reklama
Země: Česko Česko

Moravska stezka

Ahojte. Na buduci rok planujem taku kratsiu turu od pramena Moravy az po sutok s Dunajom.
Po ceste by sme chceli objavovat kulturne krasy okolia toku Moravy. Co by sme nemali vynechat? Z tej oblasti mame zatial navstiveny len hrad Buchlov a Muzeum pohranicneho opevnenia pri Kralikoch. Hrady a zamky by pokial mozno nemali byt prilis daleko od Moravskej cesty. Na internete som nasiel nieco o hradoch a zamkoch Usov a Bouzov, ale iste je ich viac.
Chceme zacinat naozaj od pramena, da sa k nemu dostat na bicykli, jestvuje niedke popis ako sa k pramenu dostat?
Mate skusenost s lacnym ubytovanim po ceste? Tak mi to vychadza, ze by sme jednu noc mali spat niekde pred Mohelnici (proti prudu rieky) a druhu niekde okolo Kromeriza. Staci nam akekolvek ubytovanie so sprchou a prijemnymi ludmi. Nechce sa nam vsak tahat so sebou stany. Tretia noc uz bude asi na Slovensku, tam to uz pozname.
A este posledna otazka, hladam nejake slusne a rychle vlakove spojenie od Olomouca co najblizsie k pramenu Moravy. Nic rozumne som nenasiel, ale mozno som zle hladal.
Vdaka za kazdu reakciu.

[ Zpět ]
Datum: 28.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (jaroslav)
  • Re: Moravska stezka

Chlapček,musíš používať vyhlaďávač,např.Centrum.cz,google.com,yahoo.com,msn.com.Stačí zadat kľučová slova a isto sa zobrazi výsledky hlaďania

[ Zpět ]
    Datum: 30.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Battaglia)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

príklad:"mohelnice levné ubytování" napísať do google a zobrazí sa výsledky hľadania a vybereš,čo potrebuješ.Veľmi jednoducho.Pred chvílu som si výskušal,je to perfektné.Odporúčam.

[ Zpět ]
      Datum: 30.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Battaglia)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Nuz pytal som sa na skusenosti s ubytovanim, nie na ubytovanie. To si nejake vzdy najdem, ale skusenosti su skusenosti :-).

[ Zpět ]
      Datum: 02.11.2005

Mám jen jeden tip na nocleh Autokemp přímo v Mohelnici - celoroční provoz, pokud to bude mimo letní prázdniny, určitě bude volná chatka, mají jich tam mnoho a různé velikosti chatek.

[ Zpět ]
    Datum: 02.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Láďa N.)

Ahoj,
    ku prameni Moravy se s kolem nedostaneš, alespoň ne s naloženým kolem. Minulou sobotu jsme zrovna byli na Králičáku (pěšky) a pár bláznů tam bylo na kolech, ale jak mám kolo ráda, tak tohle je podle mě jen o potřebě si pak říkat "byl/a jsem na kole" a kolo dotlačit někam, kde nemá co dělat (můj názor). Já bych tam s naloženým kolem nejela. Spíš doporučuji po žluté značce z údolí Moravy vyjet co nejvýš to půjde a k prameni symbolicky dojít pěšky.
    Co se památek týče, tak doporučuji koupit si podrobnou mapu, na které jsou zajímavosti většinou vyznačeny.
    S ubytováním ti neporadím, my spíváme nadivoko a vozíme stan. Řekla bych, že jeden stan pro 2-3 lidi není až zase taková zátěž :-)

[ Zpět ]
    Datum: 03.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Peggy)

Dakujem za typ k pramenu. Tiez sa mi podla mapy zdalo, ze po zltej znacke sa da prist az takmer k pramenu (kus by to mala byt celkom zjazdna cesta). Len som si nebol isty, ci pramen nie je pristupnejsi z hrebena.
      Vdaka na typ na autokemp, skusime to tam.

[ Zpět ]

tož pokusím se o pár tipů,treba budou k užitku.Z Moravičan jsem projel kolem Moravy až k jejímu soutoku s Dyjí.
    vlak je jasný - Olomouc -Zábreh - Šumperk - Hanušovice - Staré Mesto pod Snežníkem
    průjezd Litovelským Pomoravím je krásná pohodovka,z Nových Mlýnů (mapa KČT 51) je pekná cesta po modré do Nových Zámků a pak se napojit na červenou do Litovle a dál už zase po Moravské stezce,pred Olomoucí je pekné koupání na "Poděbradech".

průjezd Olomocí není lehké vysvetlovat já bych se držel Moravy jako klíště a držel smer Verovany

z Věrovan na Tovačov to je mnamka po hrázi Hradeckého rybníka do Tovačova tam je v místním zámku krásná kaple vřele doporučuji

v Kromeříži je arcibiskupský zámek a Kvetná zahrada - stojí za podívání

v Napajedlích je hrebčín stojí za to

ze Starého Mesta u Uherského Hradiště vede nová cyklostezka na Velehrad a k archeskanzenu v Modre

Strážnice je mnam mnam,a je tam taky skanzen

kousek pred Lanžhotem je pekná osvežovna -Mustang ranč -tam končí svet a civilizace

Batuv kanál z Otrokovic do Rohatce je také pri ceste sledovat dá se kolem něj jet i když značení jej vždy nesleduje

a značení Moravské stezky od Napajedel je mizerné spoléhej na mapu

[ Zpět ]
    Autor: Neregistrovaný uživatel (libor (strejdalib@seznam.xx))

Určitě doporučuji na dolním toku nevynechat: Velehrad a archeoskanzen v Modré, skanzen ve Strážnici, Baťův kanál, Památník Velké Moravy v Mikulčicich nebo oboru soutok (soutok Moravy a Dyje na moravsko-slovensko-dolnorakouském pomezí) do níž zasahuje i Lednicko-valtický areálu. Mezi Mikulčicemi a Lanžhotem lze spatřit kozlíky na těžbu ropy. Na sotiterních suchých stromech v lukách kolem Pohanska hnízdí čápi (bociani). Lužní lesy podél Moravy jsou sice bohaté v létě na komáry, ale jsou tu krásná zákoutí a pěkná stezka. Nějakou inspiraci mohu poradit i našich výletů: http://www.cyklostranky.cz/kronika/2003/morava...

Jinak odkazuji na adresy: www.hrady.cz nebo www.turistika.cz

[ Zpět ]
    Datum: 07.02.2006

Zdravim,
      Vdaka za typy, dorpavu uz som vybavil mikrobusom a celu cestu natiahol na 5 dni (aby sme mali cas aj na Olomouc, Kromeriz, Straznici). Nuz a nechceme vynechat navstevu viinych sklipku v Petrove Plzi. Oboru soutok asi vynechame (ubytovanie budeme mat na slovenskej strane Moravy), ale lednicko valticky areal sme uz viackrat presli a iste sa tam vratime (to je od nas dostatocne blizko ne jednodnove vylety).
      Este raz vdaka za inspiracie.

[ Zpět ]
      Datum: 08.02.2006
      Autor: Jaroslav
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Rájem rozhlednovým – 70 nejnovějších rozhleden ČR

Jiří Štekl
• 70 nejnovějších rozhleden České republiky • vložena mapa VŠECH rozhleden ČR
Kniha je určena především pro ty zájemce, kteří už vlastní první, druhé nebo třetí vydání této úspěšné knihy a nechtějí si kvůli nově…
199 Kč

Každý kopec se zvedá … VÝŠ

Milan Silný
Volné pokračování knih „Každý kopec má své ... NEJ“ a „Každý kopec stojí za ... TO“.
Dobrá zpráva pro všechny milovníky náročných stoupání a fantastických sjezdů. Další kniha Milana Silného je na světě. Jedná se o jeho…
299 Kč
Seznamka

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
dnes
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.

Hledám: V létě do Itálie

14.10.2017
Hezký den Hledám někoho, kdo by jel příští rok, 2018, v létě do Itálie.

Hledám: tandemistku / tandemistu

14.10.2017
Zdravím čtenářky / čtenáře Hledám spolujezdce / spolujezdkyni na tandemové kolo: http://petr-stolfa.blog.cz/1710…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017