Je tam opravdu dost draho. Jenom to pivo, které piju místo iontáka, jsem si tam musela kupovat v přepočtu tak za cca 120 Kaček. Jediné co tam bylo levnější než u nás byly sušenky.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.02.2008
          Autor: zombicka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Norsko

         

    Jedu na týden do okolí Sogn & Fjordane jižní část. Nemáte někdo typy na místní výlety na kole?

    [ Zpět ]
    Datum: 15.02.2009
    Autor: Neregistrovaný uživatel (usus ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Norsko na kole: fjordy, hory, řeky

 (CK Bondo)
28.06.2024, 12 dní
26 940 Kč
cyklistický Letecky

Velká skandinávská pouť na kole

 (CK Bondo)
01.08.2025, 17 dní
56 940 Kč
cyklistický Letecky

Lofoty na kole

 (CK Bondo)
06.08.2025, 12 dní
39 940 Kč
cyklistický Letecky
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

324 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024