reklama

Kam jet?

Ahoj:) Chceme letos s přáteli vyrazit natěžko někam za hranice, původně jsme chtěli do Chorvatska, což bylo nakonec zavrženo... Rozvažujeme tedy mezi Slovenskem, Maďarskem, Nizozemím, Itálií...Nemáme zatím moc zkušeností, nahrazujem nadšením:o) Můžete nám někdo poradit, odkázat, předat zkušenosti? Uvítáme každou radu... Díky všem:)

[ Zpět ]
Datum: 17.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Petra)
  • Re: Kam jet?

         

    Vsade je pekne, takze sa neda poradit nic. Muste upresnit co je vas ceil (aspfaltove rovinate cesty, teren, hocijaka cesta s minimlanou premavkou) alebo skor pekna priroda a kulturne pamiatky. My sme vlani podnikli tyzdnovu turu po Slovensku (Liptov , Spis) a celkom milo sme bol prekvapeni (aj ked nam jedna etapa popod Tatry nevysla kvoli pocasiu). Daj e-mailovu adresu mozem Ti poslat pokec z tej cesty (na nazbieranie inspiracii).
    Na Slovensku budete za hranicami a pritom doma :-), my sa podobne citime zase v Cechach, alebo na Morave.
    Vraj Taliansko sa pomaly ale iste stava cyklistickou velmocou (ale to nemam overene) s peknymi cyklocestami.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam jet?

           

      Souhlasím s Jaroslavem. Míst, kam se dá jet natěžko po Evropě je opravdu hodně a nedá se nějak obecně říct: "tam jeďte". Preference má každý jiné a to jak co do náročnosti terénu, podmínek pro cestování v té které zemi i toho, co lze cestou vidět a poznat. Doporučuji se nechat inspirovat nejrůznějšími cestopisy na webu nebo třeba v časopise Cykloturistika či přímo tady na stránkách nakole.cz.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2006
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kam jet?

           

      Popravde vysoke kopce nejsou nas cil:) Nijak zvlast na kole nejezdime, je to pro nas prazdninovy relax, lepsi nez valeni u more...asfaltky byt nemusi, sutry taky ne(jezdime na treku)...a radsi prirodu nez civilizaci, ale Nizozemi me laka kvuli te odlisnosti - poldery, mlyny, kanaly...ale pry se tam musi stanovat jen v kempu:/ Je to nekde v Evrope jnak? Myslim tim spani kdekoli (vim jen o severskych statech...)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petra ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam jet?

             

        Nevím, zda bych si já sám zvolil právě Holandsko. Byl jsem v Amsterdamu a okolí tři dny, projel jsem se po místních úžasných cyklostezkách, které u nás doma nikdy mít nebudeme, ale že bych zde chtěl trávit celou dovolenou, to asi ne. Mě přijde, že je to strašně jednotvárné a po týdnu by mi to muselo připadat fádní.

        Vzpomínám si také na cestu do Maďarska přes Pusztu: vlevo kukuřice, vpravo obilí, jediná změna je v těchto plodinách kolem cesty. Podobně podél Dunaje, na jedné straně řeka, na druhé luh. Nuda. Teda teď trochu přeháním, ale úmyslně. Za sebe jsem přesvědčen, že pro cykloturistiku je ideální zvlněná krajina. Pokud Vám nevyhovují velehory, doporučil bych třeba takovou Provence, to je podle mého ideální terén. Uznávám ale, že každému se tohle líbit nemusí.

        V západní Evropě není prakticky nikde dovoleno spát ve volné přírodě. Ale zase na druhou stranu záleží na státu, jak se to kde toleruje. V řadě zemí za to můžete opravdu vyfasovat tučnou pokutu nebo na vás vlítne nepříjemný majitel pozemku, na Korsice třeba i s puškou (slyšel jsem o takovém případu). Ale na druhou stranu zase platí, že \"vše je v lidech\", takže se stačí domluvit s majitelem pozemku ... Opět je to podle mě věc osobního názoru, já třeba spaní v kempu upřednostňuji, byť se mnou nebudou mnozí souhlasit.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kam jet?

             

        Nuz skusme to tak, ze nebudem odporucat, len napisem svoje skusenosti pre inspiraciu. To Holandsko by som nezatracoval, ale je to len civilizacia takmer bez prirody (teda je tam priroda pretvorena, alebo vytvorena clovekom) Nebol som tam sice nikdy na tyzden, ale bol som tam viackrat a vzdy som aspon den travil na bicykli (pozicanom, typicky Holandskom). Aj tam sa daju zazit zaujimave veci. Bol som na specialnom jednodnovom cyklistickom vylete so sprievodcom (okolo Amsterdamu) a napriek tomu,z e tam volnu prirodu neuvidis, bolo to zaujimave. Videli sme akysi stlp , na ktorom bolo vyznacene, v akej vyske v ktorych rokoch bola pevnina (Holandsko vysusanim pody stale klesa nizsie), naucili sme s dvihat vyklapacie mostiky, co su na kazdom kanaly. Navstivili sme vyrobu drevakov a previezli sme sa na malickom prevoze cez jazero, ochutnali ich slane palacinky a vela dalsich zaujimavosti. Spat sa tam vsak urcite neda na divoko (ani nie je kde, vsade su kravy).
        Tymto som len chcel povedat ze naozaj sa neda odporucit vobec nic (alebo lepsie, odporucam ktorykolvek kut v Europe), vsade je krasne, treba sa poobzerat po inspiracii, posediet chvilu nad mapou (planovanie je niekedy krajsie ako samotna cesta) a vyrazit.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.02.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam jet?

         

    Ty jo, to je otázka na kterou se přece nedá v téhle šíři odpovědět. Jedině lze říci co bych, kdybych řešil tenhle problém (a bylo mi tak 20 -30 let). Vzal bych Nevrlého Karpatské hry a vrátil bych se do Rumunska na všechna ta místa z jiného pohledu než má pěšák.
    Nejel bych do Holandska a z Maďarska bych si vybral jen Bukk a Matru a propojil bych to s planinama Slovenského krasu. Nebo Slovensko z Čadci do Košic, přes všechny hory co jsou po cestě. Takhle jsem vzal kdysi děti a bylo to nezapomenutelných 14 dní. Orava -Roháče- Chočské vrchy- Liptov - Nízké Tatry - Rudohoří - Slovenský kras.

    [ Zpět ]
    Datum: 20.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kam jet?

         

    To je opravdu těžké v tomhle radit, ale pokud nemáte moc zkušeností, preferujete asfalt, né moc kopců a spaní nadivoko tak by nebylo špatné Polsko. Člověk se tam lehce domluví, lidi jsou fajn, se spaním v přírodě taky nejsou problémy a ceny jako u nás. Byla jsem tam s kámoškama a vyšlo to v Cykloturistice č.4/2004 Baltic 2003. Polsko je velký a různorodý, neni to jen placka jak se tu traduje. Určitě by nebyly špatný třeba Mazury, Bělověžský prales nebo jen dojet k moři. (Je to krásný pocit dojet k moři.)

    [ Zpět ]
    Datum: 21.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem

Bukové hory na kole s termály

 (CK Vlha)
27.04.2024, 5 dní
13 400 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024