reklama
Země: Francie Francie, Itálie Itálie

Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

Rozmyšľam na leto Sicíliu, Sardíniu al. Korziku. čo by ste mi doporučili? Tak na 10-14 dní. Som počul že korzika je drahá a je tam problém s vodou, ale ináč len chvála. Na sicílii sa vraj nedá dostať sám na Etnu, ale len na buse. To by bola škoda. O Sardínii nič neviem. poraďte ..

[ Zpět ]
Datum: 27.10.2005
Autor: Neregistrovaný uživatel (Slavo ([email protected]))
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Na Sardinii se mi moc nedařilo najít cesty mimo asfalt. To i proto, že jsem nestačil sehnat pořádnou mapu. Okolo nejvyšší hory byl, ale docela zajímavý bikový terén a i mírné dobrodružství. Jinak na českých stránkách internetu byl docela dobrý cyklo cestopis o Sardinii.
    Pokud chceš na těchto ostrovech do terénu, podívej se jak to dělají němci na www.seracjoe.de. Mají tam nabídku na r.2005 jako CK. U toho jsou výškové profily z nichž se dají trasy rekonstruovat. Pozor na obtížnost !
    Korsiky se bojím, protože je tam samý asfalt, ale Serac Joe i tam něco našel, takže pořádá přejezd "Transkorsika".
    Myslím, že Korsika je opravdu cenově trochu ujetá, byl jsem tam kdysi na pěším přechodu, a ceny mne tak odrazovaly, že jsem za týden nic neutratil.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      ja jazdim vacsinou asfalt a k tomu nejaka sotolina takze ta korzika by mi asi vyhovovala.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (slavo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Korziku sme boli pred pár rokmi a nepripadalo mi to oproti inému stredomoriu drahšie.Ak si vyčleníš rozumnú čiastku ktorú tam chceš a musíš utratiť,tak ťa to vždy vyjde pri individuálnej akcii lacnejšie než s cestovkou.Vody je tam dosť a po tých nádherách si trúfam vyhlásiť Korziku za raj cyklistov.Budúci rok sa chystáme na 14 dní na Sicíliu /máj alebo september/.Mám k dispozícii cyklominibus pre 12 cyklomaniakov a zháňame kamarátov.Plánujeme prejsť celý ostrov vrátane Etny,buď na ťažko alebo s doprovodným vozidlom.Ak máš záujem,tak napíš.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.10.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Miko ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      :) Ok, sa dohodneme. Sicília ma napadla ako prvá.

      [ Zpět ]
      Datum: 28.10.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (slavo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Reklamní text byl odstraněn.
    redakce NaKole.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 14.11.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Slavo, jednoznačně Korzika. Byl jsem tam šestkrát a chystám se zase. deset dní je ovšem málo, optimálních je tak 14 až 16. Nevím jaký jsi cyklista, ale chceš-li si Korziku opravdu užít, pak jedině na horském kole a projet ji od Bastie přes Cap Corse, západní pobřeží až pos Sarténe a také vnitrozemí. Trasy mimo asfalt tam existují a jak nádherné. Ovšem chce to pečlivou přípravu a podrobné mapy IGN 1:25 000. Jsou drahé, ale přesné a pro pohyb ve vnitrozemí a zvláště v horách nezbytné. Bez předchozí důkladné přípravy a přibližného itineráře tam raději nejezdi. Budeš sice i tak nadšený z fantastické krajiny, ale Korziku doopravdy nepoznáš. Začni heslem Korsika nebo Corse na internetu. Kdyby ses rozhodl pro Korsiku a jsi opravdu výkonný a vnímavý cestovatel, mohu Ti dát řadu tipů, kam se podívat včetně míst, kam mnoho Čechů na kole nezabloudilo. Jiřina.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jiřina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      ja mam cross, ale planujem ho trochu prerobit.
      a co si myslis o stanovani na divoko?
      alebo ako je to tam s volne tekouci vodou? nejake potoky, riecky alebok jazera, to uz asi nie co?

      ak mas spracovany svoj itenerar, by som si ho celkkom rad kukol.

      diky

      Slavo

      [ Zpět ]
      Datum: 05.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Slavo ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

             

        Na Korsice jsem byl v červnu a myslím, že je to ideální termín. Slunce ještě nepaří a vody ... té je tam všude odstatek. My jsme pili nejen ze studánek, ale pomalu i z říček, je tak úžasně čistá příroda. Ne tak už na podzim. Naši kamarádi, co tam byli v září si nejen neužili té báječně zelené makchije, ale také zmiňovali, že s vodou to nebylo nejlepší.

        Ke stanování "na divoko": pole toho, co vím, tak je to dost potíž, Korsičané to nemají rádi a známý popisoval jak je tam naháněl majitel pozemku s puškou. A že ke zbrani nemají na Korsice daleko nemusím říkat, obrázek rozstřílené značky patří k typické pohlednici Korsiky. Já vím, teď slyším ty hlasy jak je úžasné spát v přírodě, nejlépe beze stanu a že v těch kempech ... ale fakt si nemyslím, že na Korsice je to dobrý nápad. Příklad (redakce promine komerční vložku). Když tam začal jezdit Kudrna, měl nejprve všechny noci mimo kemp. Pak postupně začal přidávat kempy a když jsme tam s ním bili my, tak měl poprvé úplně všechny noci zájezdu v kempu. A jak známo, u téhle cestovky ...

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

               

          Ahoj Járo, taky se chystáme na korsiku a uvažovali jsem praávě o Kudrnobi...ale nevím co si mám o nich myslet,když čtu co píšeš? můžeš blíže vysvětlit? kdyby jsi měl tip na jiné "sportovní" cestovky, díky za tip. Tereza

          [ Zpět ]
          Datum: 09.05.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Tereza ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

                 

            Na Korsiku a Sardinii jezdí Sport - S a určitě i Adventura

            [ Zpět ]
            Datum: 09.05.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (Navara.)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      Ahoj , v červnu se chystám na kolech na Korsiku a chtěl bych Tě poprosit jestli nemáš nějaké tipy na cesty v terénu.

      [ Zpět ]
      Datum: 31.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (T.Augustin ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      Ahoj, i my se letos chystáme na Korsiku, cestu máme přibližně naplánovanou, máme v plánu objet celý ostrov, včetně výletů do středozemí kde chceme vyjet pár sedel. Zatím bohužel marně scháním nějaké podrobné mapy. Mohla bys mi poslat mailem nějaké info kde se dají koupit, případně pár tvých zmiňovaných tipů? díky Míchal


      www.klaudy.net

      [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Cody)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

             

        Mapy mohu doporučit dvoje. Jeden tip je edice map Michelin Regional, kde vyšla mapa 1:200 000 mebo 1:150 000. Tyhle mapy jsou tradičně velmi vhodné pro převážně silniční cykloturistiku, zvlášť na Francouzkém území. Používali jsme je pro Korsiku, Provence i Švýcarsko a v pohodě. Druhá možnost jsou turistické mapy TOP 100 od vydavatelství IGN, kde jsou zakresleny všechny zajímavosti a hlavně vrstevnice. Korsiku pokrývají mapy dvě - sever a jih ostrova, mapa stojí cca 170 Kč jedna. Sehnat se dají v dobrém mapkupectví, 100% je mají v Kiwi (www.kiwick.cz), ale viděl jsem je i v Brně v Geodézii na Vachově. Mapy téhle řady jsem používal i v provenece a hodí se i mimo cesty. pr oskutečně terénní jízdy je možné sáhnout po TOP 25, ale to se nedoplatíš ... Na Provence jsem si kopil pouze jednu a to k Verdonu. Stála přes 200 Kč jedna a pokrývá relativně velmi malé území. Ovšem Korsika není asi ideální terén pro jízdu kdesi mimo silnice.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.04.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      Mohl bych rovněž poprosit o radu nebo případně typy co si nenechat na Korsice ujít. Jedeme tam na 14 dní na horských kolech.

      Dík

      [ Zpět ]
      Datum: 06.08.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Lukáš (lbernatí[email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      ahoj.citala som tvoj prispevok a chcela by som ta poprosit o radu(y).Na buduc.rok by som chcela ist na Korziku,z Livorna trajekt a tam na biku + pesia turistika.Nieco malo som si zacala vyhladávat na internete. Ale mam pocit, ze skor by mi vedel poradit niekto kto uz tam bol.Preto by som ta chcela poprosit o rady a typy: ako najlepsie cestovat, co si urcite nezabudnúť zobrat so sebou, co nevynechat na ceste a mozno pridat este nieco ine.
      Je toho asi vela, ale dufam, ze mi odpises.
      Dakujem a s pozdravom Zuzana

      [ Zpět ]
      Datum: 20.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (zuzana)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

             

        Zuzko, ty příspěvky jsou strašně staré-nevím,jestli ti někdo ještě odpoví.Já jsem byl na Korsice asi před 3 lety s brněnskou cestovkou(www.kudrna.cz)a vřele to doporučuju.Za 2,5 týdne jsme objeli skoro celý ostrov,autobus nám vezl bagáž,jídlo bylo ráno+večer,prostě paráda.Prý je lepší jarní termín, kdy příroda není ještě spálená letními vedry.Čau Honza

        [ Zpět ]
        Datum: 20.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Honza1 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

             

        Ahoj Zuzka, mi sme boli tento rok na Korzike, no proste NADHERA :) to teba vidiet :) neolutujes ! ! !
        byvali sme na vychodnej strane jazdili na tejto strane az do vnutrozemia cez paradne kopce, nabuduci rok by sme chceli ist na zapadnu stranu.
        pytaj sa ked viem tak poradim, odpoviem
        ahoj
        t.

        [ Zpět ]
        Datum: 21.11.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tomi ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

               

          ahoj. taaak ze. Chcela by som ist na konci maja a zaciatok juna, termin stanoveny zatial nemam.Mam nejake informacie , ale velmi malo.Mam aj viacero napadov ako prejst Korziku a vidiet co najviac.Zaujima ma co by si mi ty osobne doporucil, co by som nemala vynechat kult.pamiatky, priroda, plaze...a ine co ta napadne.
          Kedy ste absolvovali spominanu cestu? obdobie a kolko ste tam zotrvali? Boli ste na vlastnu past al. cestovka?
          Ja by som chcela ist bez.Zaujimali by ma vsetky klasicke otazky, kedy, ako ste sa tam dostali,kolko vas to vyslo, kolko ste pobudli, mali ste vopred vypracovany plan?, ale to je asi samozrejmost.
          A aby som ta na zaciatok prilis neunavila boli ste na bikoch alebo pesituristika?
          Bola by som velmi rada ak mi odpovies .
          Dakujem zuza

          [ Zpět ]
          Datum: 25.11.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (zuzana)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      Ahoj Jiřino,

      plánujeme s priateľkou budúci rok, pravdepodobne v júni vycestovať s bicyklami na Korziku. Nepredala alebo nezapožičala by si k prefoteniu podrobné mapy Korziky?
      Seriozne zaobchadzanie samozrejmosťou.

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marian ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      ahoj Jiřino,

      budúci rok v máji by sme chceli presť s priateľkou na bicykli Korziku, niekedy v červnu. Chcem sa ťa spýtať, či by si nepredala alebo nezapožičala k prefoteniu podrobné mapy Korziky. Šetrné zaobchádzanie samozrejmosťou..

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marian ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      haloooo

      [ Zpět ]
      Datum: 21.11.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (marian ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Slavo, na Sardinii sme nebyli ale, myslím že Korsika jednoznačně vede.S vodou není vůbec problém, taky jsme měli obavy, měsíc jsme se toulali po celém ostrově a ani jeden den nebyl problém.U cest bývá hodně přírodních pramenů se skvěle ledovou osvěžující vodou.Když náhodou nenatrefíš, lidi jsou moc ochotní. nabídnou ti nejen vodu ale i třeba ovoce. Cesty jsou v pohodě. Jeli sme na crossových kolech.pozor na bodláky a jejich ostny. píchneš i několikrát za den, když se daří tak se daří. Pokud jsme nevěděli kudy dál vždy nám někdo poradil. Akorát je to trochu obtížnější když neumíš francouzsky, jiný jazyk se moc nenosí.Korsika je dražší, ale když si to rozumně naplánuješ zbyde i na večerní vínečko a nějakou pochoutku.Jezdíme několik let, každopádně,patří Korsice všechny nej.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (petra)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Jezdíme na Korsiku i Sardinii často a obě jsou perfektní. Vnitrození je klidné, pobřeží rušnější, všude svoboda pohybu a volného nocování, mimo rezervace. Na Sardinii jsou obrovské písečné pláže bez hotelů, Korsika je hornatá. Tak si vyber podle chuti. Jak s dopravou na oba ostrovy i s kolem najdeš na www.cajenda.cz.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.12.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (jirina)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

           

      ahojte
      hladam niake dobre stranky o cykloturistike na Korzike
      viete mi poradit ?
      maj/06

      dik

      [ Zpět ]
      Datum: 14.12.2005
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tomi ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sicilia ,Sardínia al. Korzika?

         

    Cau, ja byla loni v zari na Sardinii a nemuzu si stezovat, more, hory, vino, proste pohoda vi info najdes http://www.sedlonka.com/zahranici/sardinie_05...

    [ Zpět ]
    Datum: 12.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (sedlonka ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Korzika již v červnu na kole

         

    Přátelé, kamarádi,
    s ostatními blázny (11) se chystáme již 16.6. 2006 odjet Transitem z čech na Korziku, kde chceme 14 dní brázdit tuto úžasnou plochu pouze na šlapkách. Kdybyste se chtěli přidat, čtěte více na www.tommik.cz Aleš.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Aleš)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Korzika již v červnu na kole

           

      Aleši, tak mi připadá, že jste dražší, než klasická cestovka. Navíc plánujete pěknou honičku pro vyspělé cyklisty i pěšáky. Za 8000 tisíc + platba kempů, pojedu-li třeba s Jendou, můžu jet třeba třikrát. A o Benátky už dneska skoro nikdo nestojí - je tam dost nepořádku a zápachu a pláže vyjdou taky draho.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jurda)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Toskánsko na kole – agrofarma s polopenzí

 (CK Extrem Tour)
03.05.2024, 10 dní
13 990 Kč
cyklistický Autobusem

Napoleonův ostrov Elba na kole

 (CK Victoria)
05.05.2024, 8 dní
9 990 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

346 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024