reklama
Země: Chorvatsko Chorvatsko

Istrijí na kole

mám v hlave nápad projet Istrií z Puly vnitrozemím pres Pazin až do Rijeky už jste to nekdo jel?

[ Zpět ]
Datum: 11.11.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (libor - strejda ([email protected]))
  • Re: Istrijí na kole

         

    Pred lety , ale se to uz asi zmenilo . Pekna krajinka , v ty dobe cesty perfektni , dobry jidlo a lidi jsou taky OK , me se na Istriji libilo . Nevim jak dnes , ale tenkrat tam bylo bezpecno a se nekradlo , v Rovini jsem sel na beach a nezamceny kolo jsem nasel na stejnym miste kde jsem ho zaparkoval i z cyclobrasnama . Dnes budes muset byt opatrnejsi .

    [ Zpět ]
    Datum: 13.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Vlad)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Istrijí na kole

         

    Na Istrii, stejně jako v celém Chorvatsku a Slovinsku se za posledních 10 roků situace značně změnila k horšímu. Ceny závratně stouply, všude číhají výběrčí pokut, svoboda v přírodě zcela zmizela na úkor zisků z kontrolované turistiky.
    Když jsem poznala současné možnosti v Řecku, Itálii, na Korsice a Sardinii, už bych se na Istrii nevrátila.

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Istrijí na kole

           

      Já si myslím, že v celém chorvatsku to ještě není tak tragické. Vnitrozemí je ještě dost svobodné a třeba i na severním cípu (vojvodina) je to taky ještě pěkný. Tedy bylo to pěkný v r. 2002 a svobodný tulák si ještě přišel na své. Pochopitelně v blízkosti moře a vůbec v místech, kde se vaří prachy, je to děs a z takových míst je dobré rychle prchnout. Itálii znám málo, Sardinii a Korsiku vůbec, ale Řecko na mne dojem tedy moc neudělalo. A to ani v místech mimo pobřeží a turistické pupky. Líp se ve mně zapsaly východoevropské země v čele s ukrajinou a rumunskem.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Istrijí na kole

           

      Co to píšeš? Svobodným pod křídly CK? Hmmmmm :-(
      Nezlob se, ale svobodná jsem právě bez té cestovky.
      Na Istrii, ve Slovinsku a Chorvatsku jsme byli cca před 3 lety a nebylo to tak tragické, jak píšeš.
      Ceny pravda, nebyly nejmenší, ale když člověk nechodí do restaurací, ale nakupuje v obchůdkách, je to podobné jako u nás. Výběrčí pokut jsme nikde nepotkali, spali jsme, kde se dalo.
      Libore-strejdo, přečti si náš cestopis z cesty do Chorvatska na http://web.quick.cz/pkj2002/
      je to sice 3 roky staré, ale nějaké info bys tam přeci jen mohl najít.

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Istrijí na kole

             

        Peggy díky.Už jsem si početl,dobrá inspirace.Ted budu váš cestopis studovat dost se blíží mé predstavě.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (libor - strejda ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Istrijí na kole

           

      tak tragicky bych to taky neviděla. Istrii jsme projížděli v roce 2003 a za celých 14 dní jsme spali v kempu 2x a 2x na tábořišti, ale to spíše z rozežranosti:-). Na pobřeží není problém spát, pokud se nejedná o velkou partu lidí. My jsme byli 4 a vždycky bylo dost křoví okolo, kde se dalo schovat.
      www.putovani.net

      [ Zpět ]
      Datum: 22.11.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Istrijí na kole

             

        Ráda bych se mrkla na ten web, ale bohužel mi ten odkaz nějak nefunguje.

        [ Zpět ]
        Datum: 22.11.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Istrijí na kole

               

          Istrii mohu doporučit loni sem brouzdal vnitrozem a pak na dva dni odskočil k moři.Akorát bacha na věci.Panebože co to je za blábol svobodný tulák s cestovkou.No teda.

          [ Zpět ]
          Datum: 22.11.2005
          Autor: Neregistrovaný uživatel (jack)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Istrijí na kole

                 

            Ani mně to nejde,ale koukni na www.adriatica.net,odkaz na kole po Istri a Kvarneru.

            [ Zpět ]
            Datum: 22.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (jack)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Istrijí na kole

                   

              Jo jo, měli tam nějakou chybyčku, už to jede:-)

              [ Zpět ]
              Datum: 22.11.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Jana)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Istrijí na kole

                 

            Pro informaci: CA Jenda se zabývá hlavně, ne-li pouze, dopravou do vybraných míst a bere i kola. Takhle to Jiřina myslela.

            [ Zpět ]
            Datum: 28.11.2005
            Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Istrijí na kole

                   

              CA Jenda skutečně není CK, ale dobrou volbou pro přepravu. Peggy, co se děsíš? Vždyť jsem s tou CA letos málem taky jel do Rumunska nebýt nakonec služební Pathálie, s kterou jsem se dopravil jinam na Balkán. Kdo by by pro Tebe měl být lepším příkladem volné cykloturistiky než já :-) Pro ostatní přikládám i mou cestu ve fotkách, u níž část byla po Istrii. http://www.epastorek.cz/vyprava.php?id_vyp=33

              [ Zpět ]
              Datum: 28.11.2005
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavel ([email protected]))
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Istrijí na kole

                     

                Ale Pavle, já tohle přeci vím, jen mi vadí, že jde o (skrytou?) reklamu, nic víc.
                Já proti té cestovce-přepravce nic nemám, jenže podobné vychvalující příspěvky se tady vyskytují hodně často ...

                [ Zpět ]
                Datum: 29.11.2005
                Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Istrijí na kole

                       

                  Jak jsem tu už někde četl, reklama se dělá sama. A když tu je také zájem o informace, pak se pohybu dobrých informací neubráníš. A jestli je to skrytá reklama, nebo informace ? Když se dozvíš, co chceš, pak je to vlastně jedno, odkud to vítr přivál. Poděkoval bych hlavně správci webu, jenž tyhle informace zprostředkovává bezúplatně ve prospěch, v tomto případě, cyklistů. Pořád je lepší, dozvídat se o možnostech nejvýhodnějšího cestování, poznávání, sportovního vyžití a výcviku k nezávislosti, než si nechat vnucovat t.zv. životním stylem, tedy silou klasické masové reklamy, konzumní způsob života, který nemůže nakonec vést nikam jinam, než k zániku civilizace.

                  [ Zpět ]
                  Datum: 02.04.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (Dominik)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

259 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024