reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

poplatek za kolo 5 š.franků ???

zdar, právě čtu nějakého průvodce Švýcarskem a čtu, že se má zaplatit silniční "známka" i za kolo - prej je v tom i nějaký pojištění. Platil to někdy někdo nebo je to blud? Chystám se tam v létě na silničce, proto se ptám

[ Zpět ]
Datum: 05.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
  • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

         

    Boli sme vo Svajciarsku pred dvoma rokmi a nezistili sme ani, ci staci na prechod hranice obciansky preukaz. Na hranicnom prechode stacilo pohraniciarom zakyvat a bolo vybavene. Teda aby bolo jasne hranicu sme prechadzali na bicykloch natazko. Nikde nikto od nas ziadne poplatky nechcela teraz to citam po prvy krat.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.02.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

           

      byl (je???) potřeba pas. S tím poplatkem jsem se to dočetl v průvodci. Jinak jsem třikrát projížděl na kole Švýcarskem (vždy zatím jen tak 1/2dne, letos chci několik dní) a taky v pohodě (úrazové pojištění+škodu si vždy samo sjedná před odjezdem).

      [ Zpět ]
      Datum: 06.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

             

        Vloni jsem tam byl a je to tak, platí se něco jako povinné ručení na rok, nálepka se lepí na rám, prodávají je třeba pošty. Jezdil jsem jen trochu po lesích a bez ní, ale na silnici nevim, nevim.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (PepikW)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

               

          Jaké povinné ručení proboha? Copak provozem svého kola můžu někomu způsobit škodu? A pokud je v tom zdravotní pojistka, tak k čemu mi potom bude cestovní zdravotní pojištění sjednané u nás třeba u VZP?
          Koukám, že ten Západ je čím dál větším otrokem peněz. Jen se tam vymýšlí, jak, kde a z koho vydojit prachy formou všelijakých nesmyslných poplatků. Špatné je ale to, že u nás si ze západu bereme příklad. Západ je pro nás modla asi proto, že tam lidi mají víc prachů. Myslíme si, že západní cesta je jedině ta správná. Ale víc peněz ještě neznamená větší životní spokojenost.

          [ Zpět ]
          Datum: 13.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

                 

            pro informátora: a nemůžeš snad? naboříš zezadu auto a není problém udělat škodu 50-100kkč, to auto může udělat další škodu, můžeš někoho poranit...... a pak se z toho pos....š. Pojištění si dělám u Allianzu+riziko2. Koukni se, jakej máš limit na škody u VZP a možná, že to opravdu "nepotřebuješ". Otázka zda je to ve Švýcarsku povinnost nebo je to dobrovolné(volitelné). Při ceně 5š.fr. o tom nebudu přemejšlet! PS dělám pro Allianz :)

            [ Zpět ]
            Datum: 13.02.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

                   

              Podívej. Ta jistota v podobě pojištění je ale vlastně nuda. Taková poprděnost je mi cizí. Sjednávám si samozřejmě zdravotní cestovní pojištění, ale to co chtějí švycaři je skutečně jen tahání peněz za nic. Ale pokud máš bobky jezdit na kole proto, že můžeš někoho nabořit a udělat mu škodu, tak se klidně pojisti. Když to někdo chce, ať si to zaplatí. Ale nesmějí do toho nutit všechny a povinně. Jinak já bych tedy opravdu chtěl vidět, jak s kolem udělám na autě škodu za 100 litrů. Nikdy jsem do žádného auta nenarazil a při křehkosti kola a jeho rychlosti je to myslím holý nesmysl. Už jste měli v allianzu takový případ? A za pět šfr si raději koupím něco k jídlu.

              [ Zpět ]
              Datum: 14.02.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

                     

                Boli sme partia na bicykloch.Vracali sme sa okolo Liptovskej Mary domov.Mali sme rýchlosť dobrých 60km/h.Pred nami bez zjavnej príčiny zastavila Toyota.Kámoš to nevybral a rohmi mu premačkol zadnú kapotu.Čo myslíš,koľko môže taká kapota stáť vo Švajčiarsku?

                [ Zpět ]
                Datum: 14.02.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (boris)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

                       

                  Novou ji jistě kupovat nebudeš a jinak je rozdíl jen v ceně práce, materiál tu máme za evropské ceny. Já jsem ale chtěl říct, že kdo se něčeho podobného bojí, tak ať se pojistí. Já se pojišťovat nebudu a je mi proti srsti, aby mě, jako křehkého a zranitelného cyklistu, k tomu někdo nutil.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 14.02.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

                     

                Spolupracovnici(minulá práce) takhle prolítl cyklista, kterej "přehlídl" trojuhelník+blinkry zadním oknem, hlavou skončil ve středovým panelu. Jediný štěstí pro posádku (2+2děti), že už auto bylo prázdný. K tomu si připočti, že někoho zraníš ap. a máš škodu několik melcků a může se stát, že to nepokryje ani to cestovní pojištění (limity). Takže má rada :) raději se pojistit a přečíst si dobře podmínky, plnění ap., ale je to každého věc. PS auta zatím pokaždé narážejí do mne

                [ Zpět ]
                Datum: 14.02.2006
                Autor: Neregistrovaný uživatel (DyEm)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: poplatek za kolo 5 š.franků ???

             

        Overoval som ten pas, a zistil som, ze staci len obciansky peukaz (tak ako do europskej unie).

        [ Zpět ]
        Datum: 13.02.2006
        Autor: Jaroslav
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Trojmezí na kole

 (CK Cyklotur)
01.07.2024, 7 dní
15 980 Kč
cyklistický Autobusem

Švýcarsko – Bernské Alpy cyklistika

 (CK Kudrna)
01.07.2024, 7 dní
13 200 Kč
cyklistický Autobusem

Švýcarsko – Bernské Alpy MTB

 (CK Kudrna, Marek Jonáš)
01.07.2024, 7 dní
13 200 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

266 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024